Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali radi jeste torte na rojstnodnevnih zabavah, kjer otroci pihajo svečke?

Ali radi jeste torte na rojstnodnevnih zabavah, kjer otroci pihajo svečke?

Ali bolje rečeno: pljuvajo? Meni to ni ravno apetitlih.

Resno? Predvidevam, da tudi preostale hrane ne, ker narezek je gostitelj narezal ‘na roke’, kako je s higieno hrane v menzah, restavracijah pa sploh bolje ne razmisljati.

P.s.: eni imate res ‘tezave’ …

Mene to moti. Jesti tako torto (se trudim izogniti) ali pa drugim ponuditi tako torto.
Ponavadi naredim še kakšne mafine, dam vse svečke v en mafin in potem tega piha slavljenec, gosti, komur se da (magične svečke, ki se same nazaj vžgejo) in ga potem vržem stran. Lani smo tako naredili s kosom torte in vanj dali vse svečke. Sem rekla, da je sin prehlajen, da se ne bi še drugi nalezli, pa ni nihče vztrajal, da mora celo torto popihat.

nova
Uredništvo priporoča

Prav zanimivo. Jaz sem zgrozena, ce vidim prehlajene otroke okoli skakat to je res. Precej sebicno od starsev. O pljuvanju nisem razmisljala in obicajno kar z veseljem pojem kos torte. Torta na otroskem rd pac mora biti ko si velik pa nima nekega vecjega pomena razen morda za okrogla praznovanja, poroko ipd. Otroska slinca se mi apriori ne gnusi. Je ze bolj ogabno se z odraslim decom rokovat vedoc, da si jih vecina po lulanju in dotikanju oneta sploh ne umije rok.

S čim se eni obremenjujete. Jaz komaj čakam, da oba mulca vzameta svoj kos torte, ki ga itak nikoli ne pojesta. No, tukaj vskočim jaz. Videl sem tudi že na rd, kako gloda perutničke malo otrok, malo kuža… vsi so še živi – tudi kuža.

Joj, jaz sem že bila v skrbeh za psa…

Ne vem, s kakimi otroki imaš to opravka. Tisti, ki jih jaz poznam, znajo pihati brez pljuvanja (in pljuvati brez pihanja, če je treba). Če pa bi bil kdaj kdo prehlajen, se zabava itak prestavi za teden ali dva, ker se k prehlajenim ljudem ne vabi obiskov, s torto ali brez.

Dam tisto ob robu torte vse stran..pojem sredinski del. Razen če je torta za odrasle in se ne piha..ali pa če pihata moja otrok.

Jaz vse jem … razen koruze, fižola pa kakšna semena … Če pa nekdo piha torto, pa kaj? A ko si bil/a kdaj na kaki privat zabavi, kjer ti gospodarica pripravi ogromno narezkov, ob enem še ji kaj dol pade, pobere, vrže v smeti, rok si itak ne umiva za vsako malenkost … pa vse poješ. 🙂

Meni je že salama padla na tla v svinjarijo – na pesek … lačen bil tako, da sem malo dol obrisal, oni zunanji del stran odrezal, pa jo pojedel. 😛 Pa poglej me … še vedno sem živ. 😀

Z veseljem!

Dokler nisem začela hoditi na mon, sploh nisem vedela, da so torte popljuvane zaradi pihanja svečke.
Vedela nisem recimo tudi tega, da nekatere na obisku odpirate predalčke za prašek na pralnem stroju in preverjate, ali je tam plesen.
Pa da se vam gnusi, če se na kavč usedete v istih oblekah, v katerih ste bili na javnem prevozu.
Pa še ene par for, samo se zdajle ne spomnim.

Nikoli do sedaj še nisem pomislil na to tvojo varianto.

Nikoli do sedaj še nisem pomislil na to tvojo varianto.
[/quote]

Komaj cakam otrosko veselje ob torti in torto seveda tudi.

Sem pa včeraj ob temi o spodnjih majicah pomislila kako selektivno so eni obsedeni s čistočo.
Ena tam v temi piše, da vsak dan zamenja vse kar se dotakne njene kože, ker menda je edino to higiensko. Po drugi strani pa na monu tukaj velja prepričanje, da so psi, njihova slina, dlaka vse vrhunsko čisti in oni so povsod spijo s takimi, ki sebi vse takoj zamenjajo, lizejo jih, lizejo hrano za ljudi na mizi, lastniki jih meckajo po rokah in si potem ne umijejo rok in kar s temi jedo narezke npr., to je vse vrhunska higiena. Samo ce pa otrok piha svečke pa je problem, pa ce ima clovek dva dni spodnjo majico je tudi hudo zanemarjen.
Čudni standardi higiene moram rect, ali pa se doloceni tako gabijo sami sebi, da lastne kože ne prenesejo.

Komaj cakam otrosko veselje ob torti in torto seveda tudi.

Sem pa včeraj ob temi o spodnjih majicah pomislila kako selektivno so eni obsedeni s čistočo.
Ena tam v temi piše, da vsak dan zamenja vse kar se dotakne njene kože, ker menda je edino to higiensko. Po drugi strani pa na monu tukaj velja prepričanje, da so psi, njihova slina, dlaka vse vrhunsko čisti in oni so povsod spijo s takimi, ki sebi vse takoj zamenjajo, lizejo jih, lizejo hrano za ljudi na mizi, lastniki jih meckajo po rokah in si potem ne umijejo rok in kar s temi jedo narezke npr., to je vse vrhunska higiena. Samo ce pa otrok piha svečke pa je problem, pa ce ima clovek dva dni spodnjo majico je tudi hudo zanemarjen.
Čudni standardi higiene moram rect, ali pa se doloceni tako gabijo sami sebi, da lastne kože ne prenesejo.
[/quote]

Tudi jaz še nisem pomislila na kaj takega. Vedno smo jedli torte po pihanju svečk, pa nam ni bilo nič.

Eni otroci res tako upihnejo svečke, da kar prši naokoli. V tem primeru sem ponavadi preveč sita za torto 🙂

Kaj otroške zabave s torto? Verjetno vaši starši še niso v domu upokojencev. Tam rojstni dan preznujejo vsi starostniki v istem mesecu s sorodniki. Naredijo veliko torto, kjer svečke pihajo vsi starostniki. Sedaj pa naprej uporabite domišljijo.

Ker ponavadi sama razrežem torto bi se na čokoladni torti zagotovo opazile pikice sline, do sedaj v 20 etih tega nisem opazila. Vsi pihajo

Kako pa potem najdejo vsak svojo protezo?

Boste izvedeli, ko boste oskrbovanec v domu starejših občanov. Do takrat pa malo spoštovanja do starostnikov ne bi škodilo, glede nato, da greste po njihovi poti.


res je. mene vedno znova preseneča (negativno seveda) kako nekateri zmotno mislijo, da so
zabavni, če se norčujejo iz hibe, zdravja, težave, nekoga drugega.

Česa vse tukaj ne prebereš :-))))

Smo cepljeni: Otroci, odrasli in psi. Vse bo ok.

Stavim da s bureki pri šiptarju nimate teh problemov.

V “našem” domu ni svečk (detektorji dima!!!!) in jih posledično tudi ne pihajo.

Potem predvidevam, da ne jeste tudi v restavracijah, na zabavah ipd., kjer je hrana na mizi dlje časa, okrog nje več ljudi, vsak nekaj govori in – o, groza – ste kdaj opazili, kako pri nekaterih manj, pri drugih bolj, leti slina iz ust, ko govorijo. Le kje pristane? Na krožnikih, v kozarcih … Pa dober tek 🙂

New Report

Close