Starševski čvek

Iščem besedilo Avsenikove Na Golici

Default avatar
Iščem besedilo Avsenikove pesmi Na Golici. Že dolgo guglam in ne najdem. Ima kdo mogoče ta tekst doma, ker na internetu ga zgleda ni? Hvala vsem za pomoč!
Default avatar
Saj ti privoščim, da ga dobiš, ampak jaz tako trpim ob tej muziki. How about Sia in podobno? Nič?
Default avatar
joj125 je napisal/a:
Saj poslušam tud druge stvari. A ni lepa pesem? Edino besedilo je tako hudičevo težko najti. Ne vem, zakaj noben ne objavi.
Default avatar
Izberi njene komade in jih poslušaj. The best.
Default avatar
Ko boš najdu tekst od Marka Knopflerja - The long road, od Fleetwood Mac-ovega Albatrosa in od 99 % komadov Joeja Satrianija, potem boš brez skrbi našel še tekst za Golico.

Drugač je pa najhitrejš način, da greš peš na Golico, ker maš besedilo vlito na spominski plošči, čisto na vrhu. Goro Golico najdeš nad Jesenicami, v Karavankah.

Srečno in varno pot! :-)
Default avatar
Trompetenecho boste najlažje našli, če boste vtipkali "Na Golici" na spletni strani You Tube.
drug drugega programiramo
Default avatar
Hm...a Na Golici ima besedilo? Je pa res, da sem popolni analfabet kar se tiče narodnozabavne glasbe. Pa pri nobeni pesmi me besedilo ne zanima; samo melodija. Tako da zaradi mene ima celo lahko besedilo, čeprav se ne spomnim, da bi ga imela.
Default avatar
Tara_S je napisal/a:
Tara, saj veš, da se imamo radi, zato se pa pogovarjamo o raznoraznih čudnih stvareh. :)
drug drugega programiramo
Default avatar
Tara_S je napisal/a:
Seveda ga ima. Edini prepis je vlit na bronasti plošči na vrhu Golice, kot je nekdo že napisal. Zato naj spraševalec urno tja pohiti.

Ti pa kura, ne dojameš vseh sarkastičnih zapisov.
Default avatar
džizus kaj tacga je napisal/a:
Petelinček, da si navš kaj naredu. ;-)
Default avatar
Mogoče ti pri iskanju kaj pomaga, da je avtor besedila Fred Rauch, ki za pevski del skladbe prejema tantieme.
Default avatar
Kdor išče , ta najde.
Default avatar
joj125 je napisal/a:
ubogi.
pa menda ni to razlog da ob petih še ne spiš?
zavrti si vendar malo nočno glasbo, pardon, slovensko očitno zate ni sprejemljivo, raje Eine Kleine Nachtmusik
Default avatar
Tara_S je napisal/a:
Ja Tara, res si analfabet, pa ne samo na glasbenem področju. Na Golici ima besedilo, avtor teksta pa je Fred Rauch. Ki je tudi prijavljen kot soavtor te skladbe - (za pevski del). in vleče denar od izvajanja skladbe.
Default avatar
Očitno res še ena TRAPASTIH (lahko razumete tudi provokatorskih) TEM, o katerih govorim že v neki drugi temi... In avtor si še drzne usajati se, ko ga imamo poln kufer. :-S
Default avatar
megaboy je napisal/a:
Hm....bi rekla, da si precej večji analfabet od mene. Samo priznaš si ne. ;-)
Default avatar
megaboy je napisal/a:
Nima, tisto je "Trompeten-Echo". Na Golici pa nima besedila. Malo je te Avsenike en švaba po balkansko nat.gnil bojda. :)))
Default avatar
nima ne je napisal/a:
Trompeten-Echo je ista skladba kot na Golici. Tisto o nategu se pa strinjam.
V bistvu tist švaba kasira tud za predvajanja skladbe z naslovom "Na Golici".