Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Koliko si v resnici lahko privoščite?

Default avatar

guccigirl

guccigirl je napisal/a:
bodite iskreni prosim je napisal/a:
Jaz skorajda nič.
Letos se nisem bila izven svojega kraja.
Denarja za izlete nimam, za toplice prav tako ne, za morje tudi ne, za smučarijo tudi ne.
Oblek in čevljev si ne kupujem.
Pri hrani gledam na vsak evro, čeprav sem zaposlena.
Živim iz rok v usta ... vsak dan.
To ni življenje, ampak suženjstvo oziroma vegetiranje.

In potem poslušam bedarije ala ...
- življenje je dar,
- moč je v tebi,
- mi smo kreatorji svojega življenja

.... ja to povejte revežem po svetu, invalidom, raznim žrtvam ....

Beda.
V Trstu sedaj poteka Baroclana, tam boš prej našla kakšnega italijanskega sugar daddya, kot v enem majhnem kraju, kjer so sami pijančki in tisti brez denarja ali so vsi poročeni oziroma zasedeni. :)
Barcolana :)
Default avatar

uuuz

Ker imam otroke, ne razmišljam toliko, kaj bom sebi privoščila, pač pa, kako njim zagotoviti dovolj dobre pogoje, da bodo zrasli v samostojne, odgovorne ljudi z neko perspektivo in znanji, ki jim bodo pomagala v prihodnosti. Včasih napraskam zadnje cente za kakšno vstopnico za kulturno prireditev, včasih ko gre bolje, gremo malo po svetu.
Če gledam pa samo sebe, si želim le zdravja. Potem bi bilo vse lažje in z manj skrbmi.
Default avatar

guccigirl

uuuz je napisal/a:
Ker imam otroke, ne razmišljam toliko, kaj bom sebi privoščila, pač pa, kako njim zagotoviti dovolj dobre pogoje, da bodo zrasli v samostojne, odgovorne ljudi z neko perspektivo in znanji, ki jim bodo pomagala v prihodnosti. Včasih napraskam zadnje cente za kakšno vstopnico za kulturno prireditev, včasih ko gre bolje, gremo malo po svetu.
Če gledam pa samo sebe, si želim le zdravja. Potem bi bilo vse lažje in z manj skrbmi.
Seveda je zdravje najbolj pomembno, se strinjam. Ne razumeš pa, kako smo samske ženske brez moža ali partnerja in otrok vsem materialnim dobrinam prikrajšane, sploh če imajo bolj slabo plačo. Že tako nas v družbi ponižujejo in imajo za čudakinje, potem si še nič ne moreš privoščiti. ;)
Default avatar

Me zanima kdo bo počil

da se ne bos razpocila je napisal/a:
Me zanima kdo bo počil je napisal/a:

Potem pa naj lačen ne sprašuje, kako siti smo trenutno. Vprašanje je bilo, koliko si lahko privoščite in ne javite se prosim vsi, ki vam gre slabo. In tudi tvoje vedenje ni primerno. Ker hinavščina je nekaj zelo grdega.
Ma nehi z zakompleksanim jambranjem in hinavscino. To nima veze z lepim vedenjem. Odgovori se na splosno, socutno in spodbudno ne pa: jaz sem super, meni gre odlicno..ej ves kaj vse si lahko privoscim, naj ti nastejem.. . To je bolno. Ce ze, se vkljuci, da ti morda ne gre od rojstva vedno samo dobro in predas nasvet. Vse ostalo je netaktno bahastvo pred nekom,ki je trenutno nemocen ali manj zmozen. To je osnova lepega vedenja, empatije itd. Madona. Pred oskubljenim razkazovati svoje perje je poden. Totalni poden. Iz kje prihajate, da vas tega niso naucili??
Pa kaj tebi ni jasno? Dobila je odgovor na vprašanje. Simple. Brez pretiranega bahanja. Če nočeš slišati, da gre komu bolje, pa ne sprašuj. A zdaj nikomur ne sme biti dobro, da ne bo koga užalil? Si jaz ne smem kupiti novega avta, da ga soseda, ki si ga ne more privoščiti, ne bo videla na mojem dvorišču in padla v depresijo? Ali ga moram parkirati par ulic proč od doma, ker če ga parkiram doma, bo mislila, da ji ga nalašč nastavljam na ogled? Saj odrasti že. Saj nas je že nekaj ugotovilo, da si nevoščljiva, torej tudi tebe niso najlepše vzgajali. Saj si ni treba priznati, če nočeš. A tudi nas ni treba prepričevati, saj nismo stari 5 let, da bi še verjeli v pravljice.
Default avatar

hmhmhm

Privoščim si zelo veliko je napisal/a:
Dopust v Ameriki (V obala) sredi naše zime, vsak mesec si kupim par kosov oblek, za hrano in kozmetiko ne šparam ... ne bom na stara leta potovala in se rihtala, ampak zdaj, ko sem mlada in lepa.
Glede na to, da ogromno zapraviš, na stara leta res ne boš niti potovala, niti se rihtala. Na stara leta boš socialni problem.
Finančno bi si zagotovo lahko privoščila več kot ti, ampak za razliko tebe, imam tudi nekaj v glavi in dobro vem kam vodi preveliko zapravljanje....
Default avatar

da se ne bos razpocila

Giggy je napisal/a:

Ah s tabo je se mnogo huje kot sem ti sploh omenila. Ampak za zacetek delaj predvsem na empatiji. Ta ti bo prinesla mnogo lepega in plemenitega. Dostojanstvo, taktnost, plemenitost v izrazanju in vedenju. Tega ti zelo manjka. Vsekakor ti nisem fovs. Ne verjamem, da sem komurkoli kadarkoli bila. In tvoje spricanje bedarij je le posledica precejsnje zakompleksanosti. Pa niti ne ves, ce morda imam materialno precej vec od tebe ampak nek normalen clovek z razvito empatijo tega ne bo razglasal zenski v stiski. Pa saj je brez veze. Lahko ji izkazes socutje, das nasvet ni pa ne taktno in ne dostojno, da se v nos tlacis to kar je njej trenutno nedosegljivo. Ker tega ne rabi in ni lepo. To je recimo neka empatija. Mene NE zmotijo pozitivni ljudje samo ti zaenkrat res se nisi pozitivna oseba. Ampak osebna rast je evolucija vsakega. Eni prej, drugi pac malcek kasneje. Sem te pa opomnila dobrohotno in lahko cvilis kolikor zelis ker jaz vem, da je bilo seme zasejano in da bos,ko bos pripravljena pogledala globoko vase in nadgradila tudi svojo osebnost kot si zasluzis sama in vsi,ki so in bodo v stiku s teboj. Srecno!
Pa saj je samo odgovorila na avtoričino vprašanje! Naravnost in odkrito. Ja, mogoče preveč naravnost ampak: ne obračaj kamna, če nočeš videti črvov.

Morda pa je to avtorici bolj v vzpodbudo, kot pa milostno trepljanje po ramenih!
Razumem idejo ampak za vzpodbudo potrebuje tudi vedenje, da ni bilo vedno tako in opis dogodka,ki je naredil spremembo, nasvet ipd ne samo bahanje. To je samo sebi oz tistemu,ki pise namen. Avtor iz tega ne more povleci nic pozitivnega. No ampak veliko odgovorov je konstruktivnih in uporabnih tako da se lahko koncentrira nanje. Na sreco cloveska dostojnost ni izumrla.
Default avatar

da se ne bos razpocila

Ma nehi z zakompleksanim jambranjem in hinavscino. To nima veze z lepim vedenjem. Odgovori se na splosno, socutno in spodbudno ne pa: jaz sem super, meni gre odlicno..ej ves kaj vse si lahko privoscim, naj ti nastejem.. . To je bolno. Ce ze, se vkljuci, da ti morda ne gre od rojstva vedno samo dobro in predas nasvet. Vse ostalo je netaktno bahastvo pred nekom,ki je trenutno nemocen ali manj zmozen. To je osnova lepega vedenja, empatije itd. Madona. Pred oskubljenim razkazovati svoje perje je poden. Totalni poden. Iz kje prihajate, da vas tega niso naucili??
Pa kaj tebi ni jasno? Dobila je odgovor na vprašanje. Simple. Brez pretiranega bahanja. Če nočeš slišati, da gre komu bolje, pa ne sprašuj. A zdaj nikomur ne sme biti dobro, da ne bo koga užalil? Si jaz ne smem kupiti novega avta, da ga soseda, ki si ga ne more privoščiti, ne bo videla na mojem dvorišču in padla v depresijo? Ali ga moram parkirati par ulic proč od doma, ker če ga parkiram doma, bo mislila, da ji ga nalašč nastavljam na ogled? Saj odrasti že. Saj nas je že nekaj ugotovilo, da si nevoščljiva, torej tudi tebe niso najlepše vzgajali. Saj si ni treba priznati, če nočeš. A tudi nas ni treba prepričevati, saj nismo stari 5 let, da bi še verjeli v pravljice.
Joj ti in tvoj mali svet in um. Nevoscljiva. Joj moj Bog in ti mislis, da bom jaz tako nedostojna, da bom ''tekmovala'' s teboj, da ti lahko dopovem, da ti ne morem biti fovs za to kar imas ti ali ona. Kaksne bedarije kvasite. Kako mesate vse skupaj. Ampak vsajate se pa kot vaski pes al pa kure namesto da bi razmislile in kaj konstruktivnega iz tega potegnile. Recimo osebnostno nadgradnjo. Sam vem, da ne bos razumela ampak v neki uspesni drzavi ljudje nosijo krzno pod zunanjim plascem torej je samo podlaga krznena ZATO da svoje materialno stanje ne razkazujejo okoli. To pocne samo delavska garda,ki je dosegla malenkost visji standard od okolja in/ali druzine iz katere izhajajo. Imas dovolj za razmisljat. Ne trati casa in energije v prazno za nepomembne samoobrambne poze.
Default avatar

Me zanima kdo bo počil

Joj ti in tvoj mali svet in um. Nevoscljiva. Joj moj Bog in ti mislis, da bom jaz tako nedostojna, da bom ''tekmovala'' s teboj, da ti lahko dopovem, da ti ne morem biti fovs za to kar imas ti ali ona. Kaksne bedarije kvasite. Kako mesate vse skupaj. Ampak vsajate se pa kot vaski pes al pa kure namesto da bi razmislile in kaj konstruktivnega iz tega potegnile. Recimo osebnostno nadgradnjo. Sam vem, da ne bos razumela ampak v neki uspesni drzavi ljudje nosijo krzno pod zunanjim plascem torej je samo podlaga krznena ZATO da svoje materialno stanje ne razkazujejo okoli. To pocne samo delavska garda,ki je dosegla malenkost visji standard od okolja in/ali druzine iz katere izhajajo. Imas dovolj za razmisljat. Ne trati casa in energije v prazno za nepomembne samoobrambne poze.
Namesto da se peteliniš in zaganjaš kot čivava, ter bevskaš, kako nisi nevoščljiva, pa ti kaj lepega povej in svetuj avtorici, da boš osebnostno zrasla. Kaj pa ima od tvojega zganjanja foušije nad tistimi, ki so ji odgovorili na vprašanje, ki ga je sama zastavila?
Default avatar

da se ne bos razpocila

Namesto da se peteliniš in zaganjaš kot čivava, ter bevskaš, kako nisi nevoščljiva, pa ti kaj lepega povej in svetuj avtorici, da boš osebnostno zrasla. Kaj pa ima od tvojega zganjanja foušije nad tistimi, ki so ji odgovorili na vprašanje, ki ga je sama zastavila?
Menda sem ji ze. Sem vendar kar tu imenujete: multinick :). Slovenci ste pa res obsedeni s to fovsijo. Madona a so vas obsevali ali kaj?
Default avatar

Me zanima kdo bo počil

Menda sem ji ze. Sem vendar kar tu imenujete: multinick :). Slovenci ste pa res obsedeni s to fovsijo. Madona a so vas obsevali ali kaj?
Foušijo zganjaš ti. Ker ima ena smrklja malo več pod palcem kot ti, zeleniš od jeze že skozi celo temo. A so te obsevali?
Default avatar

poIarni sij nepr

Jp, kokoške imajo vse po vrsti polno rit, le pameti noben ne.
Default avatar

da se ne bos razpocila

Foušijo zganjaš ti. Ker ima ena smrklja malo več pod palcem kot ti, zeleniš od jeze že skozi celo temo. A so te obsevali?
Piki nima vec. To je dovolj info zate ok. Govorim o dostojnosti , taktnosti, etiki, empatiji, konstruktivnih informacijah, lepem vedenju.. . Take zadeve. Uporabi google po potrebi, da si vsaj osnovne pojme razjasnis.
Default avatar

Skajdajv

poIarni sij nepr je napisal/a:
Hehe, ti nimaš polne ne riti, ne glave. Vsaj ne s čim pametnim.
Default avatar

general Glanzkopf

V bistvu bi si lahko dost več, ker imam precej malo stroškov z življenjem, ampak šparam denar za starejša leta. tega denarja bo do starosti precej, starost bo mirna, tudi če bodo penzije slabe.
Default avatar

Me zanima kdo bo počil

Piki nima vec. To je dovolj info zate ok. Govorim o dostojnosti , taktnosti, etiki, empatiji, konstruktivnih informacijah, lepem vedenju.. . Take zadeve. Uporabi google po potrebi, da si vsaj osnovne pojme razjasnis.
Jaz vem kaj vse to pomeni. In s tem, da odgovoriš na zastavljeno vprašanje, teh vrednot ne zanemarjaš. Nevoščljivost, užaljenost, biti otročji in tako dalje......uporabi google, da si razjasniš osnovne pojme.
Default avatar

da se ne bos razpocila

Jaz vem kaj vse to pomeni. In s tem, da odgovoriš na zastavljeno vprašanje, teh vrednot ne zanemarjaš. Nevoščljivost, užaljenost, biti otročji in tako dalje......uporabi google, da si razjasniš osnovne pojme.
Ma kaksna nevoscljivost in uzaljenost? Pa tebi res nic ni jasno no. Zakaj bi bila vendar nevoscljiva? To je kot fovsija a ne? A ste slovenci res genetsko obremenjeni ali verjetno okoljsko socializacijsko s to nevoscljivostjo in morda celo privoscljivostjo? Kaj je z vami narobe neotesanci? Vas je razvoj preskocil?? In uzaljena da sem? Joj grozno. Jaz se tud ne grem vec slepemu o barvah razlagat. Trenutno obdobje ( po operaciji ) sicer imam cas ampak me ze daje utrujenost zato samo zurirajte dalje.
Default avatar

poIarni sij nepr

Skajdajv je napisal/a:
poIarni sij nepr je napisal/a:
Hehe, ti nimaš polne ne riti, ne glave. Vsaj ne s čim pametnim.
Tako kot ti je lažje in kar te tolaži, si seveda razlagaj, ne? Meni zaradi tega ne bo nič odvzeto.
Default avatar

Bipolar

Bipolarni bolj malo, glede na to, da je prejemnik socialne podpore. :-)
Default avatar

poIarni sij nepr

Bipolar je napisal/a:
Bipolarni bolj malo, glede na to, da je prejemnik socialne podpore. :-)
Je tako, če imaš kaj viška, mi lahko podariš, vse sprejmem.
Default avatar

o matr no

2 povprečni plači, 3 odrasli ljudje (hči še študira).
Velik izdatek hrana (ne jemo najslabše), izobraževanja, varčevanje, obutev, revije, knjige, kaka predstava, občasno potovanja (ne vsako leto) - ostalo po potrebi. Večji nakupi zelo premišljeni. Ne kupujemo slabih izdelkov, ker nismo bogati, da bi metali denar stran.
Ne živimo zelo slabo, ne valjamo se v denarju, če pa bi imeli jurja več, bi bilo skrbi za prihodnost veliko manj.