Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Linkedin in iskanje službe

Linkedin in iskanje službe

A uporabljate kaj Linkedin ali kako drugo družbeno omrežje za iskanje službe?
Jaz uporabljam samo FB pa še to vsake nekaj mesecev kaj objavim, več ne.
Zdaj pa sem poslušala nekaj na temo LInkedina in menda naj bi bil ok. Sem si ustavarila profil, širim mrežo.
Ste bili kaj uspešni in kako širite mrežo?
Jaz dodajam različne zanimive firme pa ljudi iz moje branže.
Mislite, da je fb tudi ok za te namene?

Jaz na FB nikoli ne gledam za službe…Moj profil je privat, tako da če me kdo kje taga, kar ni glih dober vtis za službo, nihče ne vidi.

Linkedin mi je pa všeč. Zadnjo službo sem preko tega dobila. Sem našla razpis in se prijavila. Marsikje je priročno – samo daš povezavo do profila, ko se prijavljaš. Nastaviš si filtre kaj te zanima, izkušnje… in se ti avtomatsko prikazujejo ponudbe.

Kaj pa ta varianta na linkedinu, da širiš mrežo na ta način, da klikaš ljudi, ki jih ne poznaš, delajo pa v firmi oz. področju, ki te zanima? Je to ok? Ali je fajn vsakemu takemu napisat kako sporočilo?
Na FB imam take, ki jih osebno poznam, skoraj vse.
Tu na Linkdinu pa ne vem, bolj mi je interes dodajat take, ki so v meni zanimivih firmah, čeprav jih ne poznam.

Kaj pa ta varianta na linkedinu, da širiš mrežo na ta način, da klikaš ljudi, ki jih ne poznaš, delajo pa v firmi oz. področju, ki te zanima? Je to ok? Ali je fajn vsakemu takemu napisat kako sporočilo?
Na FB imam take, ki jih osebno poznam, skoraj vse.
Tu na Linkdinu pa ne vem, bolj mi je interes dodajat take, ki so v meni zanimivih firmah, čeprav jih ne poznam.
[/quote]
močno močno odsvetujem, da greš preko linkedina nadlegovat ljudi za službo. vse, kar boš dosegla je, da te bodo blokirali.

prijavljaj se na razpise in imej svoj linkedin kot prilogo

ampak je tale linkedin za iskanje službe uporaben šele, ko imaš za naštet neke reference in strokovnosti. če imaš zgolj šolo narejeno in nobenih delovnih izkušenj, ga raje sploh ne imej.


močno močno odsvetujem, da greš preko linkedina nadlegovat ljudi za službo. vse, kar boš dosegla je, da te bodo blokirali.

prijavljaj se na razpise in imej svoj linkedin kot prilogo

ampak je tale linkedin za iskanje službe uporaben šele, ko imaš za naštet neke reference in strokovnosti. če imaš zgolj šolo narejeno in nobenih delovnih izkušenj, ga raje sploh ne imej.
[/quote]

Saj nisem nikjer napisala, da bi koga nadlegovala za službo :).
Jaz sem samo napisala, da bi dala ljudi v svojo mrežo. Ne bi jim pa pisarila za službo. To je menda logično, da ne :).

Kaj pa ta varianta na linkedinu, da širiš mrežo na ta način, da klikaš ljudi, ki jih ne poznaš, delajo pa v firmi oz. področju, ki te zanima? Je to ok? Ali je fajn vsakemu takemu napisat kako sporočilo?
Na FB imam take, ki jih osebno poznam, skoraj vse.
Tu na Linkdinu pa ne vem, bolj mi je interes dodajat take, ki so v meni zanimivih firmah, čeprav jih ne poznam.
[/quote]

Odvisno. Jaz osebno nikoli nisem pisala neznanim osebam. Imam v mreži nekaj recruiterjev, ki so me dodali, sama sem pa tudi dodala nekaj ljudi s področja, kjer bi želela delati oz kjer delam. Nisem pa konkreto po firmah iskala. Načeloma uporabljam bolj Linkedin za prijavljanje za službe. Nič mi ne pomaga, če imam v mreži direktorja moje sanjske službe.

Sem pa slišala zgodbe, da so nekateri uspeli na ta način. Verjetno pa so bili konkretno specializiran kader ali pa izjemne reference.

FB in LI sta 2 različni socialni omrežji. Tako, da ni primerjave.

Odvisno. Jaz osebno nikoli nisem pisala neznanim osebam. Imam v mreži nekaj recruiterjev, ki so me dodali, sama sem pa tudi dodala nekaj ljudi s področja, kjer bi želela delati oz kjer delam. Nisem pa konkreto po firmah iskala. Načeloma uporabljam bolj Linkedin za prijavljanje za službe. Nič mi ne pomaga, če imam v mreži direktorja moje sanjske službe.

Sem pa slišala zgodbe, da so nekateri uspeli na ta način. Verjetno pa so bili konkretno specializiran kader ali pa izjemne reference.

FB in LI sta 2 različni socialni omrežji. Tako, da ni primerjave.
[/quote]

Pa je kaj konkretnih objav za službe gor?
Nekaj sem našla, še nič konkretnega. Samo se pa komaj začela sestavljati svoj profil pa iskati kontakte.
Drugače ti to pišeš za Slovenijo?
Ker vse oglase za zaposlitev, z mojega področja, kar sem našla, so bili iz tujine. Slovenija pa bolj bogo, tudi kar se tiče firm z mojega področja, jih skoraj ni gor.

Imam urejen profil. Vse opise delovnih mest, izkušenj, certifikati…
Občasno dobim ponudbe oz. povpraševanje iz slovenije, večina pa tujina.
Je pa res da imam 12 let izkušenj na dokaj specifičnih znanjih.

Kar se tiče dodajanja oseb, mene velikokrat kar nekdo doda. Me ne moti. Sama pa dodajam samo znane, oz. osebe s katerimi sem bila poslovno v kontaktu.

Večinoma iščejo kader po tagih. Tako da si vpiši znanja. Ker po tem te bodo našli. Če imaš kaj izkušenj pa je super če kdo kaj napiše o tebi. Priporočila so vedno dobrodošla. Lahko prosiš bivše sodelavce in tudi ti njemu napišeš.

Pa je kaj konkretnih objav za službe gor?
Nekaj sem našla, še nič konkretnega. Samo se pa komaj začela sestavljati svoj profil pa iskati kontakte.
Drugače ti to pišeš za Slovenijo?
Ker vse oglase za zaposlitev, z mojega področja, kar sem našla, so bili iz tujine. Slovenija pa bolj bogo, tudi kar se tiče firm z mojega področja, jih skoraj ni gor.
[/quote]

To pa je pomemben podatek, ki sem ga pozabila napisat – tujina, bolj konkretno VB. Občasno pogledam za SLO, pa je bolj bore malo. Se mi zdi, da se še ni tako razpaslo.

Ja, zgleda, da se v Slo res še ni razpaslo.
Hvala za idejo za tage. Moram to koristiti.


močno močno odsvetujem, da greš preko linkedina nadlegovat ljudi za službo. vse, kar boš dosegla je, da te bodo blokirali.

prijavljaj se na razpise in imej svoj linkedin kot prilogo

ampak je tale linkedin za iskanje službe uporaben šele, ko imaš za naštet neke reference in strokovnosti. če imaš zgolj šolo narejeno in nobenih delovnih izkušenj, ga raje sploh ne imej.
[/quote]

Tako je – in šele in še bolje, ko imaš priporočila posameznikov, oziroma podjetij tudi gor…. Sicer pa – zanimive posamznike iščejo tudi “head hunterji” iz različnih podjetij – vem, ker dobivam sporočila na LinkedIn….

Avtorica se mora tudi zavedat, da to kar počne sedaj na obeh medijih, je bolj “zalezovalski način” z namenom in jo bodo tisti, ki to takoj pogruntajo, takoj tudi bannali ( skenslali) ali omejili dostop do svojih objavljenih informacij.

Zgubit nimaš kaj. Če drugega ne, vsaj spremljaš kaj se dogaja na izbranih področjih.

Tako je – in šele in še bolje, ko imaš priporočila posameznikov, oziroma podjetij tudi gor…. Sicer pa – zanimive posamznike iščejo tudi “head hunterji” iz različnih podjetij – vem, ker dobivam sporočila na LinkedIn….

Avtorica se mora tudi zavedat, da to kar počne sedaj na obeh medijih, je bolj “zalezovalski način” z namenom in jo bodo tisti, ki to takoj pogruntajo, takoj tudi bannali ( skenslali) ali omejili dostop do svojih objavljenih informacij.
[/quote]

Oh ja, kake bedarije pa ti kvasiš. Zalezovanje? Kaj ti pa je?
Od kje ti ideja, da koga zalezujem?
Saj bi te še resno jemala, ampak, ko si začela z zalezovanjem, te pa res ne morem več resno jemati.

Zgubit nimaš kaj. Če drugega ne, vsaj spremljaš kaj se dogaja na izbranih področjih.
[/quote]

Bom sprobala. Hvala za namig.

Oh ja, kake bedarije pa ti kvasiš. Zalezovanje? Kaj ti pa je?
Od kje ti ideja, da koga zalezujem?
Saj bi te še resno jemala, ampak, ko si začela z zalezovanjem, te pa res ne morem več resno jemati.
[/quote]

Da ti nekoga z namenom klikneš za povezavo na FBju, ker veš, da dela tam, kjer bi tebi zadišalo tudi, je čisto zalezovanje z namenom… stalkihng….. sorchy…..

Pa jemlji resno sebe, kolikor hočeš 😀

Da ti nekoga z namenom klikneš za povezavo na FBju, ker veš, da dela tam, kjer bi tebi zadišalo tudi, je čisto zalezovanje z namenom… stalkihng….. sorchy…..

Pa jemlji resno sebe, kolikor hočeš 😀
[/quote]

No ja, zdaj te še manj resno jemljem, ker vidim, da niti brati ne znaš.
Ti bom napisala še enkrat posebej zate: na fb imam skoraj same take fb prijatelje, ki jih osebno poznam.
Upam, da ne boš zdaj pisala še več neumnosti. Ker res brcaš v temo.

Tole z zalezovanjem je sicer zanimiv aspekt, zelo verjetno pa tako redko zastopan, da lahko mirno ignoriras. V “najslabsem” primeru se ti lahko zgodi (ce izvzamem tiste, ki bi kaj takega steli kot zalezovanje), da te doticna oseba napoti na drugo osebo (npr. nek CEO na HR oddelek). S taksnimi, ki bi steli tvoj ineteres za poslovno sodelovanje ko zalezovanje, pa verjetno tudi ne zelis imeti opravka, zato je tudi taksna informacija na nek nacin dobrodosla. Le pogumno. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Facebooka nikoli nisem mešala s poslovnim delom življenja.
Kar se Linkedina tiče je pa OK. Sicer se sama nikoli nisem prijavljala na razpise preko Linkedina, sem pa bila kontaktirana s strani HR službe enega od mednarodnih podjetij, ker so iskali nekoga iz moje stroke, native Slovenian speaker itd… Ponudba je sicer bila zanimiva, če bi bila samska in free, tako pa se res nisem imela namena seliti v tujino.
Vmes je padlo ša par zasebnih sporočil, ampak nič omembe vrednega, več al manj spam.

Sama nimam nikjer profila, imam pa par prijateljic, ki Linedin redno uporabljajo v poslovne namene: od tega, da njih najdejo drugi delodajalci, do tega, da kaj potrebujejo in poiščejo če koga poznajo v tem segmentu.
Se pa v tem omrežju vidi, če ti nekoga klikneš – ta oseba dobi obvestilo, kdo si je ogledoval njen profil, samo v vednost;)

New Report

Close