Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katere zdrave navade/rituale imate, izključno zaradi pozitivnega učinka na zdravje

Katere zdrave navade/rituale imate, izključno zaradi pozitivnega učinka na zdravje

Pozdravljeni!
Zanima me, kaj počnete takšnega, izključno zaradi pozitivnega učinka na zdravje? Pri tem ne mislim rekreacije, ampak bolj navade, “malenkosti”, ki imajo dokazano dober vpliv na zdravje? (Prehrana, ipd)
Lp

Ne jem mastne / ocvrte hrane, kruha, testenin minimalno (polnozrnatih, ne belih), ne pijem sladkih oz. gaziranih pijač, sladkorja vnašam minimalno. Poskušam čim več migat v službi 🙂

Prehrana pa res ni malenkost!

Vse jem. Moja dusa ve, da kar je na mizi je zdravo. Nobene hrane, ne podcenjujem in da je slaba. Pijem pa samo vodo ali sokove pomaranc, jabolk….

Zjutraj sadje, a ze nekaj mesecev tega ne prakticiram, bom spet zacela. Vsako jutro pred službo 1 urni sprehod s psom. Kava brez sladkorja. Ne jem pohanja in pomfrija. Torte le izjemoma. Nehala sem kadit 10 let nazaj. V zelenjavne jedi vcasih vlijem olivno olje. Trudim se kupovat bio meso in jajca. Vsako soboto na tržnico po zelenjavo, čeprav se mi res ne ljubi.. Sicer pa imam tudi nezdrave: zelo zgodaj se zbujam in ne morem nazaj zaspat, zato sem večno neprespana, rada imam sladkarije, pivo in pizzo. V sluzbi, ko delam, se zasedim in se mi na da okrog hodit, niti do kopirca.

Jaz gledam na to, da vedno lulam v stoje, zaradi boljšega praznenja mehurja od zgoraj navzdol. To počnem večkrat na dan, ker je dobro za moje zdravje.

Trenutno nič takega. Se bo treba popravit.

Matram se pit vodo, reeeees mi ni dobra. Aja pa v sladice k jih pečem dajem po novem manj cukra, čist za moj okus mi bolj paše tk.

Ne kadim 3 leta, sem vsejed, alkohola ne pijem (izjema novo leto šampanjec), tudi gaziranih pijač ne (oboje mi ni všeč- imam srečo), ne jem naprej pripravljene(konzervirane) hrane, argo juh in podobnih stvari. Te svari mi smrdijo,, se mi zdijo zanič. Tudi to je bolj slučaj;).
Ja, nič, potem so le cigarete čisto moja zasluga, moja odločitev. Tudi to ni slabo!!

Dovolj kvalitetnega spanja, veliko vode, uspešno spopadanje s stresnimi situacijami, nehala kaditi…na ostalih zadevah še delam.

Že nekaj let prakticiram vegansko prehrano. Zdravje se mi je končno povrnilo in tudi športam, ker imam presežek energije, pred leti sem se vedno s težavo spravila športat, kar me je zelo motilo.

Zakaj se matraš z vodo? Zamenjaj jo za sadje, saj sadje vsebuje cca 85 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (najboljše) vode.

Zelo natančno si zvečer umijem zobe in očistim obraz. V družini imamo parodontozo in imam tudi jaz nekatere žepe že poglobljene, pred tremi leti pa me je doletela rozacea (rdeči fleki na obrazu). Stara sem 50, upam, da bom oboje še dolgo dobro obvladovala. Imam pa tudi nekaj težav s psiho in se trudim čimveč delat v tej smeri (rekreacija, psihoterapija).

Zakaj se matraš z vodo? Zamenjaj jo za sadje, saj sadje vsebuje cca 85 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (najboljše) vode.
[/quote]

Vodo vsebuje sadje, res je. Vsebuje pa tudi ogromno sladkorja. Tukaj ne gre za linijo, ampak za zdravje. Tudi pri sadju je treba imeti mejo.

Vsake nekaj mesecev imam tedenski post/detox. Se po tem dobro počutim in mi paše.
Bi še kaj več, pa mi manjka discipline:)

Vodo vsebuje sadje, res je. Vsebuje pa tudi ogromno sladkorja. Tukaj ne gre za linijo, ampak za zdravje. Tudi pri sadju je treba imeti mejo.
[/quote]

Evo, hvala za nasvet in res mi sadje manjka. Hvala obema.

Hodim, telovadim, ne kadim, razmišljam pozitivno, ampak to mi prav nič ne pomaga.
Kadar sem na tleh, mi najbolj pomaga pojesti kaj sladkega ali pa spiti dva kozarca vina. To mi dvigne razpoloženje.
Če me kaj boli, vzamem tableto. Zakaj bi se mučila?
Akumpunktura, bioresonanca in razne druge vaje so lari fari.

Spanje 8 ur na dan.

“Akumpunktura” spda v drugo temo.
Just sayin’.

Jaz vsak dan pojem žlico medu, v katerega je nariban ingver. Grozen okus, zato počnem to izključno zaradi zdravja. Že tri zime zaporedoma nisem bila prehlajena, prej pa stalno.

Meni je pa super okus 🙂 meni pomaga tudi, kadar sem brez energije, vzamem kako žlico več.

Vodo vsebuje sadje, res je. Vsebuje pa tudi ogromno sladkorja. Tukaj ne gre za linijo, ampak za zdravje. Tudi pri sadju je treba imeti mejo.
[/quote]

Le pazi, da ne zboliš od tistega cukra, ki je v sadju :p:p

Zamenjaj recept. Naribaj ingver, dodaj celo bio limono skupaj s sokom in zalij z medom. Pusti čez noč, da se naredi sirup. Zjutraj dve žlici sirupa zalij s toplo vodo in spij.

Čim več skušam sama skuhati iz osnovnih sestavin, ne že vnaprej pripravljeno, mesa skoraj ne jem, sladkarije tudi zelo malo, namesto tega raje suho sadje. Ne jem mlečnih namazov, ampak si na kruh raje namažem navadno pasirano skuto, potem navadni jogurt namesto sadnega.
Pa vsak dan pol ure gibanja na zraku.

Jem ocvrto hrano, kruh, testenine minimalno polnozrnatih v glavnem bele, pijem sladke oz. gazirane pijače, čokolado, piškote, jem malo sadja in zelenjave…
In moj karton pri zdravniku je PRAZEN. Verjetno ne zaradi prehrane ampak bolj zaradi genov.

Je bil ate zadnjič na pregledu in pravi medicinska sestra “zakaj pa je vmrla vaša mama?” In ate reče “ne vem”. Pa sestra spet “ja koliko pa je bila stara?” In reče ate “97 let”.

New Report

Close