Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroka pri 42?

Otroka pri 42?

Spodaj eni pišejo, kako je grozno imet otroka pri teh letih? Jaz uzivam vsak dan. Ker ne hodim v disko in po lokalih, se lahko z njim vec ukvarjam, kar je samo pozitivno. Ce bi jih imela 30 ..vprasanjw, ce bi si vzela toliko casa in ce se ne bi cutila prikrajsana. Tako pa sem vse ze dala skoz in je ni stvari, ki bi me vlekla .

In koliko je star tvoj otrok?!

Veš, ne bo večno ostal dojenček in tudi ti ne boš večno mlada.

Imam izkušnje, vem, kaj pišem in ne, ni dobro. SPloh ni dobro.

Jaz sem rodila pri 28. V disko nisem hodila, po lokalih tudi ne.

Kaj ni dobro? Kaksne izkusnje imas? Mene je mama imela pri 41-ih in imam lepe spomine na otrostvo. Zal mi je edino, da so moji otroci prehitro izgubili krasno babico. Je pa docakala 83 let.

Imela je otroka pri 41. Prvih 5 let je bilo super, drugih 5 let brez problemov. Potem so se pričeli problemi, bolezen…..vse je šlo narobe. No, ni pri vseh tako. Je veliko več možnosti, da bi bilo tako, kot če rodiš pri 25 ali 30.
Vse lepo ti želim!

Eni ne vidite dlje od svojega nosu, včasih so imeli otroke, dokler so ženske bile plidne in vse so zmogli.

Eni ne vidite dlje od svojega nosu, včasih so imeli otroke, dokler so ženske bile plidne in vse so zmogli.
[/quote]

Ja, in včasih so imeli 10 ali več otrok.

Jaz imam 42 let. in sem babica štiriletniku. To je čas da smo babice, ne prvič mame
.

Eni ne vidite dlje od svojega nosu, včasih so imeli otroke, dokler so ženske bile plidne in vse so zmogli.
[/quote]
Koncno malo razuma med tem brihtoli,ki mislijo,da so pametnejsi od narave :).


Verjamem, da tvoj vnuk krvavo rabi babico, saj so njegovi starsi se otroci.

Moj ima 15 let. Jaz pa 57. Juhuhu. Uživancija. Ostale mojih let so stare, jaz pa mlada.

Prvega otroka sem imela pri 27 letih, pa bi ga z veseljem imela dve leti prej, če se ne bi pojavile zdravstvene težave. Do 25 leta sem se ga nažurala, naredila šolo, se zaposlila in si začela urejati dom. Danes sem stara 45 let. Sin je skoraj polnoleten, hči 16 in mi je noro fajn, ko imam spet čas zase. Ravno danes greva iz možem čez vikend v Prekmurje. Sebe si ne predstavljam, da bi imela dvoletnika ob sebi. Z veseljem pa bi imela vnuka za par ur crkljanja.
Ko poleti lezim v senčki z dobro knjigo v roki in ko vidim starše, ki vozičkajo ali se igrajo s kamenčki, sem vesela, da je to za mano. Nimam več te energije in še teh par let ko mi slużi zdravje želim posvetiti sebi.

Sicer pa Eva Longoria je mama pri teh letih in izgleda super, je srečna in zadovoljna, verjetno utrujena,… sicer pa če ti je usojeno, ti je. Kdaj in kako je odvisno od posameznika, enim prej, drugim pozneje, tretjim nikoli. Škoda odvečnih besed na to temo, tisočkrat odgovorjeno, pričakovani odgovori, enim ok, drugim ne, blablabla….

Avtorica, imam podobno situacijo in sem presrečna, da sem se odločila za pozno materinstvo. Moj otrok je imel zrelo mamo, ki se mu je maksimalno posvečala, danes pa je čudovit najstnik, jaz pa fit 50+ letnica, ki da v koš marsikatero mlajšo mamo.

Pač nismo vsi enaki, ampak kaj, ko je nekaterim tako težko sprejeti, da so nekatere najboljše mame pri 20, druge pri 30 in tretje pri 40 letih….

Prav stara nisi bila, če si zdaj nekaj čez 50 in imaš najstnika doma, ki se mu ni treba več posvečasi, se pravi je že blizu 20 in ne 12, ko rabi še ogromno pozornosti.

Ježešna, še eno generacijo nazaj so ženske rojevale, dokler je bila rodna doba.
In kaj? Se je svet podrl?
Saj ni nič na tem svetu idealno, prav tako ni vse za vsakogar. Enim paše tako, drugim drugače.
Bistvo je, da ima otrok v redu otroštvo, starost staršev pa ni tako važna.

Štrikani kondomi niso dobre kvalitete, pravijo Romi. 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Prav stara nisi bila, če si zdaj nekaj čez 50 in imaš najstnika doma, ki se mu ni treba več posvečasi, se pravi je že blizu 20 in ne 12, ko rabi še ogromno pozornosti.
[/quote]
pri dvajset so ljudje odrasli polnoletni in ne najstniki.

Tudi jaz bi lahko pisala iz lastne izkušnje. Res je, ni fino iz več razlogov. Sem o tem že pisala, pa se mi ne da še enkrat. Tiste, ki pač ne verjamete na besedo, ni treba. Se boste učile iz lastne izkušnje.

Moja mami jih ima 52 jaz pa 35. Ko bo tvoj otrok 35 boš stara že zdaj si. Lp


pri dvajset so ljudje odrasli polnoletni in ne najstniki.
[/quote]

Blizu 20 je 19, to pa je še najstnik.

Moja mami jih ima 52 jaz pa 35. Ko bo tvoj otrok 35 boš stara že zdaj si. Lp
[/quote]

Pozno je mami klinca od tvojega očija naučila uporabljat kondome, verjetno je imel 2 levi roki pa ni znal namontirati, je rabil malo šole. 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Nekatere med vami so do zrelih let ustvarjale kariero in bodo otrokom lahko nudile marsikaj brez pretiranega odrekanja. In tudi ostajale doma brez posledic.

Tudi ženske nad štirideset niso vse preskrbljene s službami za nedoločen čas in s kupom denarja ter z veliko prostega časa.

Tudi ženske nad štirideset niso vse preskrbljene s službami za nedoločen čas in s kupom denarja ter z veliko prostega časa.
[/quote]
Govora je bilo o ženskah s kariero, ne o ženskah ki delajo za golo preživetje.

New Report

Close