Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vsi ki ste pod velikim stresom in ne spite

Vsi ki ste pod velikim stresom in ne spite

Sama sem ugotovila, da edino po vitaminu C sploh lahko še normalno zaspim. Zakaj mi tega ni nihče povedal? In pol sem šla gledat študije, na podganah in dejansko vitamin C znižuje stresni hormon, zato se stres ob jemanju vitamina C nekoliko lažje prenaša.

Sem res pod totalnim stresom in ponoči nisem več spala,… pol pa ugotovim, da mi samo še vitamin C pomaga spati ponoči. Pa tudi podnevi. Vsa sem bila utrujena, zaspana a spati nisem mogla. Šele ko spila tisti vitamin C sem zaspala….

A ima vitamin D tudi takšno vlogo ali vitamin d3? Tega še nisem probala.

Pretiravati z njim pa ne smete, ker sicer lahko upočasnjuje delovanje ščitnice.

Ti kar avtorica, da pretiravaš s c vitaminom, te bo kmalu opozorila bolečina v ledvicah. Sicer pa tebi ne pomaga c vitamin, ampak to da verjameš v c vitamin, da rešuje tvoje težave. Če bi verjela v zrak, bi ti tudi ta pomagal in tako je povsod, kjer gre za vitamine in razne super zdravilne uičinkovine, ki jih telo dovolj dobi s prehrano in je dodtno jemanje odveč in dostikrat tudi škodljivo, ne le popolnom neučinkovito.

nova
Uredništvo priporoča

Ravno obratno. Prej so me bolela ledvica, napihnjena sem bila, zaprta, pod stresom itd. itd.. In ne pretiravam s tem vitaminom, že malo mi zadostuje. Na začetku sem res vzela kar celo žlico (to je bilo res pretiravanje,… ), sedaj sem pa ugotovila, da tega ne rabim več in je dnevna doza oziroma malo več že čisto dovolj.

Ti pametnjakovič, s C vitaminom se ne moreš zagiftat. Telo ga izloči, kar ga ne potrebuje. Edina reakcija, če pretiravaš, je, da dobiš drisko.
Vitamini in minerali delujejo na fizični ravni, ne na duhovni, ti cepec.
Rajši si kaj preberi (ne MON), da ne boš tako glup.

Ti pametnjakovič, s C vitaminom se ne moreš zagiftat. Telo ga izloči, kar ga ne potrebuje. Edina reakcija, če pretiravaš, je, da dobiš drisko.
Vitamini in minerali delujejo na fizični ravni, ne na duhovni, ti cepec.
Rajši si kaj preberi (ne MON), da ne boš tako glup.
[/quote]Telo ga izloča, mapk gre skozi ledvice in ledvica toliko c vitmina ne sfolgajo. Bo kar treba vsaj v osnovno šolo, če nasvetov in opozoril zdravnikov v medijih nisi zmožno slišat. Ali pa kar sprobaj na sebi multinično tumasto, spij po par kozarcov c devite vask dan, pa čez nekaj dni poročaj, ne bo treb čakat en mesec, ko bodo težave z izločanjem urina in bolečinami v ledvenem predelu.

pred izpiti sem vedno pila c-vitamin, da sem ostajala bolj pri zavesti in skoncentrirana, definitivno pa ne za spanje, to pa prvič slišim. no, če ti le pomaga


Tudi tvoja je bosa, kot avtoričina, c vitamin ne deluje tako hitro, kot kaka substanca na možgane. V bisdtvu sploh ne more delovt, ker ga telo ne bo absorbiralo več kot ga pottrebuje, prekorčevanje je pa resna obremenitev za ledvica. Niti ni tako malo primerov, ko predvsem kaka baba v današnjih časih pretira s čim “zdravim”, tudi c vitaminom, raznimi čajčki ali člim drugim in pride do aktutne odpovedi ledvic, v najslabših primerih je bilo že kar nekaj smrti n ta račun. Celo ena iz mona in tudi kaka medicinska sestra, ki bi pa ja morala bit sposobna zavedanja, pa ni.

Ti pametnjakovič, s C vitaminom se ne moreš zagiftat. Telo ga izloči, kar ga ne potrebuje. Edina reakcija, če pretiravaš, je, da dobiš drisko.
Vitamini in minerali delujejo na fizični ravni, ne na duhovni, ti cepec.
Rajši si kaj preberi (ne MON), da ne boš tako glup.
[/quote]

On prav piše, raje vzemite zares in dobronamerno.

Imate paprike, limone, pomaranče več kot dovolj za naraven c vitamin. Ostalo ne rabite, sezonsko naravno.

Na podganah so dokazali povezavo, da znižuje kortizol, stresni hormon. Sama sem na sebi ugotovila, ko sem ga vzela, da sem samo po njem vedno zaspala…

Na meni deluje izključno zato, ker sem res v takem hudem stresu, že agoniji.

Če je človek v normalnem stanju, nima povečanega stresnega hormona, najbrž ne bo ničesar občutil.

In ker je imel tak učinek name, sem šla brat študije narejene na podganah in tudi pri njih deluje, isto kot na meni. In to je znanstveno dokazano,… zato ne vem, kaj se en butec Viharni pizdi…..

VERJAMEM PA, ČE JE POLNO STRUPOV DODANO C -VITAMINU, da potem pa res začnejo boleti ledvica… to pa ja ali je kr nekej…. in ni pravi c-vitamin…. Žal, pri nas je vsaka ta druga stvar ponaredek.

Na podganah so dokazali povezavo, da znižuje kortizol, stresni hormon. Sama sem na sebi ugotovila, ko sem ga vzela, da sem samo po njem vedno zaspala…

Na meni deluje izključno zato, ker sem res v takem hudem stresu, že agoniji.

Če je človek v normalnem stanju, nima povečanega stresnega hormona, najbrž ne bo ničesar občutil.

In ker je imel tak učinek name, sem šla brat študije narejene na podganah in tudi pri njih deluje, isto kot na meni. In to je znanstveno dokazano,… zato ne vem, kaj se en butec Viharni pizdi…..

VERJAMEM PA, ČE JE POLNO STRUPOV DODANO C -VITAMINU, da potem pa res začnejo boleti ledvica… to pa ja ali je kr nekej…. in ni pravi c-vitamin…. Žal, pri nas je vsaka ta druga stvar ponaredek.
[/quote]

porkadijo, pa kaj res toliko ljudi živi pri nas v takem stresu in agonijah?? danes sem poslušala že dve podobni izpovedi?! kakorkoli, pretiravat z ničim ni dobro, ampak za pomirjanje pravijo, da je, kaj že, šentjanževka? nekaj tednov nazaj je bila tema

Svašta. In pol meni govorijo, da kompliciram. Glej bejba… Če ne moreš spat, vzameš posebne tabletke, ki ti jih napiše tudi osebni zdravnik. Če tako kot jaz ne maraš tablet, popiješ 2dl cvička. Ima zelo malo sladkorja in je primeren tudi za diabetike. Garant te bo zmatral in uspaval. Če si navajena na alkohol pa ni vrag, da te 0,5l spravi v vodoravno linijo.

Telo ga izloča, mapk gre skozi ledvice in ledvica toliko c vitmina ne sfolgajo. Bo kar treba vsaj v osnovno šolo, če nasvetov in opozoril zdravnikov v medijih nisi zmožno slišat. Ali pa kar sprobaj na sebi multinično tumasto, spij po par kozarcov c devite vask dan, pa čez nekaj dni poročaj, ne bo treb čakat en mesec, ko bodo težave z izločanjem urina in bolečinami v ledvenem predelu.
[/quote]
Nehaj bluzit o stvareh o katerih nimaš pojma butelj. Po zgledu avstrijskega nevrologa smo dobili še slovenskega nefrologa.
Če spiješ do 5 kozarcev cedevite na dan, dosežeš priporočeno dnevno dozo, ki znaša 100-200 mg. Najvišji še (pretežno neškodljiv) limit je 2000 mg C vit/dan. Kar bi pomenilo pribl. 50 kozarcev cedevite. V tem primeru bi večinoma prišlo do driske, bolečin v želodcu, bruhanja.

Lahko pa spiješ pivo in imaš še B vitamin gratis. Odvečni C vitamin se pa res izloči z urinom in to brez driske. Včasih so ženske zmotno mislile, da bodo lahko splav opravile s šumečimi tabletami C vitamina… Najbrž je bil zato takšem baby boom v 90ih, pa danes še ostale in naslednje generacije verjamejo bedarijam.


Tudi tvoja je bosa, kot avtoričina, c vitamin ne deluje tako hitro, kot kaka substanca na možgane. V bisdtvu sploh ne more delovt, ker ga telo ne bo absorbiralo več kot ga pottrebuje, prekorčevanje je pa resna obremenitev za ledvica. Niti ni tako malo primerov, ko predvsem kaka baba v današnjih časih pretira s čim “zdravim”, tudi c vitaminom, raznimi čajčki ali člim drugim in pride do aktutne odpovedi ledvic, v najslabših primerih je bilo že kar nekaj smrti n ta račun. Celo ena iz mona in tudi kaka medicinska sestra, ki bi pa ja morala bit sposobna zavedanja, pa ni.
[/quote]

Piši kar hočeš. Meni nihče ni povedal, da vitamin c znižuje stres in pomaga spati (če je stres vzrok). Sama sem to ugotovila.
In valda bom verjela znanstvenikom in študijam, ki sem jih našla na netu ne pa nekemu butalcu in študijam, ki so jih izvedli na podganah.
Te študije sem šla brat samo zato, da sem ugotovila zakaj dejansko učinkuje. Črno na belem je bilo zapisano, da zato, ker znižuje stresni hormon, kortizol…. in to je dokazano.

Res pa je, da je Slovenija polna prevarantov in onesnsžen vitamin c bo res povzročal okvare….

Žal je Slovenija država prevarantov…. mi je zelo žal, ampak tako je.

Jp, pa limonca, če jo dobro ožameš, pa ne ta iz trgovine.😁Sicer p vse te zadeve, od čajčkov dalje, za pomirjanje na hitro, tudi tiste iz lekarn brez recepta, delujejo le, če v njih verjameš. Zato pravim, da bi bilo bolje za vas, če bi verjeli, da zrak recimo v enem vogalu stanovanja pomirja. Bi šli tja vdihnit in bi ravno tako pomagalo, pa še zastonj bi bilo in škodovat tudi ne bi moglo, za razliko od pitja vsega na pamet.😅


Nehaj bluzit o stvareh o katerih nimaš pojma butelj. Po zgledu avstrijskega nevrologa smo dobili še slovenskega nefrologa.
Če spiješ do 5 kozarcev cedevite na dan, dosežeš priporočeno dnevno dozo, ki znaša 100-200 mg. Najvišji še (pretežno neškodljiv) limit je 2000 mg C vit/dan. Kar bi pomenilo pribl. 50 kozarcev cedevite. V tem primeru bi večinoma prišlo do driske, bolečin v želodcu, bruhanja.
[/quote]

Pri 50ih kozarcih bi prej raka na jeziku dobil in zobje bi mu odpadli zaradi kisline, ker bi se dlesni tako hudo vnele. Pusti butle.

Pri 50ih kozarcih bi prej raka na jeziku dobil in zobje bi mu odpadli zaradi kisline, ker bi se dlesni tako hudo vnele. Pusti butle.
[/quote]
Ja saj, lažje rit zvrkovat, kot pa prebrat dva stavka nečesa, da bi se babure kaj naučile, če že lastne logike ne premorete. Ti kar spij deset kozarcev, jaz ne bom naškodi zaradi tega.


Ja saj, lažje rit zvrkovat, kot pa prebrat dva stavka nečesa, da bi se babure kaj naučile, če že lastne logike ne premorete. Ti kar spij deset kozarcev, jaz ne bom naškodi zaradi tega.
[/quote]

Kaj pa če bi ti kaj prebral za nazaj? Sem se popolnoma strinjala s tabo. Vse do odpovedi ledvic. S C vitaminom pač to ne bo šlo. Bodo prej odpovedale (alpa bolele) zaradi vinčka. C vitamin se izloči z urinom, res gre čez ledvice, a jih ne obremeni nič bolj kot jabolčni sok.


Nehaj bluzit o stvareh o katerih nimaš pojma butelj. Po zgledu avstrijskega nevrologa smo dobili še slovenskega nefrologa.
Če spiješ do 5 kozarcev cedevite na dan, dosežeš priporočeno dnevno dozo, ki znaša 100-200 mg. Najvišji še (pretežno neškodljiv) limit je 2000 mg C vit/dan. Kar bi pomenilo pribl. 50 kozarcev cedevite. V tem primeru bi večinoma prišlo do driske, bolečin v želodcu, bruhanja.
[/quote]
Dnevno dozo vsega dobiš ti s prehrano, kolikokrt mora stroka še to ponavljat med rednimi novicami in povsod v medijih in opzarjat vas zarukance n avsakem koraku, da boste to sposobni dojet? Od cedevite ti ne dobiš nobene doze c vitamina v telo, le obremenitev ledvic, čez katera to mora it in to ni tako enostavno kot si predstavljate. Najalžje bi lahko primerjali z ljudem najbolj znanim, alkoholom in količino, ki jo lahko jetra predelajo na uro in mimo tega nikakor ne gre.

Tako je res, če je vse ponaredek in v sloveniji je žal vsaka ta druga stvar nekaj drugega in ne tisto, kar naj bi bila.
Se spomnim prepira zaradi sladkega pelina, tu, na netu, ker v kombinaciji z železom pomaga uničevati rakave celice, naj bi bila narejena študija, na Kitajskem.
Na internetu je neka ženska govorila, da prodaja sladki pelin, gor je bila pa slika navadnega pelina. Navadni pelin, pa nima ničesar s sladkim pelinom. Taki in podobni nategi in ponaredki so čisto na vsakem koraku v tej državi! Moraš meti že srečo, da dobiš kvaliteto in tisto, kar gor res piše, da je.

Pa kontaminacija, načrtno joda…. ker je univerzalno zdravilo, ki ga rabi vsaka celica…

Odkar sem v eni reviji prebrala, koliko je ponarejene hrane in da je to kmalu za mamili in orožjem najbolj donosen posel, se mi je skoraj zavrtelo v glavi….

Niti malo se ne čudim, da je toliko raka, niti malo. V Sloveniji pa sploh, ker nima niti inšpekticije, niti zakonov.

Zato pametni kupujejo od kmetov in preverjeno slovensko….

Kaj pa če bi ti kaj prebral za nazaj? Sem se popolnoma strinjala s tabo. Vse do odpovedi ledvic. S C vitaminom pač to ne bo šlo. Bodo prej odpovedale (alpa bolele) zaradi vinčka. C vitamin se izloči z urinom, res gre čez ledvice, a jih ne obremeni nič bolj kot jabolčni sok.
[/quote]
S čim si se pa potem strinjala? Akutnih odpovedi ledvic je pri nas zaradi pretiranega jemanj “zdravilnih” učinkovin od bvitaminov dalje kar precej. Tudi nekaj smrti je na isti račun. In zaradi pretiravanja s c vitaminom komot pride do odpovedi ledvic, drugič preden tu noriš raje vprašaj kateregakoli zdravnika, ti bo enako povedal. Pojej po par zrn česna na dan, pa povej čez par dni, boš umirala od bolečin v ledvicah.

Tako je res, če je vse ponaredek in v sloveniji je žal vsaka ta druga stvar nekaj drugega in ne tisto, kar naj bi bila.
Se spomnim prepira zaradi sladkega pelina, tu, na netu, ker v kombinaciji z železom pomaga uničevati rakave celice, naj bi bila narejena študija, na Kitajskem.
Na internetu je neka ženska govorila, da prodaja sladki pelin, gor je bila pa slika navadnega pelina. Navadni pelin, pa nima ničesar s sladkim pelinom. Taki in podobni nategi in ponaredki so čisto na vsakem koraku v tej državi! Moraš meti že srečo, da dobiš kvaliteto in tisto, kar gor res piše, da je.

Pa kontaminacija, načrtno joda…. ker je univerzalno zdravilo, ki ga rabi vsaka celica…

Odkar sem v eni reviji prebrala, koliko je ponarejene hrane in da je to kmalu za mamili in orožjem najbolj donosen posel, se mi je skoraj zavrtelo v glavi….

Niti malo se ne čudim, da je toliko raka, niti malo. V Sloveniji pa sploh, ker nima niti inšpekticije, niti zakonov.

Zato pametni kupujejo od kmetov in preverjeno slovensko….
[/quote]
A že spet noriš z ekološkim organiskim jodom, ki menda zrase n vrtu? Da bi pa vzelo periodni sistem v roke in osnovnošolsko kemijo, to pa ne gre, ne?


Dnevno dozo vsega dobiš ti s prehrano, kolikokrt mora stroka še to ponavljat med rednimi novicami in povsod v medijih in opzarjat vas zarukance n avsakem koraku, da boste to sposobni dojet? Od cedevite ti ne dobiš nobene doze c vitamina v telo, le obremenitev ledvic, čez katera to mora it in to ni tako enostavno kot si predstavljate. Najalžje bi lahko primerjali z ljudem najbolj znanim, alkoholom in količino, ki jo lahko jetra predelajo na uro in mimo tega nikakor ne gre.
[/quote]

Ne sedaj mešat cedevite z vitaminom c. Pitje preveč cedevite je škodljivo (isto kot z vsako gazirano ali umetno pijačo), res je v cedeviti tudi vitamin c, vendar je še polno drugih stvari in pretiravanje bi bilo res bolj škodljivo.

Ljudje, ki so pod hudim stresom, hudo obremenitvijo, tako kot jaz, rabijo dodatno dozo vitamina c (le vitamina c), očitno, ker stresni hormon proizvaja preveč kortizola. Če si pa normalen človek, boš pa isti prej kot pozneje (po zaužitju c vitamina) in boš govoril, da je vse laž, vse v glavi…

Zdaj je že kar nekaj let tega, se pa dobro spomnim. 30 let stara medicnska sestra je kljub ekipi speciulistov umrla na delovnem mestu. Obdukcija je pokazala take koncentracije zelenega čaja, vitminov in ne vem česa vse, da je bilo čudno, da je sploh tako dolgo živela. Podobno in ne tako dolgo nazaj je bilo z eno znano registrirano monkljo, ki je šla v večna lovišča na ta račun. Koliko je pa tega , ko ne vemo…

New Report

Close