Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vzgoja tobaka (rastline)

Vzgoja tobaka (rastline)

Ali je v naši državi prepovedano vzgajati tobak?
A kdo kaj ve?

drug drugega programiramo

Kmečki tobak (nicotiana rustica) ima v posušenih listih praviloma več kot 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nikotina in vrtnarji ga mnogokje uporabljajo za izdelavo domačega bioinsekticida za zatiranje listnih uši na raznih rastlinah. Ta tobak je izredno primeren tudi za izdelavo fugic (snus) ravno zaradi visoke vsebnosti nikotina in fuge znajo biti izredno močne, lahko celo premočne.

drug drugega programiramo

Sedaj že nekaj let nisem imel na vrtu posajenega tobaka. Sorta tega kmečkega tobaka, katerega sem sadil je zrasla nekje do višine enega metra in imel je dokaj velike mesnate liste. S sejanjem semena sem začel nekje marca v lončke in na vrt sem ga presadil v maju. Delo z njim je podobno kot s paradižnikom. Največji problem so bili pa polži, ki so ga žrli. Cveteti je pa začel nekje v juliju z rumeno zelenkastimi cvetovi. Liste sem pobral v avgustu in sem jih sušil kar na nekem stojalu. Nekaj rastlin sem pustil za seme, ki je bilo zrelo v septembru. Semena je bilo ogromno. Zanimivo je to, da mi še vedno sem ter tja na vrtu sama odžene kakšna rastlina tega tobaka iz samo zasejanega semena.

drug drugega programiramo

Sedaj, ko smo ravno pri vzgoji tobaka (rastline) sem se spomnil tudi na ljudi, ki imajo zdravstvene težave in si jih blažijo in zdravijo s pomočjo konoplje.
(to je samo medklic)

drug drugega programiramo

Zelo me zanima, ali bi se splačalo v Sloveniji industrijsko pridelovati kakšno specialno sorto tobaka in iz njega izdelovati recimo fugice (snus)?

drug drugega programiramo

New Report

Close