Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Išče kdo (tudi začetniško) delo na področju programiranja?

Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Spet sem z vami, če koga zanima.

V kratkem bo na voljo (začasno/projektno) delo, primerno za začetnika, ki išče možnost, da si pridobi prve izkušnje.

Naloga je postaviti "Strežnik za generiranje poročil" in pripraviti (oblikovati in delno "sprogramirati") okoli 70 le-teh. Programiranje v narekovajih pomeni predvsem postavljanje pravil za pogojno oblikovanje in prikazovanje/skrivanje določenih elementov na poročilu, poravnavanje in zamikanje besedil glede na vidnost posameznih elementov, ipd. Če bi se izkazalo, da ima kolega interes in je učljiv, ter ima veselje do dela, bi se ga dalo vključiti tudi v druge razvojne (programerske) naloge.

Rok izvedbe: 30.06.2019 (ca. 6 mesecev)
Možnost dela od doma: DA (delno)
Zaželjena vsaj osnovna znanja oz. poznavanje Jezika/Orodja/Tehnologije:
- .NET (ASP.NET)
- Microsoft Visual Studio, C#, T-SQL
- DevExpress Reports

Plačilo po dogovoru - odvisno od predznanja. Okvirno: Junior, ki je v stanju samostojno opravljati delo v skladu z danimi navodili bi lahko pricakoval ca. 2.500 - 3.200 bruto za poln delovni cas ob pricakovanih delovnih rezultatih.

Možnost posredovanja/pomoči pri ureditvi bivališča. Za dodatne informacije se brez zadržkov obrnite name.
________________________________________________________________________________________________________
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

poIarni sij nepr

A, že spet? ...jaooooo, da nekdo vztrajno dela budalo iz sebe, vedno znova.😁
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

In kaj tebe točno moti? Na tem forumu se lahko oglasi kar nekaj mam, katerih otroci so danes z nekaj mojega posredovanja dobili možnost za zaposlitev. Se ti zdi napak, da posredujem informacijo in komu "odprem vrata"?
________________________________________________________________________________________________________
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

Pederčina

Kako si pa zadovoljen z dosedanjimi otroci od mam, ki si jim "odprl vrata"?
Default avatar

Me zanima

No mene pa zanima, kako se preživi v Nemčiji s to plačo, ko odšteješ najemnino, stroške, bencin za avto ipd.?
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Pederčina je napisal/a:
Kako si pa zadovoljen z dosedanjimi otroci od mam, ki si jim "odprl vrata"?
Razen z enim se je z vsemi dobro izšlo. Eden pa se je celo zaposlil pri firmi, kjer sem jaz iz osebnih razlogov "zadnji moment" zapustil ekipo. Kar se mene tiče, pogumni in ambiciozni fantje (do sedaj se mi ni oglasilo nobeno dekle). Podrobnosti ne bom navajal.
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Me zanima je napisal/a:
No mene pa zanima, kako se preživi v Nemčiji s to plačo, ko odšteješ najemnino, stroške, bencin za avto ipd.?
Uf, težko je kar tako na pamet govoriti. Gremo na grobo... to je okoli povprečne nemške plače. Torej na grobo... tako, kot v Sloveniji živi nekdo z okoli "jurja" netto. Od tu dalje je vse odvisno od "življenjskega sloga". Avto npr. je pogosto nepotreben in drag špas, saj je javni prevoz zelo dobro organiziran, itd. In če ostanemo pri čisti matematiki... pri tej plači ostane posamezniku netto tam okoli 65 do 70 odstotkov.
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

Pederčina

"pogumni in ambiciozni fantje"

Zakaj pa potem rabijo mame in posrednika, da do službe pridejo???
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Pederčina je napisal/a:

Ne bi rekel, da potrebujejo mame in posrednike. Če že kaj, potem potrebujejo informacije. In tu na SČ se zbiramo bolj mame in ateji, po mojem občutku. Nimam občutka, da bi bilo veliko mladostnikov.
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

Pederčina

Desiderius_da_Pietri je napisal/a:
Pederčina je napisal/a:

Ne bi rekel, da potrebujejo mame in posrednike. Če že kaj, potem potrebujejo informacije. In tu na SČ se zbiramo bolj mame in ateji, po mojem občutku. Nimam občutka, da bi bilo veliko mladostnikov.
Jaz, kolikor sem v živlljenju spoznal pogumnih in ambicioznih ljudi (teh ni malo), so si vsi do zadnjega sami delo ustvarili. S poudarkom na sami.

Zgleda da imava zelo različna pojmovanja pogumnosti in ambicionsti.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Pederčina je napisal/a:
Povsem mogoče.
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

a seveda

Pederčina je napisal/a:

Jaz, kolikor sem v živlljenju spoznal pogumnih in ambicioznih ljudi (teh ni malo), so si vsi do zadnjega sami delo ustvarili. S poudarkom na sami.

Izpit za šajtgo ima vsak. Pa za lopato tudi.
Default avatar

Za avtorja teme

Lahko jaz vskočim z vprašanjem mimo teme, a s sorodnega področja?
Ne iščem končnega vseobsegajočega odgovora, le informacije zbiram, vsaka pride prav.
Ponujeno je torej začetniško delo na področju programiranja, navedena so tudi zahtevana/zaželena znanja.
Mene pa zanima, kakšne bi bile možnosti za začetnika s področja oblikovanja spletnih strani - recimo da ima nekdo znanje jezika html&css in znanje nekaj cms-jev ter začetno znanje javascript.. Bi nekdo s takimi osnovami + pripravljen na učenje zanimal delodajalca? Npr. nekatere agencije so kolikortoliko/precej odprte za nove prišleke, nekatere ponujajo prakso, mnogokatere vabijo k oddaji življenjepisa ipd. Ampak vse skupaj bolj v smislu, da je praksa namenjena študentom računalniških smeri, medtem ko "oddaja cv-ja v bazo" predvideva že napredno znanje in izkušnje.
Npr. tudi programersko delo iz avtorjevega posta je namenjeno posameznikom -20..
Moje vprašanje je, kako naj na računalniško področje (konkretno: oblikovanje/izdelava spletnih strani) vstopijo "starejši začetniki" (npr. +30). So kakšni delodajalci pripravljeni tudi na starejše učljive "pripravnike"? Kakšen namig, kam se obrniti, kako pristopiti k delodajalcu?
Default avatar

Hvala Desi

Tole ponudbo bom poslala dalje, vem za nekoga, ki bi ga morda zanimalo.
Hvala, ker vztrajaš z dobrim kljub zlobnim obupancem tukaj gor.
Default avatar

Akka

Pederčina je napisal/a:

Tisti, ki želi v življenju uspeti in ima malo višje cilje in ambicije kot minimalca, bo vedno iskal nove priložnosti, informacije, veze in poznanstva, ki mu lahko kaj koristnega prinesejo. Ja, tudi preko mame in posrednika. Ne vem kaj bi bilo s tem narobe? Dobil bo nekaj izkušenj, znanj, dobro plačilo, nova poznanstva, izkušnje iz tujine itd. Same pozitivne stvari, če mene vprašaš, sploh za začetnika. Tako se pride do dobrih služb veš, da iščeš priložnosti, ne da se 700 let javljaš na razpise, kjer niti odgovora ne dobiš. Vsak, ki je danes uspešen, je enkrat nekje začel. Nihče si ni iz čiste nule brez vsakršnih delovnih izkušenj sam ustvaril svojega dela, kakor ti trdiš.
Po eni strani lajnate kako ni služb za mlade, kako naj kar vsi odidemo v tujino, kako slabe delodajalce imamo, pa spet kako smo mladi leni in nesposobni. Ko pa nekdo ponudi priložnost, pa spet ni prav. Ma če bi imela kaj pojma o programiranju, bi se takoj javila na tale oglas.
Default avatar

whitecow

desi, sem preposlal par ljudem ki se s tem ukvarjajo, če bi jim to prišlo prav

hvala in lep pozdrav

N

Desiderius_da_Pietri

Za avtorja teme je napisal/a:
Ne iščem končnega vseobsegajočega odgovora, le informacije zbiram, vsaka pride prav.
Ponujeno je torej začetniško delo na področju programiranja, navedena so tudi zahtevana/zaželena znanja.
Mene pa zanima, kakšne bi bile možnosti za začetnika s področja oblikovanja spletnih strani - recimo da ima nekdo znanje jezika html&css in znanje nekaj cms-jev ter začetno znanje javascript.. Bi nekdo s takimi osnovami + pripravljen na učenje zanimal delodajalca? Npr. nekatere agencije so kolikortoliko/precej odprte za nove prišleke, nekatere ponujajo prakso, mnogokatere vabijo k oddaji življenjepisa ipd. Ampak vse skupaj bolj v smislu, da je praksa namenjena študentom računalniških smeri, medtem ko "oddaja cv-ja v bazo" predvideva že napredno znanje in izkušnje.
Npr. tudi programersko delo iz avtorjevega posta je namenjeno posameznikom -20..
Moje vprašanje je, kako naj na računalniško področje (konkretno: oblikovanje/izdelava spletnih strani) vstopijo "starejši začetniki" (npr. +30). So kakšni delodajalci pripravljeni tudi na starejše učljive "pripravnike"? Kakšen namig, kam se obrniti, kako pristopiti k delodajalcu?
Povsem iskreno... spletne strani in oblikovanje niso moje področje. Je pa na tem področju, kolikor na grobo poznam, "ne boj, mesarsko klanje". Če bi se jaz poigraval s temi rečmi, bi raje kakor iskal službo od začetka delal npr. predloge in vtičnike za WordPress in jih objavljal npr. na Envato Market-u. Tako bi dobil najboljši odziv, kaj trg dejansko pričakuje. Ko bi imel portfolio kakih ducat izdelkov, ki so bili prodani v stotinah primerkov, pa bi nastopil na trgu kot "izkušen oblikovalec".

Ampak, kot rečeno. To ni moje področje in ne jemati mojih razmišljanj za suho zlato. :-)
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

poIarni sij nepr

a seveda je napisal/a:
Pederčina je napisal/a:

Desi ponuja virtualno lopato, seveda plača je tudi virtualna, kajti grez zgolj za to, da je njemu bnolj toplo, ko mu pojenjajo ideje za balkanske samohvale.😁

Default avatar

poIarni sij nepr

a seveda je napisal/a:
Pederčina je napisal/a:

Desi ponuja virtualno lopato, seveda plača je tudi virtualna, kajti grez zgolj za to, da je njemu bnolj toplo, ko mu pojenjajo ideje za balkanske samohvale.😁
Default avatar

Za avtorja teme

Za avtorja teme je napisal/a:
Povsem iskreno... spletne strani in oblikovanje niso moje področje. Je pa na tem področju, kolikor na grobo poznam, "ne boj, mesarsko klanje". Če bi se jaz poigraval s temi rečmi, bi raje kakor iskal službo od začetka delal npr. predloge in vtičnike za WordPress in jih objavljal npr. na Envato Market-u. Tako bi dobil najboljši odziv, kaj trg dejansko pričakuje. Ko bi imel portfolio kakih ducat izdelkov, ki so bili prodani v stotinah primerkov, pa bi nastopil na trgu kot "izkušen oblikovalec".

Ampak, kot rečeno. To ni moje področje in ne jemati mojih razmišljanj za suho zlato. :-)
To je pa že zelo napredna varianta. :)
Hvala za odgovor!
Če bi še kdo drug na to temo kaj povedal, se priporočam. :)
Lp