Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o zdravnikih/icah, ki kadijo in/ali pijejo alkohol?

Kaj si mislite o zdravnikih/icah, ki kadijo in/ali pijejo alkohol?

Jaz ne prav dobrega. Pa niti ne toliko zaradi njihovih slabih navad. Ampak zdi se mi pa absurdno, da zdravnik/ica pacientom predava o škodljivosti kajenja in prekomernega pitja alkohola, sami pa ravno to delajo. Kadilci pa še povzročajo pasivno kajenje, torej v popolnem nasprotju z njihovim poklicem. Namesto, da bi ljudi zdravili, jim škodujejo. To zame sploh ni v skladu z zdravniško etiko. Nihče izmed njih sploh ne bi smel piti alkohola ali kaditi, ker sicer izgubi licenco. Jaz bi tako ravnala, če bi imela pri tem glavno besedo.

To je moje grobo mnenje o njih. Kakšno pa je vaše? Ali vas kajenje in/ali pitje alkohola pri njih ne motita?

Pri nas ga skor vsi dohteri pijejo pa ti povejo da ga je fajn pa zdravo nagnit nena in nevem na kerem konci kokoši ti živiš.

Get a life, no.

Zdravnik je tam, da ti svetuje. Kako sam zivi, je njegova odlocitev. Seveda se zaveda, da ravna v neskladju s tem, kar predava drugim, je pa se vedno clovek in krvav pod kozo.

nova
Uredništvo priporoča

Če ima nekdo težave in pride k dohtarju, a mu naj reče, jah nič, ko greste proti domu še enga prizgite in enga ruknte, da bodo vaše težave manjše?
Grem k dohtarju po pomoč, če zbolim. Nimam cajta razmišljat, a bo mogoče pa pol on s +30 za kosilo pojedel največji šnicl.
Če mu pa po strokovnosti ne zaupate in menite, da vam da napačen napotek, zdravila, ker bo na rojstnem dnevu ruknil glaž vina ali per, potem ga pa pač zamenjajte. Če že ni ravno prekomerno vsse zlil celega soda.

Prav vsi odrasli vemo kaj je prav in kaj ne oz kaj je zdravi in kaj ne naj bo navadni delavec ali zdravnik. Od vsakega posameznika pa je potem odvisno kako bo živel.
Ni pa nezdrava navada samo cigareti in alkohol je tudi president hranjenje ter premalo oz nič gibanja ter zloraba mamil.

Zdravnik je profesionalec. To, ali je on predebel, ali kadi, je njegov problem, to mu bo že povedal njegov kolega zdravnik na zdravniškem pregledu. Zdravnik tebe mora učiti, da kaditi ni zdravo, da alkohol ni zdrav. ne pomeni pa to, da mora biti sam perfekten.

Ti pa imaš probleme. Pa kaj me briga kaj drugi delajo. Vsak dela kar mu paše.

ž
JAO oni niso tvoji osebni prijatelji ali svetovalci, ki bi si morali zaslužiti tvoje zaupanje, oni ti kot strokovnjaki govorijo pač dejstva, tu ni nič osebnega. Kot da bi ploščičar izgubil licenco, če bi SVOJE PLOŠČICE POSTAVIL, KAKOR MU PAŠE!

ž
JAO oni niso tvoji osebni prijatelji ali svetovalci, ki bi si morali zaslužiti tvoje zaupanje, oni ti kot strokovnjaki govorijo pač dejstva, tu ni nič osebnega. Kot da bi ploščičar izgubil licenco, če bi SVOJE PLOŠČICE POSTAVIL, KAKOR MU PAŠE! Lahko jih zmeče eno na drugo, če hoče. Lahko ima laminat, parket in tapison in nobene ploščice, si moreš misliti.
ps: a kadijo pred tabo v ambulanti?

ž
JAO oni niso tvoji osebni prijatelji ali svetovalci, ki bi si morali zaslužiti tvoje zaupanje, oni ti kot strokovnjaki govorijo pač dejstva, tu ni nič osebnega. Kot da bi ploščičar izgubil licenco, če bi SVOJE PLOŠČICE POSTAVIL, KAKOR MU PAŠE! Lahko jih zmeče eno na drugo, če hoče. Lahko ima laminat, parket in tapison in nobene ploščice, si moreš misliti.

čikarski ” dohtarček” ni vreden naziva zdravnik.

No če bi me nadiral, ker kadim, sam pa tudi kadi, mu ne bi ostala dolžna.

Potemtakem bi morali biti vsi učitelji tudi odličnjaki, ko so še sami hodili v šolo, ali?

No če bi me nadiral, ker kadim, sam pa tudi kadi, mu ne bi ostala dolžna.

Potemtakem bi morali biti vsi učitelji tudi odličnjaki, ko so še sami hodili v šolo, ali?

čiki ubijajo, ocene pa ne.

ž
JAO oni niso tvoji osebni prijatelji ali svetovalci, ki bi si morali zaslužiti tvoje zaupanje, oni ti kot strokovnjaki govorijo pač dejstva, tu ni nič osebnega. Kot da bi ploščičar izgubil licenco, če bi SVOJE PLOŠČICE POSTAVIL, KAKOR MU PAŠE! Lahko jih zmeče eno na drugo, če hoče. Lahko ima laminat, parket in tapison in nobene ploščice, si moreš misliti.
[/quote]

Ali pa kot bi zahteval, da ima čistilka doma v nulo zglancano bajto oz. stanovanje.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Če bi veljala takšna nora logika, potem tut s.eksat ne bi smeli, ker za nekatere je to straaaašno dejanje :).
Naj počnejo, kar jim je volja v svojem privat času.


čiki ubijajo, ocene pa ne.

Pa še kako ocene ubijajo. Preveč samomorov je bilo zaradi ocen.
Tudi ljubezen ubija,preveč samomorov zaradi ljubezni.
Pijani (alkohol) ubija-ponavadi nedolžne,nič krive!!!

Upaj in želi si,da vedno naletiš samo na kadilca.

Kaj se sekiraš za kajenje. Pojma nimaš, kok jih je našmrkanih

https://www.delo.si/novice/slovenija/milan-krek-v-sloveniji-imamo-kokainsko-epidemijo-74439.html

taki zdravniki so redki primeri.

Potem bi morali biti vsi finančni svetovalci bogataši, učitelji imeti same nadpovprečno uspešne otroke … kakšno delo pa opravljaš ti, avtorica?

Če je tebi to smešna logika, je meni še bolj smešna tvoja primerjava.

Mislim, da so tudi zdravniki “samo” ljudje, z napakami in šibkostmi kot vsi drugi.

Meni se zdi dobra primerjava, še boljše pa je povedano zgoraj, da so zdravniki samo ljudje.

Psihiatri so najbolj potrebni psihiatra…

New Report

Close