Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kokosovo olje

Kokosovo olje

Uporablja katera kokosovo olje za nego kože obraza namesto kremic? Izkušnje?

Jaz mesam z ognjicem. Vcasih sivka….ognjic in sivka sta z vrta.

Jaz ga uporabljam, ampak bolj redno jesen pa pozim, spomlad in polet pa tako tako, kot se spomnm 😉 pa ne sam po obrazu, povsod. Sm pa slišala, da kokosovo olje ni fajn za obraz, če si nagnjena k aknam, ker zapira pore. Ne vem, jaz teh težav nimam. Men je fajn, koža lepo mehka 😉

No meni tudi paše…se mi zdi da so se mi celo zgodile obrvi
Pač sprašujem ker jih je dosti proti

A to si zgubla obrvi pa so se ti potem nazaj pojavle? Ker to se je pa moji frendici nardil, kaj pa vem, od puljenja al česa, v glavnm full redke obrvi. Pa si je vsak večer mazala obrvi z ricinusovim oljem par mescev, ampak res vsak večer. A veš da so ji spet zrasle. Sm misla najprej da je šla na tisto vrisavanje 😉

Zdaj uporabljam občasno za obraz, dekolte in po britju. V bistvu sem ga začela uporabljat, ko sem si zdravila ekcem na obrazu. Včasih ga dam na konice las, uporabljam pa samo extra deviškega.

A to si zgubla obrvi pa so se ti potem nazaj pojavle? Ker to se je pa moji frendici nardil, kaj pa vem, od puljenja al česa, v glavnm full redke obrvi. Pa si je vsak večer mazala obrvi z ricinusovim oljem par mescev, ampak res vsak večer. A veš da so ji spet zrasle. Sm misla najprej da je šla na tisto vrisavanje 😉
[/quote]
Ne nisem jih izgubila…ampak opažam da so res gostejše. Ja to z ricinusovim oljem bo pa drzalo

Da, ampak obvezno tisto, ki je odourless ( brez vonja), torej je odstranjen sladkast vonj po kokosih.

Uporabljam za obraz od jeseni preko zime, v vročih mesecih mi je premastno, torej bolj vlažilno negovalno, pa za kožo na podplatih in komolcih negovat , pred leti sem popolnoma pregnala luskavico z lasišča in zatilja z mazanjem s kokosovim oljem. Pa za lase – ko si operem, še v vlažne vtrem in naravno posušim, odlično mehki, neštrleči in nim mastni cca 1 teden…


A na domače dalmatinsko olivno olje pa nobena ne pomisli? Ni ga boljšega…


A na domače dalmatinsko olivno olje pa nobena ne pomisli? Ni ga boljšega…
[/quote]

Ker že ravno moje citiraš:
Meni je olivno olje maši pore, mi je tudi premastno in preveč aromatično, Kokosovo brez vonja je pa idealno za mojo kožo in telo.

Mažem si s kokosovim, olivnim, ognjičevim… Stara sem 38, zdaj se mi že sicer delajo tiste mini gubice okrog oči, dajo mi pa vsi manj.


Ker že ravno moje citiraš:
Meni je olivno olje maši pore, mi je tudi premastno in preveč aromatično, Kokosovo brez vonja je pa idealno za mojo kožo in telo.
[/quote]
Vsakemu svoje. Meni paše, diši, mastno je res, ampak me ne moti, se prav lepo sveti. Pa naravno, hladno stiskano, domaće, nepredelano, dišiš kot sveže napravljena domaća solata 😀 resno, probaj enkrat eno dobro (tisto iz lidla ne šteje) in pozabi na mastnost in vonj, par dni zapored, telo ti bo hvaležno in koža prerojena. Pa oprosti za citiranje 😀


Vsakemu svoje. Meni paše, diši, mastno je res, ampak me ne moti, se prav lepo sveti. Pa naravno, hladno stiskano, domaće, nepredelano, dišiš kot sveže napravljena domaća solata 😀 resno, probaj enkrat eno dobro (tisto iz lidla ne šteje) in pozabi na mastnost in vonj, par dni zapored, telo ti bo hvaležno in koža prerojena. Pa oprosti za citiranje 😀
[/quote]

Uporabljam oljčno olje od proizvajalca iz slovenske Istre, od nekoga, ki zna res naredit dolce olio di oliva……. Na solati in v jedeh, kjer doda začimbno noto ga obođujem, ja. Na koži pa zame žal ne, zato se zastonj trudiš 🙂 Vseeno hvala !

P.s.:
Lidl je pa edini diskontar, v katerega ne hodim.

New Report

Close