Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se lahko človeku zaradi strahu in stresa zmeša?

Ali se lahko človeku zaradi strahu in stresa zmeša?

Pri sosedih imajo velik problem.
Sin zaradi ženske s katero se dobiva ne govori s starši.Pustim ob strani, da res ni prav zgledna in delovna punca, vendar jima sin na smrt zameri vtikovanje in je zaradi vtikovanja že grozil da se bo sam fental, očeta je že pahnil ob tla, ga davil, tudi mater je davil.Policije ne kličejo ker grozi da bo vse pobil, če bodo javili nasilje,
in tudi zaradi sramu in neučinkovitosti policije, ki takih stvari ne rešuje,kvečjemu pobirajo mrtve in ranjene. Gre za starejši par oče je 85, mati 75,oba ortopedska pacienta, operirana, s infarktom za sabo.
Sedaj ste kot v deliriju vpila in tulila, tako kot popolni norci, zraven preklinjala, kaj takega človek lahko vidi edino v norišnici.Od strahu se mi kar noge tresejo. Sem ju mirila in predlagala odhod na urgenco, a nočeta. Sta dejala da se morata zjokat in znoret.
A je možno da tak popoln odklop človeka zaradi groženj sina in situacije iz katere ne zmoreta?
Kaj takega v bistvu še nisem doživela, take norije. Vem pa da če bi ju sin v takem deliriju dobil bi res lahko razbil vse.Je neobvladan tudi on.

Kljub temu da sta starostnika bolna in invalida se mi tu postavlja vprašanje: Kdo je tu bolj nor? Sin najbrž nima 20 let.

Tebi pa predlagam da ne prilivaš olja na ogenj. Ko slišiš vpitje pokliči policijo.

nujno je ukrepati in nujno obvestiti csd in policijo. Gre za zlorabo starejših.
Sin se lahko mirne duše odseli, če mu kaj ne paše, ni mi jasno kaj sploh dela doma.
Nedopustno je takšno ravnanje, ne glede na to kaj imata starša proti njegovi zvezi.

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj pa se tastara pravzaprav vtikata?
Jima “snaha” želi škodovat, ali v čem je težava?

Ni snaha tako kot so snahe, ni v redu.Ne vidi dela, otrok iz prejšnjih zakonov se ji je nabralo.Eden od njih menda tudi nič ne govori s tem starejšim očetom, ga ne pogleda, ga mobingira.
Enako sedaj počne njegov lastni sin, psihično ga zdeluje.
Je sicer on skoraj edini dedič precejšnje bogatije, če bi razprodali po parcelah. Edina ovira je še ena hči, za katero menda pravijo, da ni gladka, ima neke halucinacije in privide in se je zdravila po psihiatričnih ambulantah, se dobro spomnim je šel prav ta nasilni sin, parkrat zanjo po neke psihiatrične medikamente k zdravniku, češ da se zopet čudno vede in so mu jih vedno dali. Ker sta starejša pa resno utrgana občasno, ker tole kar sem danes videla…..za v prisilni jopič, v bistvu ju v takem stanju razglasi za neprištevne, sestra že ima karton.Tako da…..ne vem sicer če je snaha kriva za situacijo, ampak zaslužila bo pa dobro za trpljenje, ki ga je dala v prejšnjih zvezah s prejšnjimi partnerji skoz!

Ni snaha tako kot so snahe, ni v redu.Ne vidi dela, otrok iz prejšnjih zakonov se ji je nabralo.Eden od njih menda tudi nič ne govori s tem starejšim očetom, ga ne pogleda, ga mobingira.
Enako sedaj počne njegov lastni sin, psihično ga zdeluje.
Je sicer on skoraj edini dedič precejšnje bogatije, če bi razprodali po parcelah. Edina ovira je še ena hči, za katero menda pravijo, da ni gladka, ima neke halucinacije in privide in se je zdravila po psihiatričnih ambulantah, se dobro spomnim je šel prav ta nasilni sin, parkrat zanjo po neke psihiatrične medikamente k zdravniku, češ da se zopet čudno vede in so mu jih vedno dali. Ker sta starejša pa resno utrgana občasno, ker tole kar sem danes videla…..za v prisilni jopič, v bistvu ju v takem stanju razglasi za neprištevne, sestra že ima karton.Tako da…..ne vem sicer če je snaha kriva za situacijo, ampak zaslužila bo pa dobro za trpljenje, ki ga je dala v prejšnjih zvezah s prejšnjimi partnerji skoz!
[/quote]
Komplicirano…
Brez dokaznega materiala ne bo šlo, najbrž pa prisebni domači lahko kaj posnamejo, a če sin to opazi ali izve, se ne bo dobro izšlo, tako da svetujem previdnost… še najbolje poiskat nasvet pri pristojnih organih.


Komplicirano…
Brez dokaznega materiala ne bo šlo, najbrž pa prisebni domači lahko kaj posnamejo, a če sin to opazi ali izve, se ne bo dobro izšlo, tako da svetujem previdnost… še najbolje poiskat nasvet pri pristojnih organih.
[/quote]
Pa niti ne vem kako je s snemanjem domačih brez privoljenja oz. obvestila.. ne poznam zakonov dovolj dobro. Naj poiščejo strokovno/pravno/legalno pomoč.

Ni snaha tako kot so snahe, ni v redu.Ne vidi dela, otrok iz prejšnjih zakonov se ji je nabralo.Eden od njih menda tudi nič ne govori s tem starejšim očetom, ga ne pogleda, ga mobingira.
Enako sedaj počne njegov lastni sin, psihično ga zdeluje.
Je sicer on skoraj edini dedič precejšnje bogatije, če bi razprodali po parcelah. Edina ovira je še ena hči, za katero menda pravijo, da ni gladka, ima neke halucinacije in privide in se je zdravila po psihiatričnih ambulantah, se dobro spomnim je šel prav ta nasilni sin, parkrat zanjo po neke psihiatrične medikamente k zdravniku, češ da se zopet čudno vede in so mu jih vedno dali. Ker sta starejša pa resno utrgana občasno, ker tole kar sem danes videla…..za v prisilni jopič, v bistvu ju v takem stanju razglasi za neprištevne, sestra že ima karton.Tako da…..ne vem sicer če je snaha kriva za situacijo, ampak zaslužila bo pa dobro za trpljenje, ki ga je dala v prejšnjih zvezah s prejšnjimi partnerji skoz!
[/quote]

Kaj vse moti starše in menda psihično moteno sestro na snahi ,ojjj, preljubi bog!
Menda je sorodnica nekega znanega slov.košarkarja in o njej vedo povedat ženske ki jo malo bolj poznajo, da je v življenju imela že tisoč srčkov kakršnih je ta sin, da bo zanimiv dokler bo imel denar. Pa saj veste babje čveke in nevoščljivost za lep izgled.Če pa jo ocenim na videz se oblači podobno kot srbske zvezdnice te starlete in ogromno da na to, da ne bi imela celulita njena rita.Ne vem, pa se mi zdi da današnje 45 letnice so vse nekako take in se trudijo za izgled in ne jedo prav dosti in tudi apetit ubijajo s kajenjem.Higienske navade in minimum snahe pa mi ni znane

Psihično motena sestra zveze s starleto ne brani, vsaj bratu v obraz ne, pa vendar jo obtožuje, da je največ ona kriva, da mu jo branijo.
Sestra mi je potožila, vendar jo jemljem z rezervo, ker ima menda blodnje in halucinacije, da vedno kadar je prepir pobegne in se skrije bratu, ker ji je že večkrat zagrozil, predzadnje jo je menda iskal okrog hiše in vso krivdo valil nanjo ter menda vpil da jo bo ubil,….vendar saj veste kakšne so te psihične bolnice.Lahko vidi tudi marsovce na
Letečem krožniku, lahko bi bila to neka blaga oblika halucinacij.
Lahko so pa vsi skupaj malo trčeni, saj če bi videli starejša dva dopoldan….res ne vem totalen offf je bil.
Ker malo daljnoročno razmišljam, bi se ta sin lahko poročil s to lepotico.Potem bo v hiši vojna, ko se mu bo zmešalo res lahko vse pobije, namreč stalno jadikovanje človeka spravi ob živce, nazadnje fenta še sam sebe in potem ta nesrečna snaha ostane sama z vsem bremenom, s hišo, s parcelami, uboga ženska le kako bo shajala pri takih davkih na nepremičnine kot se obetajo! Ker sorodnikov z dosti otrok in nečakov in tega pa ni v tej sinovi žlahti, pa tudi materialno so precej priskrbljeni niso požrešni.

Saj ne veš, komu verjet. Ma nasilnih zmešancev je res polno. Ampak starih dementnežev, ki hlepijo po pozornosti in jo lahko dobijo samo tako, da se žrtve delajo in si izmišljujejo zgodbice, je pa tudi ogromno. Ti pač verjameš eno varianto, ampak čisto komot te imajo za norca.

ČE SI ŽE TAKO ” SKRBNA” GLEDE TUJIH ŽIVLJENJ, ZAKAJ NE PRIJAVIŠ ?

Ni snaha tako kot so snahe, ni v redu.Ne vidi dela, otrok iz prejšnjih zakonov se ji je nabralo.Eden od njih menda tudi nič ne govori s tem starejšim očetom, ga ne pogleda, ga mobingira.
Enako sedaj počne njegov lastni sin, psihično ga zdeluje.
Je sicer on skoraj edini dedič precejšnje bogatije, če bi razprodali po parcelah. Edina ovira je še ena hči, za katero menda pravijo, da ni gladka, ima neke halucinacije in privide in se je zdravila po psihiatričnih ambulantah, se dobro spomnim je šel prav ta nasilni sin, parkrat zanjo po neke psihiatrične medikamente k zdravniku, češ da se zopet čudno vede in so mu jih vedno dali. Ker sta starejša pa resno utrgana občasno, ker tole kar sem danes videla…..za v prisilni jopič, v bistvu ju v takem stanju razglasi za neprištevne, sestra že ima karton.Tako da…..ne vem sicer če je snaha kriva za situacijo, ampak zaslužila bo pa dobro za trpljenje, ki ga je dala v prejšnjih zvezah s prejšnjimi partnerji skoz!
[/quote]

Se mi zdi, da si v tej zgodbi najbolj blodnjava ti.

Pusti jih pri miru naj se fentajo. Ta stari so v napoto sami sebi, sinu, tebi, soseski in tudi državi so samo stroški.

O, pa od kod tebi to? Ni izmišljeno, se ne lažeta starejša soseda.Imam dober pogled od blizu in kar dobro vidim kako se odvijajo stvari, pa seveda svoj pogled na to kakšna mora bit solidna snaha, kako se vesti, skrbeti za otroke, partnerja, starše.

Malenkost je le prikrojena zgodba, daa se žrtve ne spoznajo.
Hmm, mi je pa na pamet padlo, da si pa mogoče tudi ti kakšna sorodnica košarkarjev?


Ne, sta sicer zelo prisebna statca skrbita zase, mati kuha tudi za tega sina, on ima poleg penzijonističnega zivljenja še tisoč in en opravek.Letno prevozi bistveno več km kot povprečna zaposlena gospodinjska uslužbenka in še in še opravil.
Saj v bistvu zato tudi vprašanje če je možno da se človeku zmeša od strahu, stresa in vsega kar se mu hudega zgodi? Res bi morali videti današnji odklop teh dveh ljudi !

O, pa od kod tebi to? Ni izmišljeno, se ne lažeta starejša soseda.Imam dober pogled od blizu in kar dobro vidim kako se odvijajo stvari, pa seveda svoj pogled na to kakšna mora bit solidna snaha, kako se vesti, skrbeti za otroke, partnerja, starše.

Malenkost je le prikrojena zgodba, daa se žrtve ne spoznajo.
Hmm, mi je pa na pamet padlo, da si pa mogoče tudi ti kakšna sorodnica košarkarjev?
[/quote]

Kdo so košarkarji v tej tvoji zgodbi, se mi ne sanja (bi bila pa z veseljem v žlahti z Gogijem ali Lukom), moti me pa tvoja kao skrb. Kaj končno tebe briga snaha pri vsem skupaj, pa koliko otrok iz koliko zvez ima, da o ostalem ne govorimo.

Iz vsega pisanja se mi nekako zdi, da te najbolj moti ta mlada. Ti je zasedla teren? Bi ti podedovala vse nepremično premoženje namesto nje???

Kdo so košarkarji v tej tvoji zgodbi, se mi ne sanja (bi bila pa z veseljem v žlahti z Gogijem ali Lukom), moti me pa tvoja kao skrb. Kaj končno tebe briga snaha pri vsem skupaj, pa koliko otrok iz koliko zvez ima, da o ostalem ne govorimo.

Iz vsega pisanja se mi nekako zdi, da te najbolj moti ta mlada. Ti je zasedla teren? Bi ti podedovala vse nepremično premoženje namesto nje???
[/quote]

O ne ne, meni ne more spodnesti ničesar kar imam.
Napisani so problemi,zaradi katerih so nastali problemi, pa v bistvu malo se je treba vživeti v človeka, ki se mu vse to dogaja, osebama o kateih je govora, tamlada je pomembna toliko kot forgazar zaradi katerega avto ne spelje.
Kaj pa ti, a si našla sorodno dušo v tamladi ali celo furaš sličen lajf njenemu?
Kosarkarji so pa v bistvu čisto nepomembni, ne vem kaj te je toliko zbodel opis te snahe?

O ne ne, meni ne more spodnesti ničesar kar imam.
Napisani so problemi,zaradi katerih so nastali problemi, pa v bistvu malo se je treba vživeti v človeka, ki se mu vse to dogaja, osebama o kateih je govora, tamlada je pomembna toliko kot forgazar zaradi katerega avto ne spelje.
Kaj pa ti, a si našla sorodno dušo v tamladi ali celo furaš sličen lajf njenemu?
Kosarkarji so pa v bistvu čisto nepomembni, ne vem kaj te je toliko zbodel opis te snahe?
[/quote]

Še enkrat: Zaradi sosedov pokliči policijo (če jim želiš pomagati), oni potem kontaktirajo CSD.
Tebi pa močno priporočam pregled pri psihijatru!

Pusti jih pri miru naj se fentajo. Ta stari so v napoto sami sebi, sinu, tebi, soseski in tudi državi so samo stroški.
[/quote]
A ja? A si samski\a, a veš da bi mogoče se pa spoznala,s tabo pa res? Kaj!?
A kar tko na lahko, te ne briga za nikogar?
Da imam en kaliber, te najdem in ti pošljem v glavo odrešilni strel, da ti ne bodo ljudje v napoto!!!

O ne ne, meni ne more spodnesti ničesar kar imam.
Napisani so problemi,zaradi katerih so nastali problemi, pa v bistvu malo se je treba vživeti v človeka, ki se mu vse to dogaja, osebama o kateih je govora, tamlada je pomembna toliko kot forgazar zaradi katerega avto ne spelje.
Kaj pa ti, a si našla sorodno dušo v tamladi ali celo furaš sličen lajf njenemu?
Kosarkarji so pa v bistvu čisto nepomembni, ne vem kaj te je toliko zbodel opis te snahe?
[/quote]

Si, potrjeno.


Ne, sta sicer zelo prisebna statca skrbita zase, mati kuha tudi za tega sina, on ima poleg penzijonističnega zivljenja še tisoč in en opravek.Letno prevozi bistveno več km kot povprečna zaposlena gospodinjska uslužbenka in še in še opravil.
Saj v bistvu zato tudi vprašanje če je možno da se človeku zmeša od strahu, stresa in vsega kar se mu hudega zgodi? Res bi morali videti današnji odklop teh dveh ljudi !
[/quote]
Tole da “se nekomu zmeša” je zelo širok in nespecifičen pojem…

Zaradi strahu lahko pride do čustvenih travm, zaradi stresa do izgorelosti, zaradi vsega skupaj preveč lahko do živčnega zloma itn, v ekstremnih primerih so možne tudi hujše čustveno-psihične komplikacije…

Seveda pa izražanje gorja, bolečine in preobremenitve po nekem takšnem dogodku še ne pomeni, da se je nekomu “zmešalo”, je preprosto “dajanje ven” tega, česar ne moremo “ponotranjiti” / sprejeti ali čustveno/psihično prenesti… dokler gre ven, je še “dobro”; večji problem pa nastane, ko/če se “zaskoči” in pride do (negativne) spremembe v osebnosti oz. vsakdanjem obnašanju in čustvovanju…t.j apatiji, depresiji, agresiji, nepredvidljivih čustvenih izbruhih… (C-)PTSD… itn.

Ali se lahko človeku zaradi strahu in stresa zmeša?

NE! Si premaknjen že od rojstva ali pa nisi.

Si, potrjeno.
[/quote]

Moraš zgodbo brat in vse detajle, kje so omenjeni košarkarji, kot kaj so omenjeni, v bistvu je samo v ednini omenjen! Od kje tebi množina???? Pojma nimam.Bi pa pogledat bilo dobro v starih temah kjer si se vtikovala in kadar so poimensko blatili znane Slovence\ke, če si kdaj stopila kakšnemu v bran kot sedaj tej snahi in košarkarju\ (em po tvoje).
Sem kaj?

Raje ne razkrivajte osebnih podatkov, da vas ne bo kdo tožil.

Jih še živ dan nisem,še zgodbe ki so resnične prikrojim.
Se mi pa fržmaga, ko napišem resen problem, me pa za blodnjavo en model razglasi in to kao nek registriran uporabnik.Pa saj ne nakladamo vsi v brez veze, lajf pač ni povsod rožnat in ljudem, ki ne delamo nekje v JU ne cvetejo vsem rožice, nas ne nosijo po rokah in nimamo vsi po vrsti jurja petega v mesecu, ne glede a je dobiček a ni! A lahko vsaj toliko spostovanja do fizikalcev, ker drugače cisto razumum tezake, ki po končanih papirnatih opravkih in plačevanju da raja na ju lahko podjebava v pop. urah folk po forumu, benti čeznje in jih sovraži.Ker če vam je tolk težko delat z ljudmi in vmes tudi starci ki živijo in so še živi potem menjajte službo in se zaposlite v pogrebnem podjetju.Tam vam pa noben več ne bo jamral


Sem isto pomislil.

New Report

Close