Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kakšna bolniška je lahko to

kakšna bolniška je lahko to

Moja sestra, od začetka septembra že vseskozi doma, ker nimava ravno dobrih odnosov, ker ni najbolj iskrena, jaz nisem nič spraševala zakaj.
Ona vseskozi hodi okoli po štacunah kot bi imela dopust… do sedaj se nisem vpletala, nič rekla, se mi je zdelo malo čudno, ampak nisem nič spraševala, ker navadno itak ni iskrena do mene.
danes pa jo znanka vidi dopoldan in vpraša, kaj pa ti kako da nisi v službi, pa izjavi sem na bolniški.
Zdaj pa mene zanima kakšna bolniška je to,da je lahko človek 3 že cela dva meseca doma, zdaj teče tretji mesec že. Kolikor je meni znano, če je človek tako dolgo na bolniški, gre to v breme zavoda in mora tako bolniško odobriti komisija.
Samo potem dvomim,da bi lahko bolnik šetal okoli tako kot ona kot da je na dopustu, doma dela vse hodi okoli na žurke, koncerte…
malo sumim,da je sploh na bolniški in da se je danes tudi tej družinski znanki zlagala da ima bolniško.
Saj dvomim,da bi zavod odobraval vsak mesec bolniške nekomu, ki se tako šeta naokoli.

Ali bi lahko bilo mogoče da zaposleni dobi odobreno tako dolgotrajno bolniško in lepo šeta sem in tja, dela vse, samo na šiht kao ne more …???

Možno je vse ampak po moje v tej tvoji situacij je največja možnost da je imela dopust pa se je znanki zmislila zato ker je vedela da bo tebi povedala in da te bo firbec dajal.

Psihične težave. Depresija. Mi sodelavke zaradi potrjene diagnoze “depresija” nismo videli že več let v službi. VEČ LET!


ampak ženska nima dopusta za več kot dva meseca že. Ona je vseskozi od začetka septembra že doma.


ampak ona nima potrjene diagnoze depresija. Nekaj se sem pa tja šeta okoli zdravnikov, na neka slikanja, če je to res, ali pa si tudi to izmišljuje, saj ne vem več, vem pa,da je tega zmožna….
sem pomislila,da je ostala brez službe, pa da noče tega povedati, ker jo je sram? in laže,da je na bolniški…
ne vem, ne trdim… sumim pa, ker mi je vse skupaj malo čudno.
ker res dvomim,da bi obstajala taka bolniška… tudi za depresijo so pač potem določeni izhodi… ne vem no, ne more človek koristiti bolniške za depresijo zraven pa hoditi naokoli po trgovinah v šopinge, pa na koncerte, pa po obiskih lepo sem in tja. Dvomim res, da bi bilo kaj takega možno.

v rit so jo nabrcal, pa jo je sram priznat, zdej pa nabija da je na bolniški. Kaj kakšna bolniška

če te pa že tolk zanima pa poklič k njej na šiht zlaž se ime, pa vpraš če jo lahko dobiš pa ti bodo povedal al je na bolniški ali pa rekli nje pa ni več pri nas .


ampak ona nima potrjene diagnoze depresija. Nekaj se sem pa tja šeta okoli zdravnikov, na neka slikanja, če je to res, ali pa si tudi to izmišljuje, saj ne vem več, vem pa,da je tega zmožna….
sem pomislila,da je ostala brez službe, pa da noče tega povedati, ker jo je sram? in laže,da je na bolniški…
ne vem, ne trdim… sumim pa, ker mi je vse skupaj malo čudno.
ker res dvomim,da bi obstajala taka bolniška… tudi za depresijo so pač potem določeni izhodi… ne vem no, ne more človek koristiti bolniške za depresijo zraven pa hoditi naokoli po trgovinah v šopinge, pa na koncerte, pa po obiskih lepo sem in tja. Dvomim res, da bi bilo kaj takega možno.
[/quote]

100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} resnica je, da če imaš bolniško iz psihičnih vzrokov (npr. izgorelost, depresija itd) in imaš v priporočilih zdravnika gibanje na svežem zraku in druženje s prijatelji, se lahko prosto giblješ in te nihče nima pravice preverjati. Sem videla na lastne oči.


bi bila ta možnost, samo nisem te sorte pretvarjanja, se bo že izkazala resnica kakšna je.

mogoče ima bolniško, mogoče ne. kakorkoli. ni tvoja stvar, se te ne tiče in nimaš kaj nosa vtikat v to…


Poglej, nisem se nič vtikovala in sem to jasno napisala – me je pa zanimalo, danes ko sem slišala kaj je drugim izjavila, če obstaja takšna bolniška, ker se mi zdi to nemalo čudno.

Sicer pa: Zanimivo a tvoja stvar pa je, da se vtikaš vame in mi celo z dretjem diktiraš kaj je moja stvar in kaj ne kot tujki? A tvoje vtikanje vame pa je tvoja stvar potlej?

Tudi jaz sem od septembra doma ( mi je potekla pogodba za določen čas). Na isti dan sem še izvedela, da imam raka, bila tudi operirana. Ko me kdo vpraša, sem na bolniški. Tisti, ki so mi blizu, vedo celo zgodbo. Pa tudi jaz šetam naokrog, ker menim da je za moje zdravje (predvsem psihično) dosti boljše, da grem kam (ko to zmorem), kot pa da sedim/ležim doma.

V bistvu ti sploh ne veš, če je na bolniški neprekinjeno, a jo vidiš vsak dan in veš, da ni bila v službi?

Kot drugo pa, ja, lahko je bolniška, zakaj pa ne. Mi smo imeli enega, ki je zaradi hrbtenice ves čas visel na bolniški, na koncu še dobil invalidsko, kljub temu, da je v resnici skakljal naokoli kot mlad zajček….

Vse da zmeniti, samo znajti se je treba.


želim ti uspešno in popolno ozdravitev.

Samo toliko – ona je bila zaposlena za nedoločen čas.
kaj je pa z njenim zdravjem se pa tudi ne vtikujem, sama ne pove, obnaša se pa nemalo čudno, če je karkoli od navedenih možnih diagnoz, potem ne gre skladno z njenim obnašanjem v vseh teh mesecih. Glede njenih zdravljen pa se ravno tako ne vtikujem tudi zanimam ne, samo toliko kolikor slišim njo da kao kar naprej nekam hodi. če res gre ali to samo govori,da bi s tem opravičevala morebitno izmišljeno bolniško, pa tudi ne vem.

Kolikor jo poznam drugače je zmožna laganja in pretvarjanja in hinavljenj in 1001 intrige, ki si jih namišljuje in vtikovanj v druge – to pa že od nekdaj.

Meni se zdiš pa ti hinavska in intrigarska 😉


Poglej, nisem se nič vtikovala in sem to jasno napisala – me je pa zanimalo, danes ko sem slišala kaj je drugim izjavila, če obstaja takšna bolniška, ker se mi zdi to nemalo čudno.

Sicer pa: Zanimivo a tvoja stvar pa je, da se vtikaš vame in mi celo z dretjem diktiraš kaj je moja stvar in kaj ne kot tujki? A tvoje vtikanje vame pa je tvoja stvar potlej?
[/quote]
glede na to, da sprašuješ po stvareh, ki se te ne tičejo, ti lahko kdo to tudi pove.

tvoja sestra ima težave. verjetno nimaš pojma o njih, ker zdravniki za brezveze bolniških ne pišejo.
če ne moreš pomagat, pusti raje pri miru


to vem,da je doma – je tudi mama to potrdila.
kakorkoli se bo izkazala resnica.

za onega zadnjega

vohuniš…

nič ne vohunim, ker ne preverjam nje nič,
sprašujem pa samo tukaj če je možno to kar ona sama govori… o tem sprašujem. In če se bo izkazalo za laž – potem se bo še enkrat več potrdila za lažnivko.

sicer pa ti si misli o meni kar si hočeš in želiš.
Lahko se pa greš z njo družiti, če se ti zdi popolna.
Samo glede na tvoj zapis si mislim kdo si v reali oseba za tem zapisom – dvomim, da o tebi ona lepo govori okoli, ti pa jo tako hvalisaš med zvezde. zanimivo res, da obožuješ take – bolj ti tišči nož v hrbet, raje jo imaš očitno, in mene, ki sem te branila zmerjaš za hinavko.
Dobrota je sirota. Se dokazuješ vedno znova kakšen si.
Pa itak sam veš kam se odpeljati, če ne se pa na njeno sosedo spodnjo obrni, ki jo poznaš, se bo ona vse domenila in te usmerjala, kako priti do sestre.
mene hinavko pa lahko mirno pustiš pri miru.
samo toliko še bodi, da sebe kritično oceni kdo si in kakšna so tvoja dejanja v vseh zadnjih letih. predno v druge kamenje mečeš.


to vem,da je doma – je tudi mama to potrdila.
kakorkoli se bo izkazala resnica.

za onega zadnjega

vohuniš…

nič ne vohunim, ker ne preverjam nje nič,
sprašujem pa samo tukaj če je možno to kar ona sama govori… o tem sprašujem. In če se bo izkazalo za laž – potem se bo še enkrat več potrdila za lažnivko.

sicer pa ti si misli o meni kar si hočeš in želiš.
Lahko se pa greš z njo družiti, če se ti zdi popolna.
Samo glede na tvoj zapis si mislim kdo si v reali oseba za tem zapisom – dvomim, da o tebi ona lepo govori okoli, ti pa jo tako hvalisaš med zvezde. zanimivo res, da obožuješ take – bolj ti tišči nož v hrbet, raje jo imaš očitno, in mene, ki sem te branila zmerjaš za hinavko.
Dobrota je sirota. Se dokazuješ vedno znova kakšen si.
Pa itak sam veš kam se odpeljati, če ne se pa na njeno sosedo spodnjo obrni, ki jo poznaš, se bo ona vse domenila in te usmerjala, kako priti do sestre.
mene hinavko pa lahko mirno pustiš pri miru.
samo toliko še bodi, da sebe kritično oceni kdo si in kakšna so tvoja dejanja v vseh zadnjih letih. predno v druge kamenje mečeš.
[/quote]

Jaz sem bila na bolniški in sem lahko šetala okoli par mesecev tudi preko komisije.
Moja tašča je že od januarja na bolniški, ker so čakalne dobe za preiskave, ki jih mora dat skoz obupno dolge – tudi šeta okoli, čeprav ona pa ne bi smela – lahko dobi kontrolo.

Seveda je mozno. Moj oce je tudi ze od septembra na bolniski, ker caka na magnetno slikanje, ki bo sele konec novembra in ker imajo za zdaj se nepotrjen sum, ne sme delat. Lahko pa hodi okoli, ampak, ker ga je vse to psihicno utrudilo, nic kaj ne hodi naokoli. Na zacetku bolniske je bil cele dneve zunaj.


glede na to, da sprašuješ po stvareh, ki se te ne tičejo, ti lahko kdo to tudi pove.

tvoja sestra ima težave. verjetno nimaš pojma o njih, ker zdravniki za brezveze bolniških ne pišejo.
če ne moreš pomagat, pusti raje pri miru
[/quote]
Vem kdo si zato se ne delaj lepega.
… nimam pojma o njih točno, ker ne pove in jaz se ne vtikam!!! beri še enkrat ne vtikam.
torej pišeš nesmisle in neumno obtoževanje

in nadaljnje tvoje pisanje je tudi neumno –
to če ne moreš pomagat – jah če mi nihče nič ne pove, vtikam se ne, kako naj pomagam – kaj mi nalagaš krivdo da ne pomagam – če se ne smem vtikati in nič ne vem in je tako tudi prav, potem ne nalagaj krivdo zaradi nepomoči.

ti si ena hinavc odloči se zdaj – al človeka nič ne sme brigati in se ne sme vtikovati, potem ne more biti hkrati kriv, nesramen ker ne pomaga…
Ti imaš tudi očitne težave s tvojim razmišljanjem – si ista oseba pod še kakšnim drugim v tej temi?, ki me poza v reali in uživaš v napadanju mene.

raje tvoje težave predelaj in to kako se ti obnašaš. In to koliko ti pomagaš, pa bi lahko, ker veš kaj si povzročil in veš kakšno je stanje že dolgo časa hudo, in zdaj zaradi tega še hujše… ker je tam ena plača manj…no boš pomagal in naredil tisto kar mi obljubljaš že dolgo in bi moral že zdavnaj narediti.
Da te vidimo glasni popolnež izkaži se ti zdaj s pomočjo in naredi in izpolni svoje obljube ali raje rečem to kar si dolžan vrniti že leta. Da te vidim sedaj, koliko te je v iskrenosti in predvsem v iskrenih dejanjih.

Zdaj mi je jasno, zakaj je toliko depresivnih.
Ampak, a ne pišete tukaj, da se tisti z depresijo še iz postelje komaj privlečejo? Od kje jim potem moč za letanje po trgovinah?

Pri taki sestri bi bil še kdo drug na bolniški.

Sigurno ima depresijo ali sindrom izgorelosti.
To ti ne morejo nič dokazat!
Eno poznam, ki se je z diagnozo depresije invalidsko upokojila. Namreč zaradi prebolelega raka dojke je niso upokojili. Potem je izvedela, da se z depresijo da upokojit….
Brez besed.

Sigurno ima depresijo ali sindrom izgorelosti.
To ti ne morejo nič dokazat!
Eno poznam, ki se je z diagnozo depresije invalidsko upokojila. Namreč zaradi prebolelega raka dojke je niso upokojili. Potem je izvedela, da se z depresijo da upokojit….
Brez besed.


Vem kdo si zato se ne delaj lepega.
… nimam pojma o njih točno, ker ne pove in jaz se ne vtikam!!! beri še enkrat ne vtikam.
torej pišeš nesmisle in neumno obtoževanje

in nadaljnje tvoje pisanje je tudi neumno –
to če ne moreš pomagat – jah če mi nihče nič ne pove, vtikam se ne, kako naj pomagam – kaj mi nalagaš krivdo da ne pomagam – če se ne smem vtikati in nič ne vem in je tako tudi prav, potem ne nalagaj krivdo zaradi nepomoči.

ti si ena hinavc odloči se zdaj – al človeka nič ne sme brigati in se ne sme vtikovati, potem ne more biti hkrati kriv, nesramen ker ne pomaga…
Ti imaš tudi očitne težave s tvojim razmišljanjem – si ista oseba pod še kakšnim drugim v tej temi?, ki me poza v reali in uživaš v napadanju mene.

raje tvoje težave predelaj in to kako se ti obnašaš. In to koliko ti pomagaš, pa bi lahko, ker veš kaj si povzročil in veš kakšno je stanje že dolgo časa hudo, in zdaj zaradi tega še hujše… ker je tam ena plača manj…no boš pomagal in naredil tisto kar mi obljubljaš že dolgo in bi moral že zdavnaj narediti.
Da te vidimo glasni popolnež izkaži se ti zdaj s pomočjo in naredi in izpolni svoje obljube ali raje rečem to kar si dolžan vrniti že leta. Da te vidim sedaj, koliko te je v iskrenosti in predvsem v iskrenih dejanjih.
[/quote]

A si ti mogoče moja sestra? Potem imaš napačne informacije. Sem na bolniški že od maja, pa tudi lahko grem od doma. Vmes sem bila celo 2x v bolnici, enkrat sem bila operirana. Pa takrat te ni nič skrbelo? Sedaj te skrbi, ko okrevam? Kot pustim jaz tebe pri miru, pusti ti mene. Hvala!

Sama ti tudi nič ne bi povedala na prebrano. Pol pa če samga predsednika česarkoli že sprašuješ, ne sam mon.
Sama si o njej tolk napletla, da ùe ve, zakaj te ma na distanci.
Če j8 ne moreš pomagat, bo tud to, kar že ima, brez tebe premagala.
Zdej pa poklič v njeno službo, pa povej da se šeta. Pa čeprav ne veš zakaj. Mogoče se boš boljš počutla, če ji boš mal zdrah nardila. Saj je itak ona lažnjivka, odločbo komisije je pa verjetn tud sama spisala, bolniski list pa tud.

New Report

Close