Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Baklja v oddaji Vem

Default avatar

ena iz škatlje

Je danes kdo gledal oddajo Vem?

https://4d.rtvslo.si/arhiv/vem/174573854

Prinašalka svetlobe je ... tekmovalka tiho izgovarja bak-la, ampak ne preveč na glas, ker se črke ne ujemajo. Na koncu je rešitev baklJa. :((

Sramota.
Default avatar

Tara_S

Slavisti nimajo kaj pametnega početi, zato počno neumne stvari. Pika.
Default avatar

QBR

ena iz škatlje je napisal/a:
Je danes kdo gledal oddajo Vem?

https://4d.rtvslo.si/arhiv/vem/174573854

Prinašalka svetlobe je ... tekmovalka tiho izgovarja bak-la, ampak ne preveč na glas, ker se črke ne ujemajo. Na koncu je rešitev baklJa. :((

Sramota.
Nič ni sramota. Povedala je pač eno črko premalo. Če si pa zastavljalci križank in ugank dajejo duška, je pa to že drug problem.

ena iz škatlje

Vidim, da sem na napačnem forumu. Eden ne zna razbrati, kaj mu hoče povedati Fran, drugi trdi, da je povedala črko premalo ...
Default avatar

QBR

Vidim, da sem na napačnem forumu. Eden ne zna razbrati, kaj mu hoče povedati Fran, drugi trdi, da je povedala črko premalo ...
No ja, pa povej ti, kaj ti ne paše.

ena iz škatlje

QBR je napisal/a:
No ja, pa povej ti, kaj ti ne paše.

V mojih časih smo v nižjih razredih OŠ pogosto pisali narek: Škatla, korenček, ladja, škorenj, bakla in podobne besede. In smo se tam naučili, da se reče bakla in ne baklja.
Morda smo pa bili ena redkih šol s takim učnim programom?
Default avatar

QBR

Očitno ne rešuješ križank. V njih so često besede, za katere prvič in hkrati zadnjič slišiš. Prav ima pa izključno le tisti, ki jo sestavi. Njegova pravila pač.

ena iz škatlje

Torej ti prvič slišiš za besedo bakla?
Default avatar

sskj

SSKJ pri baklJ napotuje na baklo.
Default avatar

Marko

NE, ti prvič slišiš za baklJa. No, pa jaz tudi, ampak to ni pomembno. :)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

ena iz škatlje

Marko je napisal/a:
NE, ti prvič slišiš za baklJa. No, pa jaz tudi, ampak to ni pomembno. :)
:)))
Default avatar

QBR

Kako ne dojameš? Obe besedi sta, ne vem po čigavi volji, pravilni. V križanki pa so zahtevali "bakljo" in pika. Ključen je tisti "J", pa če ga hočeš, ali ne. Pa tudi, če bi hoteli "Y", ne bi bilo nič drugače. Avtor, oz. producenti si pač izmišljujejo pravila. In kar pozabi na lahkotna slovnična pravila, če hočeš doseči zmago.
Igra pač. Pravila piše zastavljalec vprašanj in le če uganeš, dobiš.
Sreča pa je itak opoteča.

V vse segmente

so se zalezli južnaki, ki nam vsiljujejo svoj lj, nj ter ić