Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pod skupno streho

Pod skupno streho

Kaj bi vi želeli in pričakovali v primeru, da ste v partnerstvu z osebo ki ste ji veliko oz 365/24h na dan pomagali pri okrevanju po težki nesreči, sedaj pa se z njo selite v hišo brez lastne finančne udeležbe iz razloga. Oseba ima odraslega potomca. Tudi vi ga imate, a ga ne želite mešati v “premoženje”, iz razloga finančnega nesodelovanja. Kljub temu pa intenzivno sodelujete in pomagate okrog vselitve v hišo, dnevno še naprej skrbite za osebo, njeno dobro počutje in varnost. Kasnejših zapletov si ne želite v kolikor se bi oseba poslovila od življenja pred vami. Iskreno povedano ne pričakujete hiše zase, a nekako in na nek način pa bi bilo pošteno poskrbeti tudi za vas, za vaše delo, trud, skrb itd…Na koncu koncev vi skrbite za osebo, potomec v ničemer. Za osebo skrbite v celoti, skratka kakor v zakonski zvezi. Pod kakšnimi pogoji bi se bili pripravljeni torej skupno vseliti, neka varnost bi vam pa pravzaprav vseeno pripadala. Vprašanje je pošteno zastavljeno, pa naj bodo še komentarji takšni. Hvala

Bom na kratko povzela. Bivala boš v tuji hiši 24ur/na dan/365… brez plačila najemnine in stroškov.
Negovala boš obolelo osebo…..za kar ne boš prejela plačila.
Boš na pozitivni nuli.
Tebi ne bo nihče nič dolžan in ti nikomur nič dolžna.

Obstajajo tudi notarji in odvetniki. Menda da znajo svetovat in celo pogodbe spisat!

nova
Uredništvo priporoča

Osebna služnost – užitek stanovanja. Do konca svojega življenja lahko to nepremicnino koristis, lastniki pa bodo dediči te osebe, ki je danes lastnik. Pravica se vpiše tudi v zemljiško knjigo. Pojdite do notarja in uredite. Pravne storitve niso poceni, vendar si zagotovite varnost.

Hvala, da razumete. Bo treba vsekakor res nekako dati na papir zaradi osebne varnosti, da te pol ne doleti kaj nepričakovanega, ker mladost je že v zatonu, na pragu je starost 🙂

Kje pa zdaj zivis?


Dobro je bilo zgornje vprašanje, kje stanuješ sedaj?
Verjetno imaš svojo nepremičnino in tebi se gre, da iz te nege nekaj tudi “potegneš” za svojo varnost.
Najboljši je pogovor in po moje bi morala biti pri tej drugi nepremičnini polovična lastnica.
V primeru, da nisi, bi jaz pričel proces (neko trajanje) razveze. Ali pa tudi šok. Jutri te ni.

Nisi ravno v rožnati situaciji. Ti neguješ bolno osebo, skrbiš za hišo a zakonsko ti ne pripada nič. Osebo, ki jo neguješ pa nima namena nate kaj prepisati saj njemu je sedaj čist ok. Ima pomočnico, ko njega ne bo vse podeduje njegov otrok kaj bo s tabo ga ne briga. Če mu boš sedaj rekla, da naj da kaj na papir, boš pa itak izpadla, da si požrtna in tagrda. Občutek imam, da trenutno nimaš kje živeti in da imaš skromne prihodke in on to ve, zato ti on nudi streho nad glavo ter pokriva vse stroške v zameno za nego. Saj to je do ene mere čist ok zavedaj oa se, da po njegovi smrti ostaneš tudi brez strehe oz če ti zboliš, da on zate ne bo skrbel.

če govoriš o partnerski vezi, ti seveda pripada polovica premoženja partnerja, če ta umre pred tabo.
na tak način te zakon ščiti. seveda če bo partner pred svojo smrtjo vse podaril otroku, bi morala svoj nujni delež, v tem primeru četrtino premoženja, iztožit

Seveda se take stvari ne samo dajo na papir, temveč tudi overijo in zapišejo v ZK. In ne bo te doletelo nič nepričakovanega, temveč edino logično in pričakovano: če ne boš imela nobene pravica bivanja v tej nepremičnini, ne vem, zakaj bi te novi lastnik gledal v njej brez plačila in tako naprej. Iz srčne dobrote? Hm.
Če se bo temu bolniku zdelo to primerno, super, če se mu ne bo, potem veš, kje si in koliko si vredna. V tem primeru bi jaz iskala drugačno varianto. Marsikdo išče negovalko za ostarelo osebo, ki bi bivala v stanovanju z njo, seveda proti plačilu.


kot piše v prvem odstavku bi bilo najbolj korektno ja.

Točno tako…Ne bi želela izpasti kot požrešna in ta grda…Razdajam pa se kljub vsemu 365/24h…Seveda obstaja tudi moja nepremičnina tako, da ni tukaj nobene odvisnosti za streho nad glavo, pa tudi lasten prihodek obstaja. V bistvu je dejstvo to, da aktivno sodelujem v celem procesu nege, gospodinjstva, pri nastajanju nove nepremičnine je tudi potrebno veliko korakov narediti in urejati to in ono. Ampak dejstvo je tudi to, da vse to počnem za bodoče dediče😕 Smem biti kje tudi jaz pri vsem tem😕

Točno tako…Ne bi želela izpasti kot požrešna in ta grda…Razdajam pa se kljub vsemu 365/24h…Seveda obstaja tudi moja nepremičnina tako, da ni tukaj nobene odvisnosti za streho nad glavo, pa tudi lasten prihodek obstaja. V bistvu je dejstvo to, da aktivno sodelujem v celem procesu nege, gospodinjstva, pri nastajanju nove nepremičnine je tudi potrebno veliko korakov narediti in urejati to in ono. Ampak dejstvo je tudi to, da vse to počnem za bodoče dediče😕 Smem biti kje tudi jaz pri vsem tem😕
[/quote]
saj točno to, ne gre za požrešnost po bajti. ampak če si ti zdaj ustvariš dom z nekom tam, boš to ustvarjala leta in leta in se tam navadila – gre tudi za mir in občutek varnosti,da te ne bo nihče nikamor metal predvsem ko boš stara.
Ni to samo seliti se na stara leta – ni to mladost, ko se mladi prestavijo in selijo sem in tja zlahka. V starosti je dom in stalnost še vse kaj drugega kot samo imeti streho nad glavo. Starejšim se ni tako lahko seliti sem in tja.
nekatere preselijo pa potem od žalosti, zapostavljenosti, ker se ne navadijo več v starosti, kaj kmalu umrejo…
Gre za to,da imaš na starost tako ti kot partner nek svoj mir, občutek varnosti in doma iz katerega te nihče ne bo metal- torej ne gre za tvojo požrešnost, da si ti hočeš kaj lastiti gre za tvojo mirno starost, kjer ti nihče ne bo sponašal,da si v njegovem domu, nihče te psihično in stresno obremenjeval s tem, nihče te nikamor metal, ampak da imaš mirno starost ki pa si jo zaslužiš, če se trudiš in daješ vse življenje. To je najmanj kar si zaslužiš.

Ti imaš pa en tak lep in dober značaj, avtorica! Upam, da se tvoj partner tega zaveda?
Ampak enkrat bosta morala odpreti temo: Kaj bo, ko naju več ne bo.
On odpre karte in ti pove svoje videnje, nato si na vrsti ti. Če te ne bo v tej zgodbi, ga vprašaš, kje je tvoje mesto, če se zgodi, da ostaneš sama.
Naprej pa že itak veš. Če boš vključena, potem se ne spremeni nič. Če pa ne boš, potem boš točno vedela, pri čem si. Nehaš izgubljat čas in se vrneš v svojo nepremičnino.
Edini pomislek imam, kako bosta enakovredno podelila lastniški delež tvoje nepremičnine. Ampak to je v nadaljevanju tema vajinega dogovora. Lahko se tudi kompenzira tvoja pomoč s sorazmernim deležem tvoje nepremičnine, v njegovi pa si res izgovoriš doživljenjsko bivanje.
A dokler ne poznaš njegovega stališča, je tudi preigravanje možnosti tukaj gor brez posebne teže.


da si lahko izbori doživljenjsko bivanje. samo z vso gotovostjo bo poslušala sponašanje in intrige lastnika – to pa je otrok. In to ni mirna starost.
Ob taki zgodbi se zna verjetno zgoditi,da se jo lastnik namerno in načrtno znebi,da bo doživljenjska njena pravica tako čimprej zaključena in se bo dokopal do svojega. Svašta so potem zmožni eni, samo da se dokopljejo do zidov. In tako bo ves čas živela v strahu za lastno življenje – in to ni nobena starost, še manj spoštljiva. V kolikor bi bila dedinja po umrlem možu, se ta nevarnost umakne.
nihče si ne zasluži živet v strahu za lastno življenje, ker bi nekdo izigral pravne dogovore samo,da bi se dokopal do svojega. Ljudje so vsega zmožni res. tako se ji zna zgoditi,da bo po smrti moža kaj hitro “naključno” umrla tudi ona, ker bo v interesu lastnika otroka,da se njena doživljenjska pravica čimprej zaključi.

Točno tako…Ne bi želela izpasti kot požrešna in ta grda…Razdajam pa se kljub vsemu 365/24h…Seveda obstaja tudi moja nepremičnina tako, da ni tukaj nobene odvisnosti za streho nad glavo, pa tudi lasten prihodek obstaja. V bistvu je dejstvo to, da aktivno sodelujem v celem procesu nege, gospodinjstva, pri nastajanju nove nepremičnine je tudi potrebno veliko korakov narediti in urejati to in ono. Ampak dejstvo je tudi to, da vse to počnem za bodoče dediče😕 Smem biti kje tudi jaz pri vsem tem😕
[/quote]

se pravi imaš vse, samo si se vpletla v zgodbo, kjer boš samo dajala in nič dobivala nazaj.
Zakaj sploh rabiš takega kao partnerja, ki to ni? Če na vsak način hočeš biti mučenica, potem poišči za to plačano službo. Veliko ljudi išče osebe, ki bi skrbele za starejše ali invalide. Plačajo več kot jurja na mesec.
V desetih letih boš tako zaslužila dodatnih 120.000 evrov.

Točno tako…Ne bi želela izpasti kot požrešna in ta grda…Razdajam pa se kljub vsemu 365/24h…Seveda obstaja tudi moja nepremičnina tako, da ni tukaj nobene odvisnosti za streho nad glavo, pa tudi lasten prihodek obstaja. V bistvu je dejstvo to, da aktivno sodelujem v celem procesu nege, gospodinjstva, pri nastajanju nove nepremičnine je tudi potrebno veliko korakov narediti in urejati to in ono. Ampak dejstvo je tudi to, da vse to počnem za bodoče dediče😕 Smem biti kje tudi jaz pri vsem tem😕
[/quote]

čakaj – torej si polno zaposlena kot neke vrste negovalka, če govoris o celodnevni skrbi …? Torej si plačana?

Točno tako…Ne bi želela izpasti kot požrešna in ta grda…Razdajam pa se kljub vsemu 365/24h…Seveda obstaja tudi moja nepremičnina tako, da ni tukaj nobene odvisnosti za streho nad glavo, pa tudi lasten prihodek obstaja. V bistvu je dejstvo to, da aktivno sodelujem v celem procesu nege, gospodinjstva, pri nastajanju nove nepremičnine je tudi potrebno veliko korakov narediti in urejati to in ono. Ampak dejstvo je tudi to, da vse to počnem za bodoče dediče😕 Smem biti kje tudi jaz pri vsem tem😕
[/quote]
zelo enostavno se vse skupaj reši

reči gospodu, naj te oženi, če mu že moraš streči pri riti in glavi. boš hitro vedela pri čem si. če se bo začel izmikati in izvijati, to pač pomeni, da te zgolj izkorišča in se bi te itak znebil v trenutku, ko te ne bi rabil več.

saj pravno zadeva ne spremeni ničesar, kot izvenzakonska partnerica imaš iste pravice kot zakonita žena, bo pa velika razlika pri obnašanju ostalih dedičev (dediča) do tebe. nekega dne te bodo morali namreč izplačati.


zelo enostavno se vse skupaj reši

reči gospodu, naj te oženi, če mu že moraš streči pri riti in glavi. boš hitro vedela pri čem si. če se bo začel izmikati in izvijati, to pač pomeni, da te zgolj izkorišča in se bi te itak znebil v trenutku, ko te ne bi rabil več.

saj pravno zadeva ne spremeni ničesar, kot izvenzakonska partnerica imaš iste pravice kot zakonita žena, bo pa velika razlika pri obnašanju ostalih dedičev (dediča) do tebe. nekega dne te bodo morali namreč izplačati.
[/quote]

Skupaj v partnerstvu živiva dve leti. Vem, da to šteje enako kakor zakon. Ampak meni je res nerodno in neugodno, da se morem skoraj boriti za neki status, ki je že sedaj jasen. V zameno za mirno in varno starost sem ponudila svoji dve nepremičnini za potomce, ker res NISEM MATERIALIST, na stara leta pa si želim samo miru. Ni mi cilj v hiši samo živeti za vsako ceno, ker to bi lahko brez problema. Zadevo bi rada uredila že prej in pošteno za obe strani .

Skupaj v partnerstvu živiva dve leti. Vem, da to šteje enako kakor zakon. Ampak meni je res nerodno in neugodno, da se morem skoraj boriti za neki status, ki je že sedaj jasen. V zameno za mirno in varno starost sem ponudila svoji dve nepremičnini za potomce, ker res NISEM MATERIALIST, na stara leta pa si želim samo miru. Ni mi cilj v hiši samo živeti za vsako ceno, ker to bi lahko brez problema. Zadevo bi rada uredila že prej in pošteno za obe strani .
[/quote]

brez zamere, kdor si želi samo miru, ne rine v tako zgodbo. Vse imaš, samo problemov nimaš dovolj in rineš v težave.
Pa naj partner pride živet k tebi, zakaj pa tega ne bi?

Skupaj v partnerstvu živiva dve leti. Vem, da to šteje enako kakor zakon. Ampak meni je res nerodno in neugodno, da se morem skoraj boriti za neki status, ki je že sedaj jasen. V zameno za mirno in varno starost sem ponudila svoji dve nepremičnini za potomce, ker res NISEM MATERIALIST, na stara leta pa si želim samo miru. Ni mi cilj v hiši samo živeti za vsako ceno, ker to bi lahko brez problema. Zadevo bi rada uredila že prej in pošteno za obe strani .
[/quote]

Dve leti ni nič. Pojdi. Dobrota je sirota.

Želel je hišo…Jaz ne potrebujem dejansko ničesar ker sem bila neodvisna v vsem, že pred zvezo z njim. Nisem iskala nekoga, ki mi bo kaj dal ali nudil. Ne želim pa živeti pod skupno streho v vlogi “pomočnice”, skrbeti za njega, skrbeti za hišo in ji ohranjati vrednost! Kje sem pa jaz po tem takem?

no zakaj si sploh z njim? Je nujno imeti tiča? Če veš, da nečesa ne želiš, pač tega ne počni, tako enostavno je to.

torej?

pa mu to povej. da mu ne misliš špilat zastonj strežnice. naj se oženi s tabo, če te rabi…

ampak ti točno to hočeš…. nihče te ne sili v to, pa si se vseeno spravila v tak položaj. ker rabiš nekoga, da je odvisen od tebe.

no zakaj si sploh z njim? Je nujno imeti tiča? Če veš, da nečesa ne želiš, pač tega ne počni, tako enostavno je to.
[/quote]

Skoraj ni vredno komentarja 😕
intimne zadeve so pa osebna stvar in glede na zdravje včasih tudi vprašljiva e. Zagotovo pa ne na prvem mestu, tako, da malo previdnosti imejte v rezervi…

New Report

Close