Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ŽENA JAGRA

ŽENA JAGRA

Mož je vsak dan bolj zagrizen lovec (jager). K lovcem se je vpisal že pred poroko (1,5 leta), dobil dovoljenje za orožje, plačal vse potrebne stroške (ki jih ni malo in zdaj je čisto v stvari. Na začetku je bilo to kdaj pa kdaj, za uro, dve, tri, res občasno kakšna kaplica z lovskimi kolegi in to je bilo to. Nobenega problema. Zdaj kakšna 2, 3 mesece pa je skoz na jagi in počasi imam poln kufr vsega. Imajo posamezen lov, pa skupinski (po revirjih), pa skupni (cela lovska družina), pa čistilne akcije, pa sestavljanje prež, pa sestanki +vse fešte, praznovanje, prazniki…v glavnem ni da ni. Večina od teh stvari traja po cele dneve in gre zjutraj ob 7h, 8h, domov pride 18h, 19h, včeraj celo ob 22h. Res, da je prišel trezen, ampak vedno ima cel kup izgovorov, zakaj je tako pozen (lovec je tudi njegov oče in pogosto hodita skupaj, tako da nekih stranskih poti po moje nima)…midva z sončkom (9 mesecev) pa praktično vse nedelje + veliko sobot in popoldnevov med tednom sama. Ne me narobe razumet, obožujem čas z mojim sončkom, ampak vikendi pa naj bi bili zame družinski, mož pa tega nikakor ne razume oz. vedno pravi, saj bo samo še ta vikend pa konec, naslednjo nedeljo pa gremo skupaj tam in tam na izlet. In pride nedelja, servira 100 izgovorov, zakaj ne bi šli na izlet, se zrihta in spet ga ni, jaz pa spet cel dan slabe volje.volje.
Tiste, ki imate doma lovce, kako se soočate z odsotnostmi? Jaz sploh ne vem več, kako naj pristopim….imamo se radi, s sinom se imata krasno (jaz sem šla pri sinovih 7 mesecih nazaj v službo, mož pa je šel na porodniško in takrat se je začelo), ampak jaz bi rada več družinskih trenutkov, on pa se (za moje pojme) le-tej premalo posveča. Kako naprej…. Hvala, ker ste brale.

Ne vem kaj si pa pričakovala od nekoga, ki za sprostitev pobija živali? Halo?

Prinaša hrano na mizo!!!

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.
nova
Uredništvo priporoča

Z odsotnostmi bi se nekako sprijaznila. S tem, da ima krvave roke od krvi nedolžnih živali… ne s tem se ne bi nikoli sprijaznila. Tak človek naj mi ne hodi blizu.


Ker že od kamene dobe ljudje jedo plastične živali?


Ker že od kamene dobe ljudje jedo plastične živali?
[/quote]

Ma ne, so izumili tofu že pred odkritjem ognja ;D

Nikoli ne bi bila žena jagra. Da bi bila z nekom, ki lahko ustreli nedolžno žival?! Nikoli in pod nobenim pogojem. Ga ni moškega na svetu, ki bi me lahko v to prepričal.
Vidim pa v našem kraju, kako izgledajo ta srečanja lovcev. Samo pijančevanje. En je enkrat namesto tarče ustrelil svojega kompanjona. Pol pa se je izgovarjal, da ni videl. Mislim halo?! Ženska, skupaj se spravi! Imaš otročička, mož pa ti hodi v jagre. Jaz vidim tu samo eno stvar: ultimat. Naj gre na košarko, na balinanje, kolesarjenje…bilokam, ne pa v jagre. In ne za cele dneve. Otroka imaš z njim in ne sama s sabo. Zadnji čas, da sprejme odgovornost. Če je ne bo zdaj, je ne bo nikoli. In ti boš pogubljena.
Ga ni denarja, da bi imela v bajti orožje in takega človeka. Nikoli.

Še stradanje vas bo doletelo za časa življenja, neumne zvrkljave riti, boste potem govorile, kar ve nikoli ne bi.

Daj pojej kak tofu, da se malo pomiriš.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


Zgleda da si manj zanimiva od jage…. hm…

On in njegov fotr sta že usrani revi, ki se za sprostitev od daleč izživljata nad nemočnimi. Tvoj sonček bo pa to šele postal.


Kaj boš pa ti postao in kdaj? Verjetno nisi ravno v rosnih letih in bi se že kje moralo pozant, pa se zagotovo ne?

Če nebi bilo nas bi vi klinc jedli lepo solatko ipd.. človek je zjebal ravnovesje v naravo in sedaj ga Jager postavlja tako kot mora biti. Medvedov npr je malo in se jih ne strelja razen v sili ko ogroza cloveka. Celo nasprotno priravljamo jim hrano da lazje prezivijo in se ne priblizujejo mestom. Zajcev npr je kot dreka in jih je treba redčit če ne zelja nebo na policah v trgovini. Zakaj ne greste k kmetu in mu jamrate zakaj se pobija divje svinje? Ja seveda jih je treba pobijat če ne zoorjejo ves kmečki pridelek.
Psi ki preganjajo to prelepo divjad pa so razred zase… Lastniki pse na vrvice če ne jih pri meni čaka krogla.. pes nima kaj preganjat divjih živali.

Jager kar sam jebe naravno ravnovesje, ko pozimi futra, da lahko potem strelja. Ne bolnih, ampak čim bolj zdrave. Da ne govorim o tem, kako je jager zjebal naravno ravnovesje, ko je za merjasce po gozdovih nasadil invazivni topinambur.

Nabijajte kar hočete ampak odstrel divjadi je potreben za obnovo gozdov. Tisti, ki jeste meso ste tak hinavci če sekate čez lovce. To da se ga napijejo je drug problem

Jager kar sam jebe naravno ravnovesje, ko pozimi futra, da lahko potem strelja. Ne bolnih, ampak čim bolj zdrave. Da ne govorim o tem, kako je jager zjebal naravno ravnovesje, ko je za merjasce po gozdovih nasadil invazivni topinambur.
[/quote]
Bedak…jaooooo, pa to moreš dnevno crkovat od smeha ob taki zarukanosti in usekanosti ljudi.😁😁😁

A bi rad ostal brez kakega priveska? Psa ne smeš ustreliti po zakonu!

Kaj ti pes odžira delo? Pes nima kaj preganjati divjih živali…tole pa je izjava….na licu mesta te pokončam in zakurim.

A bi rad ostal brez kakega priveska? Psa ne smeš ustreliti po zakonu!
[/quote]

Po dolžnosti ga MORAM ne da ga lahko.. po novem tudi mačke…

Da bi pomislila na to, da je morda problem v vajinem odnosu, to pe ne bi šlo?
Jaga je le izgovor, da se te losa. Zakaj pa je temu tako, pa sama skontaj. Če ne, ti bo pa itak čez kakšno leto ali dve povedal in odšel.

______________________

Da bi pomislila na to, da je morda problem v vajinem odnosu, to pe ne bi šlo?
Jaga je le izgovor, da se te losa. Zakaj pa je temu tako, pa sama skontaj. Če ne, ti bo pa itak čez kakšno leto ali dve povedal in odšel.
[/quote]

temu se strokovno reče da bo ujagal…..

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Po dolžnosti ga MORAM ne da ga lahko.. po novem tudi mačke…
[/quote]

Ni res! Apdejtaj se!

Tole jagri so posebna kasta. Ne bi hotela jagra za moža ni u ludilu. Pa ne zaradi pobijanja, tudi zaradi odsotnosti ne, ampak ker so zvečine grozni primitivci. Tvoj mož mogoče ni, ampak da se raje s primitivci druži kot s svojo mlado družinico, dovolj pove.

Loči se mu boš naredila največjo uslugo bo že razumel. Na tem portalu in mnogih drugih se pojavljalo teme s pridihom ustvarjanja določenih konstruktov. Jagrov ne bo zmanjkalo 🙂 Vergessen sie jao so einfach.

DA BOSTE BUMBARJI VEDELI ZAKAJ

Spuščeni psi – nepopravljiva škoda

Mnogi lastniki psov so prepričani, da je divjanje po gozdu za njihovega psa najboljša rekreacija. Morda res, a za divjad je to divjanje prevečkrat usodno. V letu 2010 so recimo do začetka decembra psi pokončali 919 kosov srnjadi, 15 lisic, 11 kosov jelenjadi, 8 jazbecev, 7 gamsov, mnogo poljskih zajcev, kun, muflonov, damjakov in celo nekaj divjih prašičev. Gre za evidentirane žrtve, tako da je dejansko število po nekaterih ocenah še enkrat višje. Po podatkih lovskega informacijskega sistema Lisjak za obdobje 2006 – 2010 za posledicami pasjih zob vsako leto pogine od 1.000 do 1.600 divjih živali. Največ jih ‘pade’ pozimi, ko je divjad izčrpana, se počasneje giblje, saj se sneg ugreza. Če tudi pes ‘samo’ preganja žival in je ne ujame in ubije, to še ne pomeni, da boo ta žival preživela. Mnoge poginejo zaradi izčrpanosti, saj v obdobju pomanjkanja hrane izgubljene energije ne more tako preprosto nadomestiti.

Lov – 2
Lov – 2/ FOTO: Thinkstock
Spuščeni psi in globe

ZDLov-1 v 35. členu tudi določa, da »psov ni dovoljeno brez nadzorstva puščati v prosto naravo. Lastnik je odgovoren za škodo, ki jo njegova žival (pes) prizadene divjadi«. Za to, da bi se zakonodaja spoštovala, so določene tudi globe, in sicer: od 420 do 1.200 evrov se kaznuje za prekršek posameznik, ki brez nadzorstva spušča psa v prosto naravo. Zakon o varstvu v 15. členu še določa, da je prepovedano preganjanje v naravnem ali urbanem okolju živečih živali in preganjanje s pogonom, strašenjem ali z nepotrebnim pregonom iz zavetišča in gnezdišča. Za nespoštovanje je zagrožena kazen od 420 do 620 evrov. Vsi, ki torej menite, da se vam godi krivica, ko vas lovec, ki vas zaloti pri tem, ko vaš pes spuščen preganja divjad bodisi po gozdu bodisi po polju, kjer se pasejo recimo srne, vedite, da se pošteno motite.

Če je včasih veljalo, da lahko lovec psa, ki je bil spuščen 200 metrov od hiš ali 50 metrov od lastnika, ustreli, zdaj tega ne sme storiti, lahko pa vas prijavi pristojnim organom. A tu ne gre le za kazni – verjetno ne bi ostali prav ravnodušni, ko bi videli, kako je vaš pes pokončal recimo mladega srnjačka, lisico ali katero drugo žival. Če imamo žival, kot to narekuje zakonodaja, na povodcu, takšne tragedije preprečimo.

Čeprav krivolovci mečejo na lovstvo najslabšo možno luč, na lovce ne bi nihče smel gledati kot na nekoga, ki le pobija živali in grozi njihovemu psu, ki se prosto preganja po gozdu. Le z roko v roki lahko poskrbimo za varnost tako živali kot nas. Če bi pred vašimi vrati lomastil medved in ogrožal vas ter vaše bližnje in bi vam volk poklal ovce v ogradi, divjad pa pogrizla pridelke, bi verjetno tudi vi prosili lovce, naj vam pomagajo in vas zaščitijo, kajne? In razumeti je treba, da je njihova naloga hkrati tudi zaščititi divjad. Zato spoštujte pravila, poskrbite za svojo varnost, ne plašite živali in spoštujte njihovo naravno okolje.

New Report

Close