Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako naj zložim stvari v zamrzovalni skrinji

Kako naj zložim stvari v zamrzovalni skrinji

Zamrzovalno skrinjo sem odklopila, sčistiti je še najmanjši problem. Mnogo večji problem je vse presortirati. V skrinji imam vse živo: meso, zelenjavo, skuhano paradižnikovo omako, sladoled, priznam, nimam reda. Na nekatere stvari pozabim…
Če bi imela kakšne predale, bi bilo to enostavno, po predalih bi zložila: meso posebej, zelenjavo posebej, paradižnikovo mezgo posebej, skuhan fižol posebej, tako pa imam, priznam, kaos.
Kako vi skrbite za red? Tudi če dam po vrečkah, na koncu vse pomešam.
Hvala, če ste me brali.

Sem poskušala zorganizirat s tistimi škatlami ki se zlagajo ena na drugo, a je brezupno. Ob priliki si bom omislila raje zmrzovalno omaro ali dve. Morda gre manj notri a je vsaj pregledno in veš kaj imaš.

Po raznih Obijih in Baubauih dobiš plastične kontejnerje pa imaš v enem meso, v drugem sadje, v tretjem zelenjavo. Lahko tudi navadne plastične gajbice recimo.

nova
Uredništvo priporoča

Po raznih Obijih in Baubauih dobiš plastične kontejnerje pa imaš v enem meso, v drugem sadje, v tretjem zelenjavo. Lahko tudi navadne plastične gajbice recimo.
[/quote]

Ja že, samo potem imaš te kontejnerje enega na drugem in moraš vse ven dat da prideš do npr mesa. Meni je to šlo na živce in sem potem spet kar butala notri kakor pride.

Nova hladilna bela tehnika je toliko napredovala, tudi kar se praktičnosti zlaganja tiče. in ja, mimo so “omare” z vratci, ki jih dopreš na dol, pa se vse ven usuje… Samo če ta omara dela, jo maš za ponucat do konca, ni kaj. Ali pa odprodaš na Bolhi in si kupiš novo- skinjo ali omaro, s funkcionalnimi predali.

Rešitev v tvojem primeru:

Ko imaš odmrznjeno skrinjo, na suho obrisane stene sobne temeprature nalimaš s sekundim lepilom ali kakšnim drugim lepilom, posamezne kovinske, ne plastične kljukice. Po dve ali več na eno steno, lahko tudi na stropni del, če je potreba – torej jih imaš vsaj 6-8 na voljo v enem prekatu. Pa potem tematsko robo zložiš v vrečke, pa vrečke potem gor na te kljukice obešaš. Se ti ne bo nič ven usulo.

http://www.vsepovrsti.com/dom/kopalnica/drzala-obesala-in-regali/kljukica-midget-inox-4-kos-2508

Ja že, samo potem imaš te kontejnerje enega na drugem in moraš vse ven dat da prideš do npr mesa. Meni je to šlo na živce in sem potem spet kar butala notri kakor pride.
[/quote]

Te razumem, sistem je neroden in ga tudi jaz sovražim, zato sem tudi želela in kupila visoke stoječe skrinje na predale. Tudi še vedno ni idealno, ampak vsaj približno vem, aha, meso imam v spodnjih štirih predalih, zelenjavo zgoraj, gobe in jagode posebej .. itd.
Malo bolje je pa le.

Po raznih Obijih in Baubauih dobiš plastične kontejnerje pa imaš v enem meso, v drugem sadje, v tretjem zelenjavo. Lahko tudi navadne plastične gajbice recimo.
[/quote]

Hvala, super ideja! To je res pametno, na škatle napišeš z debelim flomastrom, kaj je notri. Tako je bolj enostavno! Tudi, če potem prekladaš škatle sem in tja! Boljše kot po vrečkah.

Hvala, super ideja! To je res pametno, na škatle napišeš z debelim flomastrom, kaj je notri. Tako je bolj enostavno! Tudi, če potem prekladaš škatle sem in tja! Boljše kot po vrečkah.
[/quote]

Isto sranje, drugo pakovanje.

Daš v skrinjo velike vrečke (kot so npr.za smeti, seveda nove, nerabljene) in nanje napišeš, kaj je v kaki vrečki.
Vzame manj prostora kot pa škatle.

Isto sranje, drugo pakovanje.

Daš v skrinjo velike vrečke (kot so npr.za smeti, seveda nove, nerabljene) in nanje napišeš, kaj je v kaki vrečki.
Vzame manj prostora kot pa škatle.
[/quote]

v škatli je le malo bolj pregledno. Iz vrečke moraš vedno vse najprej ven potegniti, preden najdeš pravo, v škatli pa vidiš napise.

v škatli je le malo bolj pregledno. Iz vrečke moraš vedno vse najprej ven potegniti, preden najdeš pravo, v škatli pa vidiš napise.
[/quote]

Pa saj na vrečkah ravno tako vidiš napise.

Pa saj na vrečkah ravno tako vidiš napise.
[/quote]

Mislim napise na posameznih paketkih. Jaz, ko zmrzujem, na vsak paketek napišem datum in kaj je notri, potem pa poskusim zložiti tako, da ni vedno treba vsega premetati. Enako v škatlah – zložiš z napisi navzgor in vidiš kaj iščeš. Če je pa v vreči, z roko segaš noter in vlečeš ven, dokler ne najdeš pravega. Si narobe predstavljam?

Mislim napise na posameznih paketkih. Jaz, ko zmrzujem, na vsak paketek napišem datum in kaj je notri, potem pa poskusim zložiti tako, da ni vedno treba vsega premetati. Enako v škatlah – zložiš z napisi navzgor in vidiš kaj iščeš. Če je pa v vreči, z roko segaš noter in vlečeš ven, dokler ne najdeš pravega. Si narobe predstavljam?
[/quote]

Na vsako vrečilo, če te prav razumem, napišeš “4 zrezki 1.10.2018”, “borovnice avgust 2018″…?
In prvo daš v škatlo “meso”, drugo v škatlo “sadje”.

Se razumeva do tu?

In kaka je razlika, če moraš premetavati škatlo “sadje” ali pa vrečo “sadje”, poleg tega, da vreče vzamejo manj prostora?

Na vsako vrečilo, če te prav razumem, napišeš “4 zrezki 1.10.2018”, “borovnice avgust 2018″…?
In prvo daš v škatlo “meso”, drugo v škatlo “sadje”.

Se razumeva do tu?

In kaka je razlika, če moraš premetavati škatlo “sadje” ali pa vrečo “sadje”, poleg tega, da vreče vzamejo manj prostora?
[/quote]

Saj pravim, v tem, da v škatli takoj vidiš napise, iz vrečke moraš pa jemati enega za drugim.

meso, daj prvo – torej na dno….pšejt u lidl nabavi velike bele vreče za smetu (so mislim da150 litrske) notr zližiš v eno golaže, v drugo juhe, itd..daš par kosov mesa v vrečo, vrečo v skrinjo, napolniš do koncain z alkoholnim flomastom gor napišeš kaj je. isto za zelenjavo. Ostale drobnarije lahk zmečeš po košarah in to je to..tko laufamo mi in funkcionira

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

New Report

Close