Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali je epilepsija duševna bolezen?

ali je epilepsija duševna bolezen?

Ker ne vem, sprašujem tu, kjer vsi vse veste…..
Ali je to duševna bolezen in če, kako jo lahko zdravim?
sem obsojena na konec? na konec normalnega življenja, dela, ljubezni….

Epilepsija je nevrološka in ne duševna bolezen in jo nadzira nevrolog. In ničesar ni konec. Ne življenja in ne ljubezni.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Epilepsija je nevrološka motnja ne bolezen[/b].

nova
Uredništvo priporoča

Epilepsija je nevrološka motnja ne bolezen[/b].
[/quote]

Delam v tej stroki, zato bova mogoče še najbolje rekla, da gre za skupek nevroloških motenj. In ne za eno. Lahko pa mirno uporabimo besedo bolezensko stanje ali bolezen. Ni potrebe po pikolovskosti.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Delam v tej stroki, zato bova mogoče še najbolje rekla, da gre za skupek nevroloških motenj. In ne za eno. Lahko pa mirno uporabimo besedo bolezensko stanje ali bolezen. Ni potrebe po pikolovskosti.
[/quote]

OVagi, dobrodošel nazaj … pa ni dolgo trajalo. Mon odvisnik 😀

Delam v tej stroki, zato bova mogoče še najbolje rekla, da gre za skupek nevroloških motenj. In ne za eno. Lahko pa mirno uporabimo besedo bolezensko stanje ali bolezen. Ni potrebe po pikolovskosti.
[/quote]

Se strinjam da je lažja razlaga “bolezensko stanje” ampak je napačna in ne gre za pikolovstvo pač pa za “novo” terminologijo izrazov v medicini. Nič pikolovstva, pač pa samo in zgolj pravilna raba terminov.

OVagi, dobrodošel nazaj … pa ni dolgo trajalo. Mon odvisnik 😀
[/quote]

Hehe, Gorenc se ne da.

Epilepsija je nevrološka motnja ne bolezen[/b].
[/quote]

Kako super je, da je Vagabund nekomu nekaj napisal, in da si ti slučajno bila tu in da ti (neimenovana) lahko zdravniku spet nekaj pluneš. Dober občutek a ne? No ti pa jaz povem, da lahko uporabiš tudi besedo bolezen.
In se ni nič zmotil in niti nisi ti pristojna da ga korigiraš. Piz.da človek hoče nekaj pomagat, pa ga greš za jezik vlečt. Kaj hočeš ženska? Reci kaj hočeš? Človek je zdravnik, ti si verjetno ekonomist, eden je pek. Kaj potem? A je res treba, nekoga ki je študiran pljuvat do obisti in ga delat bedaka.
In prav ima. EPILEPSIJA JE BOLEZEN. PREBERI SI NA URADNI EPILEPTIČNI STRANI. Jaz sem si šla. In hotela si nekaj izpasti pametna, pa te je Vaga lepo prefinjeno nazaj zabil——-1

Vzpodbudna študija, ki so jo objavili maja 2017 v New England Journal of Medicine, je vnovič potrdila učinkovitost konopljine CBD smole. Tokrat pri bolnikih z epilepsijo. Epilepsija je skupina dolgotrajnih nevroloških motenj z značilnimi eptileptičnimi napadi.

Delam v tej stroki, zato bova mogoče še najbolje rekla, da gre za skupek nevroloških motenj. In ne za eno. Lahko pa mirno uporabimo besedo bolezensko stanje ali bolezen. Ni potrebe po pikolovskosti.
[/quote]

Ni nujno, lahko gre za sindrom.

Se strinjam da je lažja razlaga “bolezensko stanje” ampak je napačna in ne gre za pikolovstvo pač pa za “novo” terminologijo izrazov v medicini. Nič pikolovstva, pač pa samo in zgolj pravilna raba terminov.
[/quote]

Ne, ni napačna. Se uporablja izraz bolezen. Vidim, da tudi vaši nevrologi uporabljajo ta termin.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Kako super je, da je Vagabund nekomu nekaj napisal, in da si ti slučajno bila tu in da ti (neimenovana) lahko zdravniku spet nekaj pluneš. Dober občutek a ne? No ti pa jaz povem, da lahko uporabiš tudi besedo bolezen.
In se ni nič zmotil in niti nisi ti pristojna da ga korigiraš. Piz.da človek hoče nekaj pomagat, pa ga greš za jezik vlečt. Kaj hočeš ženska? Reci kaj hočeš? Človek je zdravnik, ti si verjetno ekonomist, eden je pek. Kaj potem? A je res treba, nekoga ki je študiran pljuvat do obisti in ga delat bedaka.
In prav ima. EPILEPSIJA JE BOLEZEN. PREBERI SI NA URADNI EPILEPTIČNI STRANI. Jaz sem si šla. In hotela si nekaj izpasti pametna, pa te je Vaga lepo prefinjeno nazaj zabil——-1
[/quote]

Sem epileptik in nisem bolnik. Hvala za razumevanje.

Ne, ni napačna. Se uporablja izraz bolezen. Vidim, da tudi vaši nevrologi uporabljajo ta termin.
[/quote]

Polarni si uštimal Ančko? Drma jo, ima epi napad.

Sem našel en verodostojen članek v slovenskem jeziku. Bo dovolj strokoven tudi za boljše poznavalce.
http://zdravstvena.info/epilepsija-o-epilepsiji-epilepticni-napad-epi-epilepsija.html

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

http://www.viva.si/Bolezni/Nevrologija/4067/Epilepsija

Kot strokovnjak verjetno razumeš, zakaj je motnja ustreznejši termin kot bolezen in zakaj je potrebna doslednješa raba tega termina-
Hvala.

http://www.viva.si/Bolezni/Nevrologija/4067/Epilepsija

Kot strokovnjak verjetno razumeš, zakaj je motnja ustreznejši termin kot bolezen in zakaj je potrebna doslednješa raba tega termina-
Hvala.
[/quote]

Ne, tukaj vam pa ne bi dal prav. S splošnim terminom bolezen ni nič narobe, ko ga uporabimo pri epilepsiji. Seveda lahko bolj in bolj členimo, ampak kot krovni termin je pa lahko bolezen. Ni nič narobe.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

hvala za odgovor in , na,ja, zdaj ne vem, ali sem motena ali bolna?:):):):)
V mojem prvem postu po Anfallu sem napisala, da so mi povedali, kako so se mi reševalci/zdravniki bali pristopiti….oz me fizično obravnavati (prijeti)….se pogled tako zelo spremeni? Je pogled videti ,kot pogled norca?- kakšen je sploh, pogled norca?

Ne, tukaj vam pa ne bi dal prav. S splošnim terminom bolezen ni nič narobe, ko ga uporabimo pri epilepsiji. Seveda lahko bolj in bolj členimo, ampak kot krovni termin je pa lahko bolezen. Ni nič narobe.
[/quote]

Ampak ti kot strokovnjak-nevrolog, bi moral uporabljati primernejši izraz ne pa splošnega pogovornega. Če vi kot stroka ne boste dosledni, bodo vsi tisti, ki trpijo za to motnjo označeni za bolne, so pa le ljudje z omejitvami in ne bolni.
Kot mamam deklice z epilepsijo, popolnoma razumem, da moj otrok ni bolan, pač pa za kvalitetno življenje potrebuje določene prilagoditve in omejitve.
To je v bistvu želja vseh, ki se poklicno ali pa kako drugače srečujemo s tem problemom.

Si le človek z omejitvami in nisi ne motena in ne bolna.

Napadi pa so različni od tistih blagih, do takih, da nevajenemu človeku nažene strah v kosti. Čudi me, da so vsega hudega vajeni zdravniki in reševalci reagirali tako.
Vse lepo in srečno.

Ravno to mene najbolj zanima, kaj se je dogajalo ko ste bili v tem čudnem stanju.
Ali so bili do vas fizično nasilni?

drug drugega programiramo

Ravno to mene najbolj zanima, kaj se je dogajalo ko ste bili v tem čudnem stanju.
Ali so bili do vas fizično nasilni?

Po besedah moje hčerke in moža ne, saj si niso upali niti v mojo neposredno bližino. Bojda sem se pustila prijeti samo svoji hčerki in možu, potem pa so me fiksirali v stol, v katerem so me prenesli v reševalno vozilo. Sama o ničemer ne vem nič, zbudila sem se v bolnišnici, že na postelji.

Pa je bil epileptični napad? Ali imaš diagnosticirano epilepsijo?

Kaj se je pa dogajalo v reševalnem vozilu?
Ali vas je spremljal kdo od domačih, hčerka ali mož?

drug drugega programiramo

Ne vem, kaj se je dogajalo v vozilu, saj sploh ne vem, da sem bila notri.. moja dva sta šla z avtom za nami. Tako pravita.
Če imam diagnosticirano epilepsijo? Zelo dobro vprašanje, ki si ga tudi sama postavljam. Zdravnica ,ki je bila dežurna in me je sprejela,mi je enostavno napisala, da sem imela epi napad. In da eno leto ne smem voziti avtomobila…kako bom hodila delat, ne vem ….
Sicer imam drug teden MR pregled in tudi nevrologa, pa bom vprašala, če je to res to….kako naj vem? In, kako lahko ena dežurna zdravnica, za katero ne vem, kaj je specializirala, tako na hitro postavi tako anamnezo, oz diagnozo? Strašno mi je, verjemite.
Zdravila ,predpisana, seveda zdaj tudi jem, čeprav ne vem, ali so prava zame…..ehhhh, ni lepo


Izraz, da je nekdo moten se v slovenščini uporablja kot slabšalna oznaka za nekoga, ki se ga primerja s tistimi, ki imajo motnje v duševnem razvoju. V drugačnih kontekstih pa kolikor jaz vem ne. Če imaš recimo motnjo v delovanju nekega organa, ti ne bo nihče rekel, da si motena. Pri epilepsiji je pa isto, le da so ta organ možgani. In ne, epilepsija ne spada med duševne bolezni, ampak med nevrološke.

Ampak ti kot strokovnjak-nevrolog, bi moral uporabljati primernejši izraz ne pa splošnega pogovornega. Če vi kot stroka ne boste dosledni, bodo vsi tisti, ki trpijo za to motnjo označeni za bolne, so pa le ljudje z omejitvami in ne bolni.
Kot mamam deklice z epilepsijo, popolnoma razumem, da moj otrok ni bolan, pač pa za kvalitetno življenje potrebuje določene prilagoditve in omejitve.
To je v bistvu želja vseh, ki se poklicno ali pa kako drugače srečujemo s tem problemom.
[/quote]

Dejansko slovenski zdravniki pri tem niso dosledni. Ne vem, če so dejansko sploh dosegli konsenz o ustreznem poimenovanju? Lahko ti iz druge roke povem, da je en predavatelj na medicinski fakulteti izrecno poudaril, da epilepsija ni bolezen, ampak samo simptom, na kliničnem oddelku je pa nek drug profesor epilepsijo opisoval kot kronično bolezen. Nič čudnega, da potem ni enotnega poimenovanja, če so že študenti tekom študija zmedeni. Potem pa uporabljajo različna poimenovanja, kakor se komu zazdi.

New Report

Close