Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kruh ob vsaki jedi?

kruh ob vsaki jedi?

Malo hecno pa vendar…. poznate koga, ki ob vsaki jedi, dobesedno ob vsaki, je zraven kruh. Konkreten kos ali dva kruha. Meni se to zdi čudno. Priznam. Zrezki v omaki + krompir + kruh, testenine z omako + kruh, rižota + kruh, pečen krompir + pečenka + kruh…. Poznate koga, ki je tak ljubitelj kruha? Pa tisti, ki to prakticirate. Vas sam obrok ne nasiti in potrebujete pač tisto ‘več’.
Lp

Jaz poznam, in sicer so to pretežno ljudje, ki veliko in težko fizično delajo (moji sorodniki kmetje) in rabijo veliko energije, da se lahko v gozdu haklajo z debli in podobno. Zato tudi niso ne debeli, ne zamaščeni, ne čudni. Le ljudje, ki pač jejo glede na potrebo.

Jaz sama pa tudi pojem veliko kruha, recimo 3 kose na dan (za zajtrk, malico in običajno še popoldne/večerja kak kos), pa mi tudi nič ne fali. Krasna teža, zdrava in počutje odlično. Aja, pa mleka tudi spijem ogromno.

Pa bi morala glede na novodobne trende (gluten in laktozo) biti že skoraj pod rušo glede na svojo prehrano.

Moj tata še skodelico od sladoleda s kruhom pomaže.

Od mojga družina so šli k bratu na večerjo, snaha se je potrudila, cel dan je kuhala, vse se je šibilo od dobrot in razne hrane, samo kruha ni dala na mizo, ker ga ne jejo in ne kupujejo. Drug dan je prišlo ven, da so bili lačni ker ni bilo kruha!!! To je bla taka afera, ker je snaha pol države u luft vrgla in jih ozmerjala in jim sramoto nardila, da si še dons ne upajo k njej!!! Mi se še dons delamo norca in režimo na ta račun, kadarkoli se vidimo :))))

čedalje manj takih ljudi srečujem.

Ker kruh je mašilno živilo, z veliko kalorijami in preveč soli. Eaje kaj drugega od prilog ali glavne jedi, namesto kruha. Koristneje.

In ja, ponavadi, če je kdo vljuden, naprimer na kakšnem družinskem slavju, kjer so tiste tipične ” plate z vsem gor” majhne ali premajhne za napirmer 6 ljudi na del mize, pa ne dobi dovolj, si vzame zraven še kruh rekoč, da se drugače ne bo najedel, ker zmanjkuje prilog ali glavne jedi 😀

Jaz osebno pojem zelo malo kruha, kaka 2 kosa tedensko mogoče.
Moja mladoletna nečakinja, že odkar je bila še majhen otrok, pa poje več kruha kot česarkoli drugega. Npr. če je obed sestavljen iz juhe, mesa, priloge in solate, bo ona pojedla juho in 2 ali celo 3 kose kruha. Če so testenine in solata, bo pojedla pol testenin in dva kosa kruha. Za zajtrk 2 kosa kruha in morda rezina sira. Če je popoldan lačna, si pri vsej mogoči hrani, vzame kos kruha. Noro.


Imam takega moža doma. Včasih še zvečer ob desetih, enajstih vstane in si gre naštimat še kak kos kruha, raje dva kot enega, pa salamo, ker bo drugače od lakote do jutra umrl. Po njegovo ;)))
Presnet pa bolj suh je kot jaz, res pa cel popoldan brklja okoli bajte, jaz pa za kompom visim.
Vsak dan spečem kruh iz pol kile moke, mi ga zmažejo, jaz ga ne jem. Mož in trije zdaj že veliki otroci.

Tudi moja nečakinja je kruh na kruh in kruh z vsem, je že srednješolka, a glede teže ima po moje premalo kil, nič se je ne prime, čeprav so njej glavna hrana OH. Starejša pa sploh ne je kruha, ostalih OH zelo malo, ima raje mso in zelenjavo, postava normalna, čeprav ji tudi kaka kila več ne bi škodila.

Pri nas s kruhom ne pretiravamo, ga pojemo bolj malo, jaz npr pojem komaj kak kos kruha na mesec, pa bi vsi lahko shujšali kakšno kilo.

Ne poznam nikogar, ki bi si dal kruh poleg rižote ipd. Se ga pa pri nas doma ne bojimo, tako kot marsikdo danes. Včasih ga jem za zajtrk in za večerjo. Včasih po več dni nič. Povprečno pa gotovo kos ali dva na dan.

Takih ljudi ni tako malo, jih videvam v menzi na malici. Eden izmed njih je tudi moj sodelavec, s katerim skupaj malicava. Je pa suh kot prekla.

ja, moj tast
Hecno je, da je suh


Moj stric je tak. Edino s pico ne je kruha. Pa s torto(sladicami) tudi ne.

Lahko mu naredim v pečici meso, pečen krompir, pečeno zelenjavo. Bo pojedel meso, vzel 5 kosov kruha(sredico) ter ajvar in če mu bo ostalo kaj prostora v želodcu bo pojedel tisti krompir, zelenjavo za eno žlico.
Enkrat sem samo zase spekla količino krompirja in zelenjave, njemu dala na krožnik meso. Ni mu bilo prav. Raje da ima na krožniku vse, pa ne poje in vrže v smeti, kar meni ni vseeno glede metanja hrane. Siten in kompliciran je. 🙂


Itak. Še ob prepečencu…pici… štrudlju.

Kruh naš, vsakdanji.
Pusitite nam ga, vi pa se bašite z ocvrtim krompirčkom, majonezo, čokolado itd …..

______________________

Ker kruh je mašilno živilo

Za tebe res, ker očitno nisi nikoli izkusila, kako zgleda, če je človek lačen.
No, saj jaz tudi ne, HB. Vseeno pa me je malo neprijetno zbodla tvoja nespoštljiva pripomba o kruhu.

Proizvodni delavci običajno, ker imajo težko fizično delo.

Moj dedek po materini strani je baje rad jedel kruh, pri kosilu je zmeraj pojedel košček kruha. To navado ima tudi stric. Meni je smešno, ko ga je zraven omake, mesa in pire krompirja 🙂 Niso pa to neke velike količine, zato ni debel.

Ampak ob vsaki jedi ga pa ne jem … kruh je nujen pri meni, ko se je meso. Če ni kruha, ostanem lačen. 🙂 Nisem delbel, sem bolj kot ne suh, glede na to, da mi stalno pravijo da sem drobne postave, če tudi se meni zdi, da sem bolj športne … ampak … vsake oči imajo svojega malarja …

v glavnem … ko jem kruh, ga pojem tudi pol kile naenrat … mala malca. Drugače pa še nisem srečal človeka, ki bi vsakič kruh jedel, tudi če ne paše zraven. Sem že jedel kruh pa vložene murke zraven … če si lačen, se hočeš najesti, ješ kruh, pa zraven nekaj, ki je sladko, slano ali kislo … pa če paše zraven ali pa ne. 😀

New Report

Close