Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pretirane cene avtomobilov

Pretirane cene avtomobilov

Slučajno sem šel malo pogledat cene današnjih novih avtomobilov pa me je skoraj kap. Nikoli nisem dal za avto več kot 2500€ pa vedno mi je vsak služil leta in leta. Do danes sem zamenjal 5 avtomobilov, izpit imam že 27 let. Recimo da sem do danes vse skupaj za nakup avtomobilov porabil 15k€, pa sem prepričan da sem zapravil manj. Meni je že to preveč.

Potem pa gledam cene recimo novih nekih osnovnih avtomobilov, recimo VW GOLF 26.000€. Ali so normalni? Pa kdo to kupuje? Zakaj ste taki sužnji kapitalizmu?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13563473

Če nihče ne bi kupoval novih, tudi rabljenih zate ne bi bilo.

Wv ima itak previsoko ceno, pa še vedno slabše avtomobile proizvajajo. Kvaliteta Wv vozil je v zadnjih nekaj letih Poden, od podna. Servisi še večji poden, važno da svoje zveste navdušence lupijo, kot banano. Saj je že splošno znano, da so vozniki Wv z menhaniki na ti 🙂

A kdo kupuje tudi take “Golfe”pri nas? Tisti z mokrimi sanjami. Ker mislijo, da je to to, vrhunec, češnja na vrhu, ko si kupijo tako kolnkišto folksvagino. Brez heca.

Da daš 30 čukov za golfa moraš bit pa tud premaknjen.

Da daš 30 čukov za golfa moraš bit pa tud premaknjen.
[/quote]
najpreje moraš toliko zaslužiti ali pa imeti spodobno plačo, da dobiš kredit, lizing ☺

Itak je preveč tega pleha po svetu, tako da…

Malo pleha zašvasanega za jurja + že 30 let isti motor in podvozje pod drugim imenom za jurja + malo kitajske elektronike za 500€ + VW VAGGEN značka = 30 jurčkov za rajo

Zakaj pa ne Opel? Opli so hudičevo v redu. Pravi pojem kvalitete.

Meni so Opli od teh ne predragih vozil dejansko všeč in ravno se odločam za nakup, je v ožjem izboru.

Za avtorja pa, danes živimo v času neverjetne izbire, ko lahko kupiš avto že za 300 evrov in sploh ni nujno, da so to le ene stare gare, ampak da ti bo čisto ok služil še naslednjih 10 let.

Lahko pa daš za avto 20, 30, 40, 50 in več desettisočakov.

Ali pa 131 k za Audija.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13554813

Ali pa recimo takle Mitsubishi, niti ne izgleda nekaj zastarelo in recimo, da je res, kar pravi lastnik, da ga nikoli ni pustilo na cedilu. Čisto soliden avtomobil za 500 evrov.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13568593

Cene bodo verjetno še višje! Trump obljublja višje davke na evropska vozila, tako da bomo izgubo, ki bo nastala ob manjši prodaji, poravnali mi evropejci…no, vi evropejci, ki kupujete nove avtomobilčke. Vozim stare gare, tako da se ne morem šteti v klub srečnežev hahaha. Trumpa pa pri njegovi ideji podpiram, če se vam ne sanja zakaj, si poglejte cene novih avtov tu v EU in potem še v USA.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Tako! V USA stane tak GOLF nekje 20.000$, preračunano v evrčke je to nekje 17.000€. Kdo je tu nor? V USA pri trikrat višjih plačah imajo za 10k nižje cene. Nekomu se očitno splača prodreti na ameriški trg 😉

Tako! V USA stane tak GOLF nekje 20.000$, preračunano v evrčke je to nekje 17.000€. Kdo je tu nor? V USA pri trikrat višjih plačah imajo za 10k nižje cene. Nekomu se očitno splača prodreti na ameriški trg 😉
[/quote]

Jep, drži. Sicer pa je USA oz ameriški trg tako velik, da imajo praktično vsi pomembnejši proizvajalci tam vsaj svoje prodajalne, če ne še kako tovarno. Logično se mi zdi, da če je tukaj cena ameriških avtov zasoljena zaradi uvoza, davkov in potem še šok pri zavarovanju, da bo enkrat to doletelo tudi evropske avte, ki se prodajajo preko oceana. Da dieselgate-a niti ne omenjam…

Na kratko je pa cela reč taka: Krompir lahko lupiš, kolikor hočeš in dokler ga kaj imaš. Ko ga zmanjka, pa pač nimaš nič več, razen olupkov. Mi smo ta krompir, ki ga lupijo hmm, kuharji recimo temu. Pa se mi dozdeva, da se ne zavedajo, koliko krompirja jim je sploh še ostalo😊

Nekaj se govori o novi recesiji…2020 če se kaj prav spomnim. Bitcoine kupit hahaha

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Tako! V USA stane tak GOLF nekje 20.000$, preračunano v evrčke je to nekje 17.000€. Kdo je tu nor? V USA pri trikrat višjih plačah imajo za 10k nižje cene. Nekomu se očitno splača prodreti na ameriški trg 😉
[/quote]

V ZDA so nižji davki.. tako DDV, kot davki na dobiček. Končni proizvodi so sicer cenejši, je pa zato šolstvo in zdravstvo BOŽJASTNO, 5x dražje kot po v EU.
Plus, socialna varnost ne obstaja.

Na koncu so bolj olupljeni v ZDA..

Glede avtomobilov, pa se dražijo zaradi vseh potrebnih in nepotrebnih varnostnih predpisov. V EU so tako obvezni dalinjsko merjenje pritiska v pnevmatikah.. kot tudi javljanje trka preko GSM modula.. kar služi sicer varnosti (prej lahko pride reševalna ekipa), kot nadzoru (ne bo več možno s prizorišča pobegniti).
Zdaj.. mehanski deli še nekako vzdržijo zob časa.. elektronski bolj slabo.. poleg tesnil, gume ipd.
Prvega hrošča zna vsak popraviti in vzdrževati doma v garaži.. zadnjega, letošnje poletje ukinjenega.. ni več šans.

De omnibus disputandum..

P.S. Približno 1/3 cene novega avtomobila predstavljajo stroški reklamiranja.. vključujoč avto salone trgovcev. Vmes so še razne marže med tovarno – generalnim zastopnikom – trgovcem.

SMART je želel del tega eliminirati.. ni jim uspelo (itak jih je po izstopu Smarta, pohopsal konzervativen MB)

De omnibus disputandum..

Cene avtomobilov so res pretirane. Gospod župnik že skoraj pet let varčuje za novega, pa si ga še vedno ne more privoščit. Pred leti si je lahko na dve leti privoščil drugega (tako kot večina ljudi) in nikoli ni imel težav, s tem zdaj je pa sam križ s servisi.


Ko ma pa fajmašter s križem težave…

Inflacija…

1-2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} yearly rate

Cene golfa so kar padle odkar je prišel T-Roc. Osnovni model je okoli 15.000 EUR in 26.000 kot pišeš gor. Pač si se obesil na prvega, ki si ga našel na netu.

Drugače pa trgovci pravijo, da pri nas trg z novimi avti cveti. Slovenci smo pripravljeni največ zapravit za pleh in cegle. Cegle postavimo na obrobje večjih mest, potem se pa s plehom cijazimo do služb ter bentimo da za 20 kilometrov porabimo 1 uro.

New Report

Close