Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sem šla k zasebni zobozdravnici, ki mi je povedala, da so moje zobje in dlesni v slabem stanju

Sem šla k zasebni zobozdravnici, ki mi je povedala, da so moje zobje in dlesni v slabem stanju

Osebna zobozdravnica pa je na pregledih samo malo pogledala, porušila, in to je to.

Nato pa sem šla samoplačniško k zasebni zobozdravnici, ki je rekla, da imam veliko zobnega kamna, karies in zelo vnete dlesni.

Katastrofa, pa ta zdravstvo!

Popravek: pobrusila*

še po tretje mnenje, ker sploh ni nujno, da so zobje v slabem stanju, ta zasebnica pač računa, da bo dobro zaslužila s tabo.

nova
Uredništvo priporoča

Če je kri lila kot iz škafa, vem, da so bile dlesni zelo vnete.


Meni vse to zobozdravnik v zdravstvenem domu poštima, brez doplačila, razen za čiščenje zobnega kamna. Tako da z mojega vidika je javno zdravstvo pa čisto v redu.

Tud jaz tako pravim.
Samo pazi -veliko zobozdravnikov se “pozna med seboj… Saj so koneckoncev hodili celo skupaj in gulili skupaj šolske klopi. :). Eni s si naklonjeni, eni se med seboj ne morejo…..

Vem za primer nagajanja , ko je nekdo prepisoval diplomsko nalogo od nekoga, ista branža zobozdravstva, nagaja tej osebi od katere je prepisovalo nenormalno, želi prevzet paciente…. Skratka svinjarija in klanje tudi med njimi je, brez skrbi.. Vse za koncesijo. in le prideš takemu v rojke, bo spljuval delo naprimer tvojega zdravnika, samo da bi k njemu začel hodit in nosit denar… Ja, se dogaja, v Sloveniji.

Jaz sem šla po tretje mnenje kar lepo v Zagreb ( protetika). In veš kaj, prvi so bili, ki so mi naredili posnetke s CBTC zobnim rentgenom in vse lepo povedali zakaj je to potrebno – so rekli, da brez tega sploh ne pričnejo, ker le tako vidijo kako so kosti in tkiva dejansko zdrava in primerna za posege – tega s klasičnim rentgenom niti ne vidiš – tudi vnetje dlesni, če je se v globino lepo vidi, kaj in kako.
Pri nas pa ZZZS krije samo navadni rentgen…. In to pred delanjem protetike, ki je kar obsežen poseg v ustni votlini in ko to delaš za nadaljnih 15 let…..Vsaj…..

Zelo vnete dlesni so rdeče, otečene in krvavijo že med umivanjem zob. Si imela take bret tem čiščenjem zobnega kamna?
Čiščenje zobnega kamna pa zna iritirat tudi dlesni do krvavenja

*pred

Tud jaz tako pravim.
Samo pazi -veliko zobozdravnikov se “pozna med seboj… Saj so koneckoncev hodili celo skupaj in gulili skupaj šolske klopi. :). Eni s si naklonjeni, eni se med seboj ne morejo…..

Vem za primer nagajanja , ko je nekdo prepisoval diplomsko nalogo od nekoga, ista branža zobozdravstva, nagaja tej osebi od katere je prepisovalo nenormalno, želi prevzet paciente…. Skratka svinjarija in klanje tudi med njimi je, brez skrbi.. Vse za koncesijo. in le prideš takemu v rojke, bo spljuval delo naprimer tvojega zdravnika, samo da bi k njemu začel hodit in nosit denar… Ja, se dogaja, v Sloveniji.

Jaz sem šla po tretje mnenje kar lepo v Zagreb ( protetika). In veš kaj, prvi so bili, ki so mi naredili posnetke s CBTC zobnim rentgenom in vse lepo povedali zakaj je to potrebno – so rekli, da brez tega sploh ne pričnejo, ker le tako vidijo kako so kosti in tkiva dejansko zdrava in primerna za posege – tega s klasičnim rentgenom niti ne vidiš – tudi vnetje dlesni, če je se v globino lepo vidi, kaj in kako.
Pri nas pa ZZZS krije samo navadni rentgen…. In to pred delanjem protetike, ki je kar obsežen poseg v ustni votlini in ko to delaš za nadaljnih 15 let…..Vsaj…..
[/quote]

Zobozdravniki in zdravniki ne pišejo diplome po koncanem faksu, o kaksnem prepisovanju diplome ti pišeš??

Ce krvavis iz dlesni, ni nujno, da so vnete.
Tudi jaz med umivanjem zob krvavim iz dlesni (samo spredaj). Pa sem bila pri dveh, ki pravita, da so moje dlesni zdrave. (Oboje sem bila zasebno).
Tudi drugace hodim k zasebnemu.
Mogoce jemljes kaksne tablete? Pri meni smo ugotovili, da so tablete krive za krvavenje iz dlesni. Vseeno pa uporabljam Paradontax, ki ga dobim tudi, ko si dam odstranit zobni kamen.

New Report

Close