Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ločitev – odnosi

Ločitev – odnosi

Razšla sva se po mnogih letih in odraslih otrocih. On precej govori o meni, vpliva tudi na otroke, ki ga poslušajo saj ima denar, mrzi vse, ki so na moji strani, se z menoj družijo in imamo normalne odnose. Tudi drugi ljudje me sprejemajo in imajo radi, počutim se bolje kot sem se v zakonu s tem pa se ne more sprijazniti, ker je pričakoval, da brez njega ne bom mogla. Živim svoje življenje in na misel mi ne pade, da bi si našla drugega. Varal me je on jaz njega nikoli.
Včasih me ima, da bi sama kaj rekla o njem, udarila nazaj in ovrgla njegove besede, ki so zame žaljive, a ne morem, ne gre mi z jezika spustiti se na njegovo raven in ga osirati, mislim si da ima vsaka palica dva konca čeprav mu ne želim nič slabega se mi zdi da se počuti kot otrok, ki so mu vzeli igračo.
Kako se spopadate ve v taki situaciji?

Glede otrok – prej ali slej rabijo tudi kaj drugega, kot denar. On pa jim lahko ponudi samo to.
Glede osiranja – ko naletiš na tako osebo, ki ji je kaj govoril, samo nedolžno pripomniš, da to slišiš vsepovsod, ker te ne more preboleti. In da si želiš, da bi si že našel žensko, on kateri bi lahko pozabil nate. Nič drugega.

nima smisla sedaj razčiščevati preko drugih in tretjih.
Če si res zaključila pusti vse pri miru, tudi ljudje se ga bodo slej ko prej naveličali poslušati.

Imam podoben primer. Ne odzivam se na njene provokacije in manipulacije ljudje pa itak sčasoma opazijo resnico. Nazadnje je širila govorice, da sem nehal plačevati preživnino… Otrokoma sem pokazal izpiske in reč je bila zaključena.
Živim po svoje naprej in se ne ukvarjam z njo.


Dokaj pogost pojav pri kontrol-freakih, ki potem uporabijo in zlorabijo vsa možna sredstva, da vas vlečejo nazaj v neko “iluzijo” odnosa.
Pravzaprav vam s tem dajejo vedeti, da nikoli niste bili prav zelo pomembni za njih (dovolj jim je že nagajati, lagati itd.), šteje samo zunaji izgled – trofejnost.
Niso prizadeta njihova čustva, temveč dejstvo, da jim je nekdo samovoljno “ušel”. S tem se nikakor ne morejo sprijazniti zato po čisto zgrešenem izreku “V vojni in ljubezni je vse dovoljeno.” To tudi počno.
Nadaljujejo vojno – “ljubezen”.

Ker SO MANIPULATIVNE osebnosti bodo žal nasedli marsikateri ljudje. Tudi profesionalci.. saj to trenirajo celo življenje, stike ohranjajo pa ravno takšne, da se nič ne da pogruntati.
Po drugi strani je tudi prednost v tem, ker na ta način prepoznaš prave prijatelje. Ti bodo prišli vprašati, kako stvari stojijo tudi na drugi strani: pri vas.
Tisti, ki so zadovoljni s “špansko tele novelo” verzijo ene strani – manipulatorja, nekako nikoli niso bili čisto zares pravi prijatelji.

Ravnaš pa lahko le tako, da popolnoma zmanjšaš in ukineš vse interakcije, kot je že BTDT. Vse ostalo deluje le v filmih.
Samo je problem, vedno znova vas bodo z ravnanji vlekli nazaj v konflikt, ki je za njih “odnos”.
Kako zelo bolano je to niti ne vedo, zato je na vas, da se tega vsaj zavedate.. ker bo njihova obsesivna kompulzivnost nadzorovanja drugih ves čas iskala pot, kot voda.

Preseliti se na drug kontinent, spremeniti ime.. iti v program za zaščito prič. To edino deluje 🙂

De omnibus disputandum..

Imam podoben primer. Ne odzivam se na njene provokacije in manipulacije ljudje pa itak sčasoma opazijo resnico. Nazadnje je širila govorice, da sem nehal plačevati preživnino… Otrokoma sem pokazal izpiske in reč je bila zaključena.
Živim po svoje naprej in se ne ukvarjam z njo.
[/quote]

Eni je pa tud nikol ne opazjo, ampak vrjamejo tistmu kar slišjo in potem si ti tist grd, tist ki je vsega kriv.
Ne vem, ampak da zvem da me kdo blat okol, ne vrjamem da bi bila tih.

Eni je pa tud nikol ne opazjo, ampak vrjamejo tistmu kar slišjo in potem si ti tist grd, tist ki je vsega kriv.
Ne vem, ampak da zvem da me kdo blat okol, ne vrjamem da bi bila tih.
[/quote]

saj tudi drugač nis nikol tih:)

Eni je pa tud nikol ne opazjo, ampak vrjamejo tistmu kar slišjo in potem si ti tist grd, tist ki je vsega kriv.
Ne vem, ampak da zvem da me kdo blat okol, ne vrjamem da bi bila tih.
[/quote]

Le zakaj bi se sekiral za take, lahkoverne prenašalce čenč? S trenutkom, ko odreagiraš glasno na tako blatenje, pomeni, da si ga slišal. Včasih zadošča, če vprašaš: “Je to tvoje mnenje?”

V manjšem mestu živimo, vsi se več ali manj poznamo in mi s tem ne more škoditi kar poznam v odnosu ljudi do mene, ki me niti nič ne vprašajo, če pa že se nasmehnem in ga pohvalim kako mlad, lep in zdrav je pri 70-tih. Preprosto jim ne dam kosti za glodat, ne boli me več, izzvenela je bolečina in odprl se mi je drug pozitiven svet in sprašujem se kakšne plašnice sem imela na očeh, da nisem tega spredvidela mnogo let nazaj. Tudi otrokom ne rečem nikoli niti besede čezenj, naj si sami ustvarijo mnenje ali pa tudi ne, moja vest je mirna.


A si bila ti z mojo bivšo poročena??

No, najbolj pomembno je, da je tvoja vest mirna. Pa če sama praviš, da te ljudje poznajo, potem tudi OK.

Drugič lahko morda rečeš kaj v smislu To je njegovo mnenje/njegova zgodba, resnic je pa več. ali Veš kakšne vse neresnice sem že slišala o sebi… Lahko tudi recimo A ni zanimivo, da ima toliko povedati čez mene, pa vseeno je bil z mano poročen XY let in se je ločil šele, ko sem jaz hotela, ker me je varal. ali A ni zanimivo, da ima toliko povedati čez mene, jaz pa sem tiho…

Če že nočeš nič konkretnega reči, lahko s tem samo namigneš, da morda pa ni ravno tako, kot on teži okoli. In da se zavedaš, kaj počne, ampak te to ne gane.

Jaz se ne bi ozirala na govorice. Živiš po svoje. Slej ko prej vsak dojame kako je na stvari, če pa ne, pa tudi prav.
Nekateri ljudje živijo od tega, da napihujejo druge težave, da skrivajo svoje.
Večina ljudi pa se zaveda, da stvari niso tako črno bele in da sta resnici vedno dve.

Kaj vse sem jaz slišala o sebi po ločitvi … toliko enih laži … In ja, me je imelo, da bi mu šla povedat, kar mu gre, pa ko premisliš, vidiš, da nima smisla tratiti energije za takšnega človeka, sploh pa mu tako ne daješ zagona za naprej. Daš na ignor. Če pa te kdo kaj povpraša, ker ljudje so firbčni, predvsem eni provocirajo nalašč, da se naslajajo nad tvojim odzivom, pa mirno poveš, tako kot je oz. svojo plat zgodbe.
Kar se pa ljudi tiče … V prvi vrsti ne smeš pričakovati, da bodo ljudje izbrali tvojo ali njegovo stran. Čas pokaže, s katerimi si bolj na isti valovni dolžini in takšni ostanejo v tvojem življenju, drugi pa pač odidejo. Kot se to dogaja tudi pri čisto normalnih odnosih.

Sama itak veš, kakšna je resnica. Brezveze se je ukvarjati z njim. Se bo naveličal.

Ja kr prav ravnaš. Osebno si ne bi dovolila da mi kdorkoli kaj pove o njem. Kot da ga ni oziroma ne obstaja je najboljša rešitev.

Eni je pa tud nikol ne opazjo, ampak vrjamejo tistmu kar slišjo in potem si ti tist grd, tist ki je vsega kriv.
Ne vem, ampak da zvem da me kdo blat okol, ne vrjamem da bi bila tih.
[/quote]

Verjamem.
Ljudje, ki me poznajo itak ne verjamejo takemu blatenju. Tisti, ki vseeno niso prepričani, vprašajo in jim povem kako in kaj. Za ostale pa mi binglja. 😉

Ah…. resnica je samo ena in to je tista, ki temelji na trdnih dejstvih!
Je pa več pogledov nanjo, to pa in eni so zelo izkrivljeni.

Le zakaj bi se sekiral za take, lahkoverne prenašalce čenč? S trenutkom, ko odreagiraš glasno na tako blatenje, pomeni, da si ga slišal. Včasih zadošča, če vprašaš: “Je to tvoje mnenje?”
[/quote]

Jap, sm ga slišala ampak bo tud on mene slišal.
Drugač sm pa prej mal premal napisala. Odvisn s čim te blat okol, kako daleč oz kolk globok je sposobn it. Skoz pa tud ne morš bit tih. Tud sama sm že probala kdaj zapret usta, ampak ni pomagal, krivica oz laž sta mi jih spet odprli.

Verjamem.
Ljudje, ki me poznajo itak ne verjamejo takemu blatenju. Tisti, ki vseeno niso prepričani, vprašajo in jim povem kako in kaj. Za ostale pa mi binglja. 😉
[/quote]

Ja sej, glih tile ki jih poznaš, ki so ti npr fejst, a niso prepričani, je vprašanje komu bodo vrjel. Ampak ok, to je že njihov problem, ne tvoj. Za tiste ostale pa vrjamem da ti binglja 😉

Ja sej, glih tile ki jih poznaš, ki so ti npr fejst, a niso prepričani, je vprašanje komu bodo vrjel. Ampak ok, to je že njihov problem, ne tvoj. Za tiste ostale pa vrjamem da ti binglja 😉
[/quote]

Glej… nikoli nisem trdil ničesar, kar nisem mogel tudi dokazati. Enako je bilo ob ločitvi, ko me je napadel njen oče, češ da sem jo zanemarjal, pozabil na obletnico poroke, bil deloholično cele dneve v firmi… Pa sem mu predstavil svoje izpise delovne prisotnosti, bančne izpiske, račune za večerjo v fancy restavracijah, račune za šopke izdane točno na dan obletnice. Tip je obnemel…
Glede na izkušnje z ženo v zadnjih dveh leti h zakona, sem pričakoval, da bo na veliko manipulirala in sem imel te podatke že pripravljene. Jbg, življenje me je izučilo in sem shranjeval tovrstne listine in za določene reči v rokovnike pisal zaznamke.

Po letih brez stikov z njim, ga poleti srečam v Ljubljani in spet očitek, da ne plačujem preživnine, da zanemarjam otroke… Predlagal sem mu, da stopiva do moje banke, kjer mu bom z izpiski dokazal nasprotno. Sledilo je pol minute nepremičnega stmenja drug v drugega v popolni tišini… Nato sem mu le še voščil “Lep dan” in odšel.
Če ti za take reči ne binglja, si v lahko v hudih psihičnih težavah…

Glej… nikoli nisem trdil ničesar, kar nisem mogel tudi dokazati. Enako je bilo ob ločitvi, ko me je napadel njen oče, češ da sem jo zanemarjal, pozabil na obletnico poroke, bil deloholično cele dneve v firmi… Pa sem mu predstavil svoje izpise delovne prisotnosti, bančne izpiske, račune za večerjo v fancy restavracijah, račune za šopke izdane točno na dan obletnice. Tip je obnemel…
Glede na izkušnje z ženo v zadnjih dveh leti h zakona, sem pričakoval, da bo na veliko manipulirala in sem imel te podatke že pripravljene. Jbg, življenje me je izučilo in sem shranjeval tovrstne listine in za določene reči v rokovnike pisal zaznamke.

Po letih brez stikov z njim, ga poleti srečam v Ljubljani in spet očitek, da ne plačujem preživnine, da zanemarjam otroke… Predlagal sem mu, da stopiva do moje banke, kjer mu bom z izpiski dokazal nasprotno. Sledilo je pol minute nepremičnega stmenja drug v drugega v popolni tišini… Nato sem mu le še voščil “Lep dan” in odšel.
Če ti za take reči ne binglja, si v lahko v hudih psihičnih težavah…
[/quote]

Dobro si to naredil 🙂
Ampak. Zakon, v katerem ženi kupuješ šopke rož in shranjuješ račune, da boš dokazal, da si jih kupil :)))
Sori, meni je to čisto groteskno :)) Česa vsega ne prebereš tu na monu :))

Dobro si to naredil 🙂
Ampak. Zakon, v katerem ženi kupuješ šopke rož in shranjuješ račune, da boš dokazal, da si jih kupil :)))
Sori, meni je to čisto groteskno :)) Česa vsega ne prebereš tu na monu :))
[/quote]

Jbg… Zadnji dve leti zakona je bilo tako, ker je samo še iskala kje bo kaj našla, da s tem opraviči svoje varanje. Žalostno, a tudi sam sem bil med tistimi, ki so se na vse kriplje trudili obdržati družino skupaj pa mi na koncu ni uspelo. Danes sem pa vesel, da sem se ločil in mi je žal, da je nisem odpikal že takoj, ko se je začelo sranje.

Jbg… Zadnji dve leti zakona je bilo tako, ker je samo še iskala kje bo kaj našla, da s tem opraviči svoje varanje. Žalostno, a tudi sam sem bil med tistimi, ki so se na vse kriplje trudili obdržati družino skupaj pa mi na koncu ni uspelo. Danes sem pa vesel, da sem se ločil in mi je žal, da je nisem odpikal že takoj, ko se je začelo sranje.
[/quote]

Pa jasno.
Samo s temi šopki mi je ful hecno :))

Dobro si to naredil 🙂
Ampak. Zakon, v katerem ženi kupuješ šopke rož in shranjuješ račune, da boš dokazal, da si jih kupil :)))
Sori, meni je to čisto groteskno :)) Česa vsega ne prebereš tu na monu :))
[/quote]
a veš, če imaš firmo, imaš to prednost, da lahko te stvari daš na reprezentanco….

Pa jasno.
Samo s temi šopki mi je ful hecno :))
[/quote]

Jah… res je. Drži pa tudi to, da sem imel svoje finance od nekdaj urejene, ona pa nikoli.
Meni je bilo v življenju, vsaj po nakupu prvega stanovanja in hudih pritiskov kreditov, zelo pomembno, da sem imel finance 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} počiščene in da sem v vsakem trenutku vedel koliko imam še “lufta”.

New Report

Close