Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravilen reševalni pas?

Pravilen reševalni pas?

Danes sem se peljal okrog 3 ure proti Kranju in je v Ljubljani bil že 2 km pred predorom Šentvid zastoj. Jaz sem bil na voznem pasu umaknen do čisto skrajne črte na desni stran, prav tako ostali vozniki, kot po starem sisetmu. No nakar slišim sireno in sem pomislil, da mi prihaja z leve strani reševalci, policija, gasilci in sem se umaknil še bolj proti odstavnemu pasu, recimo sem 0.3 m že zapeljal nanj. Nakar vidim, da mi prihajo po odstavnem pasu policisti z sireno in lučkami takoj sem se umaknil nazaj proti sredini, da jim omogočim prosto vožnjo vendar so morali počakati 2-3 sekudne ker sem jih prepozno opazil in tudi prišli so iz nepričakovane smeri. Upam, da ne dobim kazni za napačno razvrščanje. Povejte mi kako je zdaj uradno pravilo, umikanje na odstavni pas ali skrajo desno do črte voznega pasu?

Umikanje na odstavni pas. Reševalni pas poteka po sredini. Policisti so v tem primeru ravnali narobe. Po odstavnem pasu vozijo reševalna vozila na primer v Belgiji, ampak so tam omejeni na maksimalno 50 km/h.

New Report

Close