Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Barva fasade

Barva fasade

Zdej še fasade ne morem met take barve k čem?

https://www.24ur.com/novice/slovenija/kako-omejiti-poplavo-mavricnih-fasad.html

Brezvezni kvazi strokovnjaki bi spet radi, da jim nekdo plačuje lepe denarce za njihove bedaste študije
Da se nekdo zaradi barv počuti ogroženega in to doživlja kot nasilje, pa mora res biti moten.
In hočejo svojo motenost potem vsiljevati drugim. Kar pa seveda po njihovem ni nasilje. 🙂

Meni je to brezvezno nabijanje naših medijev, ki očitno nimajo več o čem pisat, pa sami ustvarjajo neke senzacije…

Poglej Skandinavijo, so znani po pisanih fasadah.
Italija.
Mehika.
Španija.

Skratka, barvne fasade niso nič neznanega, tudi pred 100+ leti so pri nas v mestih nastajale rdeče in modre stavbe, tako da to ni zdaj naenkrat padlo z Marsa.
Pa še, meni je veliko lepše v vsem sivilu od oktobra do aprila pogledat kakšno živo barvo, kot pa le meglo, oblake, vse sivo in temno in depresivno…

nova
Uredništvo priporoča


Kakor komu, meni pa ni gršega kakor pogledati divje vijoličasto ali strupeno zeleno fasado med zelenjem. Barve niso problem, problem je slovenska naklonjenost kiču.

Moj podpis! Vedno rada pogledam fasade močnih barv.

Problem je, da je barva fasade nekaj, kar gledajo večinoma tvoji sosedje in ne ti. Nekatere hiše so zelo blizu ena drugi postavljene, pa potem res ni fino, če vsakič, ko pogledaš skozi okno, vidiš nekaj močno vijolčnega v kombinaciji z rdečo in rumeno. Če ti je to tako všeč, si tako lahko pobarvaš notranje stene, zunanje pa naj bodo v kakšni očem bolj prijazni varianti.


Kakor komu, meni pa ni gršega kakor pogledati divje vijoličasto ali strupeno zeleno fasado med zelenjem. Barve niso problem, problem je slovenska naklonjenost kiču.
[/quote]

Mislim enako.
Močne barve fasade se mi zdijo prav grde.Temno rdeča, kombinirana s sivo, močno modra in ojoj, vijolična.
Še vedno mi je najbolj všeč bela fasada , pa tudi notranje stene v belem.


Kakor komu, meni pa ni gršega kakor pogledati divje vijoličasto ali strupeno zeleno fasado med zelenjem. Barve niso problem, problem je slovenska naklonjenost kiču.
[/quote]

Se strinjam.
Nekaj barve res ni problem, če je okusno oz. ima nek smisel – a problem je vseeno lahko, če je pretirano.

Npr. fluoroscentno rumena fasada, tik ob prometnem križišču… lahko ponoči pošteno zmede kakšnega voznika – in je zato neprimerna na tisti lokaciji.
Bi bila pa čisto OK na smučišču v megli.

Tista rdeča na sliki mi npr sploh ni grda ali problematična, a sem ter taj se najdejo ljudje, ki pretiravajo. Saj se da tisto barvo, ki vam je všeč – obrniti k sebi, da jo sami gledate cele dneve in jo imeti na noter obrnjenih površinah.


Kakor komu, meni pa ni gršega kakor pogledati divje vijoličasto ali strupeno zeleno fasado med zelenjem. Barve niso problem, problem je slovenska naklonjenost kiču.
[/quote]

Pa ravno strupen zelena fasada med zelenjem je ful dobra! Poznam dve hiši, ena res strupeno zelena, druga temno zelena, obe malce na samem, za njima nekaj trave in gozd, zgledata mega.

[img]https://files.dnevnik.si/g/mojdom/_custom/fasade_barvite.jpg[/img]

Odgovorni imajo še kako prav. Hiše morajo biti take, kot to narekujejo smernice okolja in kulturne dediščine. Zato so na Islandiji hiše drugačne, kot so v Grčiji,v Avstriji… Tujci to razumejo in sprejmejo, le trmoglavi Slovenci se upirajo in pametujejo- v resnici pa nimajo pojma.

Na primer:Na grških otokih pač ni 11 nadstropnega nebotičnika. Prav tako so hiše v barvi, ki spada v to krajino.

24kur ne odpiram.

V našem naselju imajo živo pobarvane bajte edino južnaki in tri duševno motene osebe, tako da taki že na zunaj izstopajo kot rdeča mušnica v gozdu….

me moti,da so na slikah kazali tudi barve hiš oz. fasad, ki so nežne, lepe in povsem nemoteče.

Znorim, da se vsedem na balkon in vsakič gledam sosedovo recimo (mi je najgrša) violično bajto.

Zaradi barve fasade trpijo sosedi, ne pa lastnik.

Oprosti, a to, kar si napisala, je eno samo flancanje! Kakšni odgovorni? V čem imajo prav? Dovolijo graditi raznorazna skropucala, na primer kvadrataste, stekelne hiše vmes med starejšimi hišami s koničasto streho, raznorazne oblike hiš, ki so neokusno izživljanje arhitektov in nimajo prav ničesar skupnega s slovensko kulturno dediščino ali tradicijo in zagotovo ne spada med smernice okolja, razen če jih je pisal nekdo, ki je skregan z minimalno estetiko! Potem se pa obregujete ob barve, ki v dolgočasno sivino vnešejo vsaj malo energije! In se sklicujete na strokovnjake, odgovorne in kaj vem, koga še!

Oprosti, a to, kar si napisala, je eno samo flancanje! Kakšni odgovorni? V čem imajo prav? Dovolijo graditi raznorazna skropucala, na primer kvadrataste, stekelne hiše vmes med starejšimi hišami s koničasto streho, raznorazne oblike hiš, ki so neokusno izživljanje arhitektov in nimajo prav ničesar skupnega s slovensko kulturno dediščino ali tradicijo in zagotovo ne spada med smernice okolja, razen če jih je pisal nekdo, ki je skregan z minimalno estetiko! Potem se pa obregujete ob barve, ki v dolgočasno sivino vnešejo vsaj malo energije! In se sklicujete na strokovnjake, odgovorne in kaj vem, koga še!
[/quote]
dobra poanta!
ala takšne hiše kocke…
http://prodom.si/portfolio/tipska-hisa-taris/
http://prodom.si/portfolio/tipska-hisa-lorena/
http://prodom.si/portfolio/tipska-hisa-rea/

in potem se taisti tovrstni strokovnjaki vpikujejo v neprimerne barve.

Koliko ogromno denarja in energije daš v novo hišo in potem jo popolnoma uničis z ogabno fasado! Mislim, da ti ljudje, ki jih je všeč vpadljiva barva fasade imajo velik problem s svojo psiho. Ponavadi nižje izobraženi, frustrirani in brez okusa. Radi bi bili videni, opazni, ker v resničnem življenju niso. Žive barve so lahko na področjih, kjer so vse pisane, kjer se vklopijo v okolje in bi bile bele oz. zemeljske barve drugačne. Tega pa ni nikjer v Sloveniji.


Se strinjam.
Zanimivo je, da imajo tudi v naši vasi kričeče barve fasad SAMO moteni osebki, ki imajo veliko težav s samopodobo, pa se želijo vsaj malo dokazati 😅


na enem koncu slo je ena hiša žive barve, sorodnica je poznala preko službenega sodelovanja oz. poznavanja poznala lastnika, ki je baje zelo visoko študirana oseba, Slovenec.
si ne drznem soditi o psihi ljudi na tak način, po barvi fasade.
vem samo,da imamo ljudje različne okuse – meni so recimo grdi avtomobili kričečih barv, nekomu drugemu je pa lep.

Moj sosed ima rdeče sivo kombinacijo fasade. Vedno jo z veseljem pogledam in mislim, da je ena lepših hiš v vasi. Moja je bež, mislim, da tudi ni slaba.

Čisto preveč pompa okoli teh barv. Gre samo za to, da se Slovenci v vse vtikujemo, posebej radi bi komandirali sosede in seveda, bohnedaj, da bi kdo izstopal iz povprečja. Je takoj označen za motenega.
Menibso super grde bele fasade, posebej po par letih, ko postanejo sive od umazanije. Lastnik pameni, da 30 let te fasade ne bo barval. To je meni mnogo bolj moteče. Naj v Domžalah dajo raje to v svoj odlok.


Če je zakon za vsako malenkost naj bo pa še za barvo fasade!
Ne more imeti en bedak v celem naselju živo rdečo fasado in terorizirati vse.
Če nima primerne barve naj se mu ne izda uporabnega dovoljenja in to je to.

če pomislim imamo tudi hiše, kjer lastniki nimajo denarja za fasado in ostanejo gole mnogo let v barvi opečnato rdečih zidakov in vmes belega morta ter belih plat vmes. je to tudi kazenje okolice. So lahko kaznovani, jim občina da kakšno spodbudo finančno,da si bodo lahko naredili fasdado, da ne bodo barvno kazili okolice z “golo” bajto?

če se mene vpraša bolj kazijo okolico stare podrtije, zaraščene, kjer nihče za nič ne skrbi, okna stara, polomljena, odpadajoči ometi starih fasad – pa naj si gre za stare hiše in stanovanja v mestih, ali pa na vaseh stare neposeljene zapuščene in zaraščene hiše.
tega je ogromno in to po mojem bistveno bolj kazi okolico.

Malo smisla kam kaj paše, bi pa lahko imeli.
Pisane hiške – ja, seveda, če so VSE pisane, tam recimo ena dogočasna bela izstopa.
Pač pogledaš pokrajino, naselja, hiše in potem izbereš barvo, ki se bo NEMOTEČE VKLOPILA v to sceno. Se spomnim v Ameriki, kako čudno mi je zgledalo, ko so v isti ulici stale: francoski “chalet”, mediteranska pritličnica, švicarska gorska koča, mehiška hazienda in škatlasta moderna ameriška hiša. Ne, ni bilo lepo za videti.
Nisem za odredbe in predpise, sem pa za obvezno izobraževanje o estetiki, urbanizmu in arhitekturi.

Tudi pri nas imamo različne stile zmešane skupaj. V Ljubljani je tega polno, sploh če so še kakšna poslovna podjetja. To ali pa podrtije zelo bode v oči, barve fasad mene niti malo ne motijo. Le tiste umazano bele so mi dolgočasne in takih je žal še vedno preveč. A niti ena tema tu gor še ni bila odprta na račun teh različnih stilov.

New Report

Close