Forum.Over.Net

Starševski čvek

Si hrano za enodnevni izlet nesete s sabo ali jo kupite na poti?

Default avatar

odprava na izlet

Ko greste nekam na enodnevni izlet, nesete hrano s sabo ali si kupite za jest na poti, npr. na bencinski, greste na pico, v restavracijo ....

Pri nas oboje. Navadno si nesemo s sabo kak sendvič, ker si ga naredim točno takega, kot mi (nam) je všeč, potem pa se še na poti kje ustavimo in kaj pojemo, npr. v planinski koči, kaki piceriji, gostilni ipd.

Pa pijačo si tudi nesemo s sabo, ne kupujemo na bencinskih, ker je zelo drago, razen če je res nujno.
Default avatar

izzlet

odprava na izlet je napisal/a:
To pa ni izlet, to greste samo hrano od doma pojesti drugam ;)
Default avatar

To bo

izzlet je napisal/a:
Dobra :)))
Default avatar

crna_vrtnica

Ponavadi oboje.
Če gremo na manjši hrib pa nič ne nosim sabo, mogoče le kakšno čokoladico za otroke. Vedno v kočah poskusimo njihove specialitete.
*** lupus pilum mutat, non mentem ***
** malus omnia in malum verit **
Default avatar

mi pa s seboj

Hrano vedno, kadar je možno, nesemo s seboj.
Default avatar

Rok-1

Raje nesem, ker tam kamor rad grem večinoma ni možnosti nabave; pa še izognem se možnosti "zmanjkalo" ali "nimamo".
Default avatar

mi tud oboje

Oz vse troje :) tj tud na benzu kak snack nabavimo.
Default avatar

za cel dan

Odvisno, kam gremo. Če se tam da kaj kupiti, jesti v gostilni, potem nesemo le nekaj nujnega : vodo, kak kreker, mogoče sendvič.
Default avatar

odvisno

Če grem v hribe, hrano in pijačo pogosto vzamem s sabo, saj vsaka koča ni nujno odprta, ko se meni sprdne iti gor.
Če grem na potep po kakšnem kraju/mestu itd. pa navadno pijačo vzamem s seboj, za hrano se pa potem ni tak problem znajti.
Default avatar

šaci88

Vedno vse sproti kupiva, greva nekam jest. Še nikoli nisem doma delala sendvičev ter jih seboj nosila. Na enodnevni izlet pa ne mislim sabo prtljage nosit.
Default avatar

Sigurno

mi pa s seboj je napisal/a:
Sigurno ste Gorenjci...
Default avatar

v povprecju

šaci88 je napisal/a:
hodimo 2x na teden na izlet in smo 4je. A verjames,da kdaj tud kak sendvic nardimo za otroke? Kot ves jedo ene 6x na dan :) pa nas izlet se vedno pride 100€ /dan (benz,vstopnine in kot ves zdaj se vseeno vec kot enkrat je :) ).
Default avatar

pretiravašš

šaci88 je napisal/a:
Kakšna malenkost res ni prtljaga. Pijačo (vodo) imamo vedno . Če gremo kam bolj v neznano in ni ziher.da se bo dalo kje kaj pojest, nesemo nekaj sendvičev in malo sadja, pa kakšno majhno čokoladico. Vse skupaj ni nobena prtljaga ;).
Default avatar

pa še kako lep izlet

To bo je napisal/a:
Pa še kako lepi izleti so lahko, da greš (z otroki..) v naravo, prigrizek in vodo (če ob poti ni studencev) pa neseš s seboj.

Zakaj bi bil cilj vedno ena gostilna, koča ali slaščičarna? Že tako zapraviš za benz, parkirnine, vstopnine..... !
Rajši grem 2 x na teden na izlet, kot 1x n mesec. In s kešem, zapravljen v oštariji, kuham doma cel teden.

In po občutku (nisem škrta) v enem letu tako prihranim denar za kakšno potovanje ali vikend toplice. In nihče ne trpi - nooo mogoče pogoltni gostinci. :)

In veš da ne dam na Petrolu za plastični sendvič 5 €, če lahko za ta denar doma naredim štiri bolj okusne in sveže! Cukrastih sokov se izogim. Nesem s seboj limono, vodo si natočim iz izvirov in je top osvežilna pijača.
Vedno v isto 'flaško' in tako ne onesnažujem narave s plastiko.

Eni res enostavno ne znate živet, razpolagat z denarjem tako, da bi si lahko za isto ceno privoščili 10x več! Žalostno!
Default avatar

Kockakocka

pa še kako lep izlet je napisal/a:
Tudi Gorenjka? 😉🙂😉
Default avatar

gorenc gor al pa dol

Kockakocka je napisal/a:
In? Je pa Gorenjska daleč pred drugimi regijami. Po urejenosti, udobju, izobraženosti, zaslužku...zdravim življenjem. Pa zdravi zabavi.
Kaj ti bo en žur, če pol 3 tedne životariš in špilaš siromaka. Je treba mal pamet uporabljat, ne samo herc. :)
Default avatar

mi navadno

oboje :)
ker izleti so itak celodnevni navadno in na kavicah se ustavljamo na počivališčih in zraven pojemo še kakšne sendviče, ki si jih vzamemo zraven.
Pozno popoldan, zvečer, pa se kje ustavimo in kaj pojemo.
Default avatar

kupimo edino

Mi na izletih kupimo edino sladoled. Vse drugo imamo s seboj, domače. :-))))
Default avatar

indijski tulipan

odprava na izlet je napisal/a:
Ooo kako ste me razsnežili in zaplavala sem v prelepe spomine, ko sta najina otroka bila še majhna. Takšni enodnevni izleti so za nas bili nekaj najlepšega.
Odpravili smo se zgodaj in se vedno vračali pozno v noč...zato sem vedno doma pripravila hrano in pijačo, vedno smo ob nahrbtnik oprtali še odejo za kakšno prijetno jaso v gozdičku.

Lepe spomine imamo na Stari Vrh nad Škofjo Loko, prelepi kraji, kjer si malico z malinami in borovnicami kar postrežeš. Bujna drevesa in lep pogled v dolino, ki je zavita v rahlo meglico, naredi pokrajino čarobno.
In imeti v rukzaku malico posedeti in opazovati naravo je balzam za mojo dušo.
Tudi pot iz Kranjske Gore proti Vršiču nas vedno naredi hudolaaaačne. Naleteli smo na prelepo jaso z mehko travo in prelepo staro kolibo kot iz pravljice Raj in pripravljena hrana od domatakrat še posebej diši :)
Radi se tudi ustavimo v postojankah in planinskh kočah, kjer je hrana izjemno dobra, juhica iz gob in borovničev štrudelj...to pa je slastno po poteh Pohorja. Ljudje pa izjemno prijazni.