Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mladostniki spotniki in šola?

Mladostniki spotniki in šola?

Imam sina ki končuje 9 razred športnik ki ima vsakodnevne treninge po šoli okoli 4 ur.Zanima me kako vaši otroci športniki shajajo z učenjem , tudi kasneje v srednji soli (verjetno ne gimnazija)

Čisto mimogrede: kako pa lahko že septembra končuje 9. razred?

Drugače me pa res zanima, kako otrok zmore tak tempo. Vsak dan šola, naloge, učenje in 4 ure treninga?? Si ne predstavljam. Moj sin je srednješolec (gimnazija) in ima čisto vsak dan povsem dovolj dela. Pouk, po šoli domače naloge in učenje, skrb za psa, nekaj domačih opravil. Nimam pojma, kam bi dal vsak dan po eno uro treninga, kaj šele štiri.

Se bojim, da so taki otroci ali čisto preutrujeni ali pa dejansko nimajo čisto nič od življenja razen šola in treningi.

Moj hodi v 3. letnik gimnazije, treningi 4× tedensko, vsakič na drugi lokaciji. Navadno ni doma pred 18h. Edini dan, ko nima treninga, si vzame čisto frej in gleda TV, youtube in pač ostale normalne najstniške zadeve, eno uro pa hodi tisti dan še na inštrument, kar je bila njegova želja. Ostale dni pride s treninga, poje večerjo in naredi nalogo/se uči. Je tako že od sredine osnovne šole in mu gre. Z učenjem nima težav, ocene so odlične. Včasih je utrujen, včasih ni. Se ne pritožuje in ima veliko željo trenirati naprej.

nova
Uredništvo priporoča

Moja hci je sportnica. Je v 3 letniku gimnazije. Treningi vsak dan 2 uri in pol. Sobote in nedelje ima tekme. Treninge ima zvecer (19-21.30), ko pride iz sole naredi nalogo, se uci, gre ven s prijatelji, vsasih gre malo pocivat, zvecer pa na trening. Ima status sportnika zato lazje usklajuje solo in treninge. V soli tezav nima

Po navadi so v športnih razredih gimnazij. Poznam fanta, ki trenira nogomet, treningi vsak dan, tekme vse vikende, pa je odličnjak. Očitno se da. Pa tudi gimnazija ni več tisto, kar je bila.

Hči je letos končala gimnazijo, od 28 učencev samo ona in še 5 sošolcev ni imelo statusa športnika. Teh 6 učencev je bilo v stalni pripravljenosti da bodo vprašani…ostali s statusom vsi napovedano spraševanje, kar je seveda malce lažje. Tko… En pogled z druge strani. Vsekakor pa od vse 22-ih s statusom mogoče 8 res trenirali, ostali samo bluzili nekaj da je status. Avtorica-vse se da, najbolj pa je odvisno od “otroka” če ima motivacijo in koliko je sposoben za gimnazijo. Presodi. Ti ga poznaš. Če že zdaj cele dneve presedi pri knjigah in zmore priti do povprečnih ocen… Nikar. Pa ima lahko 100x delovne navade. Gimnazija še vedno ni enostavna šola…nekdo navaja da ni več to kar je bila… Ne morem soditi, ker sem dete usmerjenega izobraževanja….ko pa sem gledala svoje 3 dijake, 2 v gimnaziji…nekaj pa je le treba dat od sebe.

Ja saj, čredna požrešnost ravno take rabi, da bodo sledili in se dokazovali tam kjer ni vrednosti življenja.

In vse je prenoro in preobremenjeno natrpano za otroke od majhnih nog. Saj vidim, da tudi sam nisem izjema in nisem mogel lastnih otrok obvarovat pred tem uničevalnim sistemom. Sin recimo enako, treniral, ker je pač hotel, nabit šolski urnik, ker je moral. Veliko domačih nalog sem sicer premižal, da jih ni naredil in ni s tem nič zmudil, to je pa tudi edino, kar sem mu lahko pomagal. Otroci so vpeti dnevno v sistem od jutra do večera, otroštva nimajo, čreda pa tako neumna, da prisega na to, kot dobro in nujno za svoje otroke.

Tako kot je že v drugi temi eden zapisal, da je kapitalizem ljudi prepričal, da smo sami krivi, če nismo bogati, da smo sami krivi, če zbolimo, je ljudi tudi prepričal o tem standardih otrok in kaj vse morjo otroci in še veliko te čredne numnosti je danes prisotne. Skratka popolnoma narobe svet in samouničenje ljudi.


Saj življenja tudi nima in vprašanje je, če ga bo kdaj imela, ker je osvojila vzorce sistemske vodljivosti. Samo od sposobnosti tega zavedanja ste se ljudje oddaljili svetlobna leta daleč. Običajno kapne le tistim, ki na smrt zbolijo in se šele takrat zavedajo, kaj je v življenju vredno in kaj življenje sploh je.

Ja saj, čredna požrešnost ravno take rabi, da bodo sledili in se dokazovali tam kjer ni vrednosti življenja.

In vse je prenoro in preobremenjeno natrpano za otroke od majhnih nog. Saj vidim, da tudi sam nisem izjema in nisem mogel lastnih otrok obvarovat pred tem uničevalnim sistemom. Sin recimo enako, treniral, ker je pač hotel, nabit šolski urnik, ker je moral. Veliko domačih nalog sem sicer premižal, da jih ni naredil in ni s tem nič zmudil, to je pa tudi edino, kar sem mu lahko pomagal. Otroci so vpeti dnevno v sistem od jutra do večera, otroštva nimajo, čreda pa tako neumna, da prisega na to, kot dobro in nujno za svoje otroke.

Tako kot je že v drugi temi eden zapisal, da je kapitalizem ljudi prepričal, da smo sami krivi, če nismo bogati, da smo sami krivi, če zbolimo, je ljudi tudi prepričal o tem standardih otrok in kaj vse morjo otroci in še veliko te čredne numnosti je danes prisotne. Skratka popolnoma narobe svet in samouničenje ljudi.
[/quote]

Ne vem, če imaš prav. Ti otroci v športu uživajo in zanj živijo. Ne vem, kako bi lahko bilo otroštvo še lepše. Če bi bilo preživeto pred TV-jem, na izi? Ko imajo dost, pa itak sami povejo. Če si kateremukoli samo omenil, da bi izstopil iz kluba, je to hujše od smrti.

Ne vem, če imaš prav. Ti otroci v športu uživajo in zanj živijo. Ne vem, kako bi lahko bilo otroštvo še lepše. Če bi bilo preživeto pred TV-jem, na izi? Ko imajo dost, pa itak sami povejo. Če si kateremukoli samo omenil, da bi izstopil iz kluba, je to hujše od smrti.
[/quote]

Pa danes so nekateri stari že prek 20, v službah, pa še kar igrajo.


Saj življenja tudi nima in vprašanje je, če ga bo kdaj imela, ker je osvojila vzorce sistemske vodljivosti. Samo od sposobnosti tega zavedanja ste se ljudje oddaljili svetlobna leta daleč. Običajno kapne le tistim, ki na smrt zbolijo in se šele takrat zavedajo, kaj je v življenju vredno in kaj življenje sploh je.
[/quote]
In po cem v zgoraj opisanem, ti sklepas, da moja hci nima zivljenja?

Ne vem, če imaš prav. Ti otroci v športu uživajo in zanj živijo. Ne vem, kako bi lahko bilo otroštvo še lepše. Če bi bilo preživeto pred TV-jem, na izi? Ko imajo dost, pa itak sami povejo. Če si kateremukoli samo omenil, da bi izstopil iz kluba, je to hujše od smrti.
[/quote]V športu uživajo ( vsaj nekateri), saj to sem tudi napisal, so pa vpeti v osatli preobremenjen sistem, vrednotenje in dokazovanje. Skratka, od majhnih vpeti v sistem, da ja ne bodo nikoli imeli življenja in bili sposobni čutit pravih vrednosti, ki bi bile za njih dobre.


In po cem v zgoraj opisanem, ti sklepas, da moja hci nima zivljenja?
[/quote]Glej, težko boš razumela, ker sama ne veš kaj je življenje in dejanska vrednost v življenju. Nisi izjema, izjema bi bila, če bi bila sposobna tega zavedanja.

V športu uživajo ( vsaj nekateri), saj to sem tudi napisal, so pa vpeti v osatli preobremenjen sistem, vrednotenje in dokazovanje. Skratka, od majhnih vpeti v sistem, da ja ne bodo nikoli imeli življenja in bili sposobni čutit pravih vrednosti, ki bi bile za njih dobre.
[/quote]

?? Preobremenjeni glede česa? Katerih vrednot se ne naučijo, če so na treningih? To so ja najboljše vrednote. Delovne navade, kolegialnost. Ne morše govoriti o prebremenjenosti, če nekaj z veseljem delaš.

Gimnazija je kar zahtevna.
Če bo imel status športnika in se vpisal na srednjo šolo, bi mu moralo znesti. Če pa bo videl, da ne gre, bo pa treba nekaj spremeniti. Brez veze je že vnaprej komplicirat.
Pri mojih jim že samo vožnja vzame vsaj eno uro v eno smer. Torej če bo tvoj sin šel na bližnjo šolo, bo že s tem v primerjavi z mojimi profitiral dve uri.

V športu uživajo ( vsaj nekateri), saj to sem tudi napisal, so pa vpeti v osatli preobremenjen sistem, vrednotenje in dokazovanje. Skratka, od majhnih vpeti v sistem, da ja ne bodo nikoli imeli življenja in bili sposobni čutit pravih vrednosti, ki bi bile za njih dobre.
[/quote]

Tole si pa zdaj napisal ene take nebuloze, ki nimajo veze z vezo!

Glej, težko boš razumela, ker sama ne veš kaj je življenje in dejanska vrednost v življenju. Nisi izjema, izjema bi bila, če bi bila sposobna tega zavedanja.
[/quote]
Kaj pa je tu za razumet? To, da hci ne hodi po diskotekah in ga pije do nezavesti, tako kot marsikateri mladi, ki imajo obilico casa. Kar ne govori mi. Imamo sosedo, 17 letnico, ki je pijana vsak petek in soboto. Anti sportnica

Tole si pa zdaj napisal ene take nebuloze, ki nimajo veze z vezo!
[/quote]
Saj ne morete, ker ste popolne vodljive ovce sužnjelastbnipkemu sistemu. Če bi bili sposobni kaj razumet, stanje ne bi bilo tako kot je. Vam je normalno, da so otroci vpeti od trejeg leta starosti dalje ali že prej, po 16 ur dnevno v vodene aktoivnosti in potem bodo postali svobodnjii ljudje z lastnimi življenji? Malo morgen, nimajo osnove za to, zarukane ovce bodo, tako kot vi, ki se bodo nateravale med sabo in žrle med sabo, medtem ko peščica ljudi dejansko živi in to na vaš račun.


Kaj pa je tu za razumet? To, da hci ne hodi po diskotekah in ga pije do nezavesti, tako kot marsikateri mladi, ki imajo obilico casa. Kar ne govori mi. Imamo sosedo, 17 letnico, ki je pijana vsak petek in soboto. Anti sportnica
[/quote]Nič ni za razumet, ker nimaš s čim, tisto maega kar je bilo, je že davno sprano.

New Report

Close