Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samo pol Slovencev vsaj enkrat tedensko rekreacija

Samo pol Slovencev vsaj enkrat tedensko rekreacija

Sem brala raziskavo, da naj bi samo polovica Slovencev vsaj enkrat tedensko se rekreairala (oz vsaj eno uro na teden).
Meni se zdi to izjemno malo. Da obstaja pol Slovencev, ki niti eno uro na teden ne športajo, se ne rekreairajo.
Se vam zdi to možno?

Seveda je možno. Če si fizični delavec, ti na kraj pameti ne pade, da bi v prostem času športal, ker si itak tako utrujen, da rabiš spočiti telo…ne sedijo vsi pol dneva za računalniki.
Rekreacija ni samo zavestno gibanje ala tek, odhod v fitnes itd…
Če bi npr. mene anketirali, ce se rekreiram bi rekla da ne. Pa sem v bistvu cel cas v gibanju ( fizicni radnik, prosti cas: njiva, delanje drv, itd.)

Samo večina ljudi ni fizičnih delavcev. Večina ljudi nima njiv, živine, gozda.

Koliko si stara? 30? 40? 45? Še si 30 in še brez potomcev ne boš razumela, če si 4o+, pa že.

jaz nekatere rszumem tako – v obdobju, ko imaš otroke od 0 do nekje 1o. leta je zelo težko 4x tedensko špilat rekreacijo. Ok, se da. No, jaz jo sedaj prakticiram 4x tedensko- Imam pa otroke malce starejše, še nepolnoletne najstnike. Prej pa cca 10 let skoraj nemogoče 4x tedensko; 1-2x – so tudi bolj skupaj otroci po letih.

Sem stara nad 40.
Pišem pa o tem, da se pol Slovencev niti 1x na teden ne rekreaira oz. da se ne rekreairajo niti eno uro na teden.
To, da nimajo časa ljudje, ne kako ne bo držalo. Sploh glede na število objav recimo na MONu, gledanje številnih turških nanizank, da ne omenjam resničnostnih šovov, ki so menda izjemno gledani, tudi gostilne, ko grem mimo, vidim, da so večinoma dobro obiskane.

Sem ravno iz enega trodnevnega seminarja Zdravje na delovnem mestu.
Od 50 v naši skupini nas je samo osem prišlo s prsti do tal v predklonu. Enako je bilo pri dvigu skrčene noge z rotacijo v nasprotno stran. Ni mi jasno, da je tudi odročenje z vrtenjem povzročalo toliko težav. Da o ženskih sklecah sploh ne govorim. Nula!
Profil udeležencev: pisarniški kader.

Tole pa res katastrofalni rezultati.

Moja mama vstane ob petih, gre na vlak, ves delovni dan fizično gara, nato se vrne domov, konča kosilo, ki ga je nastavila večer prej. Po kosilu pomije posodo in počije pol ure. Nato gre na njivo, vrt, hosto. Običajno z motiko, grabljami, lopato. Pod mrak se vrne domov, pripravi za kosilo za naslednji dan. Ata dela v rudniku. Ko pride domov, nalije vročo vodo in leži v kadi dve uri, da počije roke, tako ga bolijo. Pod večer ima še za nakosit in opravit v hlevu. Zanima me, kakšno telovadbo priporočaš tisim ta lenim Slovencem, ki ne telovadijo?

Moja mama vstane ob petih, gre na vlak, ves delovni dan fizično gara, nato se vrne domov, konča kosilo, ki ga je nastavila večer prej. Po kosilu pomije posodo in počije pol ure. Nato gre na njivo, vrt, hosto. Običajno z motiko, grabljami, lopato. Pod mrak se vrne domov, pripravi za kosilo za naslednji dan. Ata dela v rudniku. Ko pride domov, nalije vročo vodo in leži v kadi dve uri, da počije roke, tako ga bolijo. Pod večer ima še za nakosit in opravit v hlevu. Zanima me, kakšno telovadbo priporočaš tisim ta lenim Slovencem, ki ne telovadijo?
[/quote]

V katerem rudniku pa dela? Od česa pa ga bolijo roke?
Kaj pa mama dela z lopato na njivi oz. v hosti?

Moja mama vstane ob petih, gre na vlak, ves delovni dan fizično gara, nato se vrne domov, konča kosilo, ki ga je nastavila večer prej. Po kosilu pomije posodo in počije pol ure. Nato gre na njivo, vrt, hosto. Običajno z motiko, grabljami, lopato. Pod mrak se vrne domov, pripravi za kosilo za naslednji dan. Ata dela v rudniku. Ko pride domov, nalije vročo vodo in leži v kadi dve uri, da počije roke, tako ga bolijo. Pod večer ima še za nakosit in opravit v hlevu. Zanima me, kakšno telovadbo priporočaš tisim ta lenim Slovencem, ki ne telovadijo?
[/quote]

Aja, a v hosti in na njivi mama dela s čelno svtilko ali kako? Praviš namreš, da cel dan gara v službi potem gre domov, je in šele potem, ko je cel dan vse to počela, gre v gozd. Očitno z lučjo.

Meni se zdi zanimivo, da je toliko predebelih otrok na vasi, kmečkih otrok.

Če nekako še razumem kake mestne, ki popoldne preždijo za računalnikom in se jim nabirajo kg, ker se nimajo kam dati, teh kmečkih, ko je vedno dovolj dela, ne razumem.

Ne bo držalo. Koliko jaz poznam kmečke otroke, so v povprečju v bistveno boljši kondiciji kot tisti nekmečki.
Ni vsak, ki ni doma v mestu, kmečki. V bistvu je na podeželju zelo malo kmečkih otrok. Večina podeželskih nima kmetije.
So pa v povprečju podeželski otroci v bistveno boljši fizični kondiciji kot mestni. Tudi, če niso s kmetov. Žal pa postajajo tudi podeželski otroci vse bolj podobnim mestnim. Mestni način življenja se je prenesel na podeželje.

Aja, a v hosti in na njivi mama dela s čelno svtilko ali kako? Praviš namreš, da cel dan gara v službi potem gre domov, je in šele potem, ko je cel dan vse to počela, gre v gozd. Očitno z lučjo.

Ne, ponoči z čelno svetilko išče take bedake, ki jih v šoli niso naučili brat. Ali pa razumet prebranega, k čemer pa tudi šola ne pomaga prav dosti.
[/quote]

Ne bo držalo. Koliko jaz poznam kmečke otroke, so v povprečju v bistveno boljši kondiciji kot tisti nekmečki.
Ni vsak, ki ni doma v mestu, kmečki. V bistvu je na podeželju zelo malo kmečkih otrok. Večina podeželskih nima kmetije.
So pa v povprečju podeželski otroci v bistveno boljši fizični kondiciji kot mestni. Tudi, če niso s kmetov. Žal pa postajajo tudi podeželski otroci vse bolj podobnim mestnim. Mestni način življenja se je prenesel na podeželje.
[/quote]

Ne, ponoči z čelno svetilko išče take bedake, ki jih v šoli niso naučili brat. Ali pa razumet prebranega, k čemer pa tudi šola ne pomaga prav dosti.

Koliko si stara? 30? 40? 45? Še si 30 in še brez potomcev ne boš razumela, če si 4o+, pa že.

jaz nekatere rszumem tako – v obdobju, ko imaš otroke od 0 do nekje 1o. leta je zelo težko 4x tedensko špilat rekreacijo. Ok, se da. No, jaz jo sedaj prakticiram 4x tedensko- Imam pa otroke malce starejše, še nepolnoletne najstnike. Prej pa cca 10 let skoraj nemogoče 4x tedensko; 1-2x – so tudi bolj skupaj otroci po letih.
[/quote]

ok, imam eno 4letnico
zjutraj vstanem ob 5:50, da grem za pol ure odšetat psa.
potem, če mi znese še za 3/4 ure popoldne skupaj z otrokom – ona na skiroju, jaz s psom, če ne, ko gre spat
1krat tedensko grem na jogo 1:20
1krat tedensko greva z možem na plesne za 1:30

in med tednom komot naberem za 10 ur rekreacije

Ne, ponoči z čelno svetilko išče take bedake, ki jih v šoli niso naučili brat. Ali pa razumet prebranega, k čemer pa tudi šola ne pomaga prav dosti.
[/quote]

Toliko, da malce razsvetlim tvoje nebuloze, da ne boš še naprej pisala takih traparij:
Rudnik – je samo še v Velenju, knapov pa ne bolijo roke, čeprav fizično delajo. Vlak v Velenje, ki ga omenjaš, sicer res vozi, ti pa predlagam, da čekiraš kako in kdaj. Boš presenečena. In delo v hosti in na njivi ne poteka z lopato, še manj pa ponoči.
Tako, da iz tvojega pisanja je bilo takoj razvidno ne samo to, da si izmišljuješ, ampak tudi to, da nima pojma o osnovnih stvareh. Da nisi videla ne rudnika, ne njive od blizu.

ok, imam eno 4letnico
zjutraj vstanem ob 5:50, da grem za pol ure odšetat psa.
potem, če mi znese še za 3/4 ure popoldne skupaj z otrokom – ona na skiroju, jaz s psom, če ne, ko gre spat
1krat tedensko grem na jogo 1:20
1krat tedensko greva z možem na plesne za 1:30

in med tednom komot naberem za 10 ur rekreacije
[/quote]

Tako se dela.
Drugi pa visjo pred TV in računalnikom pa gledajo turške nanizanke in resničnostne šove pa pravijo, da nimajo časa za rekreacijo, niti eno uro na teden.

no pa saj to je veliko, da polovica ljudi brezglavo leta, dela smešne gibe, ki ničemur ne služijo itd.
najbolj hecni so tisti, ki se vozijo daleč nekam na neko rekreacijo, se pravi, še za ta namen onesnažujejo okolje, namesto, da bi šli kdaj do trgovine peš.

Toliko, da malce razsvetlim tvoje nebuloze, da ne boš še naprej pisala takih traparij:
Rudnik – je samo še v Velenju, knapov pa ne bolijo roke, čeprav fizično delajo. Vlak v Velenje, ki ga omenjaš, sicer res vozi, ti pa predlagam, da čekiraš kako in kdaj. Boš presenečena. In delo v hosti in na njivi ne poteka z lopato, še manj pa ponoči.
Tako, da iz tvojega pisanja je bilo takoj razvidno ne samo to, da si izmišljuješ, ampak tudi to, da nima pojma o osnovnih stvareh. Da nisi videla ne rudnika, ne njive od blizu.
[/quote]

Only fools and horses
Oče je tik pred koncem delovne dobe. V tej starosti precej knapov precej bolijo roke, vseeno pa bi ti kljub bolečinam kdo prmazal kakšno pošteno knapovsko za tvoje posploševanje in omaloževanje zahtevnega fizičnega poklica. Kar se vlaka tiče, mama in ata ne živita na železniški, da bi mama padla iz postelje na postajo, kar je verjetno jasno tudi iz tega, da imata kmetijsko obdelovalne površine. Tretjič, lopata je zelo vsestransko kmetijsko-vrtnarski pripomoček, najmanj kar jo mama uporablja v hosti, je za nalaganje gozdne zemlje, ki si jo meša v kompost, iz njive pa izkopava krmno peso za svinje. Četrtič, čeprav mama na šihtu opravlja težko fizično delo, ima še zmeraj pravico do delovnega dne, ki v skupnem seštevku ne presega dovoljene urne obveze vsakega izmed nas. Že tako je dovolj, da opravlja delo tudi v izmenah, ter da pokrivajo z dodatnimi urami še izpade zaradi dopustov in bolniških. Za razumevanje teh dejstev fitnes naprave seveda niso dovolj. Pa prej sem seveda pretiravala, ponoči se nima časa ukvarjati z bedaki. Spi, zmatrana in zgarana. In pa še petič, tudi jaz ne telovadim kaj dosti. Kljub oddaljenosti od doma poskušam biti vsak vikend v pomoč svojim staršev, zato si običajna vikend opravila porazdelim med ostale štiri dni.

Only fools and horses
Oče je tik pred koncem delovne dobe. V tej starosti precej knapov precej bolijo roke, vseeno pa bi ti kljub bolečinam kdo prmazal kakšno pošteno knapovsko za tvoje posploševanje in omaloževanje zahtevnega fizičnega poklica. Kar se vlaka tiče, mama in ata ne živita na železniški, da bi mama padla iz postelje na postajo, kar je verjetno jasno tudi iz tega, da imata kmetijsko obdelovalne površine. Tretjič, lopata je zelo vsestransko kmetijsko-vrtnarski pripomoček, najmanj kar jo mama uporablja v hosti, je za nalaganje gozdne zemlje, ki si jo meša v kompost, iz njive pa izkopava krmno peso za svinje. Četrtič, čeprav mama na šihtu opravlja težko fizično delo, ima še zmeraj pravico do delovnega dne, ki v skupnem seštevku ne presega dovoljene urne obveze vsakega izmed nas. Že tako je dovolj, da opravlja delo tudi v izmenah, ter da pokrivajo z dodatnimi urami še izpade zaradi dopustov in bolniških. Za razumevanje teh dejstev fitnes naprave seveda niso dovolj. Pa prej sem seveda pretiravala, ponoči se nima časa ukvarjati z bedaki. Spi, zmatrana in zgarana. In pa še petič, tudi jaz ne telovadim kaj dosti. Kljub oddaljenosti od doma poskušam biti vsak vikend v pomoč svojim staršev, zato si običajna vikend opravila porazdelim med ostale štiri dni.
[/quote]

Hm, zdaj že spreminjaš zgodbico. Prej si pisala, da tvoja mama CEL dan gara v službi. Zdaj pa kar naenkrat ne več?
Za vsak slučaj si preveri kako je z vlaki na progi v Velenje, ker tvoja zgodbica ne gre skoz.
Aja, slučajano rudarsko situacijo še kako poznam, zato vem, da pišeš neumnosti.
Predvsem pa pozabljaš, da je edini delujoč rudnik RLV.
Ali pa si malce dementna in si opisala zadevo izpred 20 let?
Pa ravno kmetijsko rudarsko zgodbico si izbrala. Samo težava je v tem, da ravno to zadevo poznam in ravno zato vem, da lažeš kot pes teče.

Only fools and horses
Oče je tik pred koncem delovne dobe. V tej starosti precej knapov precej bolijo roke, vseeno pa bi ti kljub bolečinam kdo prmazal kakšno pošteno knapovsko za tvoje posploševanje in omaloževanje zahtevnega fizičnega poklica. Kar se vlaka tiče, mama in ata ne živita na železniški, da bi mama padla iz postelje na postajo, kar je verjetno jasno tudi iz tega, da imata kmetijsko obdelovalne površine. Tretjič, lopata je zelo vsestransko kmetijsko-vrtnarski pripomoček, najmanj kar jo mama uporablja v hosti, je za nalaganje gozdne zemlje, ki si jo meša v kompost, iz njive pa izkopava krmno peso za svinje. Četrtič, čeprav mama na šihtu opravlja težko fizično delo, ima še zmeraj pravico do delovnega dne, ki v skupnem seštevku ne presega dovoljene urne obveze vsakega izmed nas. Že tako je dovolj, da opravlja delo tudi v izmenah, ter da pokrivajo z dodatnimi urami še izpade zaradi dopustov in bolniških. Za razumevanje teh dejstev fitnes naprave seveda niso dovolj. Pa prej sem seveda pretiravala, ponoči se nima časa ukvarjati z bedaki. Spi, zmatrana in zgarana. In pa še petič, tudi jaz ne telovadim kaj dosti. Kljub oddaljenosti od doma poskušam biti vsak vikend v pomoč svojim staršev, zato si običajna vikend opravila porazdelim med ostale štiri dni.
[/quote]

Še ena laž: knapi gredo pri 50ih v penzijo, tvoj foter pa hodi v službo, obenem pa je ostarel?

Še ena laž: knapi gredo pri 50ih v penzijo, tvoj foter pa hodi v službo, obenem pa je ostarel?
[/quote]

rudarji grejo v penzijo, ko imajo dovolj delovne dobe. če so začeli pri 18, je to verjetno pri 50, če so začeli z delom v rudniku kasneje, niti slučajno.

lahko bi nehala, ker se smešiš. ne moreš verjet, v sloveniji je dosti ljudi, ki res težko fizično delajo, da se gre ena ljubljanska mona izza računalnika norca iz njih delat, itak več pove o njeni inteligenci….

ok, imam eno 4letnico
zjutraj vstanem ob 5:50, da grem za pol ure odšetat psa.
potem, če mi znese še za 3/4 ure popoldne skupaj z otrokom – ona na skiroju, jaz s psom, če ne, ko gre spat
1krat tedensko grem na jogo 1:20
1krat tedensko greva z možem na plesne za 1:30

in med tednom komot naberem za 10 ur rekreacije
[/quote]

Iz tega odgovora se vidi, kako ljudje različno dojemamo rekreacijo. Jaz bi na vprašanje o tem, koliko se rekreiram, odgovorila, da nič. Pa seveda hodim peš vsak dan, celo tečem z otrokom na kolesu zraven, a to je meni za rekreacijo čisto premalo. To je kot bi nekdo rekel, da je rekreacija, ker gre dvakrat na dan po stopnicah v tretje nadstropje 🙂 Zame je to gibanje, ki je pač nujno, a to še ni rekreacija. rekreacija je tisto, da zašvicaš, da se malo matraš. Trenutno je to pri meni med vikendom enkrat na vsake toliko časa pohod na kakšen hrib, akj več mi pa ne znese. Pogrešam rekreacijo.


Če si brala potem napiši tako kot si brala ker tale tvoj SAMO izgleda kot, da je to malo v bistvu smo pa po tej raziskavi daleč pred drugimi narodi, 51{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovencev se vsaj 1x tedensko športno udejstvuje povprečje v evropi je 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tudi, ko je raziskava zajela posamezne starostne skupine smo slovenci pred vsemi, osnovnošolci, študenti, od 30 do55 let, upokojenci vse te skupine so NAD evropskim povprečjem telesne tedenske aktivnosti.


Če si brala potem napiši tako kot si brala ker tale tvoj SAMO izgleda kot, da je to malo v bistvu smo pa po tej raziskavi daleč pred drugimi narodi, 51{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovencev se vsaj 1x tedensko športno udejstvuje povprečje v evropi je 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tudi, ko je raziskava zajela posamezne starostne skupine smo slovenci pred vsemi, osnovnošolci, študenti, od 30 do55 let, upokojenci vse te skupine so NAD evropskim povprečjem telesne tedenske aktivnosti.
[/quote]
Takole piše:
Vsaj enkrat tedensko se rekreira ali s športom ukvarja 51 odstotkov Slovencev, kar nas uvršča nad evropsko povprečje, kaže zadnja evropska raziskava o športu in telesni dejavnosti. Najdejavnejši so na severu stare celine.

New Report

Close