Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Biti na antidepresivih, nekaj normalnega danes?

Biti na antidepresivih, nekaj normalnega danes?

Tudi sama sem jih že jemala priznam. Po ločitvi z možem sem jih je jemala pol leta, zaradi groznih stranskih učinkov in nobenih pozitivnih sem jih opustila. Upam, da jih ne bom nikoli več potrebovala. Moje počutje se je nekako samo uredilo. Poznam še dve prijateljici in tri sodelavke, ki jih jemljejo zaradi takšnih ali drugačnih razlogov. Včeraj sem slišala, da jih jemlje tudi ena hči od sodelavke zaradi šole. Kam to pelje? Gremo res v pravo smer?

Depresija je najbolj razširjena bolezen današnjega časa.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Te je teba popraviti: Fejkanje depresije je najbolj razširjena bolezen današnjega časa.

nova
Uredništvo priporoča

Pero, bo bolj prav, da se programiranja strojev in naprav al karkoli ti je že foh držiš, ti povem!

Ker tole je tak mimosunek, kot bi jaz bil pameten o nekem programskem jeziku.

Resnica je ravno obratna, depresija, rak, ……. so le prodajni hiti multinacionalk, ki jih podpirata tako zakonodajna kakor sodna veja ob-lasti. Da ne govorim o sistemih znotraj izvršilne.

Kar lepo tiho bodi, pa ke pejd tiste nule pa enke štet!

[img]https://images03.netdoktor.at/depression_06.jpg/articletextwide/6885739[/img]

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Pero, bo bolj prav, da se programiranja strojev in naprav al karkoli ti je že foh držiš, ti povem!

Ker tole je tak mimosunek, kot bi jaz bil pameten o nekem programskem jeziku.

Resnica je ravno obratna, depresija, rak, ……. so le prodajni hiti multinacionalk, ki jih podpirata tako zakonodajna kakor sodna veja ob-lasti. Da ne govorim o sistemih znotraj izvršilne.

Kar lepo tiho bodi, pa ke pejd tiste nule pa enke štet!
[/quote]

Si upas to tako omalovazujoce pojasniti tudi npr. moji tasci, ki je za posledicami raka izgubila ze moza in mlajso hcer?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Si upas to tako omalovazujoce pojasniti tudi npr. moji tasci, ki je za posledicami raka izgubila ze moza in mlajso hcer?
[/quote]

Upal sem si celo na najvišji ik v Sloveniji. spor je na višjem socialnem sodišču (na prvi stopnji sem ga dobil), grem do konca, pa makar peš v Strazburg!

Že prepričanih pa nima smisla prepričevati, razen če sami tako želijo.

Pero, začne se pa kot je v naslovu; ljudje se niti izražati ne znajo, oz nimajo pojma niti kaj govorijo. Tako avtorici te teme ni jasna niti razlika med normalnim in običajnim. Tudi ona je samo ena izmed žnjtih, ki se ji zdi…

Depresija sploh ni bolezen, to je v bistvu stanje zavesti, ki zna biti zelo zoprno. Trenutno se sam nahajam v tem stanju, kjer je prisotna odsotnost sreče, veselja, ljubezni. So samo obveznosti, naloge in dolžnosti in vse skupaj začinjeno z depro. Ko bi vsaj zunaj sonček sijal, bi bilo takoj bolje.

Niti približno ni normalno, niti sprejemljivo.

To so zadeve za skrajne situacije in omejeno obdobje. Tudi ljudje okrog mene, ki jim je kdo umrl, ki so se ločevali oz. tisti ki smo se razhajali s(m)0 bili prizadeti, na tleh in do konca povoženi – pa je šlo brez.
Najbrž komu brez res ne bi šlo in tam je prav da se vzame. A to je vse.

Niti približno ni normalno, niti sprejemljivo.

To so zadeve za skrajne situacije in omejeno obdobje. Tudi ljudje okrog mene, ki jim je kdo umrl, ki so se ločevali oz. tisti ki smo se razhajali s(m)0 bili prizadeti, na tleh in do konca povoženi – pa je šlo brez.
Najbrž komu brez res ne bi šlo in tam je prav da se vzame. A to je vse.
[/quote]

Važi se ja. Ko te bo enkrat nekaj fejst stolklo po buči, boš snifalo antidepresive boš videlo…

Važi se ja. Ko te bo enkrat nekaj fejst stolklo po buči, boš snifalo antidepresive boš videlo…
[/quote]

Ok – nekdo ki to bere in razume kot “važenje” – mora imeti že itak velike probleme sam s sabo.
Moje sočutje.

Menda resno ne misliš, da bi lahko kdorkoli živel do vsaj srednje odraslosti, ne da bi dobil svoje doze resnih problemov in preizkušenj??

A to ne spremeni dejstva, da mnogi uporabljajo antidepresive kot berglo tudi za stvari, kjer te bergle ne bi bilo treba.

Ali pa vsi na alkoholu in še na čem…


Te je teba popraviti: Fejkanje depresije je najbolj razširjena bolezen današnjega časa.
[/quote]

Žal tole je še kako res. Sloh pri nekaterih v generaciji 50+, ko se jim ne da več delat. Ne da ne zmorejo, ne da se jim… In iščejo vse možne krivine, da so čimveč časa v bolniškem staležu. Je kar nekaj takih, žal.

Ce traja slaba volja vec kot mes
Je pametno razmislit o anti.
Al pa vsaj kako pomagalo.

ALi pa pretehtat, ali je bolje premik narediti v glavi sam od sebe, naredit da slaba volja izgine brez podpore kemije “per os” in ne imet nič v smeri AD zapisanega v osebnem zdravstvenem kartonu. Jemanje AD ni človeku v prid, če je zapisano to v osebnem zdravstvenem kartonu.

Ne, ni normalno. Ceprav nekateri zelijo ustvariti vtis, da so to neki cudezni bonboncki, brez stranskih ucinkov. Potem pa se ljudje v nedogled filajo s kemijo, namesto, da bi se soocili s problemi in jih resili.
Ogromno ljudi pa je tudi tabletomanov, ki ne morejo drugace, kot da jedo neke tablete.


Te je teba popraviti: Fejkanje depresije je najbolj razširjena bolezen današnjega časa.
[/quote]

V bistvu ne, ni fejkanje, ker se ljudje res slabo počutijo, pa naj gre za depresijo, depresiji podobna stanja, stiske, anksioznost in ostalo. Tega je dane ogromno in ševeč.

Povsod se od nas zahteva samo najboljše in samo maksimu, povsod je samo “daj, daj, daj” in vedno moraš biti v vsem najboljši. Ljudi to obremenjuje, družba, okolica in sploh mediji zahtevajo od tebe, da si najboljši človek med vsemi 7 milijardmi ljudmi, ti si pa samo človek, dober in slab, tak kot vsi, nikakor pa ne prvi med 7 milijardmi!
Poleg vsega pa še to, da si sam samcat na tem svetu, ker spet mediji in ostali oklicujejo za edino pravilno samostojnost in samozadostnost, zato si se rešilvseh prijateljev in gojiš komaj neka znanstva, ki jih sicer imenuješ prijateljstva, a ta to niso in nimaš ene edine duše na tem svetu, s katero bi se lahko vsaj 1x nateden iskreno pogovoril, še k terapevtu če greš, se delaš finega, ker se to tako spodobi… Včasih so se ljudje družili med seboj in se pogovarjali, si pomagali, danes tega ni več, ker če ne zmoreš sam, si luzer.

Potem pa pride do takih in drugačnih stanj, ko potrebuješ happy pilule, da preživiš dan in to ni nobeno fejkanje.

Depresija je stres oziroma spremembe se dogajajo vsak mesec, clovek je v strahu non stop, bo sluzba, bo hrana, bom lahko kupil, dokazovanje v denarju, vrednostih, lepoti in telo temu ni vec kos. Um pa ponori. O kar verjamem, da je tega se vec, kot pise statistika.

Tudi nasi otroki so obremenjeni.
Ne pocutijo se vedno dobr..
Strah, cudn pritisk v prsih prehitro bitje srca,glavoboli
Kr vpraste jih…pa ko npr drug dan pisejo..slabo spijo.
Naucite jih kako s tem hendlat..

Antidepresiv je obdavčen, zato legalen. Zdravstvo pa legalno dila za državo.

FARMACIJA KUJE EKSTREMNE DOBIČKE NA RAČUN LEGALNE DROGE – ANTIDEPRESIVOV

DEPRESIJA, PROBLEM SODOBNE DRUŽBE. ZAKAJ V AFRIKI NI TEGA?

Ok – nekdo ki to bere in razume kot “važenje” – mora imeti že itak velike probleme sam s sabo.
Moje sočutje.

Menda resno ne misliš, da bi lahko kdorkoli živel do vsaj srednje odraslosti, ne da bi dobil svoje doze resnih problemov in preizkušenj??

A to ne spremeni dejstva, da mnogi uporabljajo antidepresive kot berglo tudi za stvari, kjer te bergle ne bi bilo treba.
[/quote]
Mnja, nič ne bi bilo narobe, če bi ljudje antidepresive dejansko uporabljali kot bergle – ob poškodbi čimprej, za točno določen čas, nato pa čimprej dol z njih, ne pa leta in leta, tako kot to zna biti z antidepresivi.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

ALi pa pretehtat, ali je bolje premik narediti v glavi sam od sebe, naredit da slaba volja izgine brez podpore kemije “per os” in ne imet nič v smeri AD zapisanega v osebnem zdravstvenem kartonu. Jemanje AD ni človeku v prid, če je zapisano to v osebnem zdravstvenem kartonu.
[/quote]

In kaj hudega se ti zgodi, ce imas to zapisano v “kartonu”?

Se strinjam, da se zacne ze v otrostvu.
Malo po malo. Vec kot je dolznosti vec je slabe volje in razvoje se depresija lahko.

New Report

Close