Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Zbadanje pri srcu

Zbadanje pri srcu

Pozdravljeni, stara sem 49 let in imam ugotovljen prolaps mitralne zaklopke. Jemljem Concor 1x dnevno, da zadnje tri mesece tudi zdravilo za holesterol. Zadnje čase mi včasih srce tako čudno utripa, kot da bi mi preskočili, nato prične zelo hitro biti, to se umiri čez nekaj minut ko vzamem Concor. Občasno tudi čutim zbadanje v levi dojki okoli bradavice.
Prosim za vaše mnenje.

Lp

Metka

V dopisu je navedba, da imate manjšo napako na mitralni zaklopki. S to napako se ste rodili. V mnogih primerih je tako majhna, da jo zdravniki pri običajnih pregledih niti ne ugotovijo. Ko z leti napreduje se napaka začne “oglašati” z različnimi težavami (predvsem zbadanje pri srcu in prezgodnji srčni utripi), ki so vzrok, da bolnik obišče svojega zdravnika. Pri zdravljenju motenj so v prvi vrsti zdravila iz skupine “betablokatorjev”, na pr. Concor in po potrebi še blaga pomirjevala (na prim. tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Zelo koristni so tudi polurni sprehodi 5 – 6 krat na teden in skrb za zdrav način življenja. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close