Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še ena slaba izkušnja z DPD-jem

Še ena slaba izkušnja z DPD-jem

Nekaj časa nazaj sem odprla temo o tem, da mi niso sporočili, da se je paket poškodoval. No, paketa nato sploh dobila nisem.

Danes pa nova pizdar*ija! Ker sem bila v službi, sem babici rekla, da naj ona prevzame paket. Vrednost paketa znaša okoli 42 evrov. Babi je dala temu, ki je dostavil paket na naš naslov, bankovec za 50 evrov. On pa ni imel za vrniti slabih 8 evrov?! In to še ni vse. Za v naslednjo je zahteval, ampak prav zares zahteval, da mu moramo pripraviti znesek do centa natančno, ker on nima drobiža. Ja, halo?! Če bi bila jaz takrat prisotna tam, bi ga poslala, da ne rečem, kam!! Zdaj se moram pa zapeljati do bližnje bencinske črpalke, kjer moram prevzeti paket. Kdo mi bo kril stroške prevoza do črpalke in nazaj??

Pa kaj se grejo?! Poden, pa tale DPD! Banda!

Pa kaj si ti misliš, da boš lagala tukaj. Pa kaj pol če ni imel za vrnit??? Nabijem te

No, jaz imam pa ravno svežo dobro izkušnjo z DPD. Paket prišel celo prej, kot je napovedala trgovina, in ko je bil zaplet, je bilo vse rešeno v najkrajšem možnem času. Aja, sori – morala sem 5 minut čakati na prostega operaterja, to je pa res.
Sem brala starejšo temo s kritikami na račun DPD in me je bilo kar malo strah. Pa zgleda da neupravičeno.

jah dobr… bodi vesela, da so pustili na petrolu, če ne bi šele jutri spet dostavljali…

in ja, drugič plačaj s kartico, pa bo najlažje… valda nima on blagajne s seboj…


Tisto zgoraj piše konkurenca, ki zaradi DPD ostaja brez posla!


Tisto zgoraj piše konkurenca, ki zaradi DPD ostaja brez posla!
[/quote]

Močno dvomim. Sem preverila cenik DPD in DHL, pa je slednji (zanj v Sloveniji dostavlja pošta) daleč ugodnejši. Včasih se mi ljubi in se z nemškimi prodajalci pogajam okoli poštnine – za majhen, lahek paket niti pol kg so mi hoteli zaračunati 9 evrov, češ, da je to po ceniku DPD!!!! Tudi za fizične osebe je kar velika razlika.
DPD sploh ni konkurenčen.

Evo, tudi sama nimam lepih besed. Naročam hrano za svoje živali iz Nemčije. Edina dostavna opcija je DPD. Dostavljajo samo dopoldne, pri nas med deseto in enajsto. Takrat sem jaz v službi. Lahko mi dostavijo v službo, ni problem, mi rečejo. Meni je, ker ima paket vsakokrat krepko čez 10 kg, ki jih res ne morem nest domov (ne hodim v službo z avtom). Na Petrolu mi ne morejo pustit, ker tam ne želijo več teh težkih paketov sprejemat. Šoferji se ne dajo motit. Dostavil bodo dopoldne al pa bodo paket zavrnil. Za popiz… Ne morem vsakič vzet dopusta, da mi dostavijo hrano. In tako se vedno znova skregamo. Redko z istim, očitno je močna fluktuacija. Do konca. Ker se meni zdijo arogantni, sami so verjetno naveličani mene in meni podobnih. Ko bi le to hrano lahko kupila kje v Slo…ali pa…hmmm, kaj če bi taka služba morda imela možnost dostave popoldne???? Phhh

Tedensko sodeljujem s to dostavno službo in imam same dobre izkušnje.
Verjamem, da šofer nima drobiža, zato v izogib nevšečnosti sama pripravim točen zneseka katerega moram plačati. Mislim, da se da plačati tudi s kartico.
Avtorica za vse te neprilike si kriva predvsem sama ker nisi pripravljena nič narediti. Blaga lahko plačaš tudi preko klika in ti ga oni samo dostavijo. Lahko se pa za dostavo zmeniš v službo in ti ne bo potrebno obremenjevati mame oz cele žlahte.

V Sloveniji je potreba po tem, da odpremo novo dostavno službo, ki dostvlja SAMO popoldan. Ugotovili smo, po objavah na FB in med.over.net, da je veliko strank, ki želi dostavo popoldan, ko so doma, ko je službe konec.
Ampak, ne, spet se zgražajte, tako, kot nad tem, da bi lahko bile knjižnice odprte ob sobotah do 20:00h in ob nedeljah tudi.
Pustite ljudem mir, ja.
Treba je pogledati potrebe potrošnikov in se po njih oblikovati. Ampak, ker se gre za prilagajanje, take firme ne bo. Prav, potem pa naj se živcira DPD, ki dela za 600€ neto in stranke, ki jim čas in kraj dostave NE ustreza.

Pa madona no – a ne moreš kakšnega bližjega soseda, ki je doma poporsit, da ti ta 10kg paket prevzame. Ali pa ti ga puti pred vrati, nekje bolj skritega, no?

Tudi jaz naročam pasjo hrano iz Nemčije že 3 leta, paketi po 15kg, dostavljeno z DPD, pa nikoli nobenega problema. sem pa okolica LJ, ne LJ. in sem dogovorjena, da mi lahko tudi za cipreso ob kantah pusti, ai pa v kanto za smeti vrže, noben problem. Vse stvar nekompliciranja življenja in dogovora.

Menjalni denar bi pa mogli met seboj.

Pa madona no – a ne moreš kakšnega bližjega soseda, ki je doma poporsit, da ti ta 10kg paket prevzame. Ali pa ti ga puti pred vrati, nekje bolj skritega, no?

Tudi jaz naročam pasjo hrano iz Nemčije že 3 leta, paketi po 15kg, dostavljeno z DPD, pa nikoli nobenega problema. sem pa okolica LJ, ne LJ. in sem dogovorjena, da mi lahko tudi za cipreso ob kantah pusti, ai pa v kanto za smeti vrže, noben problem. Vse stvar nekompliciranja življenja in dogovora.
[/quote]

No sosedje ali pa da gre na dan dostave z avtom v službo. Če je to varianta.

Ko bi vedeli koliko pošiljk ima šofer in koliko različnih muh imajo stranke. Lahko je bit glasen takole. Tudi šoferji morajo kaj domov. Sam večinoma delam z amerikanci, sem zadovoljen, zelo zadovoljen. Saj se paket poškoduje in izgubi, to je čisto normalno v takem procesu

Znaimivo je, da imajo vedno isti težave z dostavno pošto in verjetno tudi vsem ostalim.😁

Do sedaj sem imela ok izkušnje, ne glede na to, ali so dostavljali domov ali v službo.
Kot sem danes dobila sms, naj bi bila dostava predvidoma jutri. Kar pomeni, da je lahko tudi pojutrišnjem. Ker se je zanč ena jezila, da so rekli jutri, pol jih je pa do 7 zvečer čakala. V sms res piše dan dostave, ampak če klikneš povezave navajajo predvidoma.
Upam le, da bo imel predvidoma jutri ta poštar za vrnit mi 1€, ker sem mi s centi zaokrožila al pa 11 centov od zneska, ker jest tud nisem menjalna štacuna.
Plačala bi seveda lahko tudi s kartico. Ampak kaj ko spletna stran skozi gsm ni dosegljiva, preko računalnika pa pride do napake pri nakupu, ko klikneš Kupi. Pri njih sicer ne kupujem prvič.

Edino kar bi rekla, ko navajate, da če tudi oni niso menjalna štacuna, ne dostavljajo več kot xy kg tja in tja, da to enostavno napišejo v svojih pogojih poslovanja.


Tole s Petrolom gladko ne drzi. Imajo pogodbo in si ne morejo zmisljevat, do katere teze paket bi sprejeli ali ne. Niti ne vejo, koliko tehta paket, dokler jim ga dostavljalec ne zlozi dol. In prevzamejo (in izdajo) tudi pakete, dosti tezje od 10 kg.

Ce bi napisala, da ne zelis dostave na Petrol, ker od tam nimas prevoza, bi bil tvoj jezni zapis se kar verjeten. S tem kao odklanjanjem paketov pa si malo brcnila v meglo.

Imas pa se vedno nekaj moznosti:
– Na dan dostave gres v sluzbo z avtom.
– Prevzames paket v sluzbi, razpakiras in shranis v garderobi in nosis domov par dni po malem.
– Se dogovoris s kako sosedo, da prevzame in shrani paket.

Ce hoces, se bolj ali manj vedno da nekako resit.

Jaz imam pa s TNT slabe izkusnje. V petek ob 8.30 sem dobila njihov sms, da je paketna sluzba prevzela moj paket in, da me bo sofer poklical par minut prej, predno bo pripeljal paket. Iz sms-sa je bilo vec kot razvidno, da bo to se isti dan. Zato smo ostali doma. Klicem ob 16h na stevilko za informacije, ki je bila navedena v sms-u in mi recejo, da danes nebo nic z dostavo in da bo verjetno v ponedeljek ali torek. Vprasam oziroma povem, da sem dobila sms iz iz njega je razvidno, da bo paket dostavljen danes. Pa mi rece, da vsem posljejo informativno sms. Ja a zdaj naj pa cakam vsak dan doma, da me bo sofer poklical in se to poklice 5 do 10 minut prej.
GLS je zakon

Tedensko dobivam posiljke ze 20 let in se nikoli nisem imela nobenih problemov z DPD dostavno sluzbo, pa nisem iz Lj. Vedno pripravim tocen znesek za odkup, ker vem, da tudi menjalnega denarja kmalu zmanjka, ce ima vec strank, ki jim mora vracati denar.

Jaz imam tudi same težave z DPD.
Recimo pošiljka iz trgovine v tujini do Slovenije 2 dni. Potem pa 1 teden od skladišča, ki je 8km od Petrola.
Potem nabava v Sloveniji, trgovina da na pošto, oni dostavljajo več kot en teden.
Da ne rečem kaj se zgodi, ko naročim na dom. Potem pa dobivam sms, da bodo dostavili danes ob 11-13ih, čakam, ni nič. Potem grem na net slediti pošiljko in piše, da je naročnik ni bil doma? Kar sploh ni bilo res. In potem par dni tako. Pa niti blizu niso prišli. Se pritožim, se opravičijo, stvar se pa naslednji dan ponovi.
Obup so DPD.
Očitno dobro deluje samo v večjih mestih.

Ko sem to brala, sem se prav pripravila na živčno vojno. Pride SMS, dostava od 17-18. Pripeljali so v piko. Ne, ni odvisno od kraja, ampak po moje od regije in šoferja, ki je zadolžen zanjo.

Spoštovani,

na Petrolovih bencinskih servisih od kurirjev prevzemamo pošiljke do teže 31 kilogramov in maksimalne dolžine 175 cm.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Marko Jeršin
Upravljanje blagovnih skupin
Petrol d.d., Ljubljana

Res ne vem kakšne težave inate z dostavo in menjalsko štacuno.

Dobim danes 8.20 sms o dostavi med 12-13 s povezavo o sledenju.
Pogledam sms na povrzavo ob 11.40, piše, da ima pted mano še 22 dostav. Čez eno uro je imel še 3 dostave pred mano. 12.55 je bil pri meni.
Ko mi je vračal 1€, je imel v tošlu več kot za zmenjat tudi 50€, ko se je že ena jezila. Pa prijazen je bil tudi.

Tako da jih lahko spet le pohvalim.

Mal neumestno, tiste, ki ne veste, kje bi koga spoznale, mogoče začnite mal več naročat, četud sam kakšne papirnate robčke, včas kakšen fejst dostavi, pa nič zategnjen. Sam jest včas sam mal goflam, ve bi ga pa lohk tud na kakšen
Kofe povable.😛 😂😄

Pri meni najdejo tisoč in en izgovor, samo, da ni treba domov dostaviti. Vedno iščejo variante kako ne bi dostavili domov. In včasih popustim in pač dovolim, da je to Petrol. Včasih pa hočem domov. Potem pa traja v nedogled. Teden in več za dostavo.
Ker pač nisem v mestu.

Tako je na stvari…vsepovsod na spletnih trgovinah preden zaključiš nakup se izpiše cena artikla in poštnina ali če plačaš v naprej na njihov trr ti napišejo kolikšna bo poštnina ob prevzemu. Je res tako težko v enem,dveh,treh ali več dnevom pripraviti točen znesek za vaš paket,ki bo prispel. Ja dostavljalci niso banka in radi vidijo da imate denar že pripravljen…Če ga nimate se paket odda na petrol,na svojo pošto ali nekateri imajo paketomate…lp

A mi, kupci, pa smo banka??

New Report

Close