Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odkar ne jem mesa, se veliko bolje počutim

Odkar ne jem mesa, se veliko bolje počutim

Tako je naneslo, da nekaj dni nisem jedla mesa. Potem pa niti nisem imela kake želje in sem s tem nadaljevala. Ker se mi zelo pozna na počutju, ga ne jem ene tri tedne. Jem sicer druge stvari živalskega izvira (maslo, mleko, jogurt, jajca…), tudi ribe. Meso pa mi niti ne zadiši.
Jem veliko zelenjave, zelo raznoliko, sploh zdaj, ko je obilje vsega.

Če bi kdo rad izboljšal svoje počutje, lahko še sam poskusi.

Se strinjam.Tudi pri nas je tako.Pri nas je že kake dve leti od tega odkar bolj zdavo jemo .Mož je shujšal.Na pregledu ga je zdravnica pohvalila,dobri izvidi .Jaz opažam,da se človeku tudi na obnašanju pozna ko ne je mesa oz ga veliko manj.Tudi jaz pripiročam bolje se boste počutili.Sprva se vam bo zdelo problematičnon,ker ne boste vedeli kaj jesti.Potem pa človek ugotovi,da obstaja veliko dobrih in nasitnih jedi brez mesa.Men je zdravnica tudi rekla,da pomankanje vitamina itd.lahko nadomestiš s sirom,mlekom,ribami itd…Danes sem skuhala bučno juho,polnjene gobe z drobnjakom in feta sirom.Pečen krompir in solata.In mož pravi,da ni več tako težek in len ko je jedel zmeraj meso.Avtorica le tako naprej.

Ljudje smo vsejedci in nase telo ter prebavni trakt sta temu prilagojena. 🙂

Tudi pri nas se držimo hrane brez mesa. Počutje, teža, izvidi, vse ok.
Mislim, da je dobro za vse zmanjšati količino mesa, predvsem pa opustiti mesnine in predelano meso. Že to prinese veliko boljše počuje.


Poizkusil eno in drugo skrajnost, zato sem vsejedec in se počutim dobro! Količine prilagajam trenutnim željam.

Ze dve leti ne jem mesa, pocutje, energija, kot ds ne bi bila jaz. Res TOP. Sem si dala pregledat kri in imam veliko boljso kot prej. Je pa tudi res, da jem zelo veliko jogurtov, jajc, mleka. Pa tudi gibat sem se zacela. Sigurno je tud to pripomoglo 🙂

Super le tako napre.Pa lep dan.

V bistvu ni neke razlike med nekom, ki je meso in med nekom, ki ne je mesa, a se vedno je produkte zivalskega izvora, ker navsezadnje gre za poplnoma ista hranila, ki se nahajajo v mesu. Mogoce je razlika samo v glavi.

Jaz vam vsekakor priporocam da crtate iz jedilnika prakticno vse kar je zivalskega izvora in nadomestite s strocnicami, ziti, sadjem in zelenjavo, takrat bo vase pocutje sele vrhunsko.

Govorim iz lastnih izkusenj, ko sem po 15 letih rib, jajc in mleka (drugega mesa nisem nikoli jedel), presedlal na izkljucno rastlinsko prehrano. Krvno sliko imam super, pocutim se super in sem poleg tega se zelo dober vzdrzljivostni sportnik. Poleg tega naredite se ogromno za dobrobit nasih ubogih zivalc in planeta na splosno.

Se strinjam predvsem tudi mesnine in predelana hrana.Moj nečak zelo rad je kokete.Tudi večkrst na teden jih dobi.Pol sem pa enkrat rekla zakaj raje ne spečejo sami meso.Kupijo dajo drobtine gor.Kaj vse je tam notri zmleto v koketih.

Se strinjam predvsem tudi mesnine in predelana hrana.Moj nečak zelo rad je kokete.Tudi večkrst na teden jih dobi.Pol sem pa enkrat rekla zakaj raje ne spečejo sami meso.Kupijo dajo drobtine gor.Kaj vse je tam notri zmleto v koketih.
[/quote]
A to je pohane KOKETE??
https://fran.si/iskanje?View=1&Query=koketa

Še kakšne ribe dodaj kdaj pa bo.
Le tako naprej ☺

Pri meni je ravno obratno. Če ne jem mesa, se slabše počutim.


A to je pohane KOKETE??
https://fran.si/iskanje?View=1&Query=koketa
[/quote]

Ja tiste “piščančje“kokete.Drobtine so gor.

Ja tiste “piščančje“kokete.Drobtine so gor.
[/quote]
Tisto so KROKETI!
A te baše R, tako kot Korlna?

Prvo naj napišem,da ni mišljeno slabo kar bom napisala in je samo moje mnenje.Osebno se mi zdi,da je to tudi malo v glavah.Seveda ker,so ljudje navajeni,da od malega jedo meso in mislijo,da ga nujno rabijo.In ker so nam givorili,da ne bomo zdravi,ce ga ne jemo.S časoma ugotoviš,da ni tako.Da lahko nadomestiš z drugimi jedmi.Pa brez zamere.Lep dan.


Tisto so KROKETI!
A te baše R, tako kot Korlna?
[/quote]

Ne vem od nekdaj govorim koketi.Ne vem zakaj.☺

Prvo naj napišem,da ni mišljeno slabo kar bom napisala in je samo moje mnenje.Osebno se mi zdi,da je to tudi malo v glavah.Seveda ker,so ljudje navajeni,da od malega jedo meso in mislijo,da ga nujno rabijo.In ker so nam givorili,da ne bomo zdravi,ce ga ne jemo.S časoma ugotoviš,da ni tako.Da lahko nadomestiš z drugimi jedmi.Pa brez zamere.Lep dan.
[/quote]

Moj organizem mi pravi, da naj jem meso. Če se slučajno zgodi, da par dni zapored ne jem mesa, imam neizmerno željo po mesu. Ja, v glavi slišim glasove, ki me napeljujejo na meso. Saj je vseeno, kaj je, a ne. Lahko bi me tudi zelenjava nagovarjala naj jo vzamem in pojem. Ampak po jedi z mesom, se počutim tudi veliko bolje. Zato ne vidim smisla, zakaj bi prekinila s takšnim načinom prehranjevanja.

Ne vem od nekdaj govorim koketi.Ne vem zakaj.☺
[/quote]
Preberi enkrat kaj piše na embalaži.


Preberi enkrat kaj piše na embalaži.
[/quote]

Pa bom prebrala kupila ba zagitovo ne.🙋

Moj organizem mi pravi, da naj jem meso. Če se slučajno zgodi, da par dni zapored ne jem mesa, imam neizmerno željo po mesu. Ja, v glavi slišim glasove, ki me napeljujejo na meso. Saj je vseeno, kaj je, a ne. Lahko bi me tudi zelenjava nagovarjala naj jo vzamem in pojem. Ampak po jedi z mesom, se počutim tudi veliko bolje. Zato ne vidim smisla, zakaj bi prekinila s takšnim načinom prehranjevanja.
[/quote]

Tudi prav.Ti veš kaj zate najboljše.

Dosti vsejedcev poje premalo sadja in zelenjave. Že če bi spremenili samo ta del prehranjevalnih navad, bi se počutili znatno bolje.

Kar se tiče pa bolj specifičnih razlik v prehrani (npr. brezglutenska, brezmesna, brez mlečnih izdelekov), se pa ljudje med seboj kar dosti razlikujemo. Nekateri se odlično počutijo na vegetarijanski ali celo veganski prehrani, drugi zelo očitno ne (slabši rezultati pri športu, oslabljen imunski sistem, težave s kožo, nezaželeno izgubljanje kilogramov in podobno).

Recimo zase vem, da za dobro počutje potrebujem tudi mesno prehrano. Ne v ogromnih količinah, ampak v neki zmerni meri pa zagotovo. Še posebej se mi ta potreba izrazi takrat, ko sem bolj telesno aktivna. Potreba po proteinih pač.

Jaz ne jem mesa že 30 let in se počutim tako, kot drugi. Edinole bolna ali operirana nisem bila nikoli. Če bi me pa že zamikalo meso, ga ne bi več jedla. Imaš ugledne študije povezanosti mesa z rakom in jaz se raka bojim.

Mene pa zanima a si samoplačniško pregledujete kri takole množično in zakaj, glede na to da se tako dobro počutite?

Saj nočem biti do nikogar, a moj dedek je zaradi specifičnega terena, ogromno dela opravil ročno. Ročno je kosil, ročno se je omlatila pšenica, oral z živalmi (ročno), koruza se je pobirala ročno, krompir na njivi se je ročno okopaval. Meso pa se je pri moji babici jedlo samo ob nedeljah. Do njene smrti samo enkrat tedensko. Čez teden so bile zelenjavne mineštre, kak štrudel, palačinke, jeseni slivovi cmoki. Res pa smo pojedli veliko stročnic, ki jim rečejo meso za reveže.

Pa je moj dedek še pri 80 + letih s koso kosil po takem terenu, da se kolena grize. Danes pa vsak, ki se malo rekreira, že ponavlja mantro o proteinih. Meso je danes enostavno dostopno, poceni in za vsakim vogalom. To je največji razlog, zakaj je kar naenkrat 3x dnevno na mizah. Proteinski odvisniki pa so od nekje 80 -tih, ko so začeli cveteti fitnesi in je industrija zavohala tržno nišo. Veliko znanih fitneserjev pa dobro služi s proteinskimi praški, zato je vsak dvom v pravilnost proteinoholizma prepovedan.

Popravljam prvi stavek, nočem biti do nikogar žaljiva

New Report

Close