Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Toliko o lenuhih, ki nočejo delati ….preberite vsi

Toliko o lenuhih, ki nočejo delati ….preberite vsi

https://www.slovenskenovice.si/bralci/clanek/jezna-bralka-toliko-o-lenuhih-ki-nocejo-delati-79653

Se podpišem po ta članek. tisti, ki pa napadate in vse po vrsti zmerjate z lenuhi, pa prosim, da se umirite, kaj kmalu ste lahko na vrsti tudi vi.

To glede napotnic lahko potrdim, da je še kako res.
In to tudi v JU, ne samo v gospodarstvu.
Tudi v JU, nekomu, ki ne študira, kaj radi rečejo, da naj prinese napotnico (se pravi podpirajo delo na črno). Doživeto pri nas v JU.
In tudi marsikje drugje, v gospodarstvu, sem slišala ja, da tudi 50letniki še kar delajo preko napotnic. Ne svoj.
Ko sem bila pa jaz študentka, so me pa tudi pogosto prosili za napotnice in to taki pri 40ih, 50ih.
Ko sem diplomirala, tudi nisem dobila službe drugače kot prek napotnice. ALi preko napotnice delat za borno plačilo ali pa na socialki. Izbrala sem napotnico.

Velikokrat je bilo poudarjeno, da se ne splaca delat, ker je tako visoka socialna in, da so na socialni lenuhi. Kar je tudi delno res. Na socialni so v trenutku najmanj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi zaposljivih takoj. Ne gredo pa delat. Zakaj ne?? Zato ker med minimalno placo in socialno pomoc ni nobene razlike. Poudarjeno je bilo, da bi morala drzava preverit kdo je res upravicen do socialne pomoci. Ne bo nihce govoril da oseba stara med 20 in 40 let, da si ne more sluzbe najti. Ne bo nihce govoril, da oseba, ki zivi pri starsih in kao ima posebej gospodinjstvo, ceprav ga nima, potrebuje skoraj 400€ pomoci. Drzava ne preveri kdo je upravicen resnicno do socialne pomoci in kdo lahko najde delo.
Na socialni je najmanj 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lenuhov. Ostali so invalidi, ki dela ne dobijo, ljudje, ki enako dela ne dobijo, zaradi starosti in ljudje, ki iscejo sluzbo, ampak jih, zaradi raznih okoliscin ne sprejmejo. Mogoce daljava, majhni otroci itd.
Imam znanko, zdrava zenska pod 40 let. Zivi pri starsih, oba starsa imata okoli 1200€ penzije. Lastno stanovanje. In ona se je spomnila, da ima posebej gospodinjstvo in dobi skoraj 400€ na mesec. Zavarovanja placana, razni paketi hrane in denarne pomoci. Povedala mi je, da vec prihrani denarja zdaj, ko je na socialni, kot prej, ko je hodila delat za minimalno placo. Da delat se ne splaca in dokler bo taksna socialna in minimalna placa ona delala ne bo, ker se ji ne splaca.

Slovenija pač…


Kaj pa počne cele dneve?

Kdo bo pa prenašal mobing in izživljanje za to mizerijo od minimalke

Nekaj je gotovo ekstremnih primerov kot piše v članku, vse ostalo pa je na raznoraznih pomočeh in se prav trudi kako ne priti do zaposlitve.

Obsojanje je nekaj najhujšega. Bodi pet minut v čevljih nekoga drugega. Ampak ljudem je smisel življenja, obsojanje. Ker s tem podzavestno sebi dodelijo status “boljšega”.. Primitivizem pač.


Kdor je nevoščljiv lenuhom na socialnih podporah, naj še sam postane lenuh ali pa naj bo tiho ali pa si poišče boljšo službo, če je sploh sposoben.

Hvala za link. Upam, da se bo kateri od raziskovalnih novinarjev, ali celo več njih lotil tega. Bolj, kot same študenstke napotnice o katerih se govori že leta in leta, teh socialnih projektov, javna dela, usposabljanje na delovnem mestu, ki so v svoji osnovi dobri projekti za pridobivanje delovnih izkušenj, niso pa namenjeni dolgoročnega zaposlovanja, saj ne more nobeden prisiliti delodajalca, da koga zaposli. To se mi šele zdi problematično. In tako vzame naslednjega in naslednjega, …

Problem ni eden, ampak jih je več.

Pri 50+ resnično nisi fizično sposoben za vsako delo in tudi delodajalci imajo rajši mlajše delavce.

Socialna popmoč ni prevelika, problem pa je, da vsak izmed nas pozna vsaj tri, ki prejemajo socialno birokratsko – vse po zakonu, vendar je realna slika drugačna.
Imaš avto na leasing – se ti ne šteje kot premoženje (pa če je tudi BMW), če imaš na kredit stanovanje ali avto, pa je slika popolnoma drugačna.
Različni naslovi prijavljenih in dejansko prebivališče, mame “samohranilke” z dvema ali več otroki z enim očetom, razna “lastna” gospodinjstva ….

Ka je.be neplčnike so mi dolžno 17.000€ sedaj sem pa lenuh zapit ….ka fu…ka vse skupaj

pri 50-ih res ne zmoreš več toliko kot mlajši, ampak to našo kapitalistično divjad ne zanima. Delaj do 67, baje je tako ali šele bo v Italiji, sigurno kmalu tudi pri nas. Sami sebi si bodo zabili nož v hrbet, saj bo večina teh iztrošenih ljudi na bolniški, mladi pa doma.

Malo si poglej dela, ki jih objavljajo na Zavodu, pa potem klanfaj.

Čisto prav je, da nekdo, ki ne dobi dela kljub izobrazbi, na vrat na nos ne dela prekvalifikacije za kovinstrugarja ali keramičarko, mesarko, cvetličarko zato, da bo dobil/a minimalca.

Takšne bedarije pišete samo tisti, ki ste sami neizobraženi in po možnosti kakšni, ki sami delate na črno oz. ne izdajate računov za svoje delo, ali pa kakšni SDS kmetavzi, ki prodajate les, ukraden v državnih gozdovih.

pri 50-ih res ne zmoreš več toliko kot mlajši, ampak to našo kapitalistično divjad ne zanima. Delaj do 67, baje je tako ali šele bo v Italiji, sigurno kmalu tudi pri nas. Sami sebi si bodo zabili nož v hrbet, saj bo večina teh iztrošenih ljudi na bolniški, mladi pa doma.
[/quote]

Letos sem na morju debatirala z Nemcem, ki je napovedal, da bodo zakonodaj spremenili, da bodo delali do 72 leta. Mimogrede povprečna pokojnina naj bi bila cca 800,00 €


http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/sociala/denarna_socialna_pomoc/

Ni važno, ali ima samska odrasla oseba nad 26. letom skupno gospodinjstvo s starši ali ne, da ji pripada znesek soc. pomoči skoraj 400 €.
A pogosto kar uradniki sami predlagajo pri prijavi prebivališča, da se, ko skupaj živijo 3 generacije, naredi dve gospodinjstvi na enem bivališču.

Naj si sami delajo petke in svetke za 600 eur pa še to si polovico delovnega časa pod stresom in mobingom. Zdaj so začeli uvažati ljudi iz ex yu, ki delajo za manj denarja, ampak tudi ti niso neumni in gredo čez nekaj časa raje na sever ali zahod.

Meni ne bo nihce govoril,da lenuhov ni.Imam soseda v bloku,orjak.da bi gore premikal..star 46 let..dela ze celo zivljenje nic,skoraj vsaj dan pijan,kadi najdrazje cigarete..isto v bloku .pijancek,ki ima par let delovne dobe..se zura na veliko in se poudarjata po lokalih,da vsi ki delamo smo nori..tretji primer ne v mojem bloku..pet odraslih..zdravi..nince ne dela,kadijo vsi..take hrane si se pri nas ne privosiva,pa sva zaposlena..hisa od obcine,placujejo nekaj piloznic in vsa drva placa obcina..pa se bi nastevala..bruh..od bruh.

Poznam lastnika firme, kapitalista. Fant pri močeh, ampak se raje s svojimi jahtami prevaža in uživa v svoji vili z mnogo spalnicami in kopalnicami, medtem ko mi delamo za njega, da je njegov račun še bolj poln. Do tega premoženja je prišel s finančnimi mahinacijami, ampak kdo bi mu zameril. Revež si niti plačila davkov ne more privoščiti v teh oderuških državah, zato vse kanalizira v davčne oaze.

In zelo ga veseli, da se tukaj spravljate na prejemnike socialnih pomoči, da si on vmes baše denar v žepe. Sigurno so za vašo nesrečo najbolj krivi prejemniki socialnih pomoči, ne pa takšnile kerlci, ki imajo nakradenega toliko denarja, da počnejo dobesedno vse, kar se jim zahoče. Naj živi najboljši sistem na svetu pa čak i šire!

Resnica je nekje vmes. Eni res nočejo delati, pa so pri močeh, stari okoli 40 let, niso bolni. Vedrijo doma.Delati za minimalno nočejo, za več ne dobijo, ker tudi ne znajo nič. Tako kar zgubljajo čas doma in so polni gneva do vseh delodajalcev.
Ko si pa star nad 50 let, je pa sranje. Lahko si zdrav, poln energije, dinamičen, ampak boš zelo težko našel službo. Kaj šele invalid. Ta skoraj nima možnosti ,razen v firmah, ki morajo zaposlovati invalide. En takih je tudi Telekom, ki mora imeti toliko procentov zaposlenih invalidov.

Poznam lastnika firme, kapitalista. Fant pri močeh, ampak se raje s svojimi jahtami prevaža in uživa v svoji vili z mnogo spalnicami in kopalnicami, medtem ko mi delamo za njega, da je njegov račun še bolj poln. Do tega premoženja je prišel s finančnimi mahinacijami, ampak kdo bi mu zameril. Revež si niti plačila davkov ne more privoščiti v teh oderuških državah, zato vse kanalizira v davčne oaze.

In zelo ga veseli, da se tukaj spravljate na prejemnike socialnih pomoči, da si on vmes baše denar v žepe. Sigurno so za vašo nesrečo najbolj krivi prejemniki socialnih pomoči, ne pa takšnile kerlci, ki imajo nakradenega toliko denarja, da počnejo dobesedno vse, kar se jim zahoče. Naj živi najboljši sistem na svetu pa čak i šire!
[/quote]
To je pa spet eno samo nabijanje. Super zanj, samo ne vem kako mu je uspelo, da ne rabi delati nič in živi odlično. Blagor mu, jaz osebno ne poznam nobenega takega. Za to rabiš dosti intelekta nenazadnje, da prodaš firmo na vrhuncu ali pa trguješ z vrednostmi papirju, kjer ne samo dobivaš, ampak tudi izgubljaš.
Sama imam velikem prihranke, pa ker gre firmi malo slabše, me kar panika grabi, kako bomo še naprej živeli, saj prihranki hitro skopnijo, torej je treba denar ustvarjati, ne ga zapravljati.

Ja, ali pa takšne.
Žal, vem za družinski posel, ki je propadel zaradi neplačnikov, družina pa je morala razprodati tisti nekaj premoženja, ki so ga pridobili s trdim, celodnevnim, večletnim delom in pričeti z nule, po vsem garanju, ko je bilo zdravje že načeto.

Vsaka firma ima olajšave za zaposlovanje invalidov.
Vaš link

Ja, ali pa takšne.
Žal, vem za družinski posel, ki je propadel zaradi neplačnikov, družina pa je morala razprodati tisti nekaj premoženja, ki so ga pridobili s trdim, celodnevnim, večletnim delom in pričeti z nule, po vsem garanju, ko je bilo zdravje že načeto.
[/quote]

Tega v določenem obdobju ni bilo tako malo. Ljudje so garali, pa niso dobili plačila … in nobenih pravih sankcij za neplačnike. Eni so celo danes župani.

Bila sem zaposlena kot streznica v domu starostnikov. Delala vse petke svetke. Placa minimalec. S tem da do minimalca je dodajala drzava. Delo tezko kakor fizicno tudi psihicno. 630€ sem dobila za vse nedelje praznike in res delala. Od tega sem morala placat se enih 20€ za bencin saj v ju so znizali potne stroske in mi niso pokrili. Torej sem delala za 610€. Od tega sem placala najemnino 200€. Nobene pomoci. Nobenega paketka.
Po koncani pogodbi sem sla na socialno. Dobivam 392€ socialne. Od tega mi subvencionira drzava najemnino 170€. Vsake 3 mesece dobivam pakete hrane v vrednosti okoli 50€. Toliko imam praska in mleka da ga ne porabim.
Doma sem imela star stedilnik. Ko sem hodila v sluzbo si ga nisem mogla novega kupiti. Prosnjo sem dala za pomoc in kupila nov stedilnik.
Zdaj pa se zamislit ali delat ali ne. Jaz ze ne bom delala dokler vec dobim ce sem doma.

New Report

Close