Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kupujmo slovensko, na……totalna ampak vi tega še niste skužili

Kupujmo slovensko, na……totalna ampak vi tega še niste skužili

zakaj mislite se vrtijo reklame židanovega ministrstva kupujmo slovensko, skoraj noben od vas tega ne ve, oz. se s tem vprašanjem kaj dosti ne ukvarja, kar bom sedaj napisal, gre za prefinjeno igro države. ne dvomim, da je načeloma slo hrana boljša kot tuja, čeprav vemo za primere salmonel pa tega in onega, kloramfenikola v mleku in ostalo, ampak pustimo to ob strani.primer dolčen izdelek slovenskega proizvajalca, konkretno en sir , stane v slo 9. 5 evra v redni ceni, ta cena za ta isti sir je v bosni 4,85 evra v redni ceni in v drugih okoliških državah, ponekod še ceneje, če sploh uspe ta slo proizvajalec ob tej silni tuji konkurenci priti na njihov trg. kar pomeni, da slo potrošnik za ta slo sir plača 100 procent več kot je njegova tržna cena na eu trgu. kar posredno pomeni, da slo kupec, ki ga ministrstvo lepo napotuje naj kupuje slovensko, vzdržuje to firmo nad rdečimi številkami in ji omogoča , da ne propade, hkrati ša pokrije še izgubo, ki jo ta firma naredi z izvozom v tujino. pa saj nismo bebci, kaj vsi vi ki živite ob meji in tudi drugi, ki ste ali hodite po nakupim v tujino , veste o čem govorim. ni izdelka slo v tujini, ki v tujini ne bi bil cenejši kot pri nas.če slo kupec neha kupovati slo izdelke pa naj si bo to hrana ali kaj drugega, slo propade prvi dan, ker denarja od prodaje ne bi bilo, davkov od prodanih izdelkov tudi ne. seveda za čisto vse izdelke to najbrž ne velja, saj veste, kemija 6 razred oš, so izjeme , ki potrjujejo pravila.

Še veliko je takih stvari… tudi zdravila, v Bosni po ceneje ( Krka in Lek)

Slovenska hrana ni vedno boljsa od tuje. Npr podravka, natureta… ima podravka v enakih zivilih nic ali pa manj aditivov kot natureta. In zakaj kupiti slovenske aditive? Me ne briga ali je slovensko ali tuje, briga me kaj je bolj KVALITETNO.

No ko ze ravno o kvaliteti.. ta lidlova reklama je naravnost smesna. “Kvalitetni izdelki”. Ja politanke za manj kot evrov, nasopane s sladkorjem in aditivi so res kvalitetne… pa to dejansko kdo nasede in misli, da so tisti izdelki (morda nekateri so) tako zelo kvalitetni??

Isto reklama za celjsko mlekarno. Nekaj v smislu: jejte zdravo malico in potem pokazejo sadni jogurt, ki vsebuje vsaj 20g sladkorja. Hahaha.

Zal slovensko ni vedno certifikat za kvaliteto.

nova
Uredništvo priporoča

ja tako je

Že leta in leta vem,da je reklama “slovensko” velik nateg.Ne kupujem ničesar slovenskega.Gre samo za denar. Vse se vrti okoli denarja.
Ko slišim/berem besede “kupujte slovensko” “domače slovensko” in podobne fraze,se samo še brez besed obrnem stran.
Na račun besede “slovensko” je nabita cena in nič drugega.S kvaliteto,okusom,zdravim,pa nima nič in ničesar skupnega.

Ne gledam na to, da kupim slovensko. Kupim izdelke, ki so mi všeč in se mi zdijo dobri. Čisto slučajno je vmes tudi nekaj slovenskih, nimam pa fetiša, sploh dokler je Slovenija po uporabi umetnih gnojil in škropiv na vrhu držav EU. Ja, slo jagode so bile v neki raziskavi bolj obremenjene od italijanskih. Samo toliko.

Je nekdo plačan, da pljuva po vsem domačem (par dni nazaj Bled, Bohinj, zdaj tole)? Je za Slovenca vse tuje avtomatično boljše? Tam, kjer ste vi zaposleni, tudi proizvajate slabe, nekvalitetne in drage slovenske proizvode?

Ne bi rekla, da je kdorkoli plačan. Bi pa rekla, da tisto, kar oglašujemo po “slovensko”, še zdaleč ne pomeni neke kvalitete.

Slovenskega mesa praktično ni. Zelenjava in sadje sta tretirana z vsaj toliko[/i] pesticidi, kot tuja. Med je strupen.
Seveda govorim o pridelkih in mesu, ki se prodaja na tržnicah in po trgovinah… verjamem, da je kolikor toliko spodobno meso možno kupiti pri kakšnem kmetu, zelenjave in sadja ( ki je namenjeno za prodajo ), pač ne.

Pa ne govorim na pamet.

Zdaj je reklama za meso in govori reklama, brez umetnih barvil heheh, kaj mesec dni nazaj smo jedli sto let star meso, ki so mu dodali barvilo, da zgleda kot en dan nazaj zaklano. Res je povsod goljufajo, študirajo celo leto kako bi potrošnika zavedli od prehrane, do farmacije do oblačil, do avtomobilske industrije, ma ni da ni………

Ah ja. Jaz pa kupim slovensko vedno kadar imam (dobro) moznost: SZ, natureto, mlecno, mesa ne jemo… . Zakaj? Ker ne zelim slovenskim druzinam, da zaradi propada se ene firme ostanejo brez prihodka, da razpade familija, da se v njihova zivljenja zavlece beda in stiske premoscajo z nasiljem in alkoholom kjer predvsem trpi nova generacija tj otroci in potem ti stravmatizirani otroki cez cas formirajo nov svet. Ne, jaz se zavedam odgovornosti sebe in svojih dejanj v svetu.


Nimam kaj dodati – enako počnem jaz.

Slovenskega mesa praktično ni.

Aja. Slovenske rejne živali (govedo, perutnina itd.) živijo do svoje naravne smrti in potem jih kremirajo in pospravijo v žare. Simpl.

Jaz tudi tako. Če imam na izbiro podravko in Eto, pa se par poceni znamk, vzamem Eto. Izjema marmelada, ki ni dobra naša.
Fižol mi je dober od valfrute.
Dostiktat pa vzamem izdelke Mercator ali spar, ker na ceni se le pozna.
Cena je postala moje glavno vprašanje v zadnjem času. Nimam denarja za alpsko mleko, niti tisto z mlekomata, če pa je zraven na polici pol cenejši proizvod. Na hrani se da ful prisparat.

Končno smo dočakali, da so ljudje začeli ceniti svoje lokalne stvari. Domača potrošnja je eden od motorjev vsakega gospodarstva. Lepo je spoznanje, da je osveščenih potrošnikov vedno več.

Če pogledamo samo globalno trgovino – dokler se je vsaka stvar (do zadnje glavice česna) v Evropo vleklo z velikim čezocenkami v prenatrpanih kontejnerjih, se je evropskemu gospodarstvu izredno slabo pisalo. Potrošnja brez proizvodnje ne gre. Enačba enostavno ni uravnotežena. Ko so svoje pristavile še krvosesne banke, se je skorajda sesulo. Šele spoznanje, da bo lastna proizvodnja pognala motor Evrope, nas je pognalo naprej.

Sem se pa kot potrošnik in državljan takoj zavedal, da bodo prišli ta pametni, ki bodo začeli ta princip blatiti in skušali zopet obrniti trend na čip diskont izdelke. Ampak ja. Malo vas je. Pa nobeden vas prav resno ne jemlje. Pač niste mnenjske vodje, se bo potrebno kar sprijazniti s tem.

Zdaj grem pa na tržnico, pa v trgovino po špežo. Lep vikend vsem 🙂

Dobro jutro! A misliš, da ne vemo tega? Saj to velja tudi za druge izdelke, ne le za hrano! Kaj pa misliš, koliko stane Union pivo v Italiji? Ali pa Gorenjev pralni stroj v Avstriji ali Nemčiji? Kar precej ceneje kot pri nas! Ker proizvajalec MORA spustiti ceno, drugače na teh trgih ni konkurenčen in njegove robe ne bo nihče kupoval.

Ampak glavno, da Slovenčki doma kupujejo domače ter zganjajo lokalpatriotizem in dopuščajo odiranje njihovih denarnic, pa potem naši proizvajalci dobrin nekako preživijo, še več: če delavce plačajo minimalno, lahko potem sebi talajo plače nad 10.000 ali 15.000 evrov mesečno, pa še za kakšno nagrado nadzornemu odboru ostane!

vam želim lep dan in ker je petek, ima JU/JS skrajšan delovnik ☺

vedno je nekje ceneje, ampak a se ti splača vozit v bosno po sir?

lahko pa naredite antikampanijo za vse slovensko, ampak kaj boste pa potem? JS financiral gospodarstvo? no, to bi bilo res zanimivo videti 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Mi pa kupujemo slovensko… gorenje v Avstriji….pa še prišparamo…doma pa imamo slovensko

Ja, potrošniki naj bomo lokalpatrioti in z nakupi ščitimo domače gospodarstvo, gospodarstvo bo pa uvažalo delovno silo z Balkana, ker jim je domači lokalpatriotski delavec predrag.


BRAVO! To je vse res.

Dobro jutro! A misliš, da ne vemo tega? Saj to velja tudi za druge izdelke, ne le za hrano! Kaj pa misliš, koliko stane Union pivo v Italiji? Ali pa Gorenjev pralni stroj v Avstriji ali Nemčiji? Kar precej ceneje kot pri nas! Ker proizvajalec MORA spustiti ceno, drugače na teh trgih ni konkurenčen in njegove robe ne bo nihče kupoval.

Ampak glavno, da Slovenčki doma kupujejo domače ter zganjajo lokalpatriotizem in dopuščajo odiranje njihovih denarnic, pa potem naši proizvajalci dobrin nekako preživijo, še več: če delavce plačajo minimalno, lahko potem sebi talajo plače nad 10.000 ali 15.000 evrov mesečno, pa še za kakšno nagrado nadzornemu odboru ostane!
[/quote]

tud če plačaš mal več se ta denar vrne tebi če kupuješ od slovenskih firm ker plačajo slovenske delavce, ki plačajo davke in s tem sofinancirajo zdravstvo, šolstvo, ceste..ma lej vse kar koristiš ali koristijo tvoji sodržavljani. Roka roko umije. Ti pomagaš enemu, on tebi nazaj samo malo manj direktno, sledljivo in vidno ampak se vrača zato podpirajmo slovensko!

Vedno kupim meso in mesne izdelke ter mleko in mlečne izdelke slovenskega porekla. Drugo mi ni tako pomembno. Za nekatera živila imam pač več zaupanja, če so slovenska.

Na čem temelji tvoje zaupanje?

Imeli smo afero s preveč špricanimi hruškami in jabolki, s kontaminirano koruzo in medom, po porabi umetnih gnojil in škropiv smo pri vrhu v EU, prireja mesa poteka na najbolj zagamani neprijazni in medikamentozni možni način, nič lepše/boljše/kakovostnejše kot kjerkoli drugje. Torej na podlagi česa ti nekaterim živilom zaupaš bolj?

Kar se da kupim pri kmetu direkt 1kg sira 4€ z orehi 5€ pa ne gnjavi,kdi ti je pa rekel,da moraš Slovensko hrano kupovati v požrešnih trgovinah.

Reja uvoženih živali še ne pomeni, da gre za slovensko meso. Po zakonu ja, v reali ne.

New Report

Close