Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok 7 let in mestni bus ( šola)

Otrok 7 let in mestni bus ( šola)

Zdravo.
Otrok gre letos v 2. razred. Vpisali smo ga tudi v glasbeno šolo.
To bo imel 2X tedensko. Vendar začne že ob 14:45. Nimamo babic, dedkov, tet in stricev.
Po vsej logiki, ga lahko samo izpišemo.
Ima pa možnost avtobusa ( mestni promet). Odpeljati bi se moral direktno izpred šole, kjer obiskuje podaljšano bivanje, na drugo šolo, kjer poteka glasbena šola.
Sicer imamo sestanek s profesorjem v ponedeljek, vendar me zanima tudi vaše mnenje. Sin je dovolj zrel, da bi našel bus in vse, skrbi me slabo vreme, dežnik, šolska torba, ki ni lahka…pač vseeno je majhen. Če bi recimo zunaj se bliskalo, bi ga bilo strah… 7 let…
Mogel bi iti sam. Mene je noro strah. Seveda bi dobil mobitel ( navaden), vendar…

Zdaj te bodo z vseh strani napadli, da vzgajaš nesamostojnega maminega sinčka. Moje mnenje je tako: zrel že dovolj. Kako varna je soseska, kjer bi se on gibal, pa oceni sama. Meni bi bilo v takem primeru prijetneje, če bi hodil skupaj še s kakšnim otrokom. Imaš to možnost?

En velik ne.

Ali je postaja tik pred šolo in tik pred glasbeno šolo ali je treba še hodit? Ali je to samo ena-dve postaji ali je to čez celo mesto? Ali mora še kakšen instrument s seboj nosit? Ali lahko najdeta še koga iz šole, ki bo ob isti uri hodil v isto smer – tudi če ne v glasbeno šolo, vsaj toliko, da ve, da je na pravem busu in šel na pravi postaji dol? Kdo, na kogar se lahko zanesete?

Jaz bi bila kar nesrečna, ampak če bi se našla kakšna starejša sestra od sošolca, recimo, ki bi tudi hodila tja, bi ga pustila.

Če se sprašuješ, potem je odgovor ne.
Zaradi tebe in ne zaradi 7-letnika.

V glasbeni soli pouk poteka cez celo popoldne v vec skupinah, vsaj pri nas. V ponedeljek vprasaj, ce bi lahko obiskoval pouk v kasnejsem terminu.

Moja hči je 7 in gre v 2. razred. Glede na dejstvo da omenjaš mestni avtobus, ne gre za mali kraj.

Ni šans…….

Ni variante.

Pri meni ne bi šel niti slučajno. Sem pa brala, da nekateri iz LJ v taki situaciji naročijo taksi – tak preverjen in stalen, da je vedno isti zanesljiv voznik. Pa da ima otroški sedež.

Jaz sem v prvem razredu hodila na mestni avtobus do šole in nazaj. Postajo smo imeli praktično pred hišo, od postaje, kjer je avtobus ustavil, pa do šole pa je bila krajša pot po pločniku. Na začetku me je nekajkrat pospremila mama, da sem se navadila, potem pa sama. Ne spomnim se, da bi me bilo strah ali da bi imela kakšne težave. Edino enkrat, ko sem izgubila karto za avtobus, nisem vedela, kaj naj naredim. Mobilnih telefonov seveda takrat še ni bilo.

Sicer pa tu, kjer sedaj živim, kar nekaj otrok hodi z avtobusom v šolo. Večinoma samih ali s starejšimi sosedi, brati, sestrami, le redki s starši. Kot opažam, se tudi čisto majhni dobro znajdejo. Ti pa sama veš, kako samostojen je tvoj otrok. Bi pa v vsakem primeru jaz delala na tem, da mu boš čim prej lahko zaupala tudi kaj takšnega. Torej četudi dobite kasnejši termin za glasbeno, vadita vožnje z avtobusom, nauči ga, da mora gledati, kje bo šel dol, da mora vozovnico spraviti nekam, kjer jo bo našel itd.

Tako je, se da zmenit in kaj zamenjat, povejte učitelju za situacijo pa da se vsaj letos prilagodijo tvojemu. Je nerodno tudi, ker mora verjetno še instrument nositi s sabo.
Mi smo pa nasprotno ponavadi sitnarili za tisto uro ob 14h, da je lahko lovil primestni avtobus za domov.

Če gre za LJ, kjer so razdalje velike, težko. Če gre za nek manjši kraj, komot. Moj je od 2. razreda dalje sam hodil v šolo in iz šole, v glasbeno in iz glasbene, razen v erminih, ko je bila pozimi že tema. Seveda smo se prej skupaj peljali, potrenirali, kaj mora pisat, kje dol, kako gor, tudi ko je še sam, sem ga na tihem še spremljala, da sem se prepričala, če res zna – in je čisto ok speljal. Samo 1x je zgrešil bus, pa tudi takrat ni bilo nobene panike, je šel dol, čez cesto in na bus v nasprotno smer. Je pa seveda zelo drugače v Celju, na Ptuju, na Jesenicah ali v LJ. Nedvomno.

Ne bi sla v to. Premajhen.

Ne. Pred 30 leti je hči sama pričela hodit na bus pri 9 letih. Vozila se je samo 3 postaje. V začetku me je noro skrbelo. Sedaj so drugi časi, res ni varno, monogo manj kot takrat. Vnukinja je 7 in niti slučajno je ne bi pustili same na bus (njeni starši). Sicer je punca zelo samostojna, a tukaj sploh ne gre za to.

Zakaj se vam zdi, da se je danes bolj nevarno voziti z avtobusom kot nekoč?

Zakaj se vam zdi, da se je danes bolj nevarno voziti z avtobusom kot nekoč?
[/quote]

Zakaj se vam zdi, da se je danes bolj nevarno voziti z avtobusom kot nekoč?
[/quote]

Tud mene to zanima. V 20 letih, torej milijonu vozenj z LPP nisem dozivu se nic “nevarnega”. Al govorimo o javnem prevozu v Nairobiju, Kenija?

Zdaj, če živite, podobno kot očitno večina mon, v kaki Južnoafriški republiki, potem nikakor ne.
Pri nas pa seveda to ni problem. Razen, če ste iz kakega zabačenega slovenskega kraja, kjer imate polno kriminala in redno ugrabljajo in ubijajo otroke?

Tud mene to zanima. V 20 letih, torej milijonu vozenj z LPP nisem dozivu se nic “nevarnega”. Al govorimo o javnem prevozu v Nairobiju, Kenija?
[/quote]

Ti “svetovni popotnik”;). No, važno, da ti je na LPP varno.
Meni se zdi, da je bilo življenje pred 30 leti bolj varno nasploh. Manj kriminala, bilo je drugače, ja. Sama vožnja z LPP-jem približno enako nevarna, le poleti ni bilo klime in je bilo za znoret.

Ne, ne bi šla v to, pa ne zaradi avtobusa in glasbene in 7 let, ampak zaradi šolske torbe in vsega, kar bo trogal s sabo, po možnosti poleg šolske torbe še dva ruzaka, enega za telovadbo in enega za glasbeno, pa dež, pa sneg, pa nazaj grede dcembra že tema… NE.

A mu je mus hodit v glasbeno?
Zgoraj ena predlaga taksi, jaz predlagam privat učitelja inštrumenta.
Pa v nek šport ga vpišite, pri teh letih bo velikobolj koristno kot glasbena, pa še na šolah imajo veliko izbiro.

Ti “svetovni popotnik”;). No, važno, da ti je na LPP varno.
Meni se zdi, da je bilo življenje pred 30 leti bolj varno nasploh. Manj kriminala, bilo je drugače, ja. Sama vožnja z LPP-jem približno enako nevarna, le poleti ni bilo klime in je bilo za znoret.
[/quote]

Ja? Kaj mi mezikas? 🙂 kje pa mislis, da zivim v casu, ko ne potujem, na Luni?

Sicer ne vem kako ste lahko že dobili urnik, saj je uradna razdelitev jutri. Sem tudi sama učiteljica v glasbeni šoli in se trudimo prilagoditi otrokom, staršem in krožkom. Predlagam, da učitelja instumenta (nauk o glasbi je namreč 1x tedensko) prosite, da vašega otroka razporedi na kasnejšo uro, če se vam zdi, da ne bo zmogel z avtobusom iz šole) oz. vas je strah. Za v glasbeno bo imel namreč vsaj še torbo z notami in najbrž instrument (če ne bo igral klavirja, bobnov ali harmonike)

Sicer ne vem kako ste lahko že dobili urnik, saj je uradna razdelitev jutri. Sem tudi sama učiteljica v glasbeni šoli in se trudimo prilagoditi otrokom, staršem in krožkom. Predlagam, da učitelja instumenta (nauk o glasbi je namreč 1x tedensko) prosite, da vašega otroka razporedi na kasnejšo uro, če se vam zdi, da ne bo zmogel z avtobusom iz šole) oz. vas je strah. Za v glasbeno bo imel namreč vsaj še torbo z notami in najbrž instrument (če ne bo igral klavirja, bobnov ali harmonike)
[/quote]

Violina. 2X tedensko najprej instrument, nato teorija. Nismo iz Ljubljane.
Glede na to, da ste učiteljica, bi vas prosila za mnenje – sin je lani začel trenirati gimnastiko, ker ga to veseli. V tem se je našel… Želi pa tudi violino. Željo je izrazil sam in bil sprejet. Violina ima po njegovem lep zvok. Doma nismo glasbeniki. Bo gimnastika, pa se violina preveč? Je težko? V šoli je zelo, zelo uspešen. Zahteva glasbena šola zelo veliko časa in domačega dela? Ne me narobe razumet – sinu bi rada omogočila razvoj. Nič ne gre na našo pobudo. Doma mu kar se tiče glasbe ne bomo mogli pomagati. Uspešen je tudi v gimnastiki.
Pač preveč priden otrok. Šport se mi zdi fajn. Ima našo podporo. Zanima me vaše mnenje. Kot učiteljica in morda mama.

Zdravo,
moja hči tudi hodi na svojo željo v glasbeno solo, tudi inštrument je izbrala sama. Nihče doma ni glasbenik in ko ji zagusti, ji doma nihče ne more pomagat. To ve tudi učitelj v gš. Vedno vpraša njega, 2x ga je tudi klicala na gsm.
Skratka, nic hudega, ce noben doma ni glasbenik.


Dve zadeve zaradi katerih imam pomisleke. Ki je naš bil 6-7 let star, je bil priden, odgovoren, dokler ni zagledal golibov, takrat pa nisi vedel ali bo vprašal če jih lahko gre livit, ali bo samo tekel jih preganjat. Kar pa se šole tiče, pa pri nas pod 10 let učitelj otroka ne sme samega brez spremstva spustit iz razreda.

New Report

Close