Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Miomi in problemi

Miomi in problemi

Imam 3 miome, velikosti 5, 7 in 8 cm, ki mi do sedaj niso povzročali nikakršnih problemov.
Pregled sem imela februarja letos in naslednjega čez 3 in pol mesece na ginekološki kliniki (kjer so res strokovnjaki).

Ginekolog m želi odstraniti maternico (brez jajčnikov), ker so miomi veliki, jaz pa odlašam s tem velikim posegom.

Zadnji mesec in pol pa so se mi začeli pojavljati problemi …. na momente (za sekundo ali dve) začutim “gmoto” v spodnjem delu trebuha ali pritisk, pogostejše odvajanje vode (7 dni, po pitju Ursi čaja je bilo bolje) in napihnjenost trebuha.
Trebuh sam pa me v spodnjem delu ne boli. Nikoli.
Sem pa tudi pod neznosnim stresom.

Zdaj me je pa strah, da ni z miomi kaj narobe.
Ker sem tudi velik hipohonder, premišljujem, kaj če miomi niso miomi, ampak kaj hujšega in mi zato povzročajo probleme.
Tolažim se s tem, da v kolikor bi bil sarkom, bi se mi trebuh v teh 8 mesecih že močno povečal in za sarkome je značilno, da naj bi bili solitarni (posamezni) in ne v večji skupini.

Ali vam miomi povzročajo kakšne nevšečnosti?

Koliko pa si stara? Tudi meni so svetovali odstranitev miomov pa sem odlasala toliko casa, da sem bila v predmenopavzi. Prej pa sem imela dolgotrajne krvavitve ampak ne premocne.
Miom ti zgleda pritiska na mehur in povzroca tezave, zato moras veckrat na vodo. Odloci se sama. Ce bo slabse oziroma ti bodo miomi povzrocali vecje tezave bos vsekakor morala na odstranitev. Tole si se preberi.. link
https://www.revijazamojezdravje.si/novice/z-novo-terapijo-je-zivljenje-zensk-z-miomi-lazje.html
Lp srecno

Miomi so posledica pomanjkanja joda. Če začnete z jemanjem, bodo najverjetneje počasi izginili. Sama ga dobim tu:

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&LH_BIN=1&_prodsch=1&_dmd=1&_nkw=lugols+iodine&_sop=15

Še malo informacij:

https://www.taichi-qigong.si/prehranska-dopolnila-prehranski-dodatki-za-100-bolezni/miomi-maternice-maternicni-fibroidi/

https://www.moja-lekarna.com/jod–vir-zivljenja

https://www.youtube.com/watch?v=H_I9PLUg0lM

https://marjankogelnik.files.wordpress.com/2015/09/vzemite-zdravje-v-svoje-roke.pdf

nova
Uredništvo priporoča

Stara sem 44 let in menstruacije so vedno bolj švoh. 2 dni in to je to.
Hvala obema za te izčrpne informacije.
Lugolovo razstopino pa sem jemala kakšne pol leta in se mi je počutje res izboljšalo.

Nikakor ne dovoli, da ti odstranijo maternico. Če že, potem samo miome in sicer laparoskopsko. Ne povejo ti, kakšne posledice potegne za sabo odstranitev maternice: notranje zarastline, 1 mesec dobivanja injekcij proti strdkom, cevka za izločanje krvi/sokrvce po operaciji…..obup.

Meni so, tako na lahkoten način, svetovali in odstranili maternico in podrlo, sesulo se mi je življenje.

Bodi previdna, to je največja operacija po zamenjavi srca.

Tudi jaz sem imela 3 velike miome pri 41 letih, imela sem zelo močne menstruacije, bila sem slabokrvna, miomi so mi prav tako pritiskali na mehur….. odstranili so mi z laparoskopsko operacijo miome z maternico skupaj, operacija je trajala 4 ure. Miomi ponavadi niso rakavi, sami od sebe pa tudi brez operacije ne izginejo, pustili pa so mi oba jajčnika. Pri 46 letih pa so mi na ginek. pregledu (UZ) našli eno večjo cisto na enem jajčniku, 3 leta smo jo na ginek. kliniki opazovali in spremljali, pa tumorske markerje…. tudi ta ni zginila in tako sem letos spet pristala na lapar. operaciji, zdej so mi odstranili oba jajčnika in cisto. Imela sem srečo, da je bilo vse benigno in ne maligno, če nebi zdej šla na to operacijo bi lahko bilo čez nekaj let rakavo, maligno. Za tebe mislim, da ne odlašaj predolgo, psihično se pripravi na to in pojdi na laparoskopsko operacijo, če bo potrebno naj ti odstranijo tudi maternico. Jaz glede tega nisem po tistem imela nobenih težav. Kar pogumno in srečno.

Najlepša hvala za opis tvoje izkušnje.
Ja, strah me je zelo. In tudi ginekolog , ki mi svetuje operacijo in bi me tudi operiral, je težko dostopen za temeljit pogovor. Kako naj potem grem z lahkim srcem k njemu pod nož?
Enostavno ne zberem poguma!

Žal pa je tudi res, da samo z operacijo/ odstranitvijo miomov lahko ugotovijo ali je ta tumor benigen miom ali maligen – sarkom.
Samo zaradi tega bi šla na operacijo.
Ali se vam moji miomi zdijo zelo veliki?
Hvala.

Še ena sotrpinka …
Kako velike miome pa si ti imela? Si šla na operacijo, ker so ti pritiskali na mehur (koliko časa)?
Ni mi pa jasno, kaj bi lahko bilo čez par let postalo maligno? Cista, ker ni izginila?
Ali ti je cista povzročala tudi kakšne probleme?
Hvala.

Ja, imaš velike miome tako sem imela tudi jaz. Miomi ponavadi niso rakavi, po operaciji in odstranitvi pa itak dajo vse na histološki pregled. Na ginek. kliniki v Lj. ponavadi res nimajo veliko časa za pogovore, več o tem bi se morala pogovoriti z tvojim osebnim ginekologom. Jaz sem probala več različnih stvari, pasijonka, čaji…….. žal vse neuspešno, brez operacije ne bo šlo. Lahko pa probaš in greš še po drugo mneje, z napotnico tvojega ginek. v UKC Lj. 2. nadstr. imaš ginek. oddelek.

Še ena sotrpinka …
Kako velike miome pa si ti imela? Si šla na operacijo, ker so ti pritiskali na mehur (koliko časa)?
Ni mi pa jasno, kaj bi lahko bilo čez par let postalo maligno? Cista, ker ni izginila?
Ali ti je cista povzročala tudi kakšne probleme?
Hvala.
[/quote]
cisto na jajčniku so mi našli na ginek. pregledu (UZ), ni mi delala nobenih težav, celo zmanjšala se mi je iz 8 cm na 5 cm. Baje, da ciste niso rakave (maligne) ampak jajčnik ob katerem je cista zato so mi sedaj odstranili oba jajčnika.

Tu je tudi predoperativna sužba, je tako? Tukaj so sami strokovnjaki in tudi UZ naprave so verjetno najsodobnejše. Verjetno si tukaj deležen “vrhunske” obravnave?
Operacije pa me je res zelo strah, tudi psihično ne vem, če sem pripravljena.
STRAH ME JE.


cisto na jajčniku so mi našli na ginek. pregledu (UZ), ni mi delala nobenih težav, celo zmanjšala se mi je iz 8 cm na 5 cm. Baje, da ciste niso rakave (maligne) ampak jajčnik ob katerem je cista zato so mi sedaj odstranili oba jajčnika.
[/quote]

Zakaj bi pa jajčnik, čez par let lahko postal maligen?

Piši Pušenjaku na njegov forum in ga prosi za mnenje.

Sem hotela ja, pa se moraš registrirati. 🙁

Zakaj bi pa jajčnik, čez par let lahko postal maligen?
[/quote]
Jaz sem imela tudi povečane tumorske markerje, ki je bil pokazatelj za raka na jajčniku, po operaciji mi je ginekolog, ki me je operiral povedal, da če ne bi zdej odstranila bi lahko čez nekaj let postalo rakavo, maligno. Zdej pa je histološki pregled vseh tkiv pokazal, da je vse b.p. (oba jajčnika in cista).
Jaz imam dobre izkušnje povsod, tako na ginek. kl. LJ, kot tudi v UKC lj , 2. nadstr. ginek. kl.
Svetujem ti, da malo še spremljate z UZ, v tem času se počasi psihično pripravi na to operacijo, ki je rutinska in ni nič takega, ponavadi delajo laparoskopijo in še na datum operacije boš itak čakala nekje 3-4 mesece.

Sem hotela ja, pa se moraš registrirati. 🙁
[/quote]

Vzame ti 5 minut, dobila pa boš dragocen nasvet in več vreden, kot so vsi naši skupaj.


Jaz sem imela tudi povečane tumorske markerje, ki je bil pokazatelj za raka na jajčniku, po operaciji mi je ginekolog, ki me je operiral povedal, da če ne bi zdej odstranila bi lahko čez nekaj let postalo rakavo, maligno. Zdej pa je histološki pregled vseh tkiv pokazal, da je vse b.p. (oba jajčnika in cista).
Jaz imam dobre izkušnje povsod, tako na ginek. kl. LJ, kot tudi v UKC lj , 2. nadstr. ginek. kl.
Svetujem ti, da malo še spremljate z UZ, v tem času se počasi psihično pripravi na to operacijo, ki je rutinska in ni nič takega, ponavadi delajo laparoskopijo in še na datum operacije boš itak čakala nekje 3-4 mesece.
[/quote]

Sem bila že prijavljena na operativni poseg v UKC Lj (odstranitev maternice, jajčniki ostanejo). Na operativni poseg sem čakala 3 mesece in pol, a sem bila tako psihično in telesno (shujšala 10 kg) uničena, ko je prišel čas operacije, da sem jo morala odpovedati.
Ne bi zmogla, ne bi jo preživela. Resno ne. Sem bila prešibka. Zdaj sem se za silo sestavila skupaj.

Samo še to bi vprašala, ali je napet in občutljiv trebuh lahko znak ciste, ali vnetja?

Sem bila že prijavljena na operativni poseg v UKC Lj (odstranitev maternice, jajčniki ostanejo). Na operativni poseg sem čakala 3 mesece in pol, a sem bila tako psihično in telesno (shujšala 10 kg) uničena, ko je prišel čas operacije, da sem jo morala odpovedati.
Ne bi zmogla, ne bi jo preživela. Resno ne. Sem bila prešibka. Zdaj sem se za silo sestavila skupaj.
[/quote]
Jaz sem bila v UKC-ju letos maja, sem prebrala, da si že imela datum itd, pa si vse odpovedala, svetujtem ti da potem vse skupaj odložiš za nekaj časa in odmisliš to zadevo z miomi, ki niso nevarni in opazuješ kdaj se bo začelo slabšati in ti povzročati večje težave.
Z UZ se vse vidi, ciste, miome, vnetja v trebuhu pa sugurno nimaš. Srečno


Jaz sem bila v UKC-ju letos maja, sem prebrala, da si že imela datum itd, pa si vse odpovedala, svetujtem ti da potem vse skupaj odložiš za nekaj časa in odmisliš to zadevo z miomi, ki niso nevarni in opazuješ kdaj se bo začelo slabšati in ti povzročati večje težave.
Z UZ se vse vidi, ciste, miome, vnetja v trebuhu pa sugurno nimaš. Srečno
[/quote]

Najlepša ti hvala Lenor, ker si si vzela čas in “klepetaš” z menoj o tej zadevi.
To mi res zelo veliko pomeni. 🙏🌼🌸🍀💐🌺
Priznam, da sem malo tudi hipohonder in kar veliko guglam (o boleznih), pa me je strah, da ni kakšen moj miom … pravzaprav sarkom.
Jaz pa si s tem, ko odlašam operacijo delam medvedjo uslugo.
Nazadnje sem imela UZ in pregled maja 2018 v UKC LJ, 2. nadstropje.
Zdaj pa imam prav odpor in strah spet hoditi do ginekologa, ker sem se ravno malo pobrala. Samo bo treba počasi, da vidijo ali je kaj zrastlo.

To sem že napisala in bom še enkrat. Ne vem, ali je spet zajebancija ene, ki nori po forumu s svojimi miomi.
Tudi jaz imam miome. Miom ne postane maligen, temveč je tak od začetka – če ni že od štarta maligen, potem tudi nikoli ne bo. Noben miom ne postane benigen pozneje. Že sama oblika malignega je drugačna od benignega. Tako da sarkom črtaj.
Ker si še tako mlada, je do menopavze, ko miomi običajno nehajo povzročati težave, lahko še precej daleč. Jaz bi ginekologu rekla, da načrtuješ še nosečnost. Zlaži se. V tem primeru ti bodo miome morda odstranili in maternico pustili. Pri “starejših” ženskah se jim ne ljubi truditi.

Tudi jaz imam v času ovulacije in pred menstruacijo napet in napihnjen trebuh, odkar imam miome. Kot bi bila v kakem 5. mesecu nosečnosti. Obup. In ja, seveda potem pritiska vse naokrog, meni pritiskajo na črevesje.
Drugače imam jaz zelo dobro izkušnjo z esmio, mi je zmanjšala miome. Zdaj grem po pol leta brez zdravil spet na kontrolo, ampak vem, da so spet zrasli.

Hvala za izčrpen odgovor. Ne moj post ni zajebancija, ampak samo “klic” po pogovoru oz izmenjava izkušenj.
Si me malo pomirila glede sarkoma (ki ga lahko določijo samo s histološko preiskavo), ker navajaš, da je drugačne oblike kot miom.
Napet trebuh pa se mi pojavlja zadnja dva meseca in je zelo neprijetno.
Esmio pa meni niso nikoli predpisali, baje ni več v uporabi.
Lp.

Se opravičujem, ampak ena ženska (no, ali pa tip) ploza o miomih in raku in potem začne, da jo tip skuša prepričati, da to nič ni, ona pa ve, da je rak, ampak on jo hoče fentat in nevemkakšne štorije vse. In se počutim kot budala, ker na začetku padem na finto in resno odgovorim. Saj mogoče bo še pridivjala.

Esmyo sem nehala jemati, ravno ko se je začela ta “afera”. Niti v lekarni niti gina niso vedeli nič o tem, da je umaknjena iz prometa.
Evo nova navodila glede tega zdravila:

http://ginekologija-peternelj.si/obvestilo-zdravilo-esmya/

Jaz ne vem, kaj naj storim. Miomi mi povzročajo ravno toliko težav, da ne morem reči, da me ne motijo. Me motijo, ker sem dva tedna na mesec napihnjena kot balon in ker imam tu in tam krče, česar prej ni bilo. Težave z zaprtostjo … Sem malo starejša od tebe in bi pravzaprav rada, da bi se čim prej začela mena … pa se zgleda še ne bo, ker nimam čisto nobenih znakov, menstruacija je še vedno čisto redna. Maternice ne bi rada dala ven, ker je vseeno del mojega telesa, ki bi ga imela, ker ima še vedno funkcijo – sodeluje v mojem rednem mesečnem ciklu.

Če bi bila jaz toliko stara kot ti, bi rekla, da imam namen zanositi … mojo prijateljico so pri tvojih letih operirali, je pa resno načrtovala nosečnost. Imela je spontani splav in takrat so ji tudi našli miome.

Pozdravljeni!
Že dalj časa imam dva mioma, okrog 7 cm velika, ki pa mi nista povzročala težav.
Zdaj pa že dalj časa opažam, da sem večji del meseca napihnjena in me nekaj moti, v spodnjem delu trebuha, ko zapenjam kavbojke. Takrat se najbolj čuti.
Pa me zanima, če mogoče katera ve, kako lahko miom povzroči napihnjenost?
Zanima me tudi, kako se točno gleda kje ležijo miomi?
Me je kar malo sram za tako neumno vprašanje, pa vseeno – ali miomi ležijo nad sramno kostjo in v okolici, ali lahko ležijo tudi v višini popka?
Hvala, pa ne me kregat, ker odpiram staro temo. 🤔

Sem še pozabila vprašati, ali se lahko miome tipa glede na lego, če recimo ležijo zunaj maternične stene?
Hvala.

New Report

Close