Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj starši svojim otrokom dovolite, da jedo v trgovini?

Zakaj starši svojim otrokom dovolite, da jedo v trgovini?

Žemljice, čokoladice, celo sladoled. Vse to sem že videla, da otroci jedo v trgovinah. Zakaj jim starši to dovolite? Zato, da imate mir?

Zato ker sončki lahko fašejo dosmrtno travmo, če ne dobijo takoj vsega v goflje, kar vidijo. Drugače je pa hranjenje otrok v trgovinah praksa nižjega socialnega sloja prebivalstva. To so ponavadi tisti, ki stalno fehtajo za pomoč na raznih Tednikih.

No ja, vidim več 40 letnih otrok ki jejo in pijejo v trgovini. Sam mene ne motijo ne eni ne drugi. Če bi bla na smrt lačna bi tud jz odprla, sej vse plačam.

Mogoče so pa ti otroci na smrt lačni?

Zato, da lahko kupim par stvari brez, da se joče, da bi on am-am, čeprav v trgovino nikoli ne gre lačen.
Pač nimamo vse otroka, ki bi pri 1 letu razumel, da najprej plačamo, nato jemo.

Socialci do smrti ne razumete, da mora nekdo plačat, kar vi pojeste. To nerazumevanje potem prenašate še na potomce.

Zato ker lahko!

Ko bodo na blagajni dobili na računu še postavko pometanje drobtin za vašim soncem in brisanje politega soka ne bo nihče več jedel in pil v trgovini.

Narod razume bistvo samo če ga udariš po denarnici!

To je pač odraz vzgoje. Če ne more tisti pol ure zdržat brez hrane je pač razvajen

Sploh je pa treba nevzgojeno in razvajeno smrkarijo v trgovine obvezno vlačit, da se tam derejo in grenijo življenje vsem naokrog. Bolj ko je mala svinja zoprna, bolj jo butasti tastari v trgovine vodijo.

Cist prav so povedli, ce vas otrok izsiljuje, ga pac niste znal vzgojit.

Kar se pa na smrt lacnih odraslih tice – kot da bi usli iz koncentracijskega taborisca!

Gamad primitivna …


Tole pa ne bo držalo. Vsi otroci probajo (karkoli že), razlika je le v tem, da eni starši premoremo odgovornost in voljo, energijo, da vzgojimo svojega otroka, kaj se kje spodobi in kaj ne. Drugim je pa gladko vseeno, dol jim visi …
Torej je le tvoja lenoba, da otroka ne vzgajaš in mu vse dovoliš. Če bi ti bila vzgoja in dobrobit tvojega otroka (na dolgi rok) na prvem mestu, pa ne bi nikoli jedel v trgovini, ampak šele potem ko plačaš. Izjema od tega so le življenjsko ogrožujoče situacije, vse drugo je lenoba in iskanje izgovorov.

Jem oz. pijem v trgovini (po potrebi).

Valjda, da če grem ful lačen ali žejen v trgovino, pa gužva, pa preden pridem na vrsto, da plačam…, pol bi že prej dol padel od lakote oz. žeje. Še posebej v Mercatorju.

Aja, pa nimam otrok.

Saj smo že imeli to debato, ampak takrat tudi o odraslih, ki ravno tako ne zdržijo do blagajne.
Zakaj bi torej to odrekli otrokom?

Ker lahko. In kaj boš zdej?

Ja, bodimo čim bolj zabiti in primitivni. Zakaj bi si to odrekali? Sploh je pa ubogim otročičkom treba privoščit čim več primitivizma in idiotizma.

Tvoj otrok tega tudi pri petih in desetih letih ne bo razumel, ker ga tega ne učiš. Zdaj lahko je, kar en dan pa se boš odločila, da ne sme več in ti pričakuješ, da bo to kar mirno sprejel in razumel? Pripravi se na to, da se ti bo metal po tleh in kričal kot divja zver, ker naenkrat ne bo po njegovo. Polagam ti na srce, prej ko ga boš to naučila, bolje bo zate in zanj.

Jaz mojim nisem nikoli pustila jest, pa ne samo zaradi privzgajanja “najprej plačam nato jem”, ampak tudi zato, ker najprej pretipajo vsa voziček, kamor si je prej roke “obrisalo” xy ljudi, potem pa naj bi mu v rokice dala žemljo? Fuj, niti pod razno.

Na smrt lačen je le tisti, ki že mesec dni ni jedel ničesar.
Vse ostalo je razvajenost in polna rit.

Ker so egoistični tatovi.

Če boš čez 1 minuto umrl od lakote in dehidracije, potem vzemi žemljo in plastenko vode, jo plačaj, požri na klopci in pojdi nazaj v trgovino opravit preostanek nakupa.

Če otroku nisi sposoben reči ne, ga ne jemlji v trgovino. Oz. naj se ti dere po trgovini, da vsi vidijo kako nesposoben starš si. Raje vidim trmastega otroka, ki mu starš daje osnovno lekcijo, da ni vse njegovo, kar vidi, kot otroka, ki žre hrano, ki je še v lasti trgovine.
Ne, nisi je še plačal, ni še tvoja.

Ja, bodimo čim bolj zabiti in primitivni. Zakaj bi si to odrekali? Sploh je pa ubogim otročičkom treba privoščit čim več primitivizma in idiotizma.
[/quote]

Zabitost in primitivnost nima dosti s tem, bolj vzgoja, prioritete po mojem.
Mene so učili, da se to ne dela in mi na misel ne pride. In otrokom tudi ni nikoli prišlo na misel, da bi fehtali prej, ker tega enostavno niso poznali.
Če si pa tako vajen od majhnega, si lahko profesor na Sorbonni, pa boš žulil tisti žemljo v vrsti pred blagajno in se ti ne bo nič čudno zdelo. Če pa jaz tega ne počnem, se mi še vedno ne zdi, da bi tiste, ki to počnejo kar postavili pred zid in postrelili. Naj, če jim paše. Mene ni nič manj zaradi tega.

…. ampak mirni pa so tačas, ko jedo.
Je dobro za vse prisotne

Mene niti slučajno tako ne zmoti en kričeč otrok, kot to, da dobim nakupovalni voziček vsa posvinjan s sladoledom, čokolado in drobtinami kruha, ker je v njem imel prej en razvajenec malico.

Socialci do smrti ne razumete, da mora nekdo plačat, kar vi pojeste. To nerazumevanje potem prenašate še na potomce.
[/quote]
Nisem socialka, vendar sem raje to, kot pa tako zabita kot si ti.

Mene niti slučajno tako ne zmoti en kričeč otrok, kot to, da dobim nakupovalni voziček vsa posvinjan s sladoledom, čokolado in drobtinami kruha, ker je v njem imel prej en razvajenec malico.
[/quote]

Pa računi, plastične vrečke itd A misliš, da to tudi otroci puščajo v vozičkih?


Aha.
V trgovinah, kjer tisti dan noben nič ne je, pa ne rabijo čistiti.

Pa čiščenje razlitih in razsutih snovi, ko kupcem kaj nehote pade na tla, se tudi plača, kajne?

Vsak ima svoje razloge, zakaj je že v trgovini nekaj prigriznil oz. popil. Dokler to naredi nemoteče za druge, ne ne moti.

To seveda ne pomeni, da si človek naj naredi piknik sredi trgovine, da umaže vse, česar se dotakne itd.

In najpomembnejši dejavnik – da se to, kar se je, vse plača na blagajni.

Mene niti slučajno tako ne zmoti en kričeč otrok, kot to, da dobim nakupovalni voziček vsa posvinjan s sladoledom, čokolado in drobtinami kruha, ker je v njem imel prej en razvajenec malico.
[/quote]

Voziček lahko zamenjaš otroka pač ne.

New Report

Close