Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek napovedujejo toplo zimo z minimalno snega

napovedujejo toplo zimo z minimalno snega

Če to drži, bo o.k. Kar se snega tiče. Sicer bi bilo pa boljše, da je vsaj nekaj časa bolj mrzlo.

meni je teta mici iz šalce kofeta že dve leti nazaj napovedala da bom veliko seksal jaz pa si ga še kar me… na roke

Sneg mora biti, če želimo, da bo zemlja dovolj namočena in bo dovolj podtalnice.

Tako so spomladi napovedovali ekstremno vroce poletje, a sem do avgusta zmrzovala, na sreco sta se vsaj september in oktober izkazala kot topla in soncna.
Kaj in kako bo z zimo, bomo lahko rekli sele marca ali aprila.
Letosnja je bila kar hladna, vsaj na koncu in se je zavlekla v pomlad. Pravijo da hladne zime pobijejo mrces, a pri nas ga je bilo letos vec kot vsa leta prej.

Upam na toplo zimo brez snega, brez pogostega dezja in oblacnosti, a to so le moje zelje.

UpM, da bo mrzla zima, da pomori mrčes, z veliko snega, ki naj obleži, potem pa pritisne mraz za ene tri tedne. Pa sočno naj bo. Čim manj megle.

Ravno obratno – prvo mora pritisniti mraz, šele potem pasti sneg,
Zemlja pod snegom ne zmrzne globoko, četudi je mrzlo in ličinke v zemlji preživijo.

Prejšnja zima je bila taka, hladna in sneg, mrčesa pa za izvoz.

Če bi mraz pobijal mrčes, mrčesa že davno ne bi bilo.

da vidim kaj bo oni gospod naš ljubiteljski vremenar, ki ga imajo navadno na popu povedal…
lani sem ga gledala in se spomnim,da je povedal,da bo zima pozna in da bo januarja nenavadno toplo – in je res žal bilo tako.
Tudi poletje je zadel,da bo pozno,da se bodo nevihte končale in da bo avgusta in septembra še vroče in da nas čaka babje poletje -in je res tako…
tako da me res zanima kaj bo povedal za letošnjo zimo.
Upam,da bo malo snega – suhega, takega, ki zapade in se obdrži, ne pa da je naslednji dan otoplitev in ga pobere in je sama voda – in da se bo to dogajalo v času primernem za zimo torej december, janurar in februar… in ne celoten marec kot je to bilo letos. takrat mi je prepozno in je že čas za priprave na pomlad.

Meni toplo ugaja. Ne ugaja pa to naravi. In potem je vprašanje, koliko časa bo tudi nam ljudem še ugajala ta toplota.

Tisti iz Babnega polja? Tisti je že dva krat pošteno falil.
Kar bo, pa bo.
Mraz mora biti. Me ne moti. Snega pa ne maram. No,tudi ta mora biti. Naj zapade za 14 dni, poledeni, potem pa odjuga. Ne prenesem, da se sneg zadržuje (plundra, svinjarija) po dolinah dva meseca, ali celo več!! :((

Si brezposelna, ane.
Ni ti treba nikamor v gužvo

Tisti iz Babnega polja? Tisti je že dva krat pošteno falil.
Kar bo, pa bo.
Mraz mora biti. Me ne moti. Snega pa ne maram. No,tudi ta mora biti. Naj zapade za 14 dni, poledeni, potem pa odjuga. Ne prenesem, da se sneg zadržuje (plundra, svinjarija) po dolinah dva meseca, ali celo več!! :((
[/quote]
zadnje dvakrat kar je napovedal je še kako držalo… za prej se ne spomni… ampak za preteklo zimo in letošnje poletje pa je napovedal zelo točno.
Sneg plundra je, če snega zapade in se potem otopli – to je obupno… tako je bilo lani decembra, ko je eno soboto snežilo kot noro, potem je bil pa tisti vetrolom in otoplitev in je gore snega takoj pobralo – in je bila sama voda…
če pa sneg lepo zapade in je mraz in ga lepo tako drži, brez nadaljnjega nametavanja vsakih par dnji (ker tega tudi ne maram), pa ni nobene plundre, in ceste se lepo ščistijo in to je lepa zima – samo naj bo to v času za zimo, ne potem, ko je že čas za pomlad… ker takrat mi gre vsak sneg posebej na živce pošteno res. :)))

Jaz bi mraz, potem pa še veeeeliko snega. Ko bo sneg se sicer lahko otopli tja na okrog nule ali par stopinj minusa… ne bi imel pa višjih temp.

Sneg res rabimo, da se kasneje napolnijo rezerve podtalnice in reke – in da to drži vsaj do sredine poletja.

Še en brezposeln, baba ga živi, on bi pa “sneeeegggeeeeeecccc” imel…

vreme bo. Zihr ☺
pametoval o zimi 2018/19 bom pa maja 2019 ☺

Še en brezposeln, baba ga živi, on bi pa “sneeeegggeeeeeecccc” imel…
[/quote]

He, he… a zdaj bi se moral jaz sekirat?

A ker je ravno tema o vremenu – vsaka dolgoročna napoved (več kot cca 7 dni) je s stališča statistike ugibanje s samo malo večjo verjetnostjo od 55{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Letošnja zima bo topla in mila. Z zelo malo snega in malo več dežja.
Kar opazujte drevje in žuželke.
Vse vam napovedo.

Drevje in žuželke? Kaj povedo, če se bliža topla zima in kaj porečejo, če se bliža mrzla? ;). No, kako se opazi?

A niso zanesljivi viri napovedali hudo zimo, ker indijanci že sedem let nabirajo drva?

Želim si veliko snega v hribih, v dolinah in ob morju pa milejšo zimo z enim tednom ali dvema s temperaturami malo pod nič. Prišparan denar od kurjave bi znosili na smučišča 🙂

Sneg naj bo nad 1000m. V dolini pa recimo kakih 20 cm januarja s temperaturami do -10 (da vse pocrka), potem otoplitev pa čakanje na pomlad;).

Tri tedne naj bo precej minusa in nekaj snega / po dolinah/, potem naj skopni. V gorah kar naj bo sneg.

a vi to že dedku Mrazu pišete?

vreme bo…

kakršnokoli že…sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da bo spet presenetilo cestarje, tiste, ki niso gum menjali in cmere, ki so iz cukra

Ne maram zime in mraza in snega. Najboljše bi mi blo do pomladi tako vreme kot je zdaj.
Hvala bogu na to ne moremo vplivat, ker pol bi se scufali, ker bi eni hotli mraz in sneg, drugi pa ne.

New Report

Close