Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske, povejte kako visoke pete nosite

Ženske, povejte kako visoke pete nosite

Jaz jih zelo težko in jih nosim izjemoma npr. 1 x tedensko, običajno imam najraje okoli 7 cm visoko peto, torej malo nižjo. Rada bi jih nosila več, ampak se jih ne morem navaditi, pa tudi praktične mi niso. Kako visoke petke pa ve nosite, kolikokrat tedensko.

Vsak dan, že uhuhu let, običajno 10 cm, če je čevelj s plaftormo, tudi več, nižje pa skoraj da ne.

Visoke pete so out. Nosijo jih stare babe, ki hočejo zgledat mlade. Mlade nosijo nižje čevlje, zadnje čase so moderni zlati, srebrni, bronasti in te variante ali pa oni podobni starodobnim angleškim čevljem. lepo vas prosim, kje ste nazadnje videli mlado punco v zelo visokih petah? na maturantskem plesu, ali pa kakšno hosteso.

nova
Uredništvo priporoča

General ahahahahahahahahaha. Solze mi zakrivajo oči, sploh ne morem pisat.

Zakaj? Ali si tako majhna?
Nosim največ 4 ali 5cm pete, saj se moja noga v takih najbolje počuti. Tudi na sinovem maturantskem nisem imela višjih.

Kako gre pa to skupaj general? Mlade jih ne nosijo…., stare jih pa nosijo, ker želijo izgledati mlade? Če bi stare želele izgledati mlade, bi nosite te grde, ki jih ti opisuješ, se ti ne zdi?

Hmmmm nazadnje na maturancu pa še to so bile kitten heel. Sovražim visoke pete!

Različno. Od 5 do 10 cm, za v službo skoraj vsak dan, po službi pa bolj malo :))

mlada bejba zgleda mlada, tudi če ima oblečeno vijetnamko pa obute all starke. stare koke pa obujajo visoke pete, da se fu.kfehtarjem vsaj oči rosijo ob baje zapeljivem zibanju bokov.

Zakaj? Ali si tako majhna?
Nosim največ 4 ali 5cm pete, saj se moja noga v takih najbolje počuti. Tudi na sinovem maturantskem nisem imela višjih.
[/quote]

Majhna pa res nisem, a to je pogoj za vioke pete?

General:
:):):):)

Jih skoraj ne nosim. Še najvišjo peto (in debelejši podplat) imajo zimski škornji – da sem čim dlje od mrzlih tal;)

mlada bejba zgleda mlada, tudi če ima oblečeno vijetnamko pa obute all starke. stare koke pa obujajo visoke pete, da se fu.kfehtarjem vsaj oči rosijo ob baje zapeljivem zibanju bokov.
[/quote]

Dobro, da imamo tebe, da si me razsvetlil, jaz neumnica sem pa do tega trenutka mislila, da jih nosim zato, ker so mi tako zelo všeč.

Visoke pete uničujejo hrbtenico. Vprašaj zdravnika, če meni ne verjameš.

Čudno, da nobena na sistematski pregled ne gre v visokih petah, bi zdravnika kap ruknila, bi rekel, če se ženska zaveda, kaj delajo 10 cm pete hrbtenici.

Nikoli jih ne nosim, vedno nosim nizke čevlje brez pete.

Meni se je enkrat zgodilo, se sem se skoraj skotalila pred zdravnico v visokih petah, po tem ko mi je rekla, da niso ok za zdravje :).

Danes sem bolj premišljena, ne ubijam se z extra visokimi petami, nekaj pete je pa celo priporočljivo, tako da…

Koliko si pa visoka, pod 1. 60 m?

Majhna pa res nisem, a to je pogoj za vioke pete?
[/quote]

Ne, a ne vem, zakaj bi brez razloga neprestano mučila noge z visokimi petami.

Tudi je je samo četrt tega res, ne bi obula čevljev z visokimi petami več kot enkrat na teden, pa če bi mi bili še tako všeč!
https://style.over.net/ce-nosite-visoke-pete-vsak-dan-tvegate-naslednje-zdravstvene-tezave/?utm_source=forum&utm_medium=sorodnevsebine&utm_campaign=SorodneVsebine&_ga=2.6275444.630695727.1532804779-419513270.1515410355

Še modeli imajo s tem težave, pa jih ne bi imele me;)
https://www.youtube.com/watch?v=EFpRLjmAicc

Koliko si pa visoka, pod 1. 60 m?
[/quote]

Meter in žilet nisi visok, ampak nizek, jaz jih imam pa kar nekaj več in kot sem že vprašala, ali je nizka rast pogoj za visoke pete? Pa da odgovorim še tisti-emu, ki predlaga obisk na zdravniškem pregledu z visokimi petami – ja, redno sem tudi pri zdravniku v njih – in kaj sedaj?

Ne, a ne vem, zakaj bi brez razloga neprestano mučila noge z visokimi petami.
[/quote]

In od kje ti ideja, da jih mučim? Če bi trpela v njih, res misliš, da bi jih nosila toliko časa? Samo pravi čevelj mora biti, pa ni panike. Jaz grem v njih komot iz centra mesta do Stražišča (cca pol ure ne preveč počasne hoje) in nazaj – s tem, da sem že prej v njih v službi.

Pogosto. Verjetno preveč. Skoraj vsak dan visoke pete, čevlje s platformo, čevlje s polno peto, natikače in sandale z debelim pdplatom in to vse je peta 10 cm. Še doma, po hiši nosim natikače z debelim podplatom in 7 cm pete. Ko obujem, balerinke, allstarke ali kaj podobnega brez pete, se kar nelagodno počutim. Zaenkrat še nimam nobenih težav s hrbtenico ali križem, hvala bogu.
Niso pa vsi čevlji enako udobni, se splača dat malo več za dober in udoben čevelj.

Od 7cm do 8,5cm pete nosim za večerne dogodke oziroma ob ustrezni obleki tudi čez dan. To so klasični modeli, ki nimajo širših ali polnih pet. Za dnevne zelo formalne dogodke nosim pete višine okrog 4cm, vendar je peta malo širša. Nikoli ne nosim kitten heels ali česa podobnega, ker pri tako nizki višini nimam stabilnega položaja v gležnju, medtem ko ga pri višini pet med 7 in 9 cm imam in ta višina najbolj ustreza mojim gležnjem (baletkam je ta pojav zelo dobro znan). Imam še škornje z malo širšo peto višine okrog 9 cm. Za navaden vsakdan nosim čevlje brez pet, razen zraven takih oblek, ki izrazito bolje izgledajo v kombinaciji s čevlji s peto.

Pete nosim zraven ustreznih elegantnih oblačil, hlač na rob, oblek in kril. Zraven kavbojk in športnih, neformalnih ter sproščenih oblačil pa ne. Izjema so edino škornji, ki jih kdaj obujem tudi na oprijete hlače oziroma kavbojke.

Tisa, koliko čevljev s peto pa imaš? bere se, kot da bi jih imela zelo veliko.
Zanima me tudi podatek koliko čevljev imete in jih redno nosite. Jaz npr. imam 4 pare za jesen, 4 škornje.

Ne nosim največje ki jih doma lahko najdem imajo ene 5 cm. V 10cm sploh ne bi znala hodit 🙂

New Report

Close