Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka , s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano

Vesna Feelgood

Vesna Milenković je dinamična in polno zaposlena mati dveh otrok, ki si je profesionalne izkušnje nabirala na različnih področjih – po duši naravoslovka, ki je pristala v ekonomski stroki in s svojo sposobnostjo improvizacije uspešno združuje različna znanja. Na področje prehrane jo je pripeljala stiska ob spoznanju, da je njen novorojeni sin hud alergik. Postopno se je sinovo zdravje izboljševalo, alergije so pojenjale, znanje s področja prehrane in »alternativnega« kuhanja pa raslo. Ima bogate osebne izkušnje, ji jih z vami deli na forumu Prehrana, Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa in v posebni sredini rubriki na portalu za Recepte. Vesna je prehranska svetovalka in to počne z velikim veseljem. S svojim občutkom za posameznika in s strokovnim znanjem lahko ponudi oporo in razumevanje na poteh sprememb, ki nikoli niso lahke. Vesna ni profesionalna kuharica in tudi ne pretirana ljubiteljica preživljanja časa ob štedilniku. In ravno zato je specializirana mojstrica reševanja vsakodnevnih prehranskih zagat. Vesna pravi: “Obožujem okusno, zdravo hrano, ki se jo hitro pripravi, s slastjo poje in nato posveti še drugim pomembnim rečem v življenju.” Pomaga vam najti odgovore na vprašanje KAKO? To vprašanje se postavi, ko izveste »kaj« in »zakaj« je potrebno nekaj narediti. Vesna poskrbi, da boste lahko vse odgovore lažje prenesli v svoj vsakdan.

Po čem imajo okus tartufi?

Default avatar

Tartuf

Gotovo je tu kdo, ki je že kdaj poskusil tartufe. Kakšen okus imajo, po čem?

Tartufato sem že poskusila, pa mi okus ni všeč, pa še cel dan se mi je spahovalo. Ampak verjamem, da so tartufi nekaj čisto drugega.
Default avatar

Okus tak tak

Okus tak tak. Nič vau...pač malo drugače kakor smo navajeni. Vonj pa po plinu in prdcih....precenjeno!
Default avatar

sesti oktober

Hm dobro vprašanje; mene okus spominja na pražene arašide recimo
Default avatar

hmmmmmmmmm

Poskusi nekje testenine ali rižoto s tartufi, jaz sem jih enkrat jedla v Pen klubu, sicer pa v eni gostilnici takoj čez mejo pri Dragonji. Tudi meni tartufata ni všeč, tartufi so mi pa njam. Je pa tak poseben, močan okus, niti ne gobji, ne vem s čim bi se ga dalo primerjati.
Default avatar

vonj pred okusom

ne govorimo toliko o okusu, kot o vonju.
No, okus je nekako: zemeljsko oreščkast, vonj je tist, ki je izrazit: mešanica vonja po plinu ( tistem za kuhat) in vlažne zemlje.....

In tartufata nikoli ni ista sveže nalistanim tartufom. Ker tartufata je mešanica: drugih gob, umetnih arom, zelo malo pa je eteričnega olja pravega tartufa noter....
Default avatar

gost žblj

Tartuf je napisal/a:

Tartufato sem že poskusila, pa mi okus ni všeč, pa še cel dan se mi je spahovalo. Ampak verjamem, da so tartufi nekaj čisto drugega.
Po nečem ogabnem, pa še smrdijo. Seveda nikomur ne prepovedujem, da so mu všeč!
Default avatar

poznavalci pravijo

Enkrat sem brala knjigo o tartufih francoskega avtorja. Poduči vse - od vrste tartufov do nabiranja in načina priprave ter skladiščenju.
Najbolj me je fasciniral stavek: pravi tartuf mora dišati kot star neopran štumf.
Zdej, če ima tudi okus po starem štumfu, ne vem, ker ga še nisem jedla. Štumfa mislim.
Default avatar

Nič od tega zgoraj

poznavalci pravijo je napisal/a:
Enkrat sem brala knjigo o tartufih francoskega avtorja. Poduči vse - od vrste tartufov do nabiranja in načina priprave ter skladiščenju.
Najbolj me je fasciniral stavek: pravi tartuf mora dišati kot star neopran štumf.
Zdej, če ima tudi okus po starem štumfu, ne vem, ker ga še nisem jedla. Štumfa mislim.
Nič od opisanega zgoraj ne drži. Tartuf ima specifičenj vonj in okus brez primerjave. Je specialiteta, nekomu v slast nekomu ne. Tudi bakala ima izrazit vonj in je nekomu dober, nekdo ne prenese vonja, ali recimo divji šparglji.
Default avatar

Moj voh

Moj voh mi pravi, da tartuf vonja nekaj vmes med jurčki, umazanimi moškimi štumfi in spermo. Meni ogabna kombinacija.
Default avatar

Ne jem moj pes da

Moj pes jih vedno najde, jih sam poje. Mora biti dober vonj, ker psi imajo radi mrhovino in podoben vonj.
Default avatar

sodeč po napisanem

Ne jem moj pes da je napisal/a:
Moj pes jih vedno najde, jih sam poje. Mora biti dober vonj, ker psi imajo radi mrhovino in podoben vonj.
sodeč po napisen, nekje po štajerskih gozdovih hahahahaha
Default avatar

za moje pojme

To je precenjeno. Okus je nek specifičen (več ali manj), ni pa nič posebnega , niti vonj. Jedla sem jih par krat. Imam veliko raje jurčke ;). Sploh ni primerjave.
Default avatar

poznavalci pravijo

Nič od tega zgoraj je napisal/a:
poznavalci pravijo je napisal/a:
Nič od opisanega zgoraj ne drži. Tartuf ima specifičenj vonj in okus brez primerjave. Je specialiteta, nekomu v slast nekomu ne. Tudi bakala ima izrazit vonj in je nekomu dober, nekdo ne prenese vonja, ali recimo divji šparglji.
Mislim, da kar drži zgoraj napisano.
Če primerjam vonj belega tartufa, ki malenkost potegne na česen, z vonjem črnega, ta res asociira na štumfe. Lahko pa rečemo tudi na mošus, če se lepše sliši :)
Default avatar

Snej se

sodeč po napisanem je napisal/a:
Ne jem moj pes da je napisal/a:
sodeč po napisen, nekje po štajerskih gozdovih hahahahaha
mi ne hodi na misel, da bi skubil ljudi. Tisto, kar pes ne poje, dam prijateljem zastonj, ampak ne marajo prav precec. Radi imajo samo pohlepnezi.
Default avatar

Una Gatta

Tartuf je napisal/a:

Jedla sem jih že. Ne znam pa povedati kakšen okus imajo. Meni je bolj tak tak no.
Default avatar

guccigirl

Tartuf je napisal/a:

Nič kaj ekstra, meni ne smrdijo. Jih že dolgo nisem jedla.
Default avatar

Gurmanka

Okus mi je božanski, poseben. Nora sem na tartufe.
Default avatar

Badass

Po tartufif. Največ imajo za povedati čez njih tisti, ki si jih ne morejo privoščiti.