Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Urin ima močnejši vonj

Urin ima močnejši vonj

Pozdravljene ženske. Imam vprašanje. Stara sem dobrih 40 let, imam manjše težave z uhajanjem urina (čeprav sem že bila na laserju, ki pa mi žal ni pomagal, vsaj ne da bi zaznala). Urin pa ima npr. konec dneva vonj (zjutraj se stuširam, intimne predele z kvalitetnim intimnim milom). Ni nemogoče smrdeč, ampak je pa malo neprijetnega vonja, kar do sedaj nisem opazila.
Kaj mi svetujete?
Me tudi zaniam kako to, da v Domovih za ostarele, vsaj nekaterih, začutiš smrad po urinu. A urin starejših v vsakem primeru veliko bolj smrdi kot urin mlajših?

To je odvisno od zdravil in prehrane, predvsem pa od delovanja ledvic in raznih vnetij.
Če zdravil ne jemlješ, potem je potrebno sčistiti ledvica in pozdraviti morebitna vnetja, najboljše kar s sodo bikarbono, boraksom, ki ga vzameš le, kolikor ga ostane na vrhu prsta in več vode. Pobije bakterije, viruse in glivice. S to mešanico se po umivanju tudi namažeš. Če čutiš, da je vnetje v dnu medenice, se namažeš še v vagino, namesto vode uporabiš kokosovo maslo.
Za čiščenje ledvic si skuhaj juhico s peteršiljem, zeleno, kolerabo, kančkom čebule, ki so odlični diuretiki in čistilci smradu.
S to kuro boš lažje zadihala.
Verjemi, da se urin ne bo več občutil.
Tudi oprano perilo lahko posprejaš s to mešanico predno ga obesiš, ga dodatno razkužiš. Lahko pa daš med prašek v pranje žličko sode in boraksa.
Perilo čudovito zaživi, mišljeno barve.
Ko greš kam na pot, lahko vzameš manjšo pršilko s to mešanico, 1dl in jo uporabiš tudi za razkuževanje rok, obraza, poleg čiščenja po uporabi toalete.
Delam s starejšimi, inkontinetnimi in lahko povem, da po uporabi te mešanice ne smrdi ničesar. Niti ne prostori. Uporabimo pa primerne vložke, ki se jih da večkrat menjati. V kolikor pa smrdi zaradi zdravil, pa se mešanica uporabi večkrat dnevno, kar je učinkovito. Brez bojazni torej.

Na žalost ti ne znam svetovati drugega kot to, da se posvetuj z zdravnikom. Mogoče urin z leti bolj smrdi, tega ne vem, lahko ti pa povem to, da v domu ostarelih smrdi zato, ker jih je dosti v plenicah, plenice jim zamenjajo, tiste vreče s plenicami čakajo bogve koliko časa na hodnikih, da jih odpeljejo, prav tako umazano perilo in rjuhe in zato smrdi. Prav tako smrdi v vrtcih v jaslih, če stopiš v prostor, kjer otroke previjajo. Torej, zaradi kupa plenic v vreči za smeti.


Piješ dovolj? Kakšne barve je urin?

Premalo piješ!

Misliš pa slabše kot kura in dobro-logično ti je odgovorila ena o dogajanjih v domovih starostnikov.
Tudi tvoja pišika ni več takšna kot pred dvajsetimi leti. Tudi njen vonj in vonj njene okolice tudi več ne.
Pa še to: vedno slabši bo in ko boš v domu, bo o njemu zopet pisala ena takšna kura kot si Ti.

“sodo bikarbono, boraksom, ki ga vzameš le, kolikor ga ostane na vrhu prsta in več vode”
Lahko natančnejše razložiš? Hvala. V bistvu pa boraksa sploh ne poznam …

Vsaj liter in pol radenske na dan. Poleg vse druge tekočine in bo češpa dišala kot da pravkar cveti.

če nisi alkoholičarka spij kakšen pir da ti malo ledvice prečisti…..

drugače če čez dan malo spiješ je urin skoncentriran in je bolj temne barve pa še vonj ima ostrejši…..

Na ta moj vonj po urinu me je opozoril partner. Rad mi jo liže in ne želi biti še poscan.

Tega nisem jaz napisala – a te ni sram?

“sodo bikarbono, boraksom, ki ga vzameš le, kolikor ga ostane na vrhu prsta in več vode”
Lahko natančnejše razložiš? Hvala. V bistvu pa boraksa sploh ne poznam …
[/quote]

Veš, koliko je ščep soli, npr? Če potopiš prst v sol in tisto, kar je ostane na vrhu prsta, potopiš v juho, vodo, zmašaš in to spiješ, je to to. Taka je enkratna količina za zaužitje boraksa.
Najbolj preprosta razlaga.
Za mazanje zunanje v vodni ali maslovi zmesi pa ni problem, tudi čajna žlička ali dve. Preveriš, koliko je slano, bolj je, močnejša je raztopina.

Bor je mineral v boraksu, ki je našemu telesu nujno potreben.
Vse o tem preberi v članku walter last, borax.

New Report

Close