Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kontrola uporaba mobitela in varnostnih pasov

kontrola uporaba mobitela in varnostnih pasov

ali tale avto res kontrolira uporaba varnostnih pasov in mobitela?

[img]https://www.file.si/pthumbs/small/3984/59E76AED-106B-4119-8E59-E0DDCD6CE3CC.png[/img]

Žiher bi in če že, jih je mnogo premalo, vsaj za telefone mislim, za varnostni pas me ne briga, itak se vsak sam nosi posledice, če pride do nesreče.

me ne gane… vozim pripeto in med vožnjo ne prcam po telefonu, ker imam prostročno telefoniranje s komandami na volansekm obroču.

Jaz sem vedno pripeta telefon pa preklopim na telefon od avta.
Tko da mi je vseen

me ne gane… vozim pripeto in med vožnjo ne prcam po telefonu, ker imam prostročno telefoniranje s komandami na volansekm obroču.
[/quote]Saj to je isti drek, tudi to bi se moralo prepovedat, ker vozite kot kokoši, ne glede n to ali držite telefon na klampi ali pritiskate na tipke na volanskem obroču. Gre za to, da niste pri vožnji, medtem ko se pogovarjate.

Ni prav velike razlike med tem, ali telefonariš ročno ali brezročno.

Ni prav velike razlike med tem, ali telefonariš ročno ali brezročno.

Saj to je isti drek, tudi to bi se moralo prepovedat, ker vozite kot kokoši, ne glede n to ali držite telefon na klampi ali pritiskate na tipke na volanskem obroču. Gre za to, da niste pri vožnji, medtem ko se pogovarjate.
[/quote]

Jaz imam avtomatika – in desno roko frej za pritiskanje komand “telefoniranje” na volanskem obroču – z užitkom in z zelo malo truda, možganska avtomatika torej.
Na leto naredim cca 15.000 kilometrov po evropskih cestah z osebnim vozilom ( vse do S obale Nizozemske napirmer), toliko o predstavi o meni, kot o ženski za volanom. Naprimer 500km do Milana, popoldan, ker imam naslednji dan sestanek – mala malca, včasih tudi 2x tedensko. Izpit že 29 let, še nikoli igrala na policijsko “frulico” alias alko test, ker mi ni bilo treba. Nobenega drugega prekrška, 2 manjši nesreči, ko so se mi drugi zabili v zadek zaradi premajhne varnostne razdalje in njihove prevelike hitrosti….

Zdaj pa “odkopunaj” dol z mojega sporočila.

komande na volanu, telefon pa z magnetom pod ovitkom pritrjen na magnetni držalnik v prezračevalne reže klime ( podobno, kot osvežilec zraka naprimer. Brez kakrnegakoli trepa očesa dol s ceste….. Kdor zna, pač zna….

tole je pa zadevca:

https://www.amazon.com/POWERocker-Magnetic-Holder-Cradle-Samsung/dp/B01CSBRG6Y

Sam ni ravno tako, ti in jaz potem plačujeva za odpravljanje posledic in rehabilitacije, katere v veliko primerih nebi bile potrebne, če bi ljudje bili pripeti. Ko bojo nepripeti za volanom samoplačniki v primeru nesreče, takrat se bom pa strinjal s tem…

Jaz mam tud avtomatik in imam vgrajen telefon desno in samo dvignem usnjen pokrovček in je tipkovnica. Preklopim. To sem se končno naučila.Če me kdo kliče mi na ekranu pokaže kdo je AL pa cifro
Včasih pa me neki zjebe in pol ne znam nazaj priklopit
Pol funkcij sploh ne zastopim in ne uporabljam najhujše pa je ko mi začne po nemško neki izpisevat in pol nimam pojma kaj moram naredit in pol se mi zgodi, ko grem iz avta da se mi se v mobiju neki pobrka al kaj sej ne vem in pol sem čist zgubljena ker mi z zamudo kaže klice
To je vse kr neki

V tadrugem družinskem avtu je celo glasovno upravljanje za telefoniranje – razkošje 🙂

Sam ni ravno tako, ti in jaz potem plačujeva za odpravljanje posledic in rehabilitacije, katere v veliko primerih nebi bile potrebne, če bi ljudje bili pripeti. Ko bojo nepripeti za volanom samoplačniki v primeru nesreče, takrat se bom pa strinjal s tem…
[/quote]
Nehaj s tem bedarijem o tvojem plačevanju, ti plačuješ vedno enako, tako kot vsi mi, večino tea denarja se pa pokrade oin razdeli po žepih, manjši del gre pa potem dejansko za zdrvstvene storitve. Torej, kot sem povedal, to me ne briga. Kaznovanje kokoši za uporabo mobitelov bi pa moralo bit dejansko intenzivno, ker to pa so nevarni vozniki in voznice. Prav tako bi moralo bit prepovedano prostoročno telefoniranje, ker se kokoška med pogovorom dobesedno preseli tam, s komer se pogovarja in sploh ni prisotna na cesti.

V tadrugem družinskem avtu je celo glasovno upravljanje za telefoniranje – razkošje 🙂
[/quote]Ja , pa kaj misliš, da ga imaš edino? Saj ga imamo drugi tudi, pa ga ne uporabljamo, razen res izjemoma , če res kdo kliče, pa še takrat ponavadi prekinem klic. Ker tudi nimamo vsi navade, da bi imeli sto klicev in nekaj sto sms-ov dnevno v prostem čsu, ni nobene potrebe po tem, ker je življenje drugje, ne na telefonu.

Ja , pa kaj misliš, da ga imaš edino? Saj ga imamo drugi tudi, pa ga ne uporabljamo, razen res izjemoma , če res kdo kliče, pa še takrat ponavadi prekinem klic. Ker tudi nimamo vsi navade, da bi imeli sto klicev in nekaj sto sms-ov dnevno v prostem čsu, ni nobene potrebe po tem, ker je življenje drugje, ne na telefonu.
[/quote]

No ja, sa je te razumemo -ti v enem kosu redko verjetno prevoziš 500km, ali pa kakšnih 7 urc za volanom, ko te pa kdo le že pokliče, ker ga zanima, kje si, kako si…. Oproščeno za nerodnost napisanega popolnoma po nepotrebnem nazaj 🙂 Pa hvala – mi ni treba replicirati.

Saj to je isti drek, tudi to bi se moralo prepovedat, ker vozite kot kokoši, ne glede n to ali držite telefon na klampi ali pritiskate na tipke na volanskem obroču. Gre za to, da niste pri vožnji, medtem ko se pogovarjate.
[/quote]

A potem se s sopotniki v avtu tudi ne bi smeli pogovarjati, če je problem v pogovarjanju? Ne vidim razlike med pogovorom pri prostoročnem telefoniranju in pogovorom s sopotnikom.

No ja, sa je te razumemo -ti v enem kosu redko verjetno prevoziš 500km, ali pa kakšnih 7 urc za volanom, ko te pa kdo le že pokliče, ker ga zanima, kje si, kako si…. Oproščeno za nerodnost napisanega popolnoma po nepotrebnem nazaj 🙂 Pa hvala – mi ni treba replicirati.
[/quote]
Ne , ti nič ne razumeš, kot nobeno ne, dokler ne konča v zaporu zaradi povzročitve prometne nesreče s smrtnim izidom, pa še takrat bi se izmikalo in branilo, da nisi krivo, kot vsako tako tebi podobno, egoistično in brez razuma.

V tadrugem družinskem avtu je celo glasovno upravljanje za telefoniranje – razkošje 🙂
[/quote]

MA jaz sploh ne vem kere funkcije vse so. Jaz se te držim k jo poznam haha

A potem se s sopotniki v avtu tudi ne bi smeli pogovarjati, če je problem v pogovarjanju? Ne vidim razlike med pogovorom pri prostoročnem telefoniranju in pogovorom s sopotnikom.
[/quote]No, nisem prvi ki to pove in se mi zdi logično da je tako, o tem že govori stroka kar nekaj časa zelo na široko, seveda so pa avtomobilski lobiji zelo močni in se ne bodo kar tako odrekli povečani prodaji na račun bonbončkov namenjih neumni raji.


Ne , ti nič ne razumeš, kot nobeno ne, dokler ne konča v zaporu zaradi povzročitve prometne nesreče s smrtnim izidom, pa še takrat bi se izmikalo in branilo, da nisi krivo, kot vsako tako tebi podobno, egoistično in brez razuma.
[/quote]

dej polarnež, priznaj, da kopuniraš tokrat v prazno no – ne najdeš drugega razloga za kreg v neki temi, pa nabijaš nekaj v prazno, ker pojma nimaš…. Prenehaj, ker rineš “grlom u jagode”…

MA jaz sploh ne vem kere funkcije vse so. Jaz se te držim k jo poznam haha
[/quote]

😉

😉
[/quote]
Ves kok časa sem rabla da sem dojela kje se zvok zmanjša :))
Vsi so slišali moj pogovor
Nije žvaka za seljaka

dej polarnež, priznaj, da kopuniraš tokrat v prazno no – ne najdeš drugega razloga za kreg v neki temi, pa nabijaš nekaj v prazno, ker pojma nimaš…. Prenehaj, ker rineš “grlom u jagode”…
[/quote]

Česa nisi zmožno prebrat? Nikoli niti osnovnih novic ne pogledaš, bi lahko večkrat vsaj tm zasledilo izjave strokovnjakov o tem, ne? Manj je nevrano, ker kokoška ne išče, kje na zaslonu bo kaj potegnila ali pritisnila, ampak če bi kokoško posnel med pogovorom s prijateljico, bi lahko videlo koliko je sposobna bit za volanom in je prisotna pri vožnji.


Ves kok časa sem rabla da sem dojela kje se zvok zmanjša :))
Vsi so slišali moj pogovor
Nije žvaka za seljaka
[/quote]
Sosedka zate je bolj preprost avto.😁

Česa nisi zmožno prebrat? Nikoli niti osnovnih novic ne pogledaš, bi lahko večkrat vsaj tm zasledilo izjave strokovnjakov o tem, ne? Manj je nevrano, ker kokoška ne išče, kje na zaslonu bo kaj potegnila ali pritisnila, ampak če bi kokoško posnel med pogovorom s prijateljico, bi lahko videlo koliko je sposobna bit za volanom in je prisotna pri vožnji.
[/quote]

Ne poznaš ti mene v živo, še manj pa za volanom, da boš ti mene takole metal v “koš tistih v tvoji glavi narejenih” žensk. Zate sem za volanom ku izkušen poklicni šofer in se mi lahko kar se tega tiče virtualno prikloniš 🙂

Zdaj pa prenehaj, ker se mi ne da več “pingponga” s teboj špilat, ker si dolgočasen in monoton – vedno ene in iste, v vsaki temi.

Pojdi ven na sonce, že sveti prijetno, pa se nafilaj s serotoninom, ti bo lažje nedeljo preživeti 🙂

New Report

Close