Starševski čvek

Ženske, kaj vam je pomembnejše, kariera ali družina?

Default avatar
Kaj vam je pomembnejše, kariera ali družina ter koliko let imate?
Default avatar
D r u z i n a !! Uspeva pa tisto cemur namenjas trud in cas. 40+/-
Default avatar
Kariera? Kaj pa je za vas kariera? Bivša šefica stara 40 let, ki je samska, brez otrok, totalno posvečena službi, totalno nepriljubljena, množični odhodi zaradi nje,... To je zame naivna ženska, ki misli, da ji bo kdo hvaležen, v službi seveda rabijo take, ki visijo tam petke in svetke.
Ko bo dojela, bo videla en velik nateg, ostala bo brez otrok,.. Revno!!!!
Jaz sem še mlada, s svojim stanovanjem, družino, zlatim možem, v službi uspešna,..to je zame kariera.
Nobena služba ni vredna revnega zasebnega življenja zaradi le te.
Default avatar
Družina!
Default avatar
Uspešna je napisal/a:
se strinjam s komentarjem popolnoma!
Default avatar
V nadaljevanju bi bilo treba odpreti temo še za moški svet. Nekako jih imam na sumu, da bodo mnogi trdili, da družina (čeprav jo prepuščajo v skrb ženi). In da oni delajo kariero samo zato, da lahko skrbijo za družino.

Saj ne bi bila tako alergična na moške (na določen tip moških), če ne bi na lastna ušesa slišala, kako nekateri trdijo, da potrebujejo večjo plačo zato, ker morajo preživeti družino (a žena ima boljšo plačo od njih, tako da preživetje res ni problem).
Default avatar
Dokler vse špila, nima veze, kakšen vrstni red postaviš.
Sem sredi 40-ih, z možem imava družino in kariero, prioritete so se pa v teh 25-ih letih spreminjale in se prilagajale danim situacijam. Oba imava otroke, oba imava dve roki, dve nogi in uporabno glavo, tako da sva zmogla brez večjih težav voziti vse, tako družino-otroke, kot šolo, kariero, partnerski odnos, družabno življenje, hobije in še kaj, kar daje življenju smisel...

Jasno pa je, dako se zgodi na kakem področju kriza, tisto potem postaviš na prvo mesto.
Default avatar
kariera ali družina je napisal/a:
Meni kariera, ker brez kariere niti družine ne moreš imet.
Default avatar
Tara_S je napisal/a:
No no, zdaj pa napiši kaj na to temo, ko bo naslednja, pišeš vezano na tisto, tako to gre, veš? Ne moreš prehitevat, če še tega ne dohajaš.😁

Lepo povej, da družina sploh ni prioriteta, oziroam zate ne obstaja, kariera je zgolj domišljavost tvoje zvrkljave riti, torej je bistvo vsega, da se ti rit lahko zvrkuje, kot vsaki samski in enaki tebi.
Default avatar
kariera meni je napisal/a:
A, bejž no, Veš kake kariere so to in kaka pomembnost, ki jo današnji tumpasti zvrkljavi babji šus dela, na tem svet stoji.😁😁😁
Default avatar
Kariera in druzina. Oboje.
Default avatar
poIarni sij nepr je napisal/a:
Sem napisala. Zgoraj. Si očitno preskočil.
Default avatar
Uspešna je napisal/a:
Joj no, tvoji problemi so nepomembni.za drugega cloveka. Pomembni so samo za tebe, zato takoj do psihologa, da ti razjasni kdo si.
Default avatar
Meni kariera, še veliko bolj pa so mi pomembni moji hobiji. TOrej služba mi je zelo pomembna, še bolj mi je pomembno, da ne traja več kot 40 ur na teden, ker hočem imeti čim več časa za hobije.
Default avatar
Spet polarni opleta in tema je odsla.
Default avatar
Glede na to, da večina slovenskih moških oz. kar celotna slovenska družba od sodobnih žensk pričakuje:
- lastne dohodke, finančni prispevek v družinski proračun - hkrati pa ženina služba ne sme trajati dalj kot do štirih popoldne, da lahko še doma pripravi vrhunsko kosilo in/ali večerjo, prav tako ne sme delati ob vikendih
- top očiščeno stanovanje,vse oprano, top zlikano;
- v zadnjem času pa pritisk še na to, da mora imeti najmanj 2 otroka, še bolje 3 ali več, da slovenski rod ne bo izumrl - seveda mora imeti čim mlajša, po možnosti še kmalu po porodu izmučena zaključiti študij in pomagati pri gradnji bajte;
-brezposelnost je velika sramota (dobro poznam, saj sem sama v času, ko nisem bila zaposlena, preposlušala ogromno teženja, zakaj nimam dela)

Zdaj pa delo imam, plačo fenomenalno, kariera cveti in mi taisti težijo, zakaj nimam otrok.

Razumi, kdor more.
Default avatar
poIarni sij nepr je napisal/a:
Ti na socialki seveda kariere ne moreš razumet, to vemo.
Default avatar
Meni kariera. Za družino naj desc skrbi, če hoče, to je moška naloga.