Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dvig minimalne plače, pa ostali?

Dvig minimalne plače, pa ostali?

Jupi, obeta se dvig minimalne plače na cca 700eur. Edino pravilno, pa vendar se obeta dvig tudi ostalih plač, ki so sedaj 700 ali malo nad tem?! Ali bo sedaj še več ljudi z minimalcem, bodo visoko izobraženi ljudje motivirano delali za 200 eur več kot nekdo z osnovno šolo. Nikakor nisem proti dvigu minimalca, ampak če se že dviguje naj bo dvig za vse enako!

obeta se … to ne pomeni da se bo nujno zgodilo …

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

zanimivo razmišljanje.

si bil tega mnenja tudi, ko so tebi zviševali, tistim spodnjim pa ne?

plača ni mana, ki pade z neba ☺
pri negativnem proračunu, zahtevah sindikalcev, … bo moral iti minimalec na dol, pa socialni transferji bodo tudi hujšali

Odpustijo naj 15.000 zaposlenih v JS pa bo denarja za vse.


Moj podpis. Se popolnoma strinjam. Neka sorazmerja se morajo ohranit.


Moj podpis. Se popolnoma strinjam. Neka sorazmerja se morajo ohranit.
[/quote]

Sem za razmerja plač 1:5.

Sem za razmerja plač 1:5.
[/quote]
očitno nisi veliko vredno ☺
v JU/JS pa bi zadoščala 2 razreda: 1.100€ (85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih) in 2.200€ (ostali) – bruto

Nisem navdusena. Sem s.p in lezem iz meseca v mesec. Moj bruto mesecni prihodek je 1300€. Ko placam prispevke, racunovodstvo in akontacijo mi ostane 720€. Zdaj bodo spet dvignili prispevke.

Minimalna plača ni neka osnova, na podlagi katere bi potem določali druge plače. Prav tako plača nikakor ni odvisna od izobrazbe. Nekateri delodajalci tudi tistim z OŠ plačujejo več od samo minimalca, nekateri pa tudi tistim s faksom samo zakonsko predpisani minimum.

Ne vem, zakaj se nekaterim tistim, ki dobivate več od minimalca, zdi, da ste avtomatično upravičeni do neke “distance” do tistih na minimalcu. Da mora vedno obstajati razlika med vami in njimi. Zakaj? Ker ste boljša rasa?

Minimalc je itak zlorabljen institut do konca.

Saj mu niso zvišali kar tako, je moral že kaj pokazat, da je dobil več.

Te odpustit, pa znižat davke, pa bo pri istem bruto, višji neto.

Torej naj te operira nekdo samo z OŠ, ne pa nek z diplomo z medicine.
Zakaj bi nekdo študiral leta in leta, zato, da bo potem na minimalcu, če je pa itak vseeno ali ima izobrazbo ali ne?

Drugače pa: sem seveda za dvig minimalcev, ampak na 700€ še dolgo ne bo šlo. Na žalost.

Samo potem grejo tudi cene za toliko gor, pa smo vsi spet na istem.

Sem za razmerja plač 1:5.
[/quote]

Zakaj? Pa valjda en inženir prisluži podjetju 10x več kot en proizvodni delavec

Saj mu niso zvišali kar tako, je moral že kaj pokazat, da je dobil več.
[/quote]

morda šefinji…

Švicarji ga sploh nimajo, pa jim kar gre.

Problem slovenije je, da je bilo tukaj preveč komunizma, in da so se delavci razvadili… pri 20ih je dobil šiht in tam ostal do 60. leta in šel v penzijo. Delal je ves čas isto, isto hitro/počasi, vsakih par let, pa samo zaradi emšota pričakoval višjo plačo.

Na srečo se vsaj mladi zavedajo, da tako ne gre, in pač menjajo šiht, in hitro pristanejo na višjih plačah od minimalne…. “taborniki”, ki se nočejo nič novega naučit, nič dodatnega narest, pa pričakujejo, da jim bo država prisilno višala plačo vsakih par let.

morda šefinji…
[/quote]

Če ne znaš nič drugega narest, kot obdelat šefinjo, pa da ti niti s tem ne da več kot minimalca, si pa res nesposoben.

Jaz tudi zelo podpiram to, je pa res, da sama delam za 300 EUR več pa zelo zahtevno in stresno delo in iščem bolj operativno, ker se mi tistih par 100eur ne bo bistveno poznalo, na živcih pa zelo, sem si pa sama kriva , firma ima denar pa nekako si nisem znala spogajat višje na začetku..ko se je dalo.

Jaz tudi zelo podpiram to, je pa res, da sama delam za 300 EUR več pa zelo zahtevno in stresno delo in iščem bolj operativno, ker se mi tistih par 100eur ne bo bistveno poznalo, na živcih pa zelo, sem si pa sama kriva , firma ima denar pa nekako si nisem znala spogajat višje na začetku..ko se je dalo.
[/quote]

Zato pa menjaš službo vsake par let.. višja plača, nekaj novega se naučiš, pa nekdo drug pride v pogajalsko pozicijo na stari firmi.

Če ne znaš nič drugega narest, kot obdelat šefinjo, pa da ti niti s tem ne da več kot minimalca, si pa res nesposoben.
[/quote]

obdelat kar ni bilo dobro obdelano je povsem dovolj za dobro plačo…

Vidiš to je napačno razmišljanje. Nismo nič boljša rasa. Imam visoko izobrazbo, začel sem z minimalno plačo, katero so mi z leti višali, tudi bolj odgovorno in zahtevno delovno mesto imam sedaj. Kako bo sedaj vodja smene motiviran, če bo njegov podrejeni imel isto plačo ali 50 eur razlike, v takem primeru bo vodja raje šel nazaj na mesto podrejenega.

In ob tem spet pozabljajo na tisoče prekercev ne po lastni izbiri, ki že zdaj komaj držijo glavo nad vodo, se vsak mesec sproti borijo za honorarje in plačajo enako prispevkov kot vsi, ki jim delodajalec vsak mesec nakaže plačo, tudi če so bili na dopustu ali pa so zboleli. Bravo, levica, res pravi borci za delavce. Ob Mescu se mi bruha.

Vsi enaki, le nekateri bolj enaki 🙁

Dvig minimalne plače – absolutno.

Popolnoma nesprejemljivo je da nekdo ki hodi v službo in ima to smolo da dela za minimalca nima dovolj da lahko preživi.

Popolnoma nesprejmljivo je tudi da so socialke tako blizu minimalcu da se ti ne splača delat in raje visiš na socialki pa malo pošmuglaš poleg.

Ostali pa ja, prav je da se dvignejo tudi te plače ampak eksistenčno odvisni od dviga so minimalcaji ne pa nekdo ki zasluži 1500 eur pa bi rad imel še več. Pridete tudi vi na vrsto ampak pri vas pa naj začne delovati tržni sistem. Se pravi ponudiš dobro plačo in imaš dobre delavce. Samo pri nas je večina zasidranih v garantiranih javnih službah..

New Report

Close