Prehrana in kulinarika

pecivo brez moke

Default avatar
Sem nova na tem forumu. Doma imam hčerko z celiakijo. Rada bi jo presenetila s keksi, ki bi jih sama spekla. Če ima katera recept za kakšno pecivo brez moke se priporočam, saj smo se orehovih rulad že prenejedli. LP
Dadaja
Default avatar
Dadaja, poskusi tole. Pri nas sicer nimamo bolnika s celiakijo, pa vseeno z užitkom pojemo tole torto. Res je dobra.

lp
Julija
Default avatar
Kokosovi poljubčki - recept najdeš na forumu

Soja keksi:
8,5 dag masla
8,5 dag koruzne moke
8,5 dag sojine moke
8,5 dag sladkorja
vanilin sladkor
1 jajce

Zgneteš v testo, razvaljaš, izrežeš poljubne oblike in spečeš. Pečene še tople potreseš s sladkorjem.

Čajni hlebčki:
1 kodelica koruzne moke
5 dag masla
1 jajce
1 čajna žlička pecilnega praška
1/4 skodelice sladkorja
1/4 skodelice mleka.

Zgneteš testo, oblikuješ hlebčke in spečeš.

Tale Kraljica iz Sabe, ki jo predlaga Julija je tudi krasna. Pa ne pozabi na znemenito Elino kokosovo torto (iskalec)

Sicer pa sama pečem v glavno vse pecivo po običajnih receptih, samo namesto pšenične uporabim riževo moko - cenovno najbolj ugodna in okusna zamenjava, pa tudi koruzno in ajdovo. Jedci razlike praktično ne opazijo.
Skratka, možnosti je veliko, samo vaja je potrebna. Srečno!
Default avatar
Hvala za odgovore. Zanima me sojina moka. Ko sem delala kekse so imeli čuden okus po pokvarjenem, potem pa sem slišala, da je to odvisno od moke, katero uporabljaš za kekse?
LP
Dadaja
Default avatar
Tečko reči. Mogoče je bila moka res pokvarjena, ali pa vam pač ni všeč okus. Sama kupujem BIOTOP-ovo in mi je všeč.
Default avatar
Hvala bom poskusila še z to.
Dadaja
Default avatar
Okusa soje in sojine moke se je treba navaditi. Prvič mi je bilo bolj tako-tako, sedaj imam rada. Podobno velja tudi za polnozrnato moko nasproti beli moki.
LP Mimi