Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Apartmaji, mesta samo za elito - na kozlanje mi gre

Default avatar

Aspen aspirin

sedaj je napisal/a:
Aspen aspirin je napisal/a:

Tesla je bil kot znanstvenik popolno nasprotje današnje znanosti. V veliki večini primerov izumi gredo z roko v roki z dobičkom, ne glede na končno uporabo (za dobro ali slabo ljudi).
Nekoč je nekdo rekel, da biti vrhunski znanstvenik ni dovolj - treba je biti tudi človek in imeti srce (danes bi temu rekli etika).
Če ni srca, se tudi največji um izpridi.
se znanstveniki prodajo raznim multinacionalkam(farmacevskim,prehrambnim,itd) in zagovarjajo njihova stališča,čeprav niso dobronamerna.Danes če ne razmišljaš s svojo glavo si ga najebal še bolj kot sicer.S svojo glavo pa razmišlja 15% ljudi.Ljudje so zelo ozki v glavi,čeprav se imajo za intelektualce da o navadni raji ne govorim kakšne ovce so.Med sabo se jebejo za vsako malenkost eliti se pa klanjajo in jim odpuščajo.
Vsekakor, vse je več ali manj podrejeno koristi/dobičku. Kar je v primeru znanstvenih dosežkov zaskrbljujoče.
Ker sem v prejšnjem postu omenjala etiko v znanosti, pomislim na presaditve organov. Te se prakticirajo tudi ilegalno. Le kje je končala etika določenih intelektualcev, ki ne spoštujejo njena načela?
Hipokratova prisega se je razblinila in je ostal je dobiček.
Default avatar

fserwwe

sedaj je napisal/a:
se znanstveniki prodajo raznim multinacionalkam(farmacevskim,prehrambnim,itd) in zagovarjajo njihova stališča,čeprav niso dobronamerna.Danes če ne razmišljaš s svojo glavo si ga najebal še bolj kot sicer.S svojo glavo pa razmišlja 15% ljudi.Ljudje so zelo ozki v glavi,čeprav se imajo za intelektualce da o navadni raji ne govorim kakšne ovce so.Med sabo se jebejo za vsako malenkost eliti se pa klanjajo in jim odpuščajo.
Vsekakor, vse je več ali manj podrejeno koristi/dobičku. Kar je v primeru znanstvenih dosežkov zaskrbljujoče.
Ker sem v prejšnjem postu omenjala etiko v znanosti, pomislim na presaditve organov. Te se prakticirajo tudi ilegalno. Le kje je končala etika določenih intelektualcev, ki ne spoštujejo njena načela?
če se multinacionalkam ne proda en znanstvenik se bo pa drugi znanstvenik.Če pa stopiš komu na žulj te pa likvidirajo.
Default avatar

Aspen aspirin

fserwwe je napisal/a:

če se multinacionalkam ne proda en znanstvenik se bo pa drugi znanstvenik.Če pa stopiš komu na žulj te pa likvidirajo.
V to ne dvomim.
Default avatar

indijski tulipan

nebogatun je napisal/a:
Včeraj videla tak kraj, mesto, kjer si ob morju le bogatuni lahko privoščijo nepremičnino. Vse top. Da ne govorimo, kako je urejeno, čisto, ter brez prometa.
Vsak apartma ima svoje parkirno mesto, v podzemni garaži, zato da gospodi ne smrdi in da ima lahko prekrasen pogled na morje. Hiše grajene tudi tako, da nobena ne zakriva pogleda drugi. Poleg idealne plaže, je tudi bazen in spa center. Da ne govorimo, kakšne jahte so tam parkirane. Noben me ne bo prepričal, da ima lahko nek človek toliko denarja na pošten način. Nekoga je moral izkoristit, mu vzet, da lahko ima toliko.
Prav na bruhanje mi je šlo. Poleg je še ostanek nekdanje plaže, ki smo jo lahko navadni smrtniki nekoč, pred nastankom tega "luksuza"koristili, a sedaj so tam znaki, da je prepovedano se zadrževati, se sončiti, ležati na brisači. Seveda, gospodi bi kazili prelep pogled na morje, ko bi se sončila na svoji plaži ali na terasi apartmaja.
Seveda, ko so na oddihu, pa ja ni prostora za pogled na tiste, katere izkoriščajo in jim vsaki mesec jemlejo, da so oni lahko taki gospodi, kot so.
Sedaj mešati tajkune z delom populacije, ki si je s svojimi rokami prislužila imetje...je nesmisel. Obstaja visok rang dohodka, še posebej v tujini... priznani kirurgi, znanstveniki, menegerji korporacij, ki si za beg iz džumbusa izberejo takšen kraj kot ga opisujete. Nam navadnim smrtnikom pač nedosegljiv, ali pa sanje za nekoč :)

Kolikor mi povedo so na Floridi čisto normalna takšna naselja, prav tako v Singapurju in obrobja velemest v Aziji.

Najbolj pa je to izrazito v Indiji, kjer se kosa slamnata koliba, zraven palače...
Default avatar

sxci

Avtorica. Poznam nekaj bogatih ljudi. In ves zakaj imajo. Delajo od zore do mraka. Se po mraku... Si pripravljena delati toliko?
Default avatar

nebogatun

Ja, Tesla je bolj komunistično razmišljal. Hotel omogočit free energie. Jeah, pa so ga "povozili. Ta si sigurno ne bi mogel kupiti takega apartmaja, kot sem jih včeraj videla.
Default avatar

nebogatun

sxci je napisal/a:
Avtorica. Poznam nekaj bogatih ljudi. In ves zakaj imajo. Delajo od zore do mraka. Se po mraku... Si pripravljena delati toliko?
Jaz poznam tudi ene, ki delajo od zore do mraka. Družine jih ne vidijo. Na delovnem mestu pa jih delodajalec izkorišča. Plača minimalno. Jim podtika tudi svoje delo, zato da si on (delodajalec) lahko vzame prosti dan, zato da gre tisti dan drugam, služit na črno... Ja, delajo, delajo. Vprašaj se, če delajo vse tako pošteno. Še vedno sem mnenja, da velika večina tistih, ki so v tem luksuzu, ni poštenih ljudi.
Default avatar

nebogatun

ne moreš verjeti je napisal/a:
Mene je zmotilo, da je avtorica zapisala, kako je vse urejeno, čisto.
Da te to moti, moraš res biti z družbenega dna. Govno, katero tudi ščurek zaobide.
Ne vem, ali si slepo ali kaj? Poglej malo ulice po katerih hodiš. Verjetno najdeš kakšen drek ali pasje scanje. Tam ga ni! Vse počistijo. Zanje. Tam kjer smo navadna raja, pa je lahko drek cel mesec! Ne vem, kje ti živiš? A si navajeno po dreku hodit? Te ne moti? Zgleda si se navadlo.
Default avatar

nebogatun

civilizirano je pravično je napisal/a:

Lepo napisano in lep opis avtorice.Pa jaz ne zaznam nobeno zavist, razen tisto , ki prihaja od tistih, ki jo omenjajo...ah pa smo zopet pri empatiji (do drugih)...

Pa do kdaj še boš srednji...jih iz tam vedno več prehaja v nižji...

Če govorimo o neki civilizirani pravični...družbi...larifari....jaz neke sreče ravno ne čutim...razen v sebi.
Jah, to se tudi jaz sprašujem - do kdaj bom srednji razred.
Je pa res, da je tudi v srednjem razredu razpon situacij od A do Ž.
Upoštevajoč, da se poznam, upam, da ostanem v srednjem, tudi bolj skromnem razredu.
Ekstremom se je težko prilagodit - revščini, ker je hudo, izjemnemu bogastvu pa ker človek hitro izgubi stik z realnostjo - sploh če bogastva ni vajen.
V današnji družbi kar hitro lahko končaš na dnu. Kakšna bolezen, nesreča, pa je.
Default avatar

Aspen aspirin

nebogatun je napisal/a:

Upoštevajoč, da se poznam, upam, da ostanem v srednjem, tudi bolj skromnem razredu.
Ekstremom se je težko prilagodit - revščini, ker je hudo, izjemnemu bogastvu pa ker človek hitro izgubi stik z realnostjo - sploh če bogastva ni vajen.
Tudi v to nihče ne dvomi.
V današnji družbi kar hitro lahko končaš na dnu. Kakšna bolezen, nesreča, pa je.
Default avatar

Aspen aspirin

nebogatun je napisal/a:

Tudi v to nihče ne dvomi.
Default avatar

ne zavidam

Meni pa tole naselje ni všeč. Preveč zbito, deluje kot čebelji panj, pa različni stili arhitekture, samo nekaj metrov "rive", pogled na marino in predvidevam, da je tudi obala in plaža na nivoju slovenske. Morje tam ni bogvekaj.
Default avatar

kaj tu ni jasno

Verjetno še nisi kaj dosti hodila naokoli. Normalno, da obstajajo naselja za različne sloje. Če si nekdo lahko privošči in plača dražje stanovanje/apartma/avto/večerjo, potem lahko vse to pričakuje na višjem nivoju. Normalno, da je storitev boljša in za denar, ki ga plačaš, pričakuješ tudi urejeno okolico in mir.
Če greš v McDonalds in plačaš 5 EUR, si burger in pomfri v škrniclju sam odneseš k mizi. Če daš za večerjo 50 EUR, lahko upravičeno pričakuješ postrežbo na višjem nivoju. Če nekdo plača drag apartma, upravičeno lahko pričakuje mir in ne javno plažo s kričanjem ter markiranja z brisačami.
Default avatar

ampak tole res ni

kaj tu ni jasno je napisal/a:
Verjetno še nisi kaj dosti hodila naokoli. Normalno, da obstajajo naselja za različne sloje. Če si nekdo lahko privošči in plača dražje stanovanje/apartma/avto/večerjo, potem lahko vse to pričakuje na višjem nivoju. Normalno, da je storitev boljša in za denar, ki ga plačaš, pričakuješ tudi urejeno okolico in mir.
Če greš v McDonalds in plačaš 5 EUR, si burger in pomfri v škrniclju sam odneseš k mizi. Če daš za večerjo 50 EUR, lahko upravičeno pričakuješ postrežbo na višjem nivoju. Če nekdo plača drag apartma, upravičeno lahko pričakuje mir in ne javno plažo s kričanjem ter markiranja z brisačami.

Že, že.
Ampak tudi ti imaš malo čudne pojme o tem, kaj pomeni ekskluziva, zasebnost.... Tole ni tisto, kar naj bi predstavljalo nek višji nivo, zato je tudi prazno :-)
Tisti, ki imajo denar, ne bodo šli v panj in na skupaj zbito plažo.... Tisti, ki ga nimajo, ližejo fotke in bi takoj šli v tole gnezdo, ne glede na to, da niso sposobni razmisleka o tem, kaj v resnici takšno naselje nudi..., ampak ti ljudje itak nimajo denarja in samo ližejo web stran....

Zadeva pa ostaja prazna.
Default avatar

smešnica

Mene vedno zabavajo ljudje, ki trdijo, da vsi ki imajo več kot oni kradejo. Ker je nemogoče imeti toliko če ne kradeš ali si pa zloben človek ali karkoli že. Me zanima če bi se s to trditvijo strinjali tudi ko bi na njihovo dvorišče prišla ena družina ki je na dosti nižjem finančnem položaju od njih in začela zahtevati da jim dajo en avto, ker je nepravično da imajo dva, oni pa nobenega. Ko bi zahtevali souporabo vrta, ker živijo v garsonjeri in ni pravično da uživajo na vrtu oni pa ne morejo. Ko bi v trgovini ko kupujete zrezke hoteli povabilo na kosilo, ker to pa res ni ok da vi jeste zrezke, oni pa makarone s paradajzom. Me res zanima koliko teh poštenih za enakopravnost se borečih ljudi bi dalo en avto, povabilo družino na vrt in jim postreglo kosilo z pljučno pečenko :).
Verjetno jih je ravno toliko kot tistih ki sovražijo bogataše, trdijo da so nesrečni ti isti bogati in da je glavna ljubezen in denar ni pomemben, medtem ko stojijo v vrsti za vplačilo lota :)
Default avatar

poden razmišljanje

Zalostno razmisljanje je napisal/a:
Kdo pa se spomni izumov pomebnih za clovestvo? Ce ne bi blo intelektuace, ti butl zdele ne bi pisu na tele tipke. Kaksne mate, vsi znanstveniki so intelektuacli in brez njih, ti niti avta ne bi imel.
Groza in strah. Ti ljudje so bili in so geniji, ko si ti, intelektualec in si prilaščaš, da si ti zaslužen za izume, si res potrdil, kar se že govori predolgo časa o vas intelektualcev. Groza, kakšno razmišljanje. Če tudi se je kdo od njih imel za intelektualca to ne pomeni, da si ti zaslužen za izume. Dajte ljudje zakaj se šlepate na ljudi in si prilaščate njihove zasluge. Se imate za tako manjvredne, da ste kradljivci, prve klase. Raje imam človeka, ki ukrade denar nekomu, kot pa človeka, ki si prilašča človeka.
Default avatar

No ugani

sxci je napisal/a:
a ves koliko ljudi dela od zore do mraka imajo po vec sluzb, proizvodnja..pa komaj prezivijo...cas ni pomemben za zasluzek ampak kaksno delo upravljas in koliko si prodoren, koliko ljudi spoznas, poznanstva lahko pa je samo iddeja in si milijarder...torej tudi delo ni pogoj ampak kaj mislis.....
Default avatar

Lakomni

Bogatim je dovoljeno veliko več kot revnim.Bogataši so sebični,pokvarjeni ljudje in ne poznajo usmiljenja. Denar kupi vse.
Default avatar

Ti pa si ena foušeritna baba

nebogatun je napisal/a:
Včeraj videla tak kraj, mesto, kjer si ob morju le bogatuni lahko privoščijo nepremičnino. Vse top. Da ne govorimo, kako je urejeno, čisto, ter brez prometa.
Vsak apartma ima svoje parkirno mesto, v podzemni garaži, zato da gospodi ne smrdi in da ima lahko prekrasen pogled na morje. Hiše grajene tudi tako, da nobena ne zakriva pogleda drugi. Poleg idealne plaže, je tudi bazen in spa center. Da ne govorimo, kakšne jahte so tam parkirane. Noben me ne bo prepričal, da ima lahko nek človek toliko denarja na pošten način. Nekoga je moral izkoristit, mu vzet, da lahko ima toliko.
Prav na bruhanje mi je šlo. Poleg je še ostanek nekdanje plaže, ki smo jo lahko navadni smrtniki nekoč, pred nastankom tega "luksuza"koristili, a sedaj so tam znaki, da je prepovedano se zadrževati, se sončiti, ležati na brisači. Seveda, gospodi bi kazili prelep pogled na morje, ko bi se sončila na svoji plaži ali na terasi apartmaja.
Seveda, ko so na oddihu, pa ja ni prostora za pogled na tiste, katere izkoriščajo in jim vsaki mesec jemlejo, da so oni lahko taki gospodi, kot so.

Lej, od zavisti rit raste, a ti ni mamica povedala? Da ne boš imela take kot balon! Le pazi. Tudi jaz nisem bogata in tudi jaz si ne morem privoščiti takega apartmaja, pa zato ne zganjam strupene foušarije kot jo ti. Priznam, da si rečem "O, jaz bi tudi rada dopustovala v takem apartmaju" ali "Tudi jaz bi rada bila lastnica takega apartmaja", ampak dobro vem, da nimam denarja, pa me zato ne razganja. Saj tudi pomislim, kako bi bilo fajn enkrat dopustovati na kakšni luksuzni jahti, pa vem, da najbrž nikoli ne bom.

Sprejemam, da so nekateri ljudje pač premožnejši od drugih. Verjamem, da so si nekateri od njih čisto pošteno zaslužili vse bogastvo, ker sama vem za kakšnega uspešnega poslovneža, ki ima dovolj denarja, pa je začel iz nule! Seveda pa so nekateri prišli do bogastva na nepošten način, ampak to ni moja stvar, ampak stvar policije in tožilstva.

Hočem samo reči, ne bodi neumna, še v socializmu nismo bili vsi enaki, ampak eni bolj, drugi manj. Če si resnično tako zelo zavistna kot je razbrati iz tvojega posta, se mi prav smiliš, taka zagrenjenost in zavist tudi nista dobra za tvoje zdravje.