Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko si ne moreš privoščiti, da bi delal za minimalca

Ko si ne moreš privoščiti, da bi delal za minimalca

Sem brez službe. Dokončano imam šolo za upravnega tehnika. Zakaj mi noben ni povedal, da sem šla na najbolj nekoristno šolo, kar jih obstaja? Uničeno življenje imam, ker sem samo ena usrana tajnica, ki ne dobi dela kot tajnica ampak če povem po pravici, mi to delo sploh ni všeč in ne počutim se dobro v tem delu in to sploh ni bila moja želja.

Iščejo 88 zdravnikov, 75 medicinskih sester in 0 zdravstvenih administratorjev oziroma administratorjev he he

Iščejo natakarje, kuharje, delavce v proizvodnji, električarje, monterje,… ma ni da ni.

Slovenski sistem je sistem kretenizma, dobesedno… Profilov, ki jih rabijo ni, tistih, ki jih ne rabijo jih je pa kot dreka, tisti, ki imajo potrbno izobrazbo ne dobijo dela. Vsak ta drugi dela nekaj drugega, ne pa tisto, za kar se je šolal.

Kot bi sistem pisal človek, ki je prišel iz posebne šole, umsko prizadet…

Ko v polni luči dojameš Sokrata in njegovo nasprotovanje demokraciji, ko je primerjal ladjo z državo in kapitana z voditeljem. Boš npr. trgovcu zaupal vodenja barke, ki pljuje skozi nevihto, čeprav nima pojma kako se barko sploh upravlja? Ali še slabše demagogu, ki ima sladka kačja usta, s katerimi vse zapelje, zadaj pa vidi samo bogat plen, vodi ga čisti egoizem in goljufiva narava.

Za piko na i, je pa potem tisto. Pejt delat v proizvodnjo na 3 izmene, za 600 evrov, v bistvu je celo manj, potem pa dobiš še dodatek za delo v 3 izmenah in končna neto plača je točno minimalna plača. In potem s to minimalno plačo, ne moreš najeti sobe, kjer bi bil mir, da bi lahko sploh se naspal čez dan.

Potem pa vsi kričijo – nočejo delati, nočejo delati. Ko mi bodo povedali, kako naj kot samska oseba preživim s neto minimalno plačo + najemnino + stroški, grem pa takoj delat za ta denar.

Do takrat pa ne morem delati, ker je to luksuz! Ne morem si privoščiti tega luksuza, da delaš prostovoljno na 3 izmene. Tak luksuz si lahko privoščijo samo bogate gospe, ki jih možje financirajo, če si ga seveda želijo.

Sarkazem… če bi bil….

Sicer na tem forumu itak ne dojamejo kaj je sarkazem in kaj ni… To že vem ampak vseeno.

Sem samska oseba z višjo izobrazbo, delam za minimalca, živim v najemu, imam kar spodoben avto, sproti plačujem račune, nimam pufov, nimam financ ministra.

Minimalec je osnova, pridnim pa ni težko narediti kakšne nadure ali poiskati še kakšnega alternativnega vira zaslužba, da si omogočijo tisto, kar imenuješ luksuz.

Vsak mesec dam še nekaj na stran za slabe čase. Pa nisem iz kakšne vukoje…ine, kjer so nizke najemnine.

P.S.: ….in ravno izmensko delo je tisto, s katerim se da kar spodobno dodatno zaslužiti. Ne vem kaj samski osebi preprečuje delati več izmen. Če je kriza, stisneš zobe.

No, lahko pa seveda jamraš na forumu, vse je bolje kot sprobati v praksi, a ne…

Sem bila na istem in sem preživela. Namesto najemnine sem delala hišo. Partner je imel tudi minimalca.

Ampak …ko sem se smilila sama sebi sem se spomnila sodelavca na minimalca in da vzdržuje 2 otroka + ženo. In če so oni preživeli ne vem zakaj ne bi tudi jaz ali vi.

Vse se da, če se če. Spravite se delat.

(Pa sem sama tudi ekonomist,).

Kako ti pa uspe ob minimalcu plačevati za najemnisko stanovanje, poleg tega imeti avto, ki ga je treba servisirati, ter plačevati registracijo in dati še nekaj denarja na stran.
Najemnisko stanovanje pride 250 eur, ali celo dražje. Vsaj v naših koncih je tako. Pa ne mislim na kakšno veliko stanovanje, temveč enosobno. Poleg tega so tu še položnice, ki zanesejo kakih 150 eur, pozimi morda se vec zaradi ogrevanja.
Si prepričana, da imaš minimalca?


Točno tako, sem gledala stanovanja. Soba 160 evrov, ena luknja pa že 250 € za 20 kvadratov. + stroški, kot pravi, pozimi okoli 150 evrov. Se pravi je to 400 evrov.

Povej mi, resno me zanima, kako ti uspe biti samska in ob tem imeti še avto? Mene resno zanima!

Kot že rečeno, minimalec je osnova. Nadure, nočne, nedeljske in praznične ure so dodatno plačane.
Ko se v pujsku nabere dovolj, opravim še kakšno izobraževanje, da lahko poprimem za bolje plačana dela v sklopu službe.

Ne pravim, da je lahko. Prva leta so bila čista borba za preživetje, iz rok v usta. Ampak se da, sčasoma si ustvariš pogoje za boljše življenje.

Nekje je pač treba začeti. Za pridne roke nikoli ne zmanjka dela.

Enosobno stanovanje za 250€ ?? Kje to? V našem koncu se cene gibljejo od 300€ dalje, pravzaprav moraš imeti že srečo, da ga najdeš za 300€.


Točno tako, sem gledala stanovanja. Soba 160 evrov, ena luknja pa že 250 € za 20 kvadratov. + stroški, kot pravi, pozimi okoli 150 evrov. Se pravi je to 400 evrov.

Povej mi, resno me zanima, kako ti uspe biti samska in ob tem imeti še avto? Mene resno zanima!
[/quote]

Danes sem šla v trgovino, Spar, kupim par malenkosti in znesek 20 evrov. Kar buljila sem v tisti račun in nisem mogla verjeti, eno tamalo vrečko, še to ne polno, same drobnarije, nič sploh dragega.

Hahaha, spet eni finančni čarovniki z minimalci hiše zidajo … Zakaj taki talenti sploh delate za minimalce nekje, namesto da bi šli v lasten biznis in iz zraka milijone ustvarjali, če ne kar milijarde?

Sej sem napisal da pride kakih 250 eur, ali celo dražje. Ne vem točnih zneskov, ker ne živim v najemniskem stanovanju, se pa strinjam, da moraš imeti srečo, da dobiš po tej ceni, ker so šle cene nepremičnin v nebo.

Jp, jaz se včasih prav čudim, kakšne visoke najemnine ljudje postavljajo. Ampak očitno jih oddajo, glede na to, da potem oglasa ni več zaslediti.

To sprašujem Pow. Ker jest si z minimalcem ne znam predstavljati preživetja na svojem, osamosvojena. Izhod vidim samo in le v tujini.

Kdo pa pravi, da ne delamo na tem?

Nabiram izkušnje, se izobražujem, pridobivam kontakte, v kratkem grem na svoje. Čez noč to pač ne gre.

To sprašujem Pow. Ker jest si z minimalcem ne znam predstavljati preživetja na svojem, osamosvojena. Izhod vidim samo in le v tujini.
[/quote]

Seveda me pa v tujino ne vleče preveč, zato odlašam. Ampak ko bo nuja, bom pač šla.

Kdo pa pravi, da ne delamo na tem?

Nabiram izkušnje, se izobražujem, pridobivam kontakte, v kratkem grem na svoje. Čez noč to pač ne gre.
[/quote]

Kakšno izobraževanje? Kdo lahko genija, ki postavi hišo z minimalcem v Sloveniji, sploh česa še nauči? Tak lahko vse druge uči poslov, ne pa da se ponižuje z delom za minimalca. Namesto da hodiš na šiht, prodaš hišo in s kupnino zgradiš celo naselje.

In kaj bo v tujini boljsega, ce nimas nekih specificnih znanj? London je poln Slovencev, ki se stiskajo po stirje v eni hisi, da si lahko placajo najemnino. In mislis, da kupujejo hrano v Waitrosu?

Ucit se, mladina, na faks, ki je uporaben, in zraven studija ze na veliko migat v smeri zaposlitve.

Ne seri. Životariš, ali pa še to ne.

To sprašujem Pow. Ker jest si z minimalcem ne znam predstavljati preživetja na svojem, osamosvojena. Izhod vidim samo in le v tujini.
[/quote]

Še enkrat – nočne, nadure, nedeljske, praznične ure… vse to je dodatno plačano, poleg minimalca.
Če rabiš več, delaš več. Ko se pojavi priložnost za bolje plačano delo, jo pograbiš.

Seveda ne greš dopustovat za 2 meseca v Ameriko, ampak živiš po zmožnostih. V trgovinah primerjaš cene, ne kupuješ stvari, ki si jih ne moreš privoščiti. S prvim regresom ne greš kupit 1m plazma TVja, ampak se naučiš kaj tudi prihraniti oz. porabiti za nujnejše stvari.
Sčasoma so osnove pokrite in ti vsak mesec ostane večji kupček denarja.

Troll

Seveda me pa v tujino ne vleče preveč, zato odlašam. Ampak ko bo nuja, bom pač šla.
[/quote]

Tudi v tujini ni nič boljše. Ta najnižja dela so res boljše plačana kot pri nas, so pa stroški za stanovanje in vse druge stvari dražje. Tudi tujina ni ravno nek biser, kot večina ljudi misli.

Kakšno izobraževanje? Kdo lahko genija, ki postavi hišo z minimalcem v Sloveniji, sploh česa še nauči? Tak lahko vse druge uči poslov, ne pa da se ponižuje z delom za minimalca. Namesto da hodiš na šiht, prodaš hišo in s kupnino zgradiš celo naselje.
[/quote]

Imaš težave z bralnim razumevanjem? Kje omenjam kakšno gradnjo hiše?

Kakšno izobraževanje? Takšno, ki omogoča napredovanje. Neverjetno, kajne?

Eni začnejo na dnu, drugi tam ostanejo.

Ne seri. Životariš, ali pa še to ne.
[/quote]

Prav nič hudega mi ni 🙂

Imaš težave z bralnim razumevanjem? Kje omenjam kakšno gradnjo hiše?

Kakšno izobraževanje? Takšno, ki omogoča napredovanje. Neverjetno, kajne?

Eni začnejo na dnu, drugi tam ostanejo.
[/quote]

Aja, nek drug znanstvenik je omenjal gradbeniške dosežke z minimalcem. Ti si pa v moči domišljije takoj za njim.

New Report

Close