Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Antidepresiv trittico izkušnje

Antidepresiv trittico izkušnje

Zanima me če ima kdo izkušnje z antidepresivom trittico..ali si čez dan po njem zaspan vam je zmanjšal aniksioznost? Pred tem sem jemala prozac, ki mi ni odgovarjal ker po njem pa nisem spala. Lp

Raje zapri ta forum in pejd vprašat na kak bolj legitimen ker tule te bodo požrli zaradi tablet. Bebave komentarje bebcev ne jemlji resno


Mogoče zmanjša anksioznost tudi v manjših dozah, jaz pa sem bila po njem zaspana ko sem vzela celo tableto tj. 3/3 in slabo mi je bilo po njej. Vzemi tam do dve tretjini, probaj.

nova
Uredništvo priporoča

Obstaja več različnih, celo enokratnih terapij za anksioznost, recimo hipnoterapija, ali EMDR, ali pa EFT, ki je celo zastonj ….

Pred dobrim letom me je doletela huda nespečnost. Spala nisem nič, čez dan pa sem se vedno znova bala večera. V prsih me je rahlo tiščalo, čutila sem nemir. Osebna zdravnica me je napotila h psihiatru, ki mi je predpisala najprej Mirzaten, ki pa mi ni pomagal in potem še ene zdravila, vzela sem samo dve, ampak sem se po njih zelo slabo počutila. Nato mi je predpisala Trittico 150 mg. Začela sem z odmerkom 50 mg, to je z eno tretjino tablete. Zdravnica mi je ukazala, naj nato dozo zvišam na dve tretjini, oziroma na celo tableto. Ostala sem samo pri tretjini tablete, ki mi je pozdravila nespečnost. Občasno me tu pa tam še tišči v prsih, vendar si pomagam na vse načine: z delom, s hojo, s telovadbo, z molitvijo, da to preženem. Cela tableta bi bila zame preveč, če bi vzela čez dan, bi bila popolnoma omamljena. To so moje izkušnje.

Meni pa pomagajo kapljice pasionke in čaj šentjanževke.

Jaz jo jemljem in sicer zvečer. Ker me naredi zaspano in kot je že ena zgoraj napisala – predpisali so mi jo zaradi nespečnosti ter tudi anksioznosti.

Meni je psihiatrinja ukinila Trittico in zdaj jemljem Kventiax zvečer. Odlično spim. Po Tritticu sem bila še cel naslednji dan omotična in nezmožna za delo.

Tudi meni so najprej predpisali Kventiax. Vzela sem samo eno tableto, ker sem bila potem kot zmešana. Te tablete so za shizofrenijo! Kventiax sem nesla nazaj!

Ecytara pri meni zelo ok. Stranski učinki niso bili hudi. Suha usta, nobene vrtoglavice. Nič narobe, tudi zaspana nisem bila. super prenesla. Pred tem jemala paroksat – katastrofa. Sem se pa za 5 do 8 kg zredila. Pa skoraj nič ne jem.

Trittico sem dobila zaradi nespečnosti. Vzela sem 1/3 tablete – samo enkrat in nikoli več. Spomnim se samo to, da sem zaspala praktično takoj in da imam tri dni luknje v spominu. Od večera, ko sem tablet vzela, pa par dni kasneje, ne vem, kaj se je z menoj dogajalo. Sem postavila na tehtnico: napadi panike, nočne more, nespečnost ali luknje v spominu in nezmožnost vedet kaj se dogaja s tabo. Izbrala sem prvo.

Stanje se je hitro izboljšalo samo – pomoje zaradi strahu, da bi mogla ponovno vzet ta strup od tablete.

Pomagaj si s cbd smolo in sicer ne indijsko konopljo, ker lahko pri depresiji in anksioznosti povzroči stranski učinek. Industrijska konoplja je super.
Mene zelo pomiri in spim boljše.

To so CBD kapljice?

New Report

Close