Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hci se ni hotela vpisati na studij

Hci se ni hotela vpisati na studij

Ker mi je bilo sumljivo zakaj se hci nic ne pripravlja za studij na fakulteti sem jo danes malo bolj trdo zagrabila,nakar mi prizna, da se sploh ni vpisala na fakulteto,sprejeta je bila v prvem roku in da bo namesto tega dala vlogo za sprejem v slovensko vojsko. Lahko si mislite v kaksnem soku sem, ona pravi da se je tako odlocila in da je njen “life” , roki za vpis so tako zamujeni in v bistvu to da se jezim je edino kar mi preostane, razumela bi se, da bi sla opravit pripravnistvo in nato na studij ampak vojska to mi ne gre v glavo?

Pripravljati? Študij se začne oktobra

Ja cez manj kot mesec in zacelo se je z vprasanjem ce je ze dobila odgovor o sprejemu v studentski dom , ker drugace je potrebno poiskati stanovanje ali sobo, po tvoje se to zacne urejati 30.9 ?

nova
Uredništvo priporoča

Nimam kristalne krogle, da bi razbral te stvari iz uvodnega posta. Sicer pa je očitno da na študij še ni pripravljena, če ne ve kam bi se vpisala. Bo že počakalo. Vsem ki niso čisto prepričani kam, bi svetoval 1 leto brez šole vmes in naj v tem času razčistijo

Sprejeta je bila v prvem roku – kam je bila sprejeta, če se ni prijavila?

Sicer ji pa čestitam, verjetno je dobra športnica in avanturistka. Veliko tičev bo dobila vase vsako noč…

Dobila je obvestilo ,da je sprejeta na zeljen studij in to v juliju, ko je bil vpis je sla tja da se vpise ampak si je premislila in se ni vpisala,jaz sem bila prepricana da je to urejeno kaj naj bi storila zahtevala potrdilo o vpisu? Ce ne bi bila tako trmasta bi jo tedaj se pregovorila zdaj pa je prepozno , to o ticih ,tebe je lahko posteno sram da pises take ogabnosti

Povej ji tudi datum, kdaj se seli, ker očitno je dovolj stara, da dela po svoje. To je njen lajf :).

Če bi bila ti starš bi tak že pred 18 vsi ušli

Če bi bila ti starš bi tak že pred 18 vsi ušli
[/quote]

Ah daj no :).

Nič hudega če ne gre študirat, v vojski se ne bo nič slabega naučila,… Če si je premislila potem že ni bil tak študij ki bi jo veselil,… Jaz v tem ne vidim nič slabega a ni boljše da proba to kar ji je všeč kot pa nek študij ki bi ga itak sfalirala če je ne zanima,…

Ne skrbi, v vojski bo študirala ob delu kot večina njih. Zraven pa bo skozi trdo delo imela še kakšno misijsko plačo. Pametni pustijo v vojski deset, petnajst let, nekaj rotacij in povečini so postavili bajte ali kupili stanovanja.

Točno tako.

In kaj je narobe če gre v vojsko? Služba zagotovljena, če bo šla na misije dobi velik denarja, doma jo služba čaka, pol lepo v pisarni oddela do penzije. Šport dnevno na urniku, debela ne bo. Nč hudga ji ne bo.

Kaj je narobe z vojsko? To, da postaneš retardiran. Aja, saj morda si že ob vpisu, ker ti mora v glavi odzvanjati res nekaj posebnega, da čutiš nagon po vojskovanju.

Mnoge privlači pripadnost skupini, skupni duh, red, predvidljivost, disciplina in ne vem če kdo pomisli na vojskovanje in da bo moral pobijati ljudi. Je pa problem res potem če enkrat pride do tega kot je bilo pred kratkim ko so napadli slovenske vojake v afganistanu in enega skoraj ubili. Ja kaj pa potem hodiš dol če obstaja možnost da boš v nevarnosti.

Goldfish dekle gre v Slovensko vojsko.
Naša Slovenska vojska pa se uri v delu in disciplini, kar bi dandanes skoraj vsak mladostnik moral dati skozi.
Slovenska vojska je prva pri ujmah, nesrečah in pomoči državljanom.
Ne gre se za vojskovanje. Za enote, ki so poslane v tujino se uri več let in greš prostovoljno.

Mama, nič se sekirat…trenutno je želja takšna, ko jo bo dala skozi se bo morda odločila za študij. 🙂

Jaz je enostavno ne vidim v vojski, ker je bil dogovor ali razumljiv korak naprej studij in nato zaposlitev, vojska mi je popolna izguba casa in nekako namenjena tistim ,ki jim ne disi resno delo in kariera ter s tem nek status v druzbi, res je ne razumem mi je pa zdaj vsaj odprli oci to njeno navdusevanje nad orozjem ter prebiranje knjig o drugi sv. vojni, Hitlerju itn.

Goldfish dekle gre v Slovensko vojsko.
Naša Slovenska vojska pa se uri v delu in disciplini, kar bi dandanes skoraj vsak mladostnik moral dati skozi.
Slovenska vojska je prva pri ujmah, nesrečah in pomoči državljanom.
Ne gre se za vojskovanje. Za enote, ki so poslane v tujino se uri več let in greš prostovoljno.

Mama, nič se sekirat…trenutno je želja takšna, ko jo bo dala skozi se bo morda odločila za študij. 🙂
[/quote]
Vem, da se ne bodo streljali, kvečjemu bodo ure in ure pucali orožje, brez vsake dodane vrednosti. Saj pravim, stran vržen čas za ljudi v najbolj aktivnem obdobju. Red in disciplina sta veščini, ki bi ju punca morala že imeti privzgojeni, v kolikor ju nima, je dovolj prosti čas, da se posveti tudi temu. Ampak ok, ona misli, da je najbolj pametna in da je za njo v tem trenutku to to. Čist ok, samo potem naj prevzame vse odgovornosti odraslih, tudi skrb za življenje.

No lej, jaz pa mislim, da se ta juha ne bo pojedla tako vroča. Naj gre v vojsko, naj izkusi, kako je to (verjetno ima neke romantične predstave o njej), po mojem se bo drugo leto spet vpisala na faks, samo da prijavnice ne bo samo oddala, ampak se bo šla tudi dejansko vpisat 🙂
Nič ne bo izgubljeno, pridobila bo dragoceno izkušnjo. Če bo pa v vojski našla svojo in pravo pot, pa sploh super.

Saj ni važno kje jo vidiš ti in kaj je tebi logično nadaljevanje… Mislim da je problem v glavnem tukaj, ker se njene odločitve ne skladajo s tvojimi pričakovanji kaj bo… Verjamem da je hudo ker se ni izteklo tako in da hočeš najboljše zanjo,… Važno je kako vidi ona in kako je njej logično nadaljevanje njene poti. Brez skrbi če se bo naveličala lahko gre še vseeno študirat. Probaj se samo pogovoriti z njo če se lahko izpiše da ne izgubi možnosti ponavljanja/pavziranja, če je izpis še mogoč, je škoda mogoče bo to možnost v prihodnosti še rabila….


Vem, da se ne bodo streljali, kvečjemu bodo ure in ure pucali orožje, brez vsake dodane vrednosti. Saj pravim, stran vržen čas za ljudi v najbolj aktivnem obdobju. Red in disciplina sta veščini, ki bi ju punca morala že imeti privzgojeni, v kolikor ju nima, je dovolj prosti čas, da se posveti tudi temu. Ampak ok, ona misli, da je najbolj pametna in da je za njo v tem trenutku to to. Čist ok, samo potem naj prevzame vse odgovornosti odraslih, tudi skrb za življenje.
[/quote]

Delno se strinjam delno pa ne…
ure in ure čiščenja orožja- pridobila bo vztrajnost malokdo jo danes še ima pri njenih letih
disciplina- bo videla da je treba včasih naredit tudi nekaj drugega takega kar ti ni
red- nikoli ni premalo drila sploh če nisi navajen na red

Jaz vidim same dobre stvari, poleg tega bo dobila malo kolektivizma, dobre prijatelje, in še veliko dobrega.. Če se je odločila samo iz trenutnega navduševanja nad 2. svetovno vojno pa brez skrbi jo bo kmalu minilo ko bo videla kako je vojska v resnici..

Delno se strinjam delno pa ne…
ure in ure čiščenja orožja- pridobila bo vztrajnost malokdo jo danes še ima pri njenih letih
disciplina- bo videla da je treba včasih naredit tudi nekaj drugega takega kar ti ni
red- nikoli ni premalo drila sploh če nisi navajen na red

Jaz vidim same dobre stvari, poleg tega bo dobila malo kolektivizma, dobre prijatelje, in še veliko dobrega.. Če se je odločila samo iz trenutnega navduševanja nad 2. svetovno vojno pa brez skrbi jo bo kmalu minilo ko bo videla kako je vojska v resnici..
[/quote]
Smisel vsega tega je….kaj točno?


Vem, da se ne bodo streljali, kvečjemu bodo ure in ure pucali orožje, brez vsake dodane vrednosti. Saj pravim, stran vržen čas za ljudi v najbolj aktivnem obdobju. Red in disciplina sta veščini, ki bi ju punca morala že imeti privzgojeni, v kolikor ju nima, je dovolj prosti čas, da se posveti tudi temu. Ampak ok, ona misli, da je najbolj pametna in da je za njo v tem trenutku to to. Čist ok, samo potem naj prevzame vse odgovornosti odraslih, tudi skrb za življenje.
[/quote]O Goldfish ne govorimo o delu in disciplini izza domačih vrat.
Ta sploh nima veze z domačo vzgojo, temveč z obdobjem, ko imajo vsi ta mladi večinoma v roki samo še telefone. Poprijeti za kramp in lopato in znati veščine reševanja, pa je daleč od prve pomoči, ki jo naredimo na izpitu za vozniško dovoljenje.

Ne in punca ne misli, da je najbolj pametna, Godfiš, punca ima svoje želje, stara je že okoli devetnajst in želja vseh staršev je, da so naši otroci na faksu…Kaneda?

O Goldfish ne govorimo o delu in disciplini izza domačih vrat.
Ta sploh nima veze z domačo vzgojo, temveč z obdobjem, ko imajo vsi ta mladi večinoma v roki samo še telefone. Poprijeti za kramp in lopato in znati veščine reševanja, pa je daleč od prve pomoči, ki jo naredimo na izpitu za vozniško dovoljenje.

Ne in punca ne misli, da je najbolj pametna, Godfiš, punca ima svoje želje, stara je že okoli devetnajst in želja vseh staršev je, da so naši otroci na faksu…Kaneda?
[/quote]

Želja staršev je, da otroci izkoristijo svoj potencial. Pri 19-ih se učiti, kaj je to red in disciplina….ja, to je pri odvisnikih od mamil. Zdrava punca, ki predvidevam nima problemov z učenjem, bi lahko to svojo energijo usmerila v kaj bolj produktivnega. Če se je odločila, da gre delat, potem naj tudi plačuje položnice.


Smisel vsega tega je….kaj točno?
[/quote]

Smisel je, da izkusi tisto za kar se je sama odločila, da vidi da odločitve prinašajo posledice, se nauči da je potrebno za svojo odločitev nekaj narediti in žrtvovati, vidi da je sposobna sama sprejemati svoje odločitve in da ji v primeru če ji mogoče ne bo uspelo v podporo še vedno stoji mama. Poleg tega bo v primeru da ji ne uspe in se drugo leto vseeno vpiše na faks videla da tudi če v življenju sprejmeš kakšno slabo odločitev to še ni usodno in se da vse s pravilnim pristopom popraviti. Poleg tega bo pridobila vse tisto kar sem napisal zgoraj, cena za to pa bo v najslabšem primeru če ji ne uspe eno leto njenega življenja, kar je malo če vemo da veliko ljudi celo svoje življenje vrže stran ker se bojijo slediti svoje sanje.

New Report

Close