Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek fantovi starši

fantovi starši

Živjo..stara sem 22 let, moj fant pa 25 skupaj sva že 3 leti in se super ujameva in se imava rada. Zaenkrat še obadva študirava v LJ, on sicer zadnje leto magisterija, jaz pa imam še 2 leti do dokončanega magisterija. Vse fino fajn, problem pa so njegovi starši oz. to, da živi na kmetiji in vsi pričakujejo, da bo kmetijo tudi prevzel. Sem vaško dekle, ki si zaradi druzinskih situacij in lastnih interesov ne želi živeti pri drugih kaj šele biti na kmetiji. Fant ima enega brata, ki se je že odselil in eno sestro, katera je še doma, skupaj z možem in malim sinom, sama bi sicer ostala doma in prevzela kmetijo, ampak njen mož tega noče, čeprav pri njih že dolgo živi. Sama si želim imeti svojo lastno malo hiško, ampak se zavedam, da je to pri mojih letih zaradi pomankanja dohodkov zelo tesko reči, druga možnost je da bi ostala doma pri starših saj je hiša dovolj velika in tudi skrbela bi lažje za moja starša, ko bosta starejša, sajs e je moja sestra že odselila na štajersko. Obstaja možnost da, bi s fantom, hišo naredila na njihovi zemlji, s čimer bi bila res na svojem ampak bi še vedno morala skrbeti za kmetijo. To se mi zdi še kr okey, saj so njegovi starši zelo verni in vem, da bi se v marsikaj vtikovali kar si pa pri vzgoji otrok in tudi pri drugih stvareh resnično ne želim, da se kdo vmešava. Nikjer tudi ne piše da bova imela otroke zato resnično ne vem, zakaj bi se ukvarjala s kmetijo. Fantovi straši precej pritiskajo nanj da bi ostal doma, meni pa se to zdi prvič prehitro in tudi si tega ne želim. Sicer sta starša vredu, prijazna ampak se mi zdi da imamo zlo različne poglede in želje, da bi to težko uskladili in res nevem kaj naj storim. Zavedam se da bo a kmetiji precej dela, sama pa bom upravljala tudi zahtevo sluzbo ker mi bo pobralo veliko časa, ker rada tudi potujem in bi čas rada porabila z otroki, si takšnega življenja res nebi rada nakopala na glavo. Oz. mogoče bi se na kmetijo še navadila, saj ni tako zelo velika, bi pa res rada da bi zivela na svojem, saj bi si rada stvari uredila po svojem in bila neodvisna kaj bom počela in kaj ne. Če ima kdor koli kakšen nasvet ali komentar ga bom zelo vesela!

Če hočeš živet kakor si si zastavila potem se na kmetijo ne seli. Raje v najem, pa boš vseeno lahko živela na svoj način

Daj reci da se hecaš in v resnici ne obstajajo študentje, bodoči magistri, ki so popolnoma nepismeni?!?!?

Lepo si opisala situacijo, vendar ima vsak od nas svoje mnenje, pa tudi po dobrem opisu je tezko kar tako svetovati. Pogovori se s svojim fantom kaj te teži, pa skupaj vržita svoje želje. Najdita eno pot, ki bo za oba sprejemljiva. Pa srecno!

Am… tole bo pa problem. Tip bi rad šel stran na svoje ti pa si navezana na rodno grudo. To nekak ne gre skupaj.

Amm ne. se ne hecam je pa res, da glede na okoliščine in hitrost ter ne branje napisanega posta…pa da mi telefon avtomatsko kaj popravlja ves ljubi čas in tako pride ven kaj čudnega. Priznam manjka tudi nekaj vejic pa kljub temu, če me nisi razumel/la, pa v kolikor opažam, da nekateri so me, potem lahko trdim da imaš ti večje probleme s pismenostjo kot pa jaz ;). Pa brez zamere, bodoča magistra ha! 😛

Ostalim pa hvala za komentar. 🙂

Amm ne. se ne hecam je pa res, da glede na okoliščine in hitrost ter ne branje napisanega posta…pa da mi telefon avtomatsko kaj popravlja ves ljubi čas in tako pride ven kaj čudnega. Priznam manjka tudi nekaj vejic pa kljub temu, če me nisi razumel/la, pa v kolikor opažam, da nekateri so me, potem lahko trdim da imaš ti večje probleme s pismenostjo kot pa jaz ;). Pa brez zamere, bodoča magistra ha! 😛
[/quote]

A ima tvoja magistrska mogoče naslov “3 leti”? Upam, da boš daleč poletela.

A ima tvoja magistrska mogoče naslov “3 leti”? Upam, da boš daleč poletela.
[/quote]

A ?!?! :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Tebi manjka vejica.

Struktura tvoje povedi je popolnoma napačna.

Amm ne. se ne hecam je pa res, da glede na okoliščine in hitrost ter ne branje napisanega posta…pa da mi telefon avtomatsko kaj popravlja ves ljubi čas in tako pride ven kaj čudnega. Priznam manjka tudi nekaj vejic pa kljub temu, če me nisi razumel/la, pa v kolikor opažam, da nekateri so me, potem lahko trdim da imaš ti večje probleme s pismenostjo kot pa jaz ;). Pa brez zamere, bodoča magistra ha! 😛
[/quote]

Stara dvakrat več kot ti, pa še malo. In znam zadevo na telefonu izključiti. Tvoje napake pa niso te sorte.
Mogoče je to zato, ker sem mag sci. 😁 Do tja tebi še veliko manjka.

Zapikovalke v slovnico, a bi dale mir? Četudi je zgodba lahko izmišljena, pa se je verjetno že katera znašla v tej situaciji.
Ključno vprašanje je, kaj meni tvoj fant, kako in kje on vidi vajino bodočnost. Potem boš vedela tudi odgovor na tvoja vprašanja. V zvezi sta oba in če bosta uspela najti nek kompromis, bosta obstala nad vodo, drugače pa potonila. Samo s sabo na to pot ne vzemi še kakega otroka. Imata dovolj časa, da premislita kje in kako bosta. Mi ti ne moremo pisati, kaj bi in kako bi izvedli vse skupaj, da bi bilo na koncu po naše, ker včasih je taka zmaga pirova. Torej pogovor, če pa se noče, potem pa itak veš, da z nekom, ki ima samo možnost my way or highway nimaš dolgoročno kaj iskat, ker da boš vedno šibki člen, je pa tudi za nikamor.

pa saj se vse izide ☺
Ti na zahtevnem šihtu, ki te bo privezal 24/7 on na kmetiji … občasno se pa srečata na pol poti

Tole pač niso “zatipki” in tudi ne krivda autocorrect funkcije na telefonu. Če sem prizanesljiva in sploh ne omenjam ostalega…

Jaz bi vama svetoval da gresta na svoje. Na svoje mislim podnajem v stanovanje, kjer imata do svojih staršev vsaj 5 minut z avtom in da ni vajina pot “usput” starševih poti. Ko bosta stara okrog 30 let in bosta imela službe, ko bosta zamenjala nekaj okolij (služb, stanovanj, lokacij), potem bosta bolje vedela kje vama odgovarja, kako funkcionirata, poleg tega pa bodo tudi starši spoznali, da sta na svojem in tako bodo nehali s pritiski.

Evo moja zgodba:
Spoznala sem fanta, ki mi je bil všeč zaradi poštenega in dobrega srca. Tudi pri njemu so imeli doma manjšo kmetijo in tudi od njega se je pričakovalo, da bo ostal doma. Naredila sva si svoje stanovanje z lastnim vhodom, se poročila imela dva otroka. Naj povem, da se imamo že 24 let lepo. Na kmetiji glavnino dela še vedno opravljata njegova starša. Živali imajo urejene pašnike in z njimi pol leta ni veliko dela. Hrano si v večini pridelamo sami kar je danes velika prednost in vrednota. Starši so nama veliko pomagali pri varstvu otrok. Zdaj sta otroka že velika in tudi onedva pomagata pri večjih opravilih. Na dopuste hodimo. Enkrat mi, drugič starša. Privoščimo si teden dni smučanja, 14 dni potepanja po Evropi, sva tudi motorista itd. Skratka hočem reči, da biti kmet ni slabo. Znamo delati, znamo šparati in si tudi privoščiti. Tast in tašča se ne vtikujeta v naše življenje oz imamo določeno mejo, ki jo ne jaz ne oni ne prestopimo. Zavedamo se, da moramo biti složni in bo za vse nas ok.
Avtorica veliko je odvisno kje se vidi tvoj fant. Če se on vidi doma, potem tvoje sanje odpadejo. Naj pa te potolažim, da kmetija danes z vsem stroji ni več nek bav bav.

Tudi če ne bi imeli kmetije bi ti rekla, da ne rini tja.

Stara dvakrat več kot ti, pa še malo. In znam zadevo na telefonu izključiti. Tvoje napake pa niso te sorte.
Mogoče je to zato, ker sem mag sci. 😁 Do tja tebi še veliko manjka.
[/quote]

Bi ti jaz reku, da smo vsi prepričani da tudi ta punca to zadevo zna urediti, ampak ob ponovnem zagonu telefona ti to že dojadi kr naprej počet.. Tko da ne zajebavaj, ko deluješ ko ena zafrustrirana stara koklja, ki ji magisterij ni prinesel še te razgledanosti, da bi ugotovila da tako nas ko punco boli kurac slovnica ampak njen konkreten problem!

Ko bož upravljala teško delo, neboš imel časa rasmišljati o tem, ki boš morala doma opravljati kmetijske stroje ali boš mogla delat nad ure po službe.
Nevem, za kaj se že izsedaj okvarjaš z težavami, katere te čakajo komaj čez dve leta, ko boš dejansko vedela, kam se boš zaposlila in kateri bo tvoj delovnik.

Posveti se študiu da čimpreje magestriraš, uživej in idi naokrog po zemlji, potem pa se odtoči, s komu misliš živeti

Bi ti jaz reku, da smo vsi prepričani da tudi ta punca to zadevo zna urediti, ampak ob ponovnem zagonu telefona ti to že dojadi kr naprej počet.. Tko da ne zajebavaj, ko deluješ ko ena zafrustrirana stara koklja, ki ji magisterij ni prinesel še te razgledanosti, da bi ugotovila da tako nas ko punco boli ****** slovnica ampak njen konkreten problem!
[/quote]

Slovnično korekten zapis izraža spoštovanje sogovornika na forumu. Manjkanje šumnikov, zaradi manjkajočih vejic izraženo dvoumje in podobno izražajo žalitev, podobno kot VELIKE ČRKE VPITJE. Ne govorim o kakšni tipkarski napaki.

Kar se pa avtoričinega razmišljanja tiče – dve, tri leta, ko bo magistrirala, je še dolga doba. Takrat se bo ponovno začenjala nova gospodarska kriza in vprašanje, če ne bo ravno takrat največja priložnost v kmetijstvu, še posebej na vpeljani kmetiji. Morda za nekaj let, ko sredstva mladega prevzemnika poidejo, potem pa gresta na svoje. Opcija pač.

Ko bož upravljala teško delo, neboš imel časa rasmišljati o tem, ki boš morala doma opravljati kmetijske stroje ali boš mogla delat nad ure po službe.
Nevem, za kaj se že izsedaj okvarjaš z težavami, katere te čakajo komaj čez dve leta, ko boš dejansko vedela, kam se boš zaposlila in kateri bo tvoj delovnik.

Posveti se študiu da čimpreje magestriraš, uživej in idi naokrog po zemlji, potem pa se odtoči, s komu misliš živeti
[/quote]
Eh, pa telefonovi samopopravki.

misleš je seveda prav

Slovnično korekten zapis izraža spoštovanje sogovornika na forumu. Manjkanje šumnikov, zaradi manjkajočih vejic izraženo dvoumje in podobno izražajo žalitev, podobno kot VELIKE ČRKE VPITJE. Ne govorim o kakšni tipkarski napaki.

Kar se pa avtoričinega razmišljanja tiče – dve, tri leta, ko bo magistrirala, je še dolga doba. Takrat se bo ponovno začenjala nova gospodarska kriza in vprašanje, če ne bo ravno takrat največja priložnost v kmetijstvu, še posebej na vpeljani kmetiji. Morda za nekaj let, ko sredstva mladega prevzemnika poidejo, potem pa gresta na svoje. Opcija pač.
[/quote]

Smo mal namorjeni a ;)?
Ma nej bo po vaše:
Gospa, ali vas je mogoč nekaj pičilo v rit?
Lep pozdrav,

Nepismenka.

New Report

Close