Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Argentina v krizi – sprejmimo 500 družin slovenskega porekla

Argentina v krizi – sprejmimo 500 družin slovenskega porekla

http://www.rtvslo.si/svet/s-in-j-amerika/argentina-zateguje-pas-z-dvigom-davkov-in-ukinitvijo-ministrstev/464933

Če že sprejemamo migrante (letovišča, ekološko pridelana hrana), je odlična ideja, da najprej vzamemo kar tiste, ki že zelo dobro poznajo slovenski jezik, kulturo, način življenja, obvladajo argikulturne in industrijske delovne procese in standarde.

Predlagam, da Slovenija uradno ponudi, da v primeru potrebe sprejme v svoja nedrja do 500 družin iz Argentine slovenskega porekla. Zagotovoljen dvig natalitete in odlična integracija v okolje.

Kaj menite?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Se strinjam in zapreti meje za vse ostale.

In standardno vprašanje pri migrantih: “Koliko jih boš ti sprejel na svoj dom”?
Jih pa osebno poznam kar nekaj, ki so že prišli. Če so slovenskega porekla imajo tudi naše državjanstvo, lahko se poljubno zaposlijo in jim pripadajo tudi socialni transferji. Kot sem pa slišal, so bile pa tudi pripombe, da se jim je obljubljalo več (pomoč pri nastanitvi), so se pa morali kasneje sami znajti (priložnost zate)

ja, pa verjetno bodo šli ne-vladniki, jih iskat, preverjat kako se z njimi ravna..
prav tako bo ladja triglav, opravljala reševanje pred Argentinsko obalo itd..

ja, pa verjetno bodo šli ne-vladniki, jih iskat, preverjat kako se z njimi ravna..
prav tako bo ladja triglav, opravljala reševanje pred Argentinsko obalo itd..
[/quote]

Tu malce mešaš “jabolka in hruške”. “Naši” Argentinci lahko gredo na letalo in za manj kot 1000€ bodo pristali na Brniku kjer jih bo obmejni policist po pregledu listin prijazno pozdravil.
Nekteri sicer trdijo da je z migranti tudi tako, a jih imam na sumu, da malce prirejajo dejstva (da ne bi rekel, da lažejo) 🙂

Zakaj bi jih sprejeli?
Imajo sosednje države, pa naj jih sprejmejo.

Po leti 1945 Slovenija ni bila dovolj dobra za njih in so se razbežali, zdaj bi se pa vračali?
Sori, ne podpiram te ideje!

Zakaj bi jih sprejeli?
Imajo sosednje države, pa naj jih sprejmejo.

Po leti 1945 Slovenija ni bila dovolj dobra za njih in so se razbežali, zdaj bi se pa vračali?
Sori, ne podpiram te ideje!
[/quote]

Da bi se vrnilo še več domobrancev in njihovih potomcev? Ne, nisem za to.

Zakaj bi jih sprejeli?
Imajo sosednje države, pa naj jih sprejmejo.

Po leti 1945 Slovenija ni bila dovolj dobra za njih in so se razbežali, zdaj bi se pa vračali?
Sori, ne podpiram te ideje!
[/quote]

oni imajo pravico pridet kamorkol..a ne??
sej l 1945 tud enim drugim slo ni bila dovolj dobra, zakaj bi zdej sem rinli.. a ne??
pa l. 1700 ko so nas turki napadal, ..se tud ni noben pakistanc za nas zavzel..al se motim??

Slovenske družine v Argentini co v glavnem ta beli, ki so po (ali že med) 2.s.v.zbežali tja.

oni imajo pravico pridet kamorkol..a ne??
sej l 1945 tud enim drugim slo ni bila dovolj dobra, zakaj bi zdej sem rinli.. a ne??
pa l. 1700 ko so nas turki napadal, ..se tud ni noben pakistanc za nas zavzel..al se motim??
[/quote]

Tudi Pakistanci imajo pravico kamorkoli…
Zakaj jim ne damo enosmerno za ZDA, verjetno si zelijo tja veliko bolj kot v Slovenijo….
In slovenski potomci iz J Amerike tudi…

Tudi Pakistanci imajo pravico kamorkoli…
Zakaj jim ne damo enosmerno za ZDA, verjetno si zelijo tja veliko bolj kot v Slovenijo….
In slovenski potomci iz J Amerike tudi…
[/quote]

ti si šele car..
ti bi ponudu nekaj od “soseda”…
hahah,

Zakaj bi jih sprejeli?
Imajo sosednje države, pa naj jih sprejmejo.

Po leti 1945 Slovenija ni bila dovolj dobra za njih in so se razbežali, zdaj bi se pa vračali?
Sori, ne podpiram te ideje!
[/quote]

Ni čisto tako. Obstaja več generacij, ki so šle v Argentino. Med seboj zelo dobro vedo kdo so tisti, ki jih je klerofašistična RKC (Vatican ratlines) na veliko švercala po 1945 in jih imajo za izdajalce. Pa tudi ne marajo jih.

Ali tam tudi vladajo mesečniki in drugi komunisti?

Se strinjam popolnoma da sprejmemo družine iz Argentine če bo potrebno, treba je sprejeti vse pri katerih vladajo vojne razmere ali kakšne druge oblike nasilja ter jim ponuditi zaščito.

Podpiram idejo. Pa tudi nekaj Venezuelcev bi lahko.

Zakaj bi jih sprejeli?
Imajo sosednje države, pa naj jih sprejmejo.

Po leti 1945 Slovenija ni bila dovolj dobra za njih in so se razbežali, zdaj bi se pa vračali?
Sori, ne podpiram te ideje!
[/quote]
Ja, nihče se ne vpraša, zakaj so nekoč odšli? A zdaj, ko je zagustilo, pa nazaj?

Ni čisto tako. Obstaja več generacij, ki so šle v Argentino. Med seboj zelo dobro vedo kdo so tisti, ki jih je klerofašistična RKC (Vatican ratlines) na veliko švercala po 1945 in jih imajo za izdajalce. Pa tudi ne marajo jih.
[/quote]

Glej, sem Čefurka, tretja generacija v Sloveniji. Če se v Sloveniji zgodi sra.nje, kam naj grem? Kam na jug v države bivš Juge? Kdo me bo tam gledal? Kaj sem jaz tam kdaj komu dala, kaj sem kdarkoli naredila za tisto državo, za tisto mojo so-nacijjo? Nič od nič! Z njimi si delim nacionalnost in to je to, ostalo nič!

Enako je s temi slovenskimi razseljenci. Kakor mojemu dedu ni bilo dobro in se je preselil, tako tudi njim Slovenija ni bila dovolj dobra in so se preselili, zdaj bi pa ene tretje ali četrte generacije se rade šle Slovence!
Da ne govorim o tem, da smo mi še hodili vsake počitnice obiskovat sorodnike, ti pa niti na karti sveta ne znajo pokazat, kje je Slovenija!!!!

So pač v krizi, a so enako migranti kot vsi ostali, naj bodo po nacionalnosti Slovenci ali ne!
Če že iščejo pomoč, zakaj se ne obrnejo na Slovence v Ameriki? Zakaj ne iščejo poi kot vsi ostali državljani Argentine in Venezuele?

ni čisto tako
v argentino sta bila dva vala migracij
predvojna migracija iz krajev, ki jih je po prvi svetovni vojni okupirala italija – preberi si Lukec in njegov škorec od Bevka recimo, so bili zavedni slovenci, ki so jih italijani preganjali

in pa povojna migracija.

A teh 500 družin bi štelo v begunsko kvoto ali bi potem to bili ekstra ekonomski migranti?

Haha, dobro vprašanje. Drugače pa jih vzamem, pa če so v kvoti ali ne.

Vzamem kakšno fanj samsko argentinko 🙂

Res so to dobre babe, velike riti in ustnice, mocan spolni nagon, cisto nasprotje hladnih slovenk.

Bi s prihodom 500+ Argentink rešili slovensko nataliteto?

Zakaj bi jih sprejeli?
Imajo sosednje države, pa naj jih sprejmejo.

Po leti 1945 Slovenija ni bila dovolj dobra za njih in so se razbežali, zdaj bi se pa vračali?
Sori, ne podpiram te ideje!
[/quote]

Ljutomer al Primorje al Prekurje bomo tak dol zaprli ker je preveč grižastih malih mastnih komunajzarjev tam.

Res so to dobre babe, velike riti in ustnice, mocan spolni nagon, cisto nasprotje hladnih slovenk.
[/quote]

Ja prosim, samo da ni Slovenka al pa južna.

New Report

Close